Šta je novo?

Sapphire 4850 Vapor-X ili Leadtek 250GTS?

Roy Jones Jr.

Čuven
Učlanjen(a)
11.01.2003
Poruke
925
Poena
630
Cene su im priblizno iste, oko 120 evra. Sudeci po onome sto sam procitao na internetu obe kartice imaju odlicno odradjeno hladjenje i obe dolaze sa 512MB memorije. Da li postoji neki dobar razlog zasto bih prednost dao jednoj od ove dve ili je potpuno svejedno pa mogu opusteno da bacim novcic pa koja mi se zalomi? Inace racunar u kome ce biti jedna od pomenute dve karte ce sluziti najvise za rad sa softverom tipa CAD, Catia, SolidWorks i naravno za igre.
 
Cene su im priblizno iste, oko 120 evra. Sudeci po onome sto sam procitao na internetu obe kartice imaju odlicno odradjeno hladjenje i obe dolaze sa 512MB memorije. Da li postoji neki dobar razlog zasto bih prednost dao jednoj od ove dve ili je potpuno svejedno pa mogu opusteno da bacim novcic pa koja mi se zalomi? Inace racunar u kome ce biti jedna od pomenute dve karte ce sluziti najvise za rad sa softverom tipa CAD, Catia, SolidWorks i naravno za igre.

Ja bih uzeo 4850, perfomanse su iste, + manja potrosnja na strani 4850 i hladnija je. Da cujemo jos nekog...
 
Na defaultu, GTS je brzi, ali ako se uzme overklok u obzir, GTS nema mnogo mesta za oc, jer je vec nategnut, pa ga tu 4850 moze prestici, ali to su sve mizerne razlike.
Ja bih ipak isao na Nvidia-u, nekako mi lepse stoji u racunaru :D.
 
Rece Budak koji se zahebo pa kupio Ati, isla na reklamaciju pa se vratila delimicno sredjena i donela najverovatnije novu nestabilnost (paljenja) racunara.
Znam da je ovo samo los primerak graficke, ali svejedno, sad sam imao izlet u :-devil-: svet, vracam se ja kod :D :type:.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno