Šta je novo?

Samsung ZFold 2 5G

Kada se koristi kao obican telefon,manji ekran jednom rukom, da li mu smeta tezina?
 
Možda malo debljina smeta, ali težina ne baš. Ekran je uzak a visok, kao na Xperia 5 modelu tako da može ok da se koristi jednom rukom za kucanje poruka ili tako nešto do polovine ekrana.
 
Realno, mogao bi da zameni lapi-topija, pa mi nije jasno, da nisu stavili olovčicu, za neki edit tabela i teksta.
Cenim da za novu godinu, moze biti 1500 evrića.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Olovka bi oštetila ekran.
Isto kao nokat što ga može oštetiti...

Sent from my SM-N9700 using Tapatalk
 
Citam sa samsung sajta:

Rasklopi telefon i uživaj u ekranu od 7,6 inča veličine tableta sa Dynamic AMOLED 2X tehnologijom, napravljenom od ultratankog stakla.

Ultra tanko staklo se zove plastika.
 
Glastika kako neki prozivaju [emoji2960][emoji56]

Sent from my SM-N9860 using Tapatalk
 
Nekad je bio plastiglas [emoji41]

Sent from my SM-N9700 using Tapatalk
 
Dva puta sam se poigrao sa Foldom u MTS-ovoj poslovnici u Promenadi u Novom Sadu.
Dizajn i kvalitet izrade su vrhunski, prilično je težak, al nije preširok kad se sklopi, pa mislim da bi mogao da se nosi u džepu.
Utisci su bili različiti, prvi put je sve klizilo i radilo bez problema, dok je drugi put bagovao softver, dobijao sam blank screen prilikom otvaranja aplikacija u split screenu, žiroskop je kasnio da registruje okretanje telefona u landscape itd. Ipak su to izloženi primerci pa moguće da je i zbog toga.
I pored svega mislim da je ovo trenutno jedinstven telefon, drugačiji od svega drugog na tržištu.
Razmisliću još par nedelja, ali ozbiljno razmatram da ga kupim, iako je jezivo skup, nezgodniji za nošenje zbog debljine i težine, a i ostaje pitanje trajnosti savitljivog ekrana...
 
Realno, uz tu cenu, trebala je ići i neka verzija kakvog takvog smart sata, ili nesto slično.Pamtim takve bandlove, kod provajdera za dosta jeftinije modele.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Dva puta sam se poigrao sa Foldom u MTS-ovoj poslovnici u Promenadi u Novom Sadu.
Dizajn i kvalitet izrade su vrhunski, prilično je težak, al nije preširok kad se sklopi, pa mislim da bi mogao da se nosi u džepu.
Utisci su bili različiti, prvi put je sve klizilo i radilo bez problema, dok je drugi put bagovao softver, dobijao sam blank screen prilikom otvaranja aplikacija u split screenu, žiroskop je kasnio da registruje okretanje telefona u landscape itd. Ipak su to izloženi primerci pa moguće da je i zbog toga.
I pored svega mislim da je ovo trenutno jedinstven telefon, drugačiji od svega drugog na tržištu.
Razmisliću još par nedelja, ali ozbiljno razmatram da ga kupim, iako je jezivo skup, nezgodniji za nošenje zbog debljine i težine, a i ostaje pitanje trajnosti savitljivog ekrana...

Sve radi glatko i lepo, nema kočenja, to ne mogu da kažem za ovaj uređaj (iako u zadnje vreme dosta bojkotujem Samsnug zbog baterije i CPU podvale za EU).
Baterija uvek izgura dan. Svuda izaziva VAU efekat. Ako te nešto zanima pitaj da ne pogrešiš.
Ima softverski snimanje razgovora iako je naš region.

Slike i video klip u punoj rezoliciji, biće aktivno 48 sati koga zanima da pogleda ili skine, dan ne tako idealan za slikanje ali se lepo snašao.
https://drive.google.com/drive/folders/1-AWbNaFSX0N_1LleUt0j4T4SoQaxfUl-?usp=sharing
 
Poslednja izmena:
Kupio sam ga još početkom oktobra... Jednostavno u tom trenutku ta kombinacija (telefon koji postaje tablet dimenzija ekrana sličnih kao iPad mini) je bila jedinstvena i nijedan drugi telefon nije nudio ništa slično.
Samsung je napravio izvesne optimizacije softvera i obezbedio da nekoliko ključnih partnera (Google, Microsoft) u tom trenutku optimizuju svoje aplikacije za Fold... i to je to
U međuvremenu nisam video nijednu aplikaciju koja je izašla na Google Play da je na bilo koji način koristila specifičnosti ovog uređaja. Instagram bi i dalje imao fiksne dimenzije ekrana sa crnim poljima sa strane da nije Good Locka.
Sam Samsung jako kasni sa softverskom podrškom za svoj najskuplji i najprestižniji uređaj, pa sam Android 11 dobio pre par dana, što je stvarno sramota.
Pritom je Android 11 update ubio gotovo sve module Good Lock (ili Nice lock za naše tržište) aplikacije (koju oni isto prave!), tako da smo sad osuđeni da čekamo februar(?) da moduli opet prorade.

Inače uređaj je fenomenalan za one koji traže surf na telefonu, čitanje pdf-ova, ppt prezentacije i slično - bolje iskustvo na telefonu neće imati.
Video je takođe zadovoljstvo gledati na ovom ekranu, iako je iskorištena površina zbog proporcija ekrana slična klasičnim flagship smartfonima.
U pitanju je SD865, 12 giga rama i 256 GB storage, Samsungov LTPO ekran, u ovom trenutku najbolje u android svetu, tako da sa te strane zamerki nema.
Stereo zvučnici se malo spominju, a mislim da su jedni od najboljih na telefonima uopšte. Baterija je takođe dobra, kao što si rekao - izgura dan, nekad i više.
Izuzetak je kamera koja je rezultat kompromisa i potrebe da telefon ne bude predebeo. Uopšte mi se ne dopada i mislim da je downgrade za svakog ko koristi ajfone i bliža je android uređajima od 250 evra.
Pokušavao sam i sa softverskim Google kamerama, al one su još gore, pa sam na kraju odustao.
Uglavnom, relativno su dobro oni to spakovali u savitljivi telefon, nije širok pa se lako drži u ruci. Prilično je težak, ali je zimski period kad ga nosim u džepu od jakne, leti će to biti sasvim druga priča i mnogo nezgodnije.
Mana je unos teksta na vanjskom ekranu, čak i posle tri meseca sporo kucam/svajpujem sa Google tastaturom i pravim puno grešaka, nikad nisam uspeo da dostignem brzinu sa ajfona...
I za kraj ovog osvrta još jedna kritika na katastrofalnu Samsung podršku: ovo je telefon za koji nisam našao ni jednu Samsung masku, uključujući i Aramid standing cover koji sam hteo da kupim, pa sam odustao od potrage i nosim ga "golog".
Srećom, telefon se do sada pokazao izdržljiviji nego što sam mislio, nadam se da će tako i ostati...

P.S. Ta opcija za snimanje razgovora kod mene nije dostupna (video sam da si stavio screenshot).
 
Poslednja izmena:
Jesi li skidao fabričku foliju?

Sent from my SM-N9700 using Tapatalk
 
Ima li na A11 prednosti jer mi još ne stiže OTA,da palim Odin ili ne


Послато са SM-F916B уз помоћ Тапатока
 
Ništa posebno u odnosu na A10 ali ako si već nervozan znaš šta ti je činiti

Sent from my SM-G9810 using Tapatalk
 
Odlična mi je baterija i na 10,samo mi se zbog garancije nije radilo oko toga.
No svršenom poslu nema mane
 
Pa ne gubiš garanciju @liquid

Sent from my SM-N985F using Tapatalk
 
Mislio sam ako stavim drugi CSC da se gubi
Još bolje kad je tako

Послато са SM-F916B уз помоћ Тапатока
 
Ne gubi se garancija samo obrati pažnju koji csc stavljaš.

Sent from my SM-G9810 using Tapatalk
 
Standardno DBT,zaboravih da kao i za S20U za LTE verzije prolazi 5G fw

Послато са SM-F916B уз помоћ Тапатока
 
A jes dobar, malo sam se igrao sa njim, ali nekako mi upada u oči srednjišnja linija tj. onaj preklopni deo. Ne znam šta bih uradio kada bi mi roknuo o zemlju :D.
 
Hahaha,noćna mora
Nisam testirao Galaxy premium servis,niti se raspitivao o ekstra garanciji na 1godinu

Послато са SM-F916B уз помоћ Тапатока
 
Ovo je 1 skoro pa savršen uređaj,baš posebno korisničko iskustvo
Kapiram da zbog njega odlazi Note serija,tj.da je naslednik Fold serija

Послато са SM-F916B уз помоћ Тапатока
 
Mislim da im je to los poslovni potez na kome ce biti na gubitku. Note seriju su svi kupovali a ovo sigurno nece ni 30% onih sto su kupovali note. Prvo je preskup a drugo nije praktican. Verovatno jeste najbolje korisnicko iskustvo ali dok ne srede taj preklop tj da se ne vidi da linija nista od toga. Igrao sam se malo sa njim i prvo sto mi je smetalo je raj preklop. Mozda i nisam u oravu,vreme ce pokazati
 
Upravo tako,mislim da su uveliko radili na uklanjanju mana
Linija preklopa i nije toliko vidna pri korištenju,računam da imaju smišljenu strategiju
Baterija je brutalna,doduše pozivi idu kad je sklopljen(zvučnik se aktivira kad se otvori)pa ne mogu da kažem realan sot ali mi je N20U prilično dosadan pored Folda

Послато са SM-F916B уз помоћ Тапатока
 
Upravo tako,mislim da su uveliko radili na uklanjanju mana
Linija preklopa i nije toliko vidna pri korištenju,računam da imaju smišljenu strategiju
Baterija je brutalna,doduše pozivi idu kad je sklopljen(zvučnik se aktivira kad se otvori)pa ne mogu da kažem realan sot ali mi je N20U prilično dosadan pored Folda

Послато са SM-F916B уз помоћ Тапатока
Baterija mu brutalna?Ja sto sam gledao testove baterija mu je poprilicno losa za tu cenu uredjaja.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Gledao sam i ja autobus na kom piše Coca Cola...
Naglasio sam da uglavnom koristim u režimu telefona(manji ekran) ali s obzirom na način upotrebe i više sam nego zadovoljan
O koštanju uređaja sam saglasan u smislu da nije bolji od npr 2x note20ultra primarno naglašavam korisničko iskustvo,svakako da ima i minusa


Послато са SM-F916B уз помоћ Тапатока
 
Gledao sam i ja autobus na kom piše Coca Cola...
Naglasio sam da uglavnom koristim u režimu telefona(manji ekran) ali s obzirom na način upotrebe i više sam nego zadovoljan
O koštanju uređaja sam saglasan u smislu da nije bolji od npr 2x note20ultra primarno naglašavam korisničko iskustvo,svakako da ima i minusa


Послато са SM-F916B уз помоћ Тапатока
Pa sta je poenta kupiti fold da koristis mi ekran?I jos da tvrdis kako je baterija "bruralna",bez uvrede al to sto ti pises nije merodavno uopste.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Mašiš poentu priče...Niti tvrdim da je najbolja kupovina,niti me Samsung plaća za promo tekstove
Iznosim svoj stav,i opet naglašavam korisničko iskustvo jer u ovom momentu ovo nije čest koncept
U toku radne nedelje imam prilično velik br poziva da bih mogao da koristim tablet režim,i opet ću naglasiti konceptualni je uređaj ima tu još da se pegla
Uvrede bez,neko gleda neko koristi
Svakako mi je vikend komotniji pa ću da testiram sot kombinovano,sebe radi
Minusa ima,isto tako i pluseva no ne bih da ulazim u rasprave kao i ukusi tako su i potrebe individualne
Послато са SM-F916B уз помоћ Тапатока
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno