Šta je novo?

Samsung UE-32ES5500

pilauda

Čuven
Učlanjen(a)
13.10.2003
Poruke
2,748
Poena
705
Moja oprema  
CPU & Cooler
i5-12400F & be quiet! Pure Rock 2 Black
Matična ploča
Asus TUF GAMING B660M-PLUS D4
RAM
2x16GB DDR4 Kingston PC3600 Fury Beast RGB
GPU
MSI RTX 4080 SUPER 16G GAMING X SLIM
Storage
1TB SSD Samsung 970 EVO PLUS, 2TB SSD SP
Zvuk
2.1 Logitech Z313
PSU
FSP Hydro G PRO 1000W ATX3.0
Kućište
CoolerMaster MasterBox TD500 MESH
Monitor
Alienware 27" AW2723DF QHD 240Hz
Miš & tastatura
Razer Deathadder V3 Pro, Razer Cynosa V2
Laptop
Lenovo Ideapad 330
Mobilni telefon
iPhone 13 mini
Pristup internetu
  1. Optički internet
Uzeh ovaj televizor danas pa me interesuju dve stvari ako mozete da mi pomognete. Pozvezao sam lan kablom tv i komp, e sad da li nekako mogu da pristupim sherovanim folderima na kompu, da lakse pustam video materijal, i drugo pitanje kako da promenim redosled kanala na tvu posle auto tunea. Hvala unapred!
 
Za sortiranje kanala na TV-u ima opcija da se lista izveze i uveze na/sa USB flash u .scm formatu. Skini program za PC Samsung Channel List Editor 1.08 https://dl.dropbox.com/u/5708426/Antary/samsungchanneleditor.zip i sredi kanale na kompu i vratiš ih na TV.
Što se tiče dijeljenja fajlova i foldera sa kompa sad sam već zaboravio da li može bez nekog programa ali uključi AllShare i Anynet+ opcije na tv-u i instaliraj Samsungov AllShare program http://www.samsung.com/global/allshare/pcsw/index.html koji je predviđen za to.
Lično koristim Serviio media sever pa možeš i njega da probaš. Nekako mi je jednostavniji od AllShare-a.
 
hvala, sve odradjeno
 
Imam jos jedno pitanje vezano za velicinu titlova, iako sam stavio da bude large i dalje je nekako sitno kad se gleda iz daljine, da li postoji neki fazon da bude title jos veci?
 
Ako je kao na prošlogodišnjim modelima, nema pomoći.

Postoje modovani firmware-i, ali ti ne bi preporučio.
 
Ok hvala, pitao sam cisto informativno, nije neki problem.
Buni me jos jedna stvar, filmove i muziku pustam preko Samsung AllShare programa sa kompa, sve pusta savrseno (do sad sam probao filmove 720p mkv formate, muziku) ali filmove 1080p mkv jednostavno nece, kaze nesto kao nije dostupno, a u AllShare programu na kompu ikonica filma je siva, ne procita vreme trajanja filma kao kod drugih i velicinu fajla. U cemu moze biti problem?
 
Sa ovim jos gore, sad nece da pusti ni jedan mkv format, samo avi, mp4, za mkv kaze "the selected file is not currently supported"?

edit: uspeo sam, prebacio sam profil na c,d,e series i proradilo je, proguglao sam na netu.

Reci mi jos kako da pogasim sve one file foldere sto mi otvara serviio na tvu, movies genres bla bla, ocu samo da se vidi onaj folder sto sam sherovao?

edit: uspeo sam :d
 
Poslednja izmena:
U Presentation kartici imaš da onemogućiš neželjene kategorije:
jkEA9.jpg
U tvom slučaju samo Folders ostaviš.
 
Poslednja izmena:
da da to je to, tako sam i uradio, hvala
 
Imam jedno pitanje za vlasnike ovog tj. smart tv-ova. Kako da skinem paid aplikacije. Placanje nije problem, spreman sam da platim, ali u samsung app centru mi se prikazuju samo besplatne aplikacije.
 
imam jos jedno pitanje ako neko zna, de mogu da nabavim wireless adapter za ovaj tv?
 
Imam jos jednu stvar koja me jako iritira, kada gledam neki film i smenjuju se tamne svetle scene brajtnes se smanjuje i povecava sam od sebe, znaci cas svetlo cas mracno, kako to da sredim?
 
Vidi u podešavanjima slike da ti nije uključeno automatsko podešavanje.
 
Imam jos jednu stvar koja me jako iritira, kada gledam neki film i smenjuju se tamne svetle scene brajtnes se smanjuje i povecava sam od sebe, znaci cas svetlo cas mracno, kako to da sredim?

Kliknes na zeleno dugme na daljincu, pa odes na sistem, pa na Eco resenje i tu iskljucis prve dve opcije.
 
sve stoji na off, ne mogu da verujem :/
 
Uzeo sam sličan TV (ES5700), pa me zanima da li postoji opcija za uključivanje CMR ili je to po defaultu uključeno?
 
Nazad
Vrh Dno