Šta je novo?

Samsung T220 i T220HD

mr.skuba

Slavan
Učlanjen(a)
05.09.2008
Poruke
5
Poena
301
U prodavnici sam nasao ova dva samsungova modela, pri cemu je onaj sa oznakom HD jeftiniji.

U cemu je razlika izmedju njih?
 
Verzija sa HD oznakom ima i digitalni TV tjuner u sebi.

Da li si siguran da je on jeftiniji?! Izgleda da su u prodavnici malo rotirali cene :p
 
HD ima 5ms , dok obican ima 2ms.
 
Apsolutno sigurno im je jeftiniji HD. I meni je malo nelogicno kad vec ima tv tuner ali tako je :)

E sad, da li je panel u ovom t220HD mozda losiji? Ocigledno su u pitanju razliciti modeli cim se razlikuju u odzivu.
U principu tv tuner mi ne treba, mnogo mi je vazniji kvalitet slike na monitoru. A iz iskustva znam da uredjaji tipa 2u1, 3u1 i sl. nikad nisu dobri kao pojedinacni.
 
E sad, da li je panel u ovom t220HD mozda losiji? Ocigledno su u pitanju razliciti modeli cim se razlikuju u odzivu.
Apsolutno isti paneli, razlika je u tuner-u, kao i tome sto na HD modelu ne postoji RTA tehnologija, pa je odziv "samo" 5ms. Inace, i na standardnom T220 moze da se iskljuci RTA, pa da se sa 2ms prebaci na 5ms.


Suma sumarum: greska neka sigurno, HD model je skuplji.
 
Poslednja izmena:
HD model je sqplji od obicnog cak i dobrih 4-5k dinara...
 
@mr.skuba: Kupuj taj HD ako je već jeftiniji :wave:
 
Apsolutno isti paneli, razlika je u tuner-u, kao i tome sto na HD modelu ne postoji RTA tehnologija, pa je odziv "samo" 5ms. Inace, i na standardnom T220 moze da se iskljuci RTA, pa da se sa 2ms prebaci na 5ms.


Suma sumarum: greska neka sigurno, HD model je skuplji.

E pa sad, nije samo razlika u odzivu, HD ima kontrast 1:10000 a obican 1:20000, dakle i tu mu dodje kao losiji od obicnog. Zato i nisam siguran za panele.
S druge strane, HD ima i HDMI ulaz, sto je znaci jos jedna razlika, ali ovaj put u korist HD-a.
Da li je greska ili ne jos koliko sutra cu videti. Ako se ispostavi da nije (iako znam da bi HD trebao biti poprilicno skuplji) - stvarno bih bio u dilemi. Voleo bih da cujem nekog ko vec ima taj HD, a takvih je izgleda malo.
 
E pa sad, nije samo razlika u odzivu, HD ima kontrast 1:10000 a obican 1:20000, dakle i tu mu dodje kao losiji od obicnog. Zato i nisam siguran za panele.
S druge strane, HD ima i HDMI ulaz, sto je znaci jos jedna razlika, ali ovaj put u korist HD-a.
Da li je greska ili ne jos koliko sutra cu videti. Ako se ispostavi da nije (iako znam da bi HD trebao biti poprilicno skuplji) - stvarno bih bio u dilemi. Voleo bih da cujem nekog ko vec ima taj HD, a takvih je izgleda malo.

Proveri to josh jednom jel HD je skuplji 100%
 
Taj dinamicki kontrast ne sluzi nicemu.
 
Osnovne razlike su sto je T220 2ms i 20000:1 a T220 HD 5ms 10000:1 ali ima HDMI i DTV Tuner zato i tolika ralika u ceni
 
E pa sad, nije samo razlika u odzivu, HD ima kontrast 1:10000 a obican 1:20000, dakle i tu mu dodje kao losiji od obicnog. Zato i nisam siguran za panele.
S druge strane, HD ima i HDMI ulaz, sto je znaci jos jedna razlika, ali ovaj put u korist HD-a.
Da li je greska ili ne jos koliko sutra cu videti. Ako se ispostavi da nije (iako znam da bi HD trebao biti poprilicno skuplji) - stvarno bih bio u dilemi. Voleo bih da cujem nekog ko vec ima taj HD, a takvih je izgleda malo.
Od tog kontrasta 'leba nema, to ti je valjda jasno... i jedan i drugi su krajnje fiktivni, tako da tu razlike realno nema.
Odziv - 5ms vs. 2ms... hajde da kazem da je to "umereno" fiktivno :)
Paneli - isti. Original Samsung-ovi i AU Optronics-ovi. Za sada...

Za tuner i HDMI - OK. Ali to je to. To su jedine realne razlike.
Doduse, i na kutijama pise nesto drugacije :d
 
OK, i USB hub :)
Ima li jos nesto? :d
 
Evo nema nishta, kod tebe?
Bitno da si uzeo pare za TRUE pa se sad ne javljash, cigo :D

On topic

Uzimaj taj HD ako ima za manje pare i javi i ovde gde je to jeftiniji da uzmem i ja jedan ;)
 
Kakav je prijem analognog signala na samsungu T220 HD? Da li je istog kvaliteta kao i kod regularnih LCD televizora ?
 
Poslednja izmena:
Jel neko razmisljao da nije mozda u toj radnji cena T220 prenabudzena?
 
Poslednja izmena:
Sutra ga kupujem (T220HD) pa vam javljam! Jedva sam pare skupio, inače je trenutno najjeftiniji 26.900 din !
 
Sta ce ti bre ta HD verzija... uzmes obican T220 od ~20000 i za razliku u ceni kupis oooodlican TV tuner.
 
Poslednja izmena:
i mene bas zanima sta kaze taj HD... mada vidim da ima i 24" verzija... :/ koja je skuplja 6000din ...
 
Javi gde si kupio i kako si zadovoljan posto ja planiram da ga kupim u narednih 10-tak dana. Hvala unapred.
 
Poslednja izmena:
Evo me napokon ... ljudi... monitor je vrh ja ...mali milion priključaka...one sitne minuse što su mu davali zaboravite...samo su upravu za probijanje malo svetla po gornjoj i donjoj ivici... ali to da nisam znao ne bi ni obratio pažnju... analognu antenu još nisam zakačio ali digitalno - kablovska, ipTV bez problema ovaj moj ima i analogno traženje kanala mislim da će i analognu antenu kad zakačim raditi bez problema...video sam da ima setovanje za istočnu evropu, kao i mnoge zemlje u okolini...a ima i "others" tako da negde valjda spadamo :)) ...sve u svemu ... oooooooduševljen ... javljam vam za analognu antenu...ali i u slučaju da nekim nenormalnim slučajem ne radi imam kablovsku pa je milina a o Sky Star II kartici da i ne govorim :))))))))))))

Ne mogu da mu dam minus nikako...

Kupljen je u MikroDizajn-u! Direktno preko ERC Commerc-a (ako ovo nisam smeo da napišem ja se izvinjavam) tako da mu zbog toga što su oni zvaničan uvoznik SAMSUNGA verovatno sve radi kako treba :))))
 
Još nešto...ja ne znam šta su zakačili u prodavnici na njih ali pičio je neki program...Animal Planet ili tako nešto... ;)
 
Evo me napokon ... ljudi... monitor je vrh ja ...mali milion priključaka...one sitne minuse što su mu davali zaboravite...samo su upravu za probijanje malo svetla po gornjoj i donjoj ivici... ali to da nisam znao ne bi ni obratio pažnju... analognu antenu još nisam zakačio ali digitalno - kablovska, ipTV bez problema ovaj moj ima i analogno traženje kanala mislim da će i analognu antenu kad zakačim raditi bez problema...video sam da ima setovanje za istočnu evropu, kao i mnoge zemlje u okolini...a ima i "others" tako da negde valjda spadamo :)) ...sve u svemu ... oooooooduševljen ... javljam vam za analognu antenu...ali i u slučaju da nekim nenormalnim slučajem ne radi imam kablovsku pa je milina a o Sky Star II kartici da i ne govorim :))))))))))))

Ne mogu da mu dam minus nikako...

Kupljen je u MikroDizajn-u! Direktno preko ERC Commerc-a (ako ovo nisam smeo da napišem ja se izvinjavam) tako da mu zbog toga što su oni zvaničan uvoznik SAMSUNGA verovatno sve radi kako treba :))))

wtf ??!

znaci T220HD radi sa nasim TV stanicama ???? ajde probaj i Air programe plz!
 
Ja sam probao i meni ne radi, inace meni je bolji t220 od t220 sa tv prijemnikom. NEKAKO MI SLIKA VERNIJA, inace imam oba
 
Nazad
Vrh Dno