Šta je novo?

Samsung Note ART (S-pen umetnost)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ne skoro , nego slobodno sebe mogu da nazovem i smatram neprofitabilnim profesionalacem rođenim 1983 godine ... [emoji41]
Drago mi je što je neko sa toliko talenta ovde na forumu.

Pa zar nisi probao da preko nekih slikarskih ili umetničkih društava nešto zaradiš?


Gesendet von meinem GT-I9295 mit Tapatalk
 
Drago mi je što je neko sa toliko talenta ovde na forumu.

Pa zar nisi probao da preko nekih slikarskih ili umetničkih društava nešto zaradiš?


Gesendet von meinem GT-I9295 mit Tapatalk
" Ko bi ti pomogao , nemože , a ko može neće . "
eea9c8294e8d12754bab095f0c99eca7.jpg
 
Poslednja izmena:
Jel bi mogao da, molim te, nacrtaš nekog vanzemaljca po tvom izboru? Hvala unapred.

Gesendet von meinem GT-I9295 mit Tapatalk
 
Nemam reči koliko si vrhunski umetnik! Apsolutno fantastično!

Gesendet von meinem GT-I9295 mit Tapatalk
 
Ideja za sledeci ako te zanima.. Tema: Japan, samuraj u oklopu grimizne boje sa katanom u rukama. Naravno obavezno drvo tresnje sa rozikastim cvetovima koje opada :D Prosto epic :)
 
Nemam reči koliko si vrhunski umetnik! Apsolutno fantastično!

Gesendet von meinem GT-I9295 mit Tapatalk
Veliko HVALA druže ... 8)
Ideja za sledeci ako te zanima.. Tema: Japan, samuraj u oklopu grimizne boje sa katanom u rukama. Naravno obavezno drvo tresnje sa rozikastim cvetovima koje opada :D Prosto epic :)
Potrudiću se ... 8)


Evo jednog nabrzaka ...
e564c11f4bed275657f0b20ab202bd53.jpg


Послато са SM-G955F уз помоћ Тапатока
 
Wow, fenomenalni radovi. Jako zanimljiva tema.
Jesi radio možda ilustracije za knjige/stripove?

Sent from my Redmi 4 using Tapatalk
 
@nikolass83, sve pohvale in pozdrav od Miki Muster-a, ako znas ko je to. Dobro bi mu ti dosao s cistim S-pen/om u njegovoj dobi. :)
 
Wow, fenomenalni radovi. Jako zanimljiva tema.
Jesi radio možda ilustracije za knjige/stripove?

Sent from my Redmi 4 using Tapatalk
Hvala ... nisam , mada planiram ... ako ništa drugo ilustrovaću moju knjigu kad budem rešio da je izdam ... 8)
@nikolass83, sve pohvale in pozdrav od Miki Muster-a, ako znas ko je to. Dobro bi mu ti dosao s cistim S-pen/om u njegovoj dobi. :)
Hvala ... Da , da , svako vreme nosi neku novu tehniku u umetnosti ... 8)

Evo od početne ideje sa običnom olovkom na papiru preko fotografije i note 4 sa s-penom i odgovarajućim programom čuda su moguća ... 8)
4f8662b02bb8ba27e8532b5a09c6ca56.jpg
a8e98e297cf29b39e6207209daf0b073.jpg
bce259f9e92231ad92d2612a560fda89.jpg


Послато са SM-G955F уз помоћ Тапатока
 
Da li mi neko može dati savet da li je bolje da uzmem novu wacom intuos pro M tablu za crtanje ili neki tablet/telefon? I zašto biste dali prednost jednom, a zašto drugom izboru. U pitanju je trenutni mladi amater koji će se truditi da postane profesionalac, jer bi uskoro trebalo da počne da radi ozbiljne stvari. Hvala
 
Da li mi neko može dati savet da li je bolje da uzmem novu wacom intuos pro M tablu za crtanje ili neki tablet/telefon? I zašto biste dali prednost jednom, a zašto drugom izboru. U pitanju je trenutni mladi amater koji će se truditi da postane profesionalac, jer bi uskoro trebalo da počne da radi ozbiljne stvari. Hvala
Sve je stvar ličnog izbora , zahteva i budžeta ... ja sam pre sedam godina počeo da crtam digitalne radove sa WACOM BAMBOO FUN (najmanjom i najjeftinijom tablom ) prikopčanu na laptop ... U poslednje dve godine sve radove isključivo radim na Samsung note 4 telefonu , neuporedivo je bolje iskustvo crtati , slikati direktno na ekranu , a ne gledati pravo u monitor ( laptop ) i olovkom vući linije po tabli , u tome vidim najveću prednost zaista ... kada bi se sada opredeljivao između table i tableta pre bi odabrao tablet , zbog lakoće rada i prenosivosti ( pre sam vukao ceo ranac sa tablom i laptopom da bi crtao negde u prirodi , a sada je to moguće uz pomoć telefona , tableta ) ... velika prednost je android i zaista veliki broj programa koji odlično funkcionišu sa S-pen olovkom , jedina "mana" ( ako to uopšte i mogu da nazovem manom ) note serije telefona je mala radna površina iako radove možeš da radiš u visokoj rezoluciji , moj ti je savet ako se već dvoumiš , a ozbiljno misliš da se baviš digitalnom umetnošću onda uzmi neki samsungov tablet sa S-pen-om , odlično rade i tableti starijih serija iz prethodnih godina ( recimo galaxy Tab A 10.1" sa S-Pen olovkom može da se nađe za oko 300$ )  , a cenovno su pistupačniji od recimo Tab S3 ...

Nadam se da sam bar malo pomogao ...
53e3e4f112360e692bd055ff38fa8a7d.jpg


Послато са SM-G955F уз помоћ Тапатока
 
Ta radna površina mi je problem, a i programi. Konkretno treba da se prave animacije, ne samo crteži, pa tu može da bude i ograničenje androida u odnosu na windows. Mada, opet i crtani likovi mogu da se prebace na neki desktop/laptop, pa da se tu radi animacija. Hvala u svakom slučaju
 
Ta radna površina mi je problem, a i programi. Konkretno treba da se prave animacije, ne samo crteži, pa tu može da bude i ograničenje androida u odnosu na windows. Mada, opet i crtani likovi mogu da se prebace na neki desktop/laptop, pa da se tu radi animacija. Hvala u svakom slučaju
Recimo ovaj spot je rađen u FlipaClip programu skinit sa Google Play prodavnice na galaxy uređaju ( https://play.google.com/store/apps/details?id=com.vblast.flipaclip ) ...

https://youtu.be/2x_BjvBFmBY

https://youtu.be/9RFkh_FsMg4

Послато са SM-G955F уз помоћ Тапатока
 
Poslednja izmena:
Да, занимљиво. Сада видех да има и ту занимљивих програмчића. Хвала на саветима у сваком случају.
 
Да, занимљиво. Сада видех да има и ту занимљивих програмчића. Хвала на саветима у сваком случају.
Nema na čemu , a možda ti nije loše ni ovako neko rešenje za 300$ .
https://youtu.be/MoCmWuDvi3M

Послато са SM-G955F уз помоћ Тапатока
 
Osećaj pri pritisku i ostavljanju linija po ekranu je neuporedivo bolji na Note 8 nego na Note 4 ... mislio sam da ću imati problema pri crtanju zbog zakrivljenih ivica ekrana , ali nema problema . Vrh olovke je tanji i prirodniji za crtanje ( jedina mana je glatka olovka pri vrhu pa imam osećaj kao da će mi iskliznuti iz prstiju , na N4 je bila sa urezima pa je grip bio mnogo bolji , ili je sve stvar navike ) ... u svakom slučaju mnogo bolji ekran kao radna površina i prirodniji rad olovke ... definitivno je vidljiv napredak S-pen tehnologije za ovih par godina ... prijatno sam iznenađen ... 8)

Послато са SM-N950F уз помоћ Тапатока
 
Bravo bravo! Odlično!

Da li bi mogao da nacrtas druga Tita i neke njegove drugare? Hehe.

I još jedna želja : da nacrtas nekog mnogo lepog i detaljnog zmaja, kako bljuje vatru, a čovek ispred njega pokušava crevom da ugasi njegov plamen.

Gesendet von meinem Redmi Note 4 mit Tapatalk
 
Svaka cast, bas imas dara.


Sent from my iPad using Tapatalk HD
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno