Šta je novo?

Samsung H6400 i problem sa HDMI ulazima (veza sa PC, nema slike)

Roy Jones Jr.

Čuven
Učlanjen(a)
11.01.2003
Poruke
925
Poena
630
Pokušavam da povežem PC sa Samsungom H6400 i ne mogu nikako da dobijem sliku. Koristim HDMI 1.4 kabl dužine 1.5m, na računaru imam mini HDMI izlaz na nVidia GTX460 (koristim adapter mini HDMI >> HDMI), dok na TV-u imam 4 HDMI ulaza, ali ni jedan ne daje sliku. Nikada nisam probao ove ulaze na TV-u tako da ne znam ni da li rade, ali TV je relativno nov (godinu dana star) pa se nadam da nisu sva 4 mrtva. Inače kada napravim vezu sa montorom sliku uredno dobijem što znači da je sve ok sa kablom i adapterom kao i izlazom na grafičkoj. Kada ubodem kabl u TV ništa se ne dešava, a kada odem na source preko daljinskog sva 4 HDMI ulaza su zatamljena i kada kliknem da njih dobijam odgovor da nema konekcije. OS je win7 64bit, driver za gpu 361.43.
Da li neko ima slična iskustva ili neki savet? Da li je moguće da postoji neka nekompatibilnost na relaciji grafička - TV? Da li je realna opcija da su sva 4 HDMI ulaza mrtva? Hvala unapred.
 
1. Disconnect all HDMI sources from the inputs.

2. Unplug the power from TV/LCD for 10 minutes.

3. Plug the TV/LCD back in.

4. Connect the HDMI cable one device at a time.

5. Turn on the device (ex. PS3).

6. Repeat steps 4-5 for each HDMI port.
 
Hvala Duke na brzom odgovoru, ali sam zaboravio da pomenem da sam probao taj sistem i nisam ništa uspeo. Navodno je tu fora oko toga da HDMI portovi odu u sleep mod zauvek pa je potreban takav reset da bi se probudili. Takođe sam odradio i fabrički reset iz menija, ali ništa se nije promenilo. Ima jedna stvar koju sam primetio, a to je da kada priključim TV i podignem računar, naravno signal ne dobijem pa ga isključim, ali kada ga kasnije vratim na monitor pri podizanju ikone su mi sve poređane i nabijene u levi deo desktopa što me navodi na zaključak da ipak neki handshake postoji, ali iz nekog razloga ne uspeva da se realizuje. Rezolucija na monitoru mi je 1920x1200 dok je na TV-u 1920x1080 pa kapiram da pri podizanju PC provali novu rezoluciju, prilagodi se i razvrsta ikone po default-u, međutim na TV-u nemam nikakav signal. Zato sumnjam na neku nekompatibilnost na relaciji TV-grafika pre nego na mrtve HDMI ulaze, mada je ovo možda više proizvod želje nego realnosti :)
Svaka sugestija dobrodošla.
 
Ako si u mogucnosti, probaj sa drugom grafickom kartom.
 
Rešio sam problem, uzeo sam HDMI (ž) >> DVI (m) adapter i povezao PC sa TV-om koristeći DVI izlaz na grafičkoj. Sve radi bez greške. Tačno sam pretpostavio da postoji neki čudan problem sa HDMI izlazom na grafičkoj, iako on daje sliku na monitoru na TV-u neće. Nemam odgovor zašto, moguće da je razlog malo starija grafička (mislim da je nVidia fermi serija jedna od prvih sa HDMI izlazom) i da tu ipak postoji neka čudna nekompatibilnost sa novijim TV-ima. Hvala svima na pomoći.
 
Nazad
Vrh Dno