Šta je novo?

Samsung Galaxy Z Fold 5/Flip 5

Ajmo još jednom, na flipu/foldu 3 i novijima uopšte nema potrebe za zastitnom folijom. Svaki pritisak koji bi oštetio foliju će gotovo sigurno da ošteti i ekran. Uopšte nema potrebe za paranojom, evo i posle 3m korišćenja folda 3, sve je kao kada sam ga i kupio.
 
Ajmo još jednom, na flipu/foldu 3 i novijima uopšte nema potrebe za zastitnom folijom. Svaki pritisak koji bi oštetio foliju će gotovo sigurno da ošteti i ekran. Uopšte nema potrebe za paranojom, evo i posle 3m korišćenja folda 3, sve je kao kada sam ga i kupio.
Ajmo još jednom: garancija ne važi ako skines foliju.
I bonus: ako malo napravi prašina mikro ogrebotine na glavnom ekranu, tj foliji, skines i zamenis, pošto je osetljiv. Ako nemas foliju i napraviš ogrebotine, baci ga tako izgrebanog 😅
Apsolutno ne bih nikome preporučio da dira foliju sa glavnog ekrana. Na gorila glass se prave mirko ogrebotine dok trepnes, a na ovom se ne bih zezao nesto iz dzepa da upadne. Svaki out kad otvorim ima kilo prašine.
 
Gde ima kilo prasine? Ja kada zatvaram Fold obavezno obrisem unutrasnji ekran, skinem time sitnu prasinu i sledeci put kada otvorim nema ama bas trunke prasine.
 
Gde ima kilo prasine? Ja kada zatvaram Fold obavezno obrisem unutrasnji ekran, skinem time sitnu prasinu i sledeci put kada otvorim nema ama bas trunke prasine.
U dzepu sve sto stoji se navuce unutra. Stoji mi dugo po dzepovima i svaki put kad otvorim puno je prasine. Mislim na Fold 4 koji ima razmak. Za fold 5 je to verovatno manja sansa, ali opet apsolutno ne preporucujem skidanje folije.
 
Ne preporučujem ni ja skidanje folije, ali ne bi plaćao 5k da mi zalepe glupu foliju. Ili bi se tužio sa njima (nisam pratio disclaimer, da li je negde na sajtu navedeno da ide samo jedna zamena folije... ukoliko nema imate osnov jel je to deo telefona). Generalno, kad krenete da zovete advokata i malo se uputite u materiju shvatite koliko u stvari imate prava. Jednostavno su svi prodavci danas postali bezobrazni i hvataju na to što nemamo vremena i što nismo "obrazovani" za tu materiju. Počinjem da razmišljam da objavim knjigu sa mailovima što sam razmenjivao sa pojedinim firmama (delightom posebno), čisto da pojedini vide i nauče neke stvari!
Hoću samo da kažem da ne dozvolite da vas(nas) prave ovcama jel što im više prolazi, sve bezobrazniji postaju!
 
Da, treba proveriti. Nema mi smisla da ja plaćam što je njihov proizvod loš.

Bio je slučaj sa flip 1 da dva crkla, ekrani pukli. Odbili. Kontaktiran advokat koji je poslao email i sve je bilo rešeno sa dva nova flipa.
 
ProMobi kaze da je folija dodatak, i da zato kosta doplate kada se menja za novu. Iz toga mi se javlja kliker, da ako je dodatak moze da se skine i da se ne gubi garancija jer na dodatke nema garancije svakako.
 
ProMobi kaze da je folija dodatak, i da zato kosta doplate kada se menja za novu. Iz toga mi se javlja kliker, da ako je dodatak moze da se skine i da se ne gubi garancija jer na dodatke nema garancije svakako.
Pa naravno. Samo bi i to za svaki slučaj odneo kod njih i tražio da mi skinu i potpišu da su oni skinuli ili pred njima skinuo uz neki snimak čisto opet da imam dokaz ukoliko dođe do nečega. Ne može uvek biti po njihovom
 
Ovo već ima smisla, valjalo bi proveriti. I onda ako se desi da se izgrebe ekran, onda otvorim i zatvorim 2000 puta ispred TA peći i kad pukne odem zamenim.
Sledeći problem, molim. 😂
 
Na tebi je da probaš, na njima da ti dokažu da grešiš! Al svako ko bi svesno radio takve (ružno je reći) idiotluke zarad svoje koristi, ne zaslužuje da ima ništa! Uvek se setim one stare teme sa foruma gde je čovek tražio rešenje kako da sprži CPU!
 
Ma salim se naravno. Bitno je da mi prihvate garanciju i bez folije ako vec ne podleže garanciji. Ciganisu se za malo najlona, realno. Napravili ste uredjaj koji ne može da traje sa tom folijom i naplacujes. Istrpi dve godine pa posle kako god
 
A njima je ovo idealna prilika za uzimanje novca na folije koje vrede par dolara u nabavci. Dobar dan, 30+ evra, a garancija? Nije to deo telefona koji podleže istoj. Tačno da čovek upadne, da uzme tu foliju i da se obmota kao kofer na aerodromu ispred njih.
 
Htedoh samo da kažem da koristim Fold5 tri meseca i moj utisak je da je telefon previše težak i da mu je to mana. Nisam ranije koristio Fold telefone, a moj raniji telefon je bio Galaxy S21+.
 
Za 20 grama je teži nego S23 Ultra recimo, ali opet je lepo izbalansiran. Nekako Samsung ima taj odličan balans uređaja.
 
Šta znam, S21+ je 200g, dok je Fold5 250g što je za četvrtinu teže i nije zanemarljivo, mada je verovatno stvar navike. Zvuči smešno da kažem da je zbog 50g telefon težak, ali je to moj subjektivni osećaj.
 
Htedoh samo da kažem da koristim Fold5 tri meseca i moj utisak je da je telefon previše težak i da mu je to mana. Nisam ranije koristio Fold telefone, a moj raniji telefon je bio Galaxy S21+.
A opet je skoro 20g lakši od moga folda 3, tako da si super...ja kad uzmem f5 od kolege, preporodim se svaki put
 
Naravno da je ogromna razlika 50gr kada dolazis sa nekog manjeg telefona umesto sa Ultre. Ja sam sa s21U presao na fold 4 i duplo mi lakse da koristim Fold. Lepo izbalansirano, nije mi nikad osecaj da je tezak, a ja sam prvo uzeo sto je uzak a drugo sto ima drugi ekran. Mnogo je lakse za koriscenje od bilo kog telefona. Nadam se da nece mnogo prosiriti vremenom. Ako bude sirok kao obican telefon kroz seriju, dve, onda ga necu koristiti vise. Fold 5 sam zamalo uzeo iako je isti, bas mi se dopada sto je spojen i nema ovaj razmak
 
Pa naravno. Samo bi i to za svaki slučaj odneo kod njih i tražio da mi skinu i potpišu da su oni skinuli ili pred njima skinuo uz neki snimak čisto opet da imam dokaz ukoliko dođe do nečega. Ne može uvek biti po njihovom

Aha... u junu 2023. mi je sinula ista ova logika, jer mi se na Flip3 njihova folija od 3.500din odlepljivala 3 dana za redom, ubeđivali su me da to više nije "sastavni deo telefona" kako su foliju predstavljali na početku, nego dodatak, naravno da bi mogli svaku posle prve da naplaćuju 3.500din. Onda su pričali da je ta zamena folija neka magija koju samo dr mr naučnici iz ovlašćenog servisa znaju posle xyz edukacija od valjda osnivača Samsunga lično, da "imaju poseban aparat u kojem sleže ta folija"... da bi se na kraju, naravno, ispostavilo da je to folija ko folija koju ti zalepe i pozovu za 1h da dođeš i preuzmeš telefon. E kad se odlepila 3. dan, dobar dan zovite menadžera da mi objasni šta sad više ja da radim? Rekao je da skinem foliju i da se ne nerviram, ali naravno, nije hteo da potpiše i izda bilo kakav pisani trag o tome da mi je tu u Promobiju rečeno da skinem foliju i koristim telefon jer je to samo "dodatak", kada ga jednog dana donesem sa neradećim pikselom npr. ili prelomljenim staklom, pa ne budu želeli da mi rade u garanciji zamenu jer nemam foliju zato što mi je gospodin Promobi rekao da je skinem.
Sve u svemu, igranka bez prestanka.
Telefon je vrh, ali je folija smorila do bola. Kapiram da bi ona koju lepe u običnim radnjama držala bolje nego njihova, ako ništa, makar je 3x jeftinjja ali garancijo bye bye...
 
@Note10 upravo o tome pričam...znam da je ogromno cimanje, ali da si angažovao advokata siguran sam da ne bi prošao tako kako si prošao...ili bi ti lepili foliju do iznemoglosti i kompezovali tvoje vreme dolaska ili se pismeno odrekli odgovornosti ili u krajnjem slučaju zamenuli telefon/vratili pare.
 
Advokati u ovoj državi ne mogu da se izbore ni za mnogo ozbiljnije stvari, kamo li sa mojom folijom, lako je tebi u inostranstvu da se pozivaš na radeće institucije. 😁 U narednom odlepljivanju su uvideli da je problem u previše uleglom ekranu na pregibu, pa su zamenili ekran u kompletu. A meni je odličan 23U. 😂
 
Lep je koncept ali sa tim problemom se vidi da nisu dostigli savršen proizvod na žalost nas korisnika.
Lično, nisam za avanturu jer znam koliko mi treba ds uštedim.
Hajde i dam novac opet bi me čekali vaši problemi a onda bi moje korisničko iskustvo bilo ravno nuli.
I onako sam izgubio poverenje u Samsung.
 
Advokati u ovoj državi ne mogu da se izbore ni za mnogo ozbiljnije stvari, kamo li sa mojom folijom, lako je tebi u inostranstvu da se pozivaš na radeće institucije. 😁 U narednom odlepljivanju su uvideli da je problem u previše uleglom ekranu na pregibu, pa su zamenili ekran u kompletu. A meni je odličan 23U. 😂
U srbiji sam više od 2 god, nema inostranstva za mene osim turistički!
 
Ma med i mleko, dabog svima tako 🫣🤪
Nego podrzavam skroz kolegu vezano za dimenzije telefona i kada je zatvoren i kada je otvoren... ugodan za korišćenje i jednom i sa dve ruke u zavisnosti od malog/velikog ekrana.
Lično mislim da bi mi bio idealan da ga stanje još za 1-2mm i na osnovu toga prošire za isto toliko (još ako bi 1-2mm dobili dodatnim tanjenjem bezela ihaj). I onda kad već "sanjamo" i da ga skrate za 8-10mm, imao bih savršenstvo na duže staze!
 
Honor je mislim objasnio kakav uredjaj treba da bude.
 
Prosto kad pogledam kakvu su nauku napravili sa folijom odustanem od zelje da kupim telefon i ako mi se jako dopada koncept. Nije stvar u parama da se zameni vec to da te prave na majmuna za nesto sto je njihov 'fail'. Mogu skroz zamisliti scenario "Dobar dan, ne radi mi konektor punjenja" - "Dobar dan, nemate foliju na ekranu zbog toga Vam ne radi ne mozemo Vam priznati garanciju". :D
 
Ima moj drugar ovaj telefon,mogu da kazem da ga ne cujem bas najbolje tokom razgovora....
 
U kom smislu ne čuješ? Kvalitet veze je loš ili je slab zvuk u slušalici?
 
Kakvi su generalno utisci vezani za izdrzljivost Folda 5, vidim cene su ok pale i u rangu izmedju S23U i S24U manje vise, na netu se prica da se dosta (na bolje) promenio taj dizajn mehanizma za zatvaranje u odnosu na fold 3/4, ali kakav je u day-to-day koriscenju, nikad nisam imao foldable a nema sta nisam probao od 'obicnih' telefona, samo me brine to oko tih folija, koliko je realno da folija sa alija moze da se koristi (kad dotraje i ako dotraje ova stock) da se ne bi njakao sa promobijem, lakse mi da narucim unapred par komada i zalepim sam...ako uopste ima slucajeva da je na foldu otisla. Vidim kolega gore pominje da je veoma izdrzljiv telefon, svakako bih isao na varijantu sa caseom, i ovako je lutrija a kamoli bez njega.

Druga stvar, kamera u odnosu na S23U, ista ili losija, posto racunam da je izasao par meseci kasnije od S23U, verovatno su isti modul stavili..velicina svakako dozvoljava.

Samo da potraje 2 godine, nista vise.
 
Poslednja izmena:
Da li je neko imao iskustva da mu se na Z Flip 5ici pokvario jedan mikrofon. Naime ne mogu da šaljem glasovne poruke preko vibera,wa,ig itd... Ali mogu normalno da obavljam razgovore preko tih aplikacija. Pronašao sam da telefonom ima dva mikrofona, pa je moj zaključak da taj jedan ne radi koji je zadužen za glasovne poruke... Da li je imao neko neka slična isksutva?
 
Nazad
Vrh Dno