Šta je novo?

Samsung Galaxy Z Fold 5/Flip 5

Kakvi su generalno utisci vezani za izdrzljivost Folda 5, vidim cene su ok pale i u rangu izmedju S23U i S24U manje vise, na netu se prica da se dosta (na bolje) promenio taj dizajn mehanizma za zatvaranje u odnosu na fold 3/4, ali kakav je u day-to-day koriscenju, nikad nisam imao foldable a nema sta nisam probao od 'obicnih' telefona, samo me brine to oko tih folija, koliko je realno da folija sa alija moze da se koristi (kad dotraje i ako dotraje ova stock) da se ne bi njakao sa promobijem, lakse mi da narucim unapred par komada i zalepim sam...ako uopste ima slucajeva da je na foldu otisla. Vidim kolega gore pominje da je veoma izdrzljiv telefon, svakako bih isao na varijantu sa caseom, i ovako je lutrija a kamoli bez njega.

Druga stvar, kamera u odnosu na S23U, ista ili losija, posto racunam da je izasao par meseci kasnije od S23U, verovatno su isti modul stavili..velicina svakako dozvoljava.

Samo da potraje 2 godine, nista vise.
Проблем са не отварањем до краја је био израженији код четворке (тројка је била ок). Код петице су заменили механизам шарке и за сада нема неког значајног броја пријављених случајева. Као власник петице а после четворке која се загавила после непуних годину дана надам се да је ово сада решено.
Што се тиче камере није на нивоу С23У већ на нивоу обичног С23. Величина не дозвољава, фолд је знатно тањи.
 
Ja sam imao S22U pa posle toga S23 običan kamera je negde između za nijansu lošija od ultre i nijansu bolja od S23. To je moje subjektivno mišljenje. Nedostaje taj telephoto od ultre po nekad nije da se koristi često ali...
Korišćenje fold telefona je skroz druga priča kao što kažu svi u temi , baš mi je čudno sada kada uzmem običan telefon koliko je širok čak i mali fon poput običnog Samsung Note 10-ke, ili Iphone 15pro. Ako fold 6 prošire sigurno ga neću uzimati ovako uzak je ekstra za brzinu i praktičnost odličan za jednu ruku a kada ga rasklopiš tablet.
Što se tiče izdržljivosti ja sam moj nosio sa maskama ali jedno dva meseca sam koristio samo sa skinom bez futrole normalno nije ispada ali nema nikakve znake korišćenja . Naručio sam par folija za ekran sa Alija , ali za sada ova deluje kao da će dugo da potraje isto kao kada sam ga uzeo.
Jedina čudna stvar koja mi se dešava na telefonu je da kada je uključen volte na Yetell-u posle završenog pozitivan budem nedostupan i neradi mi internet. Od kada sam ga isključio nemam taj problem. Ja sam ustanovio da je to do Yetella , druga kartica je Mts i tu nemam taj problem.
Sada tek vidim koliko sam otkucao na običnom fonu se sigurno ne bih toliko zezao
 
Da napomenem još i da nema čuveni bananagate problem kao obični s23.

Preporuka za masku: ThinBorne aramid fiber (tačno 10k din sa shippingom). U Pitaka ultra thin fazonu, samo se dobija još i staklo za mali ekran (2 kom) koje se savršeno uklapa u masku i skoro iste debljine je, pa se i ne oseti prstom prelaz pri koriscenju gestures za navigaciju i sl.
 
OneUI 6.1 upravo sleteo na A1 Fold 5 :).
 
Koliko vidim, svima nam stigao u manje-više isto vreme...lepo od samsunga
 
Setili se konačno da poštuju sve korisnike. Samo da se ne zanesu sa sledećim.
 
Tako treba da bude od prvog dana. Da svi dobiju update isti dan samo malo razlike u vremenskim zonama.
 
Da se upisem i ja, za sad me ovih par dana otkako sam ga uzeo (presao sa Pixel 6) super sluzi, zadivljujuce dobro su resili scaleovanje velike vecine appova, ipak je Samsung tata sto se tice softvera, narocito kod ovih eksperimentalnijih velicina ekrana, stvarno je sve pod konac.
Telefon na 80% battery protect maximum ukljucen, i naravno efficiency mode.

Za sad, par primedbi/zapazanja - zna da bude mlak prilikom nekog letimicnijeg koriscenja, sto npr sa S23U nije bio slucaj, moze biti svakako.

Kamere za video zadivljujuce dobre, bas kvalitetno i stabilno, cak i bez ukljucivanja action modea i tako to, mozda je do tezine i gabarita pa su ubacili ljudski stabilizaciju, nemam pojma, ali je bas fino iznenadjenje. Periscope tj telephoto realno nista specijalno, sto rekose kolege gore, tu je negde egal ili malo iznad S23 obicnog, sto je takodje OK.

Baterija..tesko reci jer tek treba da se slegne, osetno slabija od S23U kada sam imao novog, ali mislim da ce se kad tad iznivelisati samo od sebe. Mehanizam rasklapanja i sklapanja, nula primedbi, sve je gde treba da bude, distribucija tezine takodje odlicno odradjena. Jeste malo deblji ovako kad je sklopljen, ali se vrlo brzo navikne covek..jedino sto mi sad svi obicni telefoni, npr ajfon 12 koji imam uporedo, deluju ogromno kad ih koristim, posledica ovog 21:9 ekrana pretpostavljam.

S-Pen smart case sam uz telefon uzeo relativno jeftino, ali mislim da ima boljih i jeftinijih varijanti, narucen screenprotector za spoljnji i neka ojacana maska za 500 dindzi sa alija, pa cemo videti kroz 2 meseca kad stigne kakva je, mada mi deluje dosta bolje resenje od ove zvanicne Samsungove.

Sve u svemu, za cenu koliko se krecu po KP, sto mu dodje neka razlika od 100tinak eura u odnosu na S23U, a pritom nema problema sa grainom i tako tim stvarima koje S24U ima, kome kamera tj zoom nije bitan, a zeli telefon koji radi dosta toga sto drugi ne mogu, Fold 5 je zicer od telefona i nema puno da se razmislja.
 
Meni jos nije stigao update (Fold iz Yettel-a sa ILO CSC-om). Jel bilo potrebe za factory resetom posle prelaska na OneUI 6.1?
 
Nazad
Vrh Dno