Šta je novo?

Samsung Galaxy Watch/Active

Jel uspeo neko da aktivira merenje krvnog pritiska na Watch 4? Da li neko ima preporuku mozda za adapter za punjenje na 220V, obzirom da je smor da svaki put punim sat na usb od PCja?
 
Ja jesam. Ima mod za aplikaciju na XDA, pošto zvanično Srbija nije podržana.
ubr, imaj u vidu da moraš da imaš i običan merač pošto mora da radi kalibraciju kod prvog uključivanja i posle nekog vremena ponovo.
Meni je za sada jednom napisao da je kalibracija istekla i da mora ponovo da se uradi.

Ja imam neki punjač koji je stajao kod kreveta i samo sam izvukao kabl od GW punjača i stavio ovaj GW4. Nema tu neke posebne preporuke i filozofije. Mislim da vuče 0,5A što svaki punjač u poslendjih 10 godina sigurno može da isporuiči.

Kad smo već tu da pitam, da li je neko nabavio (sa AE) zamenskii punjač koji pouzdano radi?
 
Koju širinu narukvice koristi Watch 4 Clasic?

Zanima me, da li se isplati prelazak sa GW 46mm na Watch 4 Classic?
Ne sviđa mi se nikako ona siva narukvica koja dolazi fabrički uz Watch 4 Classic u sivoj boji, pa želim da stavim klasičnu crnu kožnu narukvicu. Da li su kompatibilne naukvice od GW 46 mm na Watch 4?

Još jedno pitanje kako se GW 46 mm vraća na fabrička podešavanja, ako rešim da prodam GW 46 mm kako da ga vratim na fabriku i šta mislite koja je realna cena za GW 46 mm star 14 meseci?
 
Širina narukvica za GW4 je 20 mm, za GW 46 je 22mm , nažalost nisu kompatibilne...
Na fabrička se vraća ili preko sata direktno ili preko aplikacije na telefonu
Na satu ides u : Settings-General- Reset
Preko aplikacije na telefonu: General- Reset
A da li se isplati, ne znam da ti kažem, ja već više od 2 godine nosim GW46 i ne planiram još uvek da ga menjam jer mi savršeno završava posao i dalje drži bat kao i prvog dana....za cenu je nerealno da ti bilo ko šta piše, u svakom slučaju, pogledaj malo po oglasima, pa sam izvagaj, šta i kako i formija neku cenu, pozz
 
Šteta za narukvice. Primetio sam mali lag na GW46 to me malo nervira, ne odreaguje odmah na komandu, a inače menjao bih radi menjanja. Sviđa mi se Watch 4 Classic u silver boji, naravno nikada ne bih kupio sat koji nema mehanički bezel, ne znam da li je to Samsung pravno zaštitio, ali mehanički bezel je najbolja stvar na pametnim satovima, tako da samo Watch 4 Classic dolazi u obzir kao zamena za GW46. Brine me što brojne recenzije kude bateriju na Watch 4 Classic, meni GW46 sa konstantnim upaljenim AOD drži puna dva dana, a desi se da sastavi i treći dan do večernjih časova (17-18h).

Da li je neko prešao sa GW46 na Watch 4 Classic da prenese iskustva?
 
Poslednja izmena:
Presao ja, ali nemam sta pametno da kazem. Da je sat lepsi, jeste. Da li vredi preko 250 evra doplate, mislim da ne vredi. Za jos utisaka, moracu da cackam jos neki dan pa da dam krajnji sud. Bas sam uzeo taj sivi classic.
 
Presao ja, ali nemam sta pametno da kazem. Da je sat lepsi, jeste. Da li vredi preko 250 evra doplate, mislim da ne vredi. Za jos utisaka, moracu da cackam jos neki dan pa da dam krajnji sud. Bas sam uzeo taj sivi classic.
Super, taman imam još neka pitanja. Verujem da je nepotrebno dati 250 evra doplate, ali kada kupujem skupu tehniku uvek to pravdam time jednom se živi :)
Zanima me, pošto Watch 4 Classic radi na drugom OS-u u odnosu na GW46, da li sve notifikacije rade, da li sa sata mogu da ogovorim na Viber poruke, WA poruke, SMS poruke, da li mogu preko Galaxy Wearable da podesim da mi sa svih željnih app stižu notifikacije (youtube, blic, B92 i ostale), da li nesmetano radi pozivanje i razgovor preko sata. Da li uredno prikazuje unose iz Samsung kalendara. Generalno, da li si primetio neki neodostatak u funkcionalnosti na Watch 4 Classic u odnosu na GW46 zbog drugog OS-a?
 
Evo ja da dam odgovor jer sam prelaz napravio i nosim sat od prvog dana predstavljanja kao test verziju posle gw46.Nedostatak funkcionalnosti nema jer je wear os,ima sve sto te zanima i vise od toga,notifikacije su sve tu i detaljnije su nego na gw46,tj vise mogu prikazu detalja,za sada jedinu manu koju sat ima je da je nesto kraca baterija, 2 naspram 3 dana kod prethodnog modela i sto su skinovi jos u razvoju,nisu toliko raznovrsni kao kod prethodnog,kao i fitnes detalji,broj utroska kalorija,predjena kilometraza i slicno,ali sa nadogradnjom stizu polako sve detaljnije opcije.
 
Još ja kad sam došao sad u Ns na odmor reko daj da kalibrišem taj merač za pritisak kad ono prc. Tako da sad iako sam u nemačkoj ne mogu da merim (bar ekg radi; koji mi ne treba)!

Btw i dalje mi niko nije odgovorio jel ima problem sa novim gw4 da mu se notifikacije tj ekran kad stigne ista) upali samo na deo sekunde...isto tako sat kad stisnem dugme trebao bi 15sec da svetli, kod mene se nekad ugasi odma posle sekund ili dve?...ovo mi se na gf2 pro i frontieru nikada dešavalo nije.

I da kažem da nema šanse da namestim ovaj novi knock knock gestures (koji je došao sa nadogradnjom od pre par dana) da pali gasi flashlight
 
Bezveze, a sat košta 50 hiljade, znači ne vredi te pare jer ne može da meri krvni pritisak što je predvidjen da uradi
 
Sa modovanom verzijom aplikacije radi na bilo kojoj marki telefona i u bilo kojoj zemlji. Važi za Active 2, GW3 I GW4.
 
Ja sam napravio ECG I BP u BiH pomocu modovane aplikacije i sve radi. Zanima me jel moze da se stavi da mjeri otkucaje srca svakih sat vremena, ja sto sam nasao u postavkama je da mjeri konstantno, svakih 10 minuta i manualno? Takodjer i za kisik u krvi tokom spavanja nisam nasao opciju koliko cesto da mjeri. Preko noci mi nekad baterija spadne za 7% a nekad i do 25% pa ne znam do cega je, da li i vama tako?
 
Evo ja da dam odgovor jer sam prelaz napravio i nosim sat od prvog dana predstavljanja kao test verziju posle gw46.Nedostatak funkcionalnosti nema jer je wear os,ima sve sto te zanima i vise od toga,notifikacije su sve tu i detaljnije su nego na gw46,tj vise mogu prikazu detalja,za sada jedinu manu koju sat ima je da je nesto kraca baterija, 2 naspram 3 dana kod prethodnog modela i sto su skinovi jos u razvoju,nisu toliko raznovrsni kao kod prethodnog,kao i fitnes detalji,broj utroska kalorija,predjena kilometraza i slicno,ali sa nadogradnjom stizu polako sve detaljnije opcije.
Znači, suma sumarum Watch 4 Classic je fin upgrade u odnosu na GW46mm osim u segmentu baterije. Hvala ti na detaljnom odgovoru. Svakako i GW46 punim na dva dana, verujem da bi mi izdržao i Watch 4 Classic dva dana. Što se watch face-ova tiče, volim one klasične koji najviše podećaju na klasičan sata i na GW46 imam 2-3 takva i to samo menjam, nisam neko ko menja stalno watch face-ove , tako da verujem da će mi i tu Watch 4 Classic biti OK. Moramo otići negde uživo da pogledam sat, na snimcima deluje jako lepo, a to mi je dosta bitno kod pametnog sata, pošto volim pametne satove koji su dizjanom što je moguće sličniji klasičniom satu.
 
GW3 је најсличнији класичним сатовима, Базел који се ротира , облик дугмади са стране, кожна наруквица .реално, мени је GW3 лепши од четворке али и то је само ствар укуса.
 
Ili obična 4 44mm kad joj staviš kožnu narukvicu...opet stvar ukusa ;)
 
Sa modovanom verzijom aplikacije radi na bilo kojoj marki telefona i u bilo kojoj zemlji. Važi za Active 2, GW3 I GW4.
Kod mene na one plus 7 pro,radi samo EKG,BP nema šanse.Sve sam pokušao-mrka kapa.Samsung s10 radi iz prve,bez ikakvih problema.
 
Meni sa Active 2 i Xiaomi Redmi note 8 pro radi i EKG i BP.
 
Modovanom SHM aplikacijom dobio sam samo ECG (U pitanju je Xiaomi Mi 10T pro). BP nikako ne uspevam.
Međutim, ovako () sam uspeo da dobijem aplikaciju My BP 2.0 koja je namenjena merenju pritiska. Po aplikacija za svako merenje :)
 
A šta je hibridni kožni kaiš?
 
Spolja koža, s unutrašnje strane silikon ili nešto slično, zato hibrid...

 
Ko ne prati Reddit...
Samsung je prebacio (navodno) sve svoje GW4 skinove u Samsung Store (Tizen) za starije modele.
Besplatni su, a podržavaju i iPhone.

Samsung.jpg
 
Edit: realno su mi oni skinovi od tizena bili kvalitetniji...ovo sve neki cirkus
 
Ponovih se večeras sa Watch4 Classic u silver boji. Odmah sam mu stavio kožnu crnu narukvicu, punim ga, pa da ga testiram. Ono što sam primetio jeste da je Watch4 Classic nešto malo lakši od GW46 mm.
 

Prilozi

  • 20211114_182750.jpg
    20211114_182750.jpg
    164.7 KB · Pregleda: 62
  • 20211114_182744.jpg
    20211114_182744.jpg
    128.2 KB · Pregleda: 60
Nazad
Vrh Dno