Šta je novo?

Samsung Galaxy Watch/Active

Jesam omogucio sam sve i lako je ima uputstvo na youtub,bateriju nisam testirao samo sat bez obavestenja,uvek je povezan sa telefonom i cela 2 dana izgura ili oko 48 časova,u to spada i dva puta po jednočasovni trening uglavnom pod upaljenom lokacijom.
 
Одрадио ја на мом GW3.
Све ради одлично,наравно да се не губи гаранција.
 
Pozdrav, društvo. Uzeh i ja Galaxy watch 4 classic 46mm i upario ga sa moji Z Flip 3 telefonom. Prvi put u životu koristim pametni sat. Interesuje me, pošto sam i uzeo ovaj novi oficijalni Samsungov wireless charger za telefon i sat, da li mogu i da li je uopšte dobro ostaviti ga na toj stanici cele noći, iako je napunjen ili nije preporučljivo. I da li može da se puni i preko adaptera? Hvala
 

Prilozi

  • IMG_20210918_154900.jpg
    IMG_20210918_154900.jpg
    184.2 KB · Pregleda: 44
Hvala. Znači mogu i telefon i sat ostaviti cele noći na stanici? A da li može da se puni i preko punjača? Onaj njegov usb u adapter, pa u struju?
 
Da.
Ne znam šta misliš kad kažeš adapter. Ako je ono što si dobio uz sat, naravno da možeš.
 
Имам Galaxy watch из 2018. , да ли би овај обичан Galaxy watch 4 био upgrade, watch classic ми је прескуп? Мало ми нису јасне цене, watch active 2 испада скупљи од обичног Galaxy watch 4..
 
Имам Galaxy watch из 2018. , да ли би овај обичан Galaxy watch 4 био upgrade, watch classic ми је прескуп?
Ja neću prelaziti bar do sledeće generacije dok se malo software ne konsoliduje (sada je osnova Google Wear OS umesto Samsung Tizen).
Taman sam sve podesio, navikao na rotirajući okvir, a dodatni senzori mi ne znače. Ne treba sat da mi kaže da li da skinem neko kilo... 🙄
 
Proradio i BP. ECG i nema neku primenu, verovatno nije tačan, a pitanje i BP koliko je pouzdan
 
Proradio i BP. ECG i nema neku primenu, verovatno nije tačan, a pitanje i BP koliko je pouzdan

Trebalo bi da je GW4 prilično precizan za uređaj koji nije klasično medicinsko sredstvo a koliko ja kapiram, sve te ozbiljnije funkcije na pametnim satovima treba da služe samo za okvirno praćenje parametara.

Pre neki da sam gledao klip u nastavku, lik je radio poređenje tačnosti senzora sata sa aparatom za pritisak itd

 
Sad sam se malo ubacio u Google-expert mod da pokušam da dokučim problematiku ovih regionalnih ograničenja itd...da skratim nepotrebne detalje ali koliko sam ukapirao kombinacija senzora i softvera se klasifikuje kao med. sredstvo i mora da ga odobri nacionalni regulatorni organ. Uzeo sam za primer Amere i njihov FDA je to odobrio, može da se nađe na njihovom sajtu.

Nakon toga sam otišao na sajt našeg ALIMS-a koji odobrava dozvole za lekove i med. sredstva i našao sam sledeće:


Ova odobrenja su od 10.03.2021. a sećam se dobro da je negde sredinom aprila stigao mail od Samsunga gde su nas svečano obavestili kako na GW3 sada možemo da koristimo ECG i ostalo a onda je početkom maja stigao drugi mail kako te funkcije i dalje nisu dostupne na bilo kom Samsung satu. Mislim da je bilo komentara na ta obaveštenja i ovde...

Kapiram da verovatno postoji još neka pravna začkoljica koja se nalazi između gore navedenih odobrenja i same primene ali to mi dr Google nije iskopao...
 
Da li koristite zaštitu za ekran i maskicu? Pitam, jer nikada nisam koristio pametni sat, pa me interesuje mišljenje koliko su osetljivi na grebanje? Da li ima potrebe da se to kupuje? Hvala
 
Ti najbolje znas odgovor na to. Zastita uvek dobro dodje. Ja sam htao spigen yastitno staklo da uymem ya moj novi w4 44mm ali na amazon recenzijama su ga napljuvali pa sam porucio ringke. Sad cekam pomenuto staklo i neku koznu narukvicu posto je ova silikonska katastrofa.

@manda995 ako navatas w4 ya fine pare isplati se preci. tom starom satu je sigurno vec i baterija na izdisaju, a novi je ipak novi + ima dodatnih funkcija.
 
Ti najbolje znas odgovor na to. Zastita uvek dobro dodje. Ja sam htao spigen yastitno staklo da uymem ya moj novi w4 44mm ali na amazon recenzijama su ga napljuvali pa sam porucio ringke. Sad cekam pomenuto staklo i neku koznu narukvicu posto je ova silikonska katastrofa.

@manda995 ako navatas w4 ya fine pare isplati se preci. tom starom satu je sigurno vec i baterija na izdisaju, a novi je ipak novi + ima dodatnih funkcija.
Pa ne znam. Da znam ne bih pitao 🙃
Zato pitam za iskustva.
 
Je l i za bazel ili samo staklo?
 
Poslednja izmena:
Ja sam kupio za moj GW staklo, nikad nisam stavio, eno stoji u fijoci.
Nema ni najmanju ogrebotine na ekranu posle 2 god, a udarao sam ga milion puta. Ekran je zaštićen baš dobro bezelom, tako da msm da ti ne treba.
 
Pitanje za one koji su prešli na GW4 sa prethodnih verzija.

Postoji li neki migration tool ili slično?
 
Ja sam kupio za moj GW staklo, nikad nisam stavio, eno stoji u fijoci.
Nema ni najmanju ogrebotine na ekranu posle 2 god, a udarao sam ga milion puta. Ekran je zaštićen baš dobro bezelom, tako da msm da ti ne treba.
E to su mišljenja koja sam očekivao da ću čuti i sada na osnovu njih sam odlučiti. Staklo jedno sam naručio. Videću kako će izgledati na satu, pa ako mi pravi problem, skinuću ga. Hvala još jednom.
 
Pitanje za one koji su prešli na GW4 sa prethodnih verzija.

Postoji li neki migration tool ili slično?
Evo da odgovorim sam sebi, pošto je danas (tek) stigao sat.
Samsung Wearable ume da pokupi Settings, Health i Alarm podešavanja sa prethodnih Tizen modela. U mom slučaju GW.

Uzgred, MOD za XDA foruma radi. Treba jedno 30 min da se sve prođe.

Uzeh sad i Globaltel eSIM da vidim kako radi pozivi, ali to još nisam uspeo da namestim.
 
Da li koristite zaštitu za ekran i maskicu? Pitam, jer nikada nisam koristio pametni sat, pa me interesuje mišljenje koliko su osetljivi na grebanje? Da li ima potrebe da se to kupuje? Hvala
Više od godinu dana korisitm GW 46 mm i nikakvu zaštitu nemam, ekran je bez tačkice, kao novo. Ekran je na GW dobro zaštićen bezelom, tako da nema potrebe za nekom zaštitmo. Dešavalo mi se da zakačim satom vrata i sl., ali nijednu ogrebotinu nemam, mislim da bi zaštita narušila estetiku sata koji je dosta dobro stilizovan. Jedno što sam stavio na mom GW jeste kožna narukvica kako bih mogao da ga nosim u formalnijim prilikama.
 
Баш је безвезе што Spotify на wear os не може да пушта музику преко сата а на tizenu може..баш сам непријатно изненађен..
 
Jel realno da su takvu glupost napravili?!...nisam još probao spotify da instaliram al sad kad ovo kažeš nemam ni potrebe za istim
 
Jel realno da su takvu glupost napravili?!...nisam još probao spotify da instaliram al sad kad ovo kažeš nemam ni potrebe za istim
Изгледа да може само да се преузме offline па да се слуша, не може нормално..исто тако и YT Music, само може да се преузме
 
Nazad
Vrh Dno