Šta je novo?

Samsung Galaxy Watch/Active

Dobio sam na poklon S20+ sa mogucnoscu samo jedne kartice(za americko trziste, nema esim i nije dual sim), ne prodaje mi se telefon pa sad razmisljam na koji nacin da zadrzim oba broja a da ne nosim 2 telefona, pade mi na pamet neki smart watch, da li bi me ova kombinacija spasila?
Kartica koja bi bila u telefonu je sluzbena i koristim je 90%, dok bih privatni ubacio esim u smart watch (npr galaxy watch 3), i onako ga slabo koristim sem vibera i primanja poziva od ljudi koji nemaju moj sluzbeni broj...
Zanima me jos da li bih mogao da preusmerim pozive sa sata na broj u telefonu?
 
Imaj u vidu samo da se kod nas prodaje GW bluetooth verzija, nema LTE verzije. Tako da bi morao da juriš LTE verziju negde preko.
Da li bi to moglo tako uopšte, nemam pojma, nemam iskustva sa LTE verzijom sata.
 
Ima da te bocka konstanto mikro iglica koja ce da ti meri nivo secera u krvi, jer kako drugacije... :D

Opet vid zracenja, koji ce biti upitan po pitanju uspesnosti kao i sve ostalo. Moraju necim da opravdaju za 100e vecu cenu novog modela kad izadje u onosu na sadasnji. :D
 
Nema sta da vidimo, jedina tehnika stvarnog, realnog merenja nivoa secera u krvi zahteva vadjenje krvi iz tela. Ko veruje u nesto drugo onda veruje i u deda Mraza...
 
Nema sta da vidimo, jedina tehnika stvarnog, realnog merenja nivoa secera u krvi zahteva vadjenje krvi iz tela. Ko veruje u nesto drugo onda veruje i u deda Mraza...
Gde, konkretno, je bilo koji od proizvođača satova naveo da su merenja bilo koje vrste apsolutno ispravna i tačna? Moj APple Watch me konstantno podseća da je sve informativnog karaktera i da za preciznija merenja koja zaista mogu da se uzmu za ozbiljno treba posetiti lekara.
 
Nema sta da vidimo, jedina tehnika stvarnog, realnog merenja nivoa secera u krvi zahteva vadjenje krvi iz tela. Ko veruje u nesto drugo onda veruje i u deda Mraza...
Нема шта да верујем или не верујем, кад изађе нови уређај видећемо, људи лете на месец а да не може да се смисли лакши начин за мерење шећера, свакако да се то многима не исплати(фармацеутској мафији), али нећу сигурно Самсунгу веровати на реч, већ пре куповине сваког уређаја проверим сам вреди ли, не бацам паре унапред, било би лепо да је то као што кажу, то је била поента објављивања ове вести...
 
Nema sta da vidimo, jedina tehnika stvarnog, realnog merenja nivoa secera u krvi zahteva vadjenje krvi iz tela. Ko veruje u nesto drugo onda veruje i u deda Mraza...
Nije baš tako. Postoji još par načina za određivanje nivoa šećera.
Ovo je jedan od njih.
 
Gde, konkretno, je bilo koji od proizvođača satova naveo da su merenja bilo koje vrste apsolutno ispravna i tačna? Moj APple Watch me konstantno podseća da je sve informativnog karaktera i da za preciznija merenja koja zaista mogu da se uzmu za ozbiljno treba posetiti lekara.

Nigde medjutim kad procitas ovaj i strane forume potpuno ti je jasno da ljudi te cifre uzimaju zdravo za gotovo. Disclaimer koji proizvodjaci navode je cesto na nivou onih sitnih slova na kraju ugovora o kreditu.

Нема шта да верујем или не верујем, кад изађе нови уређај видећемо, људи лете на месец а да не може да се смисли лакши начин за мерење шећера, свакако да се то многима не исплати(фармацеутској мафији), али нећу сигурно Самсунгу веровати на реч, већ пре куповине сваког уређаја проверим сам вреди ли, не бацам паре унапред, било би лепо да је то као што кажу, то је била поента објављивања ове вести...
Pa ima sta da verujemo ili ne verujemo. Ljudi lete na Mesec, istina, ali deda od babe nece da bude, jos uvek ne. Da je neko do sada smislio nacin da se neinvazivnim metodama odredjuje nivo secara u krvi, do sada bi zgrnuo milijarde dolara na postupak i instrumente, a verujem overio i Nobela. Koliko znam, a znam dobro obzirom da mi je otac kardiolog, to se nije desilo i nece se desiti u skorije vreme. To sto Epl i Samsung to obecavaju i navode kao feature (doduse uz disclamer), je na nivou snake oil salesmana. Pomenute korporacije interesuje profit a ne bilo kakav benefit korisnika. Obzirom na 0 odgovornost, na globalnom nivou, high tech kompanija, bole ih abdomen za bilo sta drugo.
Pa smartwatch ne mos hebeni puls da ocita kako treba a sad ce jos i da meri secer u krvi. Ako ne verujes, trk do kardiloga, trazi da ti napise nosenje holtera jedan dan pa onda usporedi rezultate holtera i tvog smatrwatch sto se tice pulsa. Nakon toga ces da ateriras grubo!

Nije baš tako. Postoji još par načina za određivanje nivoa šećera.
Ovo je jedan od njih.
Ovo me realno blam i da komentarisem... :eek::ROFLMAO:
 
Postoji li neka alternativa za titanijum varijantu? Ali da nije od 2 dolara sa alija.. Znaci da bude crna metalna narukvica, slicna Titanijum varijanti.
 
Jel ima neko da je sa galaxy watch-a 46mm prešao na active 3 45mm i koliko je lošija baterija na novom?!...ono 470 vs 340mAh nije baš naivna razlika, a na active 3 još blago veći ekran.
 
Ne donosi te opcije svakako.
Ja sam apdejtovao pre dva dana GW, novi tizen, neke sitnice vizuelno izgledaju drugačije, ali ništa posebno.
 
Jel ima neko da je sa galaxy watch-a 46mm prešao na active 3 45mm i koliko je lošija baterija na novom?!...ono 470 vs 340mAh nije baš naivna razlika, a na active 3 još blago veći ekran.
Imao sam s3 frontier (3-4) dana baterija,pa huawei gt2 (desetak dana baterija),a sada watch 3 (dan i po maksimalno baterija).Baš je loš sa baterijom,ali je sve ostalo odlično,izgled,health opcije,watchface,...
 
Imao sam s3 frontier (3-4) dana baterija,pa huawei gt2 (desetak dana baterija),a sada watch 3 (dan i po maksimalno baterija).Baš je loš sa baterijom,ali je sve ostalo odlično,izgled,health opcije,watchface,...
Meni baterija na Watch3 drži 3-4 dana ali mi nije upaljen AOD i isključeno je da se pali na okretanje zgloba, to mi je nekako besmisleno već na dodir.
 
Tako i ja koristim GW, izgura 4-5 dana.
Kopka me da pređem na gw3, mada realno ništa bitno ne dobijam..
 
I mene, samo zbog više prostora (ovaj sam napunio) i kontrole pritiska.
Ali sada je najavljen GW update pa da vidimo. Pominju se potpunije poruke sa slikama, glasovna podrška vežbama... itd.
Generalno, iz principa preskačem bar jednu generaciju uređaja.

Što se tiče baterije, ovaj model treba posmatrati kao minijaturni smartphone a niko se više ne pita koliko traje baterija na smartphonu, podrazumeva se 1-2 dana.
Kome je to najvažnija stavka ima fitness trackera, digitalnih satova... nema smisla isključivati mu funkcije da bi se ređe punio.
Uz sve uključeno, meni prvo veče bude na 65-70%, drugo veče na 25-30% (godinu i po star), ali sam navikao da ga pred spavanje spuštam na punjač i ne razmišljam.
Samo mi je bitno da sigurno izgura dan, bez obzira na uključenu navigaciju, razgovore, notifikacije... što za smartphone nažalost ne mogu reći.
 
JE l koristi neko gw 46mm sa ajfonom? Sa samsung, huawei i šaomi telefonom je radio super. Poslednji je bio oneplus gde odjednom bez pravila svuče i po 15,20,25 % na telefonu pa sam ga stavio sa strane. Treba da stigne 11 pro, kakva je tu situacija?
 
Koristim GW 46 sa IP12P već par meseci...
Nema veće potrošnje baterije tf zbog sata
Potrošnja baterije na satu zavisi od načina korišćenja
 
A pozivi i obaveštenja? Tj da li sve funkcije sata rade normalno ili ima neko ograničenje zbog ios-a
 
Neke funkcije na satu rade samo ako je uparen sa Samsung telefonom, iskreno to sam probao još u decembru mesecu tako da se i ne sećam više
Pozivi i obaveštenja rade normalno
 
Razmisljam da kupim Active 2. Zanima me je l konacno updejtovan da ima ECG bez hackova i ostalih peripetija ? Hvala!
 
A koja je muka 2 godine sa updejtom ? Citah nedje skoro da su pustili ecg za 31 zemlju itd...
 
Nazad
Vrh Dno