Šta je novo?

Samsung Galaxy SII I9100 - Jelly Bean, Root i SIM-unlock u prvoj poruci

nece da udje u recovery, probavam reflash jb-a pa kernel da vidim da li moze. btw skinuo sam Siyah-s2-v6.0b4



ovaj je sim-free ne znm bas odakle je jer ga je drug uzeo od nekog random lika sa mobilnog sveta, ali bio je nov. sve je super radilo dok mu se samo nije zapucao i posle toga nece nista. flashovao sam dosta zvanicnih romova da probam da li neki radi, ali bezuspesno, ni jedan nije hteo ni u recovery


edit: sa siyah kernelom uopste nece da udje u recovery
 
Poslednja izmena:
nece da udje u recovery, probavam reflash jb-a pa kernel da vidim da li moze. btw skinuo sam Siyah-s2-v6.0b4



ovaj je sim-free ne znm bas odakle je jer ga je drug uzeo od nekog random lika sa mobilnog sveta, ali bio je nov. sve je super radilo dok mu se samo nije zapucao i posle toga nece nista. flashovao sam dosta zvanicnih romova da probam da li neki radi, ali bezuspesno, ni jedan nije hteo ni u recovery


edit: sa siyah kernelom uopste nece da udje u recovery

Pa sa kojim hoće? Već si napisao 5 puta da ne možeš u recovery. Kako si uspeo ako si uopšte uspeo da uđeš u recovery
 
Inače trebalo bi da butuješ telefon po instaliranju roma a pre instalacije drugog kernela. U ovom slučaju ne možeš nego ti kažem za ubuduće. :)
Ništa idemo ovako, idi na sammobile i skini poslednji rom koji je izašao za naše tržište. To je i dalje xwlsd.
Flešuj taj preko odina i probaj da butuješ. Ako ne radi probaj da uđeš u stock recovery. Ako uspeš uradi factory reset. Ako ni to neće čini mi se da će morati da radi servis, to mi smrdi na neki hardverski kvar.
 
Poslednja izmena:
Flasujem jelly bean leak odin uradi restart nece da bootuje, izvadim bateriju, preko odina flashujem "GT-I9100_JB_ClockworkMod-Recovery_6.0.2.9" i pri restartu drzim power home i volume + i udje u recovery ali za freezuje posle 2-3 sec. Kada to isto uradim samo flashujem siyah-ov kernel umesto "GT-I9100_JB_ClockworkMod-Recovery_6.0.2.9" nece da udje u recovery. Probao sam xwlsd da flashujem, sve u odinu lepo prodje ali nece niti da se bootuje niti da udje u recovery. Nadam se da me sada razuemete :D
 
Ma nemoguće da ne može da udje u recovery posle flesovanja kernela ili čistog stock-a. Možda mu je riknulo volume up, pa zato ne može da udje...

Edit: Aha znači ipak udje u recovery, ali se zamrzne? Ovo prvi put vidim i čujem...
Udje u CWM, a u stock recovery neće? Kako to? Nemoguće...
 
Poslednja izmena:
Zato i pitam jer i ja prvi put vidim ovaj problem. Probavao sam razne verzije odina, razlicitih kablova, 4 kompjutera i dalje isto. U odinu sve lepo prodje ali jednostavno nit zeli da se bootuje nit u recovery. Kao da krene pa se restartuje(nestane logo na 2 sec) i ponovo se pojavi i tako u krug. Jako cudno xD
 
Flasujem jelly bean leak odin uradi restart nece da bootuje, izvadim bateriju, preko odina flashujem "GT-I9100_JB_ClockworkMod-Recovery_6.0.2.9" i pri restartu drzim power home i volume + i udje u recovery ali za freezuje posle 2-3 sec. Kada to isto uradim samo flashujem siyah-ov kernel umesto "GT-I9100_JB_ClockworkMod-Recovery_6.0.2.9" nece da udje u recovery. Probao sam xwlsd da flashujem, sve u odinu lepo prodje ali nece niti da se bootuje niti da udje u recovery. Nadam se da me sada razuemete :D

Uradi ono sto ti je LaKosta napisao ali prvo proveri md5sum. Ako je ok i ako opet nece i ja se bojim da ce morati servis
 
Zato i pitam jer i ja prvi put vidim ovaj problem. Probavao sam razne verzije odina, razlicitih kablova, 4 kompjutera i dalje isto. U odinu sve lepo prodje ali jednostavno nit zeli da se bootuje nit u recovery. Kao da krene pa se restartuje(nestane logo na 2 sec) i ponovo se pojavi i tako u krug. Jako cudno xD
A zašto flashuješ jelly bean leak...flashuj normalnu verziju, pa onda probaj kako su ti opisali gore..i probaj još i Apollo kernel pored svega
 
Tako mi je lik rekao na xda forumu, ali ni normalne verzije ne pomazu. Probavao sam i xwlsd i ics romove i jelly bean leak. Proverio md5sum, poklapa se, ali i dalje nece. Probao sam "ApoloJB_4.8b_Regular" kad sam flashovao XWLSD, ali isto kao i sa siyah kernelom, ne mogu recovery. Jel zna neko otprilike koliko bi kostala popravka u servisu?



edit: probao sam sada kies repair, ali isto se desva. Nego sam primetio da kad ga ostavim malo upaljenog deo kod kamere se jako greje, pa kontam da je nesto crklo :/
 
Poslednja izmena:
Hvala na ispravci. Uspeo sam danas preko kies repair-a da bootujem telefon, sve je radilo super dok se vcrs ponovo nije sam od sebe ugasio i opet nece nigde. Dok je radio, flashovao sam slimbean 8.0 i fon je radio sasvim ok. Primetio sam da je baterija neka noname od 1500 mah da li to kojim slucajem moze biti uzrok svega ovoga?
 
Poslednja izmena:
Može biti... Proveri...
 
Mali update, sinoc nije hteo da se bootuje pa sam uradio opet kies repair, ali mu nije pomoglo. I jutros probudim i rekoh da probam jos jednom, kad ono telefon se normalno boootuje XD. Jedino sta sam sinoc uradio je izvadio bateriju iz telefona i ostavio ga tako do ujutru.

edit: punio se pola sata jer mu je baterija bila oko 27%, i opet se sam ugasio i nece da se bootuje.
 
Poslednja izmena:
Mali update, sinoc nije hteo da se bootuje pa sam uradio opet kies repair, ali mu nije pomoglo. I jutros probudim i rekoh da probam jos jednom, kad ono telefon se normalno boootuje XD. Jedino sta sam sinoc uradio je izvadio bateriju iz telefona i ostavio ga tako do ujutru.

edit: punio se pola sata jer mu je baterija bila oko 27%, i opet se sam ugasio i nece da se bootuje.

Zameni bateriju, da sam znao da je kineska ne bih se trudio uopšte da ti odgovorim
 
krastavac, nije moj telefon pa sam i ja kasno skontao da je neka unknown, posto je solidno dobra kopija spolja i ne primecuje se dok se ne zagledas. Uzeo sam novu i za sad telefon radi ok. Hvala vam svima na pomoci!
 
Drugari stao mi mozak, ne mogu da se setim kako se namesta da neka aplikacija bude podrazumevana za rad.
 
Pa kad imas vise aplikacija koje obavljaju istu stvar, pitace te sta hoces da koristis. Onda kliknes na always i na tu aplikaciju.
 
Da, to se i desilo drugarici, kako sad da vratim da pozivi idu preko dialera a ne preko skype? :D
 
Pošalji mi broj drugarice da joj objasnim :p

Settings > applications > Skype clear defaults

Kasnije kad hoćeš da pozoveš, samo označi Dialer na always, a ne Skype ;)
 
App manager App info pa imas pri dnu default action ili tako nesto
 
Cao ljudi..uglavnom koristim xda za nas fon,al nadjoh ovaj nas forum,dosadio mi engleski vise :D....Pa da pocnem pitanjem,kasnije cemo valjda deliti utiske o romovima,kernelima...
Zanima me kada punite s2,da li je ok ostavljati ga preko noci,uglavnom zanima me vase iskustvo sa punjenjem? Hvala
 
Dobrodošao na forum!

Ništa ne smeta da se puni preko noći. ;)
I neće ti neka aplikacija potrošiti bateriju dok spavaš.
 
Najsigurnije je preko noći. Ja to praktikujem otkad imam mobilni. Za smartphone je argument više, jer i ako se zaglupi nešto, nećeš ujutru biti bez telefona. :)
 
Opet ja, radio fon 2 dana super sa novom baterijom i jutros se probudim ono boot loop opet. Baterija bila skroz prazna(nije hteo ni u download) i sad kad se malo napuni udje u download ali u recovery nece(kad sam zaspao bila je oko 50%). Ne znm vise sta da mu radim vec da ga nosim u neki servis pa da pregledaju, jel znate neki dobar servis u novom sadu koji radi popravku? hvala


edit: s vremena na vreme dok je u boot loopu, pokaze sliku recoveryja, stoji tako na kratko i ponovo se vrati u boot loop. vrv je baterija prazna pa nece da se bootuje ali kad ostavim telefon ugasen na punjacu uopste indikator za bateriju ne pokazuje da se puni vec je zapucan i kao da ne moze da procita koliko ima baterije.
 
Poslednja izmena:
Ja bih tu opeglao nov kernel i softver. Neat ili wanamlite.
 
Ponovo spljeskaj sve od nule, da budeš siguran da nije hardver.
 
Nazad
Vrh Dno