Šta je novo?

Samsung Galaxy SII I9100 - Jelly Bean, Root i SIM-unlock u prvoj poruci

@dark
Pročitaj opet post, pa onda komentariši.
Što se tiče Sony telefona update software ?!?!? Dalje ne bih komentarisao.
I dalje ostaju samo dva igrača Galaxy ili iPhone.

Pa i Samsung zakida na update, sad su krenuli da izmisljaju da ne mogu da izbace novi za S2 verovatno.
I mnogo ti usko gledas, kad vidis Galaxy i iPhone. A prvo iPhone je IOS, koji necu.
I ne znam sta to treba opet da procitam? I opet da pitam, sta ce ti telefon sa 5+ inca, kako ce to da ti stane u dzep?
Gledam jadnike, koji nose Note u ruci, jer nemaju gde da ga stave. Telefon nosis, da ti ne bude smetnja.
 
Već je rečeno... Samsung ne zakida. Samsung jedini daje.

Niko nije u klasi sa S2 dobio JB, samo naš telefon...

Moj sledeći će verovatno biti Note 3, zbog baterije i 3GB RAM-a.
 
Već je rečeno... Samsung ne zakida. Samsung jedini daje.

Niko nije u klasi sa S2 dobio JB, samo naš telefon...

Moj sledeći će verovatno biti Note 3, zbog baterije i 3GB RAM-a.

Preveliki, nepraktican. A bateriju tek treba da vidis koliko realno drzi, kad se pojavi. :D
 
Već je rečeno... Samsung ne zakida. Samsung jedini daje.

Niko nije u klasi sa S2 dobio JB, samo naš telefon...

Moj sledeći će verovatno biti Note 3, zbog baterije i 3GB RAM-a.

Daje na kašičicu pa ne znači da treba da mu se klanjamo zbog toga. A ne bi ni toga bilo da nije bilo pritisaka od strane googla i zajednice..šljamsung je to
Evo qualcom reče da neće da se zezaju sa osmojezgarnim procesorima već će da optimizuju 2,4 jezgarne kao i bateriju.. Šta samsung radi? Povećava broj jezgara i to mu je izgovor za ne updateovanje sistema...da vidis kako bi sve moglo da su u poziciji htc-a
 
Niko tebe ne tera da kupis Samsung, eno ako ti odgovara HTC ti uzmi HTC... Pa to je qualcomm, a ovo je Samsung... Kakve sad veze ima? Svako proizvodi sta hoce... Svejedno ce u Samsungu optimizovati to svoje za svoje procesore, Google ne radi ni u ciju korist. On da update, pa ovi nek rade sta hoce.
 
Samo da javim, prebacivanje na 2g mi nije pojacalo domet uopste. Izgleda da je telefon zeznut, sa drugim telefonom imam veci domet, ista kartica u pitanju.
 
Daje na kašičicu pa ne znači da treba da mu se klanjamo zbog toga. A ne bi ni toga bilo da nije bilo pritisaka od strane googla i zajednice..šljamsung je to
Šljamsung, na kašičicu, pritisak, ok sve to stoji, ali je na kraju Šljamsung izbacio savršen update, šta su uradili ostali? Mogu ljudi da ih pljuju koliko hoće, ali sa S2 su ispunili sva očekivanja.

I ne znam sta to treba opet da procitam?
Njegov post, jer si potpuno pogrešno shvatio šta je čovek rekao, a nastavljaš da vrtiš istu priču.
 
@dark Gdje si ti pročitao da mi treba telefon veći os 5+ "?
Hajde lijepo čitaj ponovo.
 
Ovima što ih Samsung zakida za update predlažem da probaju LG, HTC i Sony :) :) :) :).
O root-u i unroot-u bootloader-u, vraćanju na fabričke postavke, ..... veselooo.
 
I sad cemo svi da budemo srecni zato sto je Sasmung pustio update za telefon...smesni ste, malo hleba i igara i odmah se sve zaboravi..podsetite vlasnike SGS 1 telefona gde je taj obecani update na ICS koji je tako gurnut pod tepih.. Nijedna kompanija ne valja, a Sasmung svakako nije nista bolji od njih..mada Sony se popravio u poslednje vreme
 
Mnogi shvataju (medju njima i ja) ako ih proizvodjac zaboravi sa updateom da moraju da kupuju novi telefon :D

#ebes sljamsung i njihove ROMove pored CMa. Ne moraju ih ni izdavati svaki mi je isti.
 
I sad cemo svi da budemo srecni zato sto je Sasmung pustio update za telefon...smesni ste, malo hleba i igara i odmah se sve zaboravi..podsetite vlasnike SGS 1 telefona gde je taj obecani update na ICS koji je tako gurnut pod tepih.. Nijedna kompanija ne valja, a Sasmung svakako nije nista bolji od njih..mada Sony se popravio u poslednje vreme
+1

Mnogi shvataju (medju njima i ja) ako ih proizvodjac zaboravi sa updateom da moraju da kupuju novi telefon :D

#ebes sljamsung i njihove ROMove pored CMa. Ne moraju ih ni izdavati svaki mi je isti.
opusti se :p
 
Bogme bi google se nije proslavio sa update-om. N4 dobio 4.3 al wifi ne radi kako treba, a na 4.2 je bio problem sa plavim zubom, sad plavi zub radi, a wifi ne. Sve u svemu boli njih uvo za nas, bitno je da su nam uvaljali telefone, da nije ovakvih careva kao sale i njemu sličnih da nam daju dobre romove smorili bi se ko panjevi.
 
@dark Gdje si ti pročitao da mi treba telefon veći os 5+ "?
Hajde lijepo čitaj ponovo.

Jeste, prevideo sam ''ne'' predu na 5+ inca.
Moja greska, izvinjavam se.

Ali iPhone je i dalje iPhone (iOS).
I preferiram Android. Mada je lag uzasan, iOS je tako fluidan. :cuss:

On another note:
Inace me opet zeza telefon, da nema prostora za aplikacije, citao sam na internetu.
Uobicajan problem, ali niko nema konkretno resenje. I nece da koristi USB storage za aplikacije, tako da mi samo komplikuje.
Lepo ima mesta, ali nece.
Tako da sta je resenje za to? Da ubacim SD karticu, pa da prebacim na nju? Mada sam cuo da neke aplikacije nece tako da rade.
Takodje sam nakon duzeg slusanja muzike na PowerAMP dobio, ''too many files faild to play'' ili load nisam siguran.
Da li je to do player-a, nesto vise mislim da je do telefona, odlepio je.
 
I jos jedna stvar koja mi nije jasna, sada sam bez brisanja icega. Samo mi se bio ugasio telefon jer se ispraznila baterija, uspeo da uradim update aplikacija, za koje je reklo da nema mesta malopre?!!

:wall:
 
Poslednja izmena:
Treba mi hitno pomoc,
Situacija je sledeca. Danas sam hteo da flesnem novu stabilnu verziju Rootbox-a, pre toga sam bio na poslednjem nightlies-ju. Posle upgrade-a sam ostao bez IMEI-a.
Razlog zasto sam ostao bez IMEI-a je taj sto sam nekim cudom skinuo los zip file, a jos cudnije mi je to sto se on uspesno instalirao, ali sa pojebanim EFS-om.
Imam vise backup.a EFS.a, ali nikako ne uspevam da povratim IMEI. Probao sam i rucno, i sa kTool-om i sa EFS Professional i nece, tj. on kao odradi restore ali i dalje sam bez IMEI-a
E sad mislim da znam gde je problem ali ne znam kako da ga resim. EFS treba da bude na lokaciji /dev/block/mmcblk0p1 a meni je nalazi na ovoj lokaciji /dev/block/vold/179:1.
Ima li neko ideju sta da radim...
 
Da li postoji ikakva sansa da se sredi domet na ovom telefonu? Pocinje da me opasno nervira opako. Ukljucivanje gsm-a nije uspelo.
 
Samsung Galaxy S2 i9100 - Jelly Bean, Root i SIM-unlock u prvoj poruci

@shmic Flešuj zvanični firmware. Moguće je da će ti se vratiti IMEI tada.

@Baggio Nema. Ako je primopredajnik u pitanju, ne postoji mogućnost popravke.
 
Prvo sam flesnu zvanicni fw, sa njm sam dobio onaj genericki IMEI, onda sam folder EFS iz backup-a prekopirao na root telefona i pregazio postojeci, a zatim iz terminala kucao komandu: chown 1001:radio /efs/nv_data.bin. Posle toga restart i sve se vratilo na staro.
Problem sa alatima kao sto je kTool, je taj sto mi je on trazo ".nv_data" u backup-u EFS, a ja ne znam zasto ni u od jednom od silnih backupa EFS koje imam nema takav fajl tj. takav fajl nemam ni na telefonu, ima samo "nv_data.bin".
Bitno je da sam uspeo da sve povratim i da sve radi.
 
I jos jedna stvar koja mi nije jasna, sada sam bez brisanja icega. Samo mi se bio ugasio telefon jer se ispraznila baterija, uspeo da uradim update aplikacija, za koje je reklo da nema mesta malopre?!!

:wall:

Koliko sam skapirao jer sam ranije imao isti problem to je bag kod nekih ROM-ova, fake alert. Kolko se secam jedno od resenja je clear cache kod sistemskih appsa, gmapa...verovatnoca je da ce ti se opet vratiti. Evo ja sam mesec dana na Alliance i najbolji je do sada a probao sam ih podosta.
 
Koliko sam skapirao jer sam ranije imao isti problem to je bag kod nekih ROM-ova, fake alert. Kolko se secam jedno od resenja je clear cache kod sistemskih appsa, gmapa...verovatnoca je da ce ti se opet vratiti. Evo ja sam mesec dana na Alliance i najbolji je do sada a probao sam ih podosta.

To je na zvanicnom Samsung JB. :mad:

Moracu uskoro da se bakcem sa nekim custom. Nego me trenutno mrzi. :d
 
Jel zna neko nacin da vratim fon iz soft bricka? Ne mogu u recovery, samo u download mode. Flashovao sam razlicite zvanicne romove preko odina i svaki put je uspesan flash, a telefon zakucan na samsung logo-u i nece dalje. Drzanjem vol+, home i power nista ne radi, i dalje je u boot loopu i samo download mode radi. Bilo koja pomoc bi dobro dosla, Hvala
 
izvadi bateriju na 2 min pa probaj da udjes u recovery. drzi dok se ne pojavi, ako se pojavi, otprilike do 30sec
 
Odradi factory reset u recovery-u
 
izvadio bateriju i dalje nece, samo stoji logo onaj "Samsung Galaxy s II GT-i9100", u download mode ulazi uvek, al u recovery ne. Uspeo sam jednom da udjem u recovery tako sto sam preko odina flashovao jelly bean leak i onda "GT-I9100_JB_ClockworkMod-Recovery_6.0.2.9" radi neki update i stane na pola da pita za confirmation i zapuca se, odnosno ne mogu da se krecem po recoveryju.
 
Skini siyah kernel (tar verziju), flesuj odinom, ponovo izvadi bateriju pa probaj opet. Nemoj skinuti siyah za s3
 
Ja sam imao sličan problem kao i ti, iz čista mira je zabo i nije hteo da se mrdne sa i-9100 logoa.
Rešio sam ga tako što sam flešovao stock preko odina, bio je poslednji zvanični za Telenor, LSD. Posle flešovanja opet nisam mogao da butujem, ali sam uspeo da uđem u stock recovery i da uradim factory reset i onda je proradio.
Mada posle toga me je nešto isto zezao pa sam ga prosledio ortaku a sebi kupio nexus 4. :)
 
Nazad
Vrh Dno