Šta je novo?

Samsung Galaxy S8 / S8+

Pa pise ti

app backup & restore

Deinstaliraj

app backup & restore

i resen problem


Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Imaju 2 servisna centra ProMobi u BG, na Terazijama i u Požeškoj, gde je bolje nositi ili to "nema veze"...?
Pozitivno iskustvo u Pozeskoj, za njih samo reci hvale, mislim da im je to glavni servisni centar.

Послато са SM-G965F уз помоћ Тапатока
 
Cisto da pomenem da sam od pocetka imao prblem sa s8. Neka stucanja. Lagovi prilikom skrolanja i slicno.. jednostavno sam mislio da je do telefona problem. Danas sam izbrisao ACCUBATERY i telefon radi kao sat...

Dakle do tog programa je bio problem... mozda nekome znaci

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
S8 imam nekih mjesec dana, stucanja nisam primijetio, osim na yt nekad zna da zabaguje skroz kad full screen okrenem....baterija mnogo duze traje na fhd rezoluciji i AOD off...

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Mi govorimo o s8 sa accubatery apk

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Da ukapirao sam, ali ima nekih koji tvrde da je spor i zabagovan i bez toga.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Stigao mi danas aprilski update
d3f41e862ce4539a02164534541fd48f.jpg
 
Meni je fascinantno da je telenor pustio samo crb7, odnosno da je i dalje na crap.

Pa VIP je isto na CRB7/CRAP..

Ja ne razumem kako to operateri puštaju, već sam se raspitivao o tome. Valjda Samsung pušta i odlučuje o svojim uređajima, a ne idio.ti i mongoloidi od operatera?! Meni verovatno zato ne dolaze dva apdejta za redom na s9, i dalje nema ničega nakon provere od aprila. Kontaktirao sam i VIP povodom toga i pitao zašto samo na uređajima kupljenim kod njih nema apdejta dva meseca, samo mi nude da donesem telefon u samsung store da mi urade na licu mesta, što sam odbio naravno pošto to mogu i sam.
 
Poslednja izmena:
Ja imam Vipov i ništa nisam dobio još od update na Oreo, dok Nemački ima Oreo + 3 update….
Pre nedelju dana sam skinuo Germany DBT, fleshovao i sve radi kao podmazano. A dosta sam dugo čekao update nisam hteo namerno da ja fleshujem, ali sam shvatio da preko Vipa neće nikad ništa stići od osnovnog Orea, ista priča je i sa Telenorom.
 
Ja na BH telecomu jos imam februarski. :(

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Ma nije mi jasno kakve veze ima update sa mrezom. Moj tel je kupljen u italiji i garantujem da update stize i bez kartice u njemu....

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Naravno da nema veze sa mrežom, nije nikad ni bilo nikakve veze. Jedino bitno je CSC, ali kako neki operatori imaju svoj CSC onda oni i kasne jer ubacuju neke njihove aplikacije, a to kašnjenje može da se razvuče prilično dugo. Koga baš svrbi apdejt, uvek može da flešuje (ne, ne gubi se garancija) neki drugi CSC (nebrendiran) i završi posao.
 
Moj je bio iz VIPa ubacio odmah SEE, 5 min posla, njihov ima one glupe aplikacije, skinite sa sajta Updato firmware, vise ne skidam sa Sammobile, pise SEE ja ga skinuo instalirao da proverim on mi izbacuje da je za Englesku i Irsku. Kad sam skinuo sa tog drugog sajta lepo izbacilo da je SEE.
 
Poslednja izmena:
Nekoliko pitanja za poznavaoce fleshovanja sa Odinom.
Na S8 plus koji je iz Vipa, fabrički sam imao CSC taj Vipov TOP, kada sam rešio da ubacim Nemački DBT. Skinuo sam firmware, izvadio SIM karticu iz telefona, preko Odina fleshovao i to nisam stavio home CSC nego onaj drugi što sve briše.

Sve je prošlo OK, podigao sitem bez SIM kartice instalirao Phone info i slikao:
http://www.dodaj.rs/image/kpvzm
Zatim sam ugasio telefon stavio SIM karticu i upalio ga, ponovo slikao:
http://www.dodaj.rs/image/kp8Vz
Posle par sekundi izbacilo mi je ovu poruku:
http://www.dodaj.rs/image/kpRxM
Onda sam uradio hard reset telefona, i telefon je sam od sebe kao nešto brisao i instalirao i kad se sistem podigao slikam ponovo:
http://www.dodaj.rs/image/kpN5T

Pitanje je šta se tu ustvari dogodilo, zašto mi je posle stavljanja kartice tražio ponovo hard reset telefona i zašto mi je sam promenuo CSC kod. Da li sam uradio sve kako treba ili negde grešim, da li ću sad ovako sa SEE dobijati nova OTA ažuriranja od DBT ili neću?

Unapred zahvalan
 
Tako je i meni bilo i na s8 i na s9 kad sam menjao VIPov sa SEE, sve je to ok.

Послато са SM-G965F уз помоћ Тапатока
 
Uzeh sinoć lepsoj polovini s8 - koji je zadnji firmware? Ili security patch? Kod nje je februar
P. S. Našao

S9+
 
Poslednja izmena:
Ma nije mi jasno kakve veze ima update sa mrezom. Moj tel je kupljen u italiji i garantujem da update stize i bez kartice u njemu....

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Nema veze sa karticom ali ima veze preko kog operatera si ga kupio, ako je telefon kupljen preko Vipa, a u njega si stavio katricu Telenora. Taj telefon će dobiti OTA tek kad Vip pusti update. Tako da imao karticu ili ne u telefonu nema veze, ali ima veze sa operaterom. Naravno ako mu sam preko Odina ne promeniš Firmware na neki ne brendiran.


Ko hoće da mu na S8, S8+ radi Gcam (Google camera), neka skine ovu apk:
https://www.celsoazevedo.com/files/android/google-camera/f/Mod8.3b_IDan_v2.9.2_Exy.apk

Otvori kameru uradi par podešavanja:
1.The best way to configure is to test out
2.Set non zsl hdr+ underexposure multiplier to 50% or less.
3.HDR+ denoise multiplier front is recommended at 100%. Rear camera needs to be 150%-200%.
4.Metering mode center weighted or Gcam
5.Advanced HDR+parameters to Very High (Set Low for faster shutter speed.) 6.config camera HDR+ to Pixel 2017 zsl hdr+
7.Turn on HDR+front camera fix.
8.In developer settings unchecked – camera.micro

Zatvori kameru, i sve radi besprekorno....
 
Poslednja izmena:
Zamena ekrana na s8 u promobi ako nekome zatreba 26.000 dinara. [emoji28] Spustili su cene malo.
 
@joca89 jel ono beš menjaju i bateriju kada se menja ekran ili to samo kad menjaju leđa se praktikuje?

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Uplatite osiguranje loma ekrana nije skupo....

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Hvala za info. To je onda extra, za godinu dana mogu da dobijem nove ekran i bateriju na s9+ za 100e (zbog osiguranja)...sama baterija je pola od te cene!

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Koliko košta osiguranje? Nisam ni znao da to može.
@Proday kao da ćeš ti izdržati godinu dana sa s9+. [emoji16]
 
Nazad
Vrh Dno