Šta je novo?

Samsung Galaxy S7 / S7 Edge

Ne znaci da ne treba, nego ne mora ;)

Hvala u svakom slucaju :)

Nego ja sam na s5 imao original spigen slim armor masku, kum mi doneo iz amerike, koju mi masku malo kvalitetniju preporucujete, postoji li originl spigen kod nas, ili neki drugi proizvodjac, ili neku bolju kinesku maskicu koja stiti od padova da kupim?
 
Poslednja izmena:
Braco, s obzirom na to da je ovaj fon 370 evra na kp, razmisljam da ga uzmem, pa me zanima vase misljenje. Kako se drzi nakon duzeg vremena, i vredi li uzeti ga sad'? Napomena: Budzet mi je do 400 evra, tako da S8 nije u razmatranju :D
 
Braco, s obzirom na to da je ovaj fon 370 evra na kp, razmisljam da ga uzmem, pa me zanima vase misljenje. Kako se drzi nakon duzeg vremena, i vredi li uzeti ga sad'? Napomena: Budzet mi je do 400 evra, tako da S8 nije u razmatranju :D
Ne mogu da ti kazem nesto mnogo o njemu jer sam ga juce kupio, platio sam ga 300e, izgleda kao da je nov jedino sto nema garanciju, star godinu i po dana. Za 400e imas nov sa garancijom. Ne znam sad u kakvom je stanju taj od 370e

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Telefon je zver..

Послато са SM-G935F уз помоћ Тапатока
 
Braco, s obzirom na to da je ovaj fon 370 evra na kp, razmisljam da ga uzmem, pa me zanima vase misljenje. Kako se drzi nakon duzeg vremena, i vredi li uzeti ga sad'? Napomena: Budzet mi je do 400 evra, tako da S8 nije u razmatranju :D

Neces se pokajati sigurno samo je ta cena malo prevelika iskreno. Ako ima neku garanciju bar od godinu dana ne razmisljaj ako ne onda trazi drugi. Ima na netu lik uporedo testira s7 i s9 prati ga u korak cak je negde i brzi vrv. zbog jos uvek neotimizovanog softvera. Po mojoj logici treba da ga ujeda u svakom pogledu ali nije tako-ne razmisljaj i kupuj. Imam ga od septembra i iznenadim se svakodnevno kako sam pazario tako dobar telefon za male pare (ja sam ga stvarno uzeo mnogo ispod cene 220e).
P.S. nadjoh iz Valjeva na K.P. za 320e sa godinu dana garancije.
 
Poslednja izmena:
Sta preporucujete za zastitu ekrana da se moze kupiti kod nas a da je dobro? Da ne listam sve ove silne strane. Sta vam se pokazalo dobro? S7 edge
 
Poslednja izmena:
А преко aliexpress или gearbest има ли неки tempered glass добар који добро належе и не оставља много мрља и отисака? За S7 обичан.
И да ли тако нешто (tempered glass или нека добра фолија) постоји и за леђа телефона? Носим га ових дана у провидном силикону, али када бих набавио добар tempered glass или квалитетне фолија за напред+позади почео бих да га носим без силикона.

Јуче сам са Алија наручио предња + задња фолија = 0.9 еура. Могу мислити какав је то квалитет и како добро належе на телефон за ту цијену са free shippingom. :d
 
Neces se pokajati sigurno samo je ta cena malo prevelika iskreno. Ako ima neku garanciju bar od godinu dana ne razmisljaj ako ne onda trazi drugi. Ima na netu lik uporedo testira s7 i s9 prati ga u korak cak je negde i brzi vrv. zbog jos uvek neotimizovanog softvera. Po mojoj logici treba da ga ujeda u svakom pogledu ali nije tako-ne razmisljaj i kupuj. Imam ga od septembra i iznenadim se svakodnevno kako sam pazario tako dobar telefon za male pare (ja sam ga stvarno uzeo mnogo ispod cene 220e).
P.S. nadjoh iz Valjeva na K.P. za 320e sa godinu dana garancije.


Pa i ja nasao na KP,nov sa godinu dana garancije.Inace,imam galaxy S3 vec 4 godine,tako da mi nece biti tesko da se prijatno iznenadim.Planiram da me S7 sluzi jos toliko :D
 
Odlican tajming za S7, cena je OK, telefon je extra. Kad mu bude primetnije pala cena, vise nece biti dobar buy, jer verovatno nece moci baterije da se menjaju vise :)
Ne razmisljaj o tim garancijama, uzmi od proverenih likova, bez slanja kurirskim sluzbama, samo da mozes na licu mesta proveriti telefon.

I mislim da je 300e max. trenutno za ovaj fon. Ja bi rado eventualno prodao moj nize da doplatim za dual SIM, ali vecini ne treba DS :) Mene izludjuje sto sada nosim i OP3T, ali sada jos i imam dzepove, leti nema sanse.
 
Ljudi, vi koji ste rutovali fon, sta preporucujete, magisk ili oldskul superSU?

Послато са SM-G935F уз помоћ Тапатока
 
Potrebna pomoć, restartovao sam svoj S7 i tražio mi je lozinku, ja ukucao , on kaže nije ta i tako dok me nije blokrao prvi ut na pola minuta, pa na 5, 10.... elem lozinku sam očigledno zeznuo, pa mi treba savet kako da premostim problem ili kako da makar izvučem podatke, jer memorisku nemam pa da ga odnesem u servis da ga vrate na fabrička podešavanja jer je pod garancijom. Hvala unapred :)
 
Isto njesra, ali na ALEXNDR mi nesto ne radi SuperSU kako treba :( Zato sam na MagisK.
Cisto da se zna, PayWave mi ne radi na S7 za KomBank app, bez obzira na MagisK Hide i RootCloak.
 
  • Like
Reagovanja: M J
Znaci:

Drajveri
Odin
Ona skripta
magisk

Pa onda skidam alexndr i flesujem rom?

Tim redosledom?

Jel bese ima neki adblock preinstaliran na njemu? Mrzelo me da se zezam sa romovima, ali ove reklame ubise bukvalno...

Послато са SM-G935F уз помоћ Тапатока
 
Na Alexndr nije preinstaliran adaway, ali obzirom da dobiješ rootovan telefon, ništa te ne spriječava da ga instaliraš.

Ja sam ranije vozio SuperMan ROM. Na njemu možeš kroz Aroma instaler da biraš 100 stvari, pa i adblocker... ali iz nepoznatog razloga je počeo da mi vuče bateriju... Sada alexndr sve radi za 10
 
Dobio sam poruku of nekog korisnika sajta, da mu napisem kako sa instalirao alxndr rom, ali sad tu poruku ne mogu da nadjem, mozda sam je greskom obrisao, pa cu da postujem ovde kako sam to uradio, posto vidim da jos neke to interesuje.

ovde imate detaljno uputstvo za root I instalaciju TWRPa preko koga instalirate posle alexndr rom ili bilo koji drugi custom:
https://forum.xda-developers.com/s7...overy-official-twrp-hero2lte-3-0-0-0-t3334084
imate detaljan video I pocetnik, kao ja :) , moze da instalira.

ovde uputstvo za instalaciju alxndr roma:
https://forum.xda-developers.com/s7-edge/development/rom-dqd1-devbase-v4-1-multi-csc-safe-t3591647
malo je sturo, ali uglavnom prebacis rom of 2gb i kusru na sd karticu, udjes u TWRP pritiskom na volume up+home+power I des na install from sd card.

napomena: prvo pokretanje posle roota I instalacije alxndr roma traje 5-10 min. znoj me oblio dok se nije startovao jer sam vec jednom ranije brikovao jednu sony experiu ;)

E sad alfaunits kaze da ne mora root da bi se instalirao alexndr rom, ja nisam dovoljno kompetentan da vam kazem tacno koje korake izbacujete ako necete i rut, ja sam ovako instalirao prateci video u prvom postu. Pozdrav i pitajte ako vas nesto interesuje bas za neki poseban korak u instalaciji, i ja sam maltretirao ljude da mi objasnjavaju sta i kako dok nisam pokapirao neku osnovu, evo recimo sad iscitavam bas prepisku sa lafunitsom vezanu za rootovanje S5 ;)
 
Poslednja izmena:
Nema potrebe da se rootuje pre instaliranja ALEXNDR ROM-a, on ima u sebi Magisk i SuperSU, i mozete da birate koji zelite (mozete i birati da ne zelite nijedan).
Po defaultu se instalira Magisk, ako ne dirate nista. Ako zelite SuperSU, onda izmenite ime ROM fajla pre instalacije kroz TWRP tako da u imenu ima "_SuperSU" string. (Pise u XDA uputstvu tacnije).
Nema razloga da birate SuperSU, osim ako znate da vam bas on treba iz nekog razloga, dakle:
- Odinom ubacite TWRP/CWM, ako vec nemate (meni je TWRP mnogo zgodniji!). Ne moze drugacije da se ubaci custom recovery, mora kroz Odin.
- Udjete u recovery (volUp+Home+Power pritisnite i drzite za boot telefona dok se ne pojavi logo)
- Idete na Install, pa nadjete ZIP za ALEXNDR ROM.

AdHell 2 se instalira na ovom ROMu bez problema, i radi odlicno. Jeste instalacija smor prilican, ali to nema veze sa ROMom, takav je AdHell 2 sada nazalost :(

Ako pocne da vam srce bateriju - *mjau**mjau**mjau*, updateovao vam se glupi Google Play Services, skoro sigurno :(
 
Ne mozes :( Ajde sto nece Youtbue app i Gmal da rade, ali nece ni Viber, i to mi je vec ... previse :( Moram da imam Google Play Services znaci :(
A ne znam kako da zabranim update! Probao 10ak nacina i joak :(
 
Stigo je novi feb. update za S7e 386mb SEE...duze od 15min ga je instalirao...sta reci.^^

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Kakvi su noviteti? Kakva je baterija? Ovo je verovatno priprema za oreo.
 
Stigo je novi feb. update za S7e 386mb SEE...duze od 15min ga je instalirao...sta reci.^^

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
Stigao je on na holandjaninu odavno... Nema nista novo osim toga sto UI zapucava kad mu padne na pamet pa moras cekati ~15sec da se digne iz kome... Makar je baterija ostala ista koliko sam skontao za ovih nedelju dana....

Sent from my PandaS7Edge
 
Znaci ignora :D

Послато са SM-G935F уз помоћ Тапатока
 
Evo I ja da se upisem u temu. Posto ja licno imam Mi A1, vrlo mi je cudan, nekako opet manji, lezi bolje u ruci [emoji848]... Cekam burazera veceras pa da prebacim sve sa njegovog J5 2016 pa da njega stavlja na doboš. Kao sto rekoh ranije, jeo je J7 Pro ali smatrao sam da je ovo ipak bolja kupovina kada se već daje minimum 230 evra i plus da se doda za ovaj.

Inače, juce izašao oglas na KP, garancija do 5.5.2019, prodavac iz Zaječara, 290€, malo ima par nekih sitnih ostecenja na okviru, ali ne treba tražiti dlaku u jajetu. Jedino sto je mozda njemu nedostaje je dual sim mogućnost mada sam i njega pitao kada je poslednji put obavio poziv ili razmenio SMS na drugoj sim kartici, pa mi je priznao da ne pamti.

Jedino ću morati da poručim neko bolje staklo od ovog, mnogo me nervira sto nije od ivice do ivice, pa ako moze neko da mi sibne link ako je uzimao isto preko ali-a.
1ad34cb91dda632f454ed6467d6e85b8.jpg


Послато са Mi A1 уз помоћ Тапатока
 
Uradio sam apdejt. Za ovih sat vremena koliko ga koristim, znatno je fluidniji. Vidim da se promenila weather aplikacija, sada je s fontom i izgledom kao na s8/s9. Baterija mi deluje da bolje drzi.
Tesko da baterija moze bolje da drzi, svaki novi os je napravljen da vlasniku pokaze da mu je potreban nov telefon i da se uzmu pare ljudima. Moja najveca greska dok sam imao s5 bila je prelazak sa androida 5 na 6 pa na 7. Od dva dana rada koliko je drzala baterija spao sam na jedva jedan, pa ni toliko. Oreo moj telefon videti nece!

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Tesko da baterija moze bolje da drzi, svaki novi os je napravljen da vlasniku pokaze da mu je potreban nov telefon i da se uzmu pare ljudima. Moja najveca greska dok sam imao s5 bila je prelazak sa androida 5 na 6 pa na 7. Od dva dana rada koliko je drzala baterija spao sam na jedva jedan, pa ni toliko. Oreo moj telefon videti nece!

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Vidis, meni je prelazak s androida 5 na 6 bio pun pogodak. Telefon je prodisao s novim softverom. Nije bio samsung, bio je LG, ali opet doneo je dosta poboljsanja. Sto se tice poslednjih 5, 6 azuriranja na s7e nisu doneli nikakav napredak, sta vise bilo je pogorsanja, ali s novim najnovijim deluje mi da se to promenilo. Osetnije brze funkcionise, a sto se tice baterije manji procenat je opao od proseka, cak sam ga i vise "drndao"
 
Stigao je on na holandjaninu odavno... Nema nista novo osim toga sto UI zapucava kad mu padne na pamet pa moras cekati ~15sec da se digne iz kome... Makar je baterija ostala ista koliko sam skontao za ovih nedelju dana....

Sent from my PandaS7Edge
Kod mene sve radi perfektno.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
I ja sam pustio ovaj novi update.. Ne vidim nikakvu razliku.. Osim sto nisam bio dostupan 15min..

Послато са SM-G935F уз помоћ Тапатока
 
Nazad
Vrh Dno