Šta je novo?

Samsung Galaxy S7 Edge - KupujemProdajem.com

Novica023

Poštovan
Učlanjen(a)
05.12.2016
Poruke
8
Poena
51
Da li moze neko da mi objasni da li su ovo mutni poslovi ili sta vec kada prodavac prodaje nov telefon, neotpakovan za manju cenu nego sto ga je platio?

Primer: https://www.kupujemprodajem.com/Samsung-Galaxy-S7-Edge-32GB-gold-vip-garancija-39624240-oglas.htm?filter_id=98101673

(samo sto to nije taj oglas,ali slicni su, ja sam gledao drugi ali ga je prodavac uklonio jer je telefon prodao, samo sto je kod njega slucaj da je platio za njega 105.000,00 RSD , a prodaje ga za 550e ili ti 67.780,00 RSD. Pitao sam ga da li ce ih opet nabaviti, rekao je do kraja sledece nedelje crni,32gb,24 meseca garancije i racun za 550e)

E sad meni to ne ide u glavu, al' opet ne znam nov sam u ovome do sad sam telefone kupovao u poslovnicama.
Ako moze neko samo ukratko da mi objasni kupiti ili ne?

Hvala unapred!
 
Jednostavno neko ga je uzeo preko firme i na taj način strpao pare u svoj džep. Donekle može se reći mutan posao ali to nema nikakve veze sa tobom niti treba da te zanima. :)
 
Covek je uzeo telefon preko operatera uz ugovornu obavezu, dakle placa 24 meseca pretplatu + ratu za telefon. A telefon mu ne treba, pa ga prodaje preko oglasa (ili mu treba brz kes). Vrlo uobicajna stvar kod nas.

A taj od 105000,jel imao racun na tu vrednost ili sta? On I da ga je toliko platio, a sad zeli da ga proda, mora to da ucini po nizoj ceni, jer on da ga npr ceni 95000, niko ga ne bi uzeo pored brda istih od 550e.

Ako uzimas telefon od operatera, proveri dal je sim free za svaki slucaj. I ako vec kupujes toliko skup telefon, samo licno preuzimanje
 
^Čisto da se nadovežem, svaki S7/S7E uzet preko operatera kod nas je simfree
 
Uzmi, ali realizacija garancije ako nesto bude telefonu nedaj boze je tu dosta upitna (osim ako nije u pitanju bas neka prodavnica sa overenom garancijom i fiskalnim)! To preko operatera sto je uzimano bez punomoci potpisnika ugovora mozes da racunas kao da nemas garanciju.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
Ako dobijes racun i garanciju za pomenuti telefon ces bez problema ostvariti garanciju u ovlascenom servisu samo u smislu ako fon moze da se popravi kod njih.U slucaju da fon rikne i ne moze da se popravi dobijas papir da ides kod operatera da podignes novi telefon.E tu ti onda nastaje ogroman problem ako ne dodje vlasnik koji je potpisao ugovor i uzeo telefon.Nema sanse da ti dobijes kod operatera nov uredjaj jer se ugovor ne vodi na tebe nego na drugu osobu.
Ako kupujes fon proveri na koga se vodi ugovor i ako je taj covek koji ti prodaje vlasnik fona dogovori se sa njim oko eventualne reklamacije.
Jer servis ti sigurno nece praviti problem ako imas fiskalni i overenu garanciju i tu si miran.Jedino ako mora da se odradi zamena fona onda je problem.
Moj drugar je imao slican problem i jedva je nasao vlasnika telefona od koga je kupio i sam vlasnik je morao otici u telenor poslovnicu i podici nov telefon.A stari telefon su mu u servisu primili bez problema i posle par dana mu izdali potvrdu da ode do telenora po nov aparat.Kad tamo problem.Mora vlasnik da dodje.
 
E tu ti onda nastaje ogroman problem ako ne dodje vlasnik koji je potpisao ugovor i uzeo telefon.Nema sanse da ti dobijes kod operatera nov uredjaj jer se ugovor ne vodi na tebe nego na drugu osobu.
Ako kupujes fon proveri na koga se vodi ugovor i ako je taj covek koji ti prodaje vlasnik fona dogovori se sa njim oko eventualne reklamacije.

Ja i prodavac smo iz istog mesta ne bi trebao da je problem ako telefon bude morao da se reklamira, mislim da se telefon(i) vode na njegovo ime mada nisam 100% siguran posto od predhodnog oglasa slike je obrisao jer su telefoni prodati (2 crna i 2 zlatna) , a slike od novih telefona jos nema, rekao je najkasnije do kraja sledece nedelje.
 
Sim free je nije sa neke mreze. Dobija se fiskalni racun, garancija iz radnje u Segedinu. Ako nesto bude mozes da ga posaljes ako ne ja cesto idem tako da nece biti problema.

Ovu poruku sam sinoc dobio od njega, sta sada mislite? Uzeti li ga i dalje? :)
 
Sim free je nije sa neke mreze. Dobija se fiskalni racun, garancija iz radnje u Segedinu. Ako nesto bude mozes da ga posaljes ako ne ja cesto idem tako da nece biti problema.

Ovu poruku sam sinoc dobio od njega, sta sada mislite? Uzeti li ga i dalje? :)

Odes kod coveka kuci i za par minuta izvalis situaciju.. Kad vec daje fiskalni racun iz te radnje, nazovi radnju i pitaj sta je potrebno za eventualnu reklamaciju. Znaces odgovor. Ne preuzimaj na ulici, jedno 10-15min ti treba da provalis dal je sve ok sa telefonom i da nema skrivene mane, da ne budes posle predmet ismevanja ovde, tj krivac ;) Srecno.
 
Dok je iz radnje i dok ima garantni list ne vidim nikakav problem u celoj prici! Naravno malo bi bilo nezgodno u slucaju da nesto rikne da moras da ga saljes nazad njemu pa da ga on nosi, ipak dajes 500e nekom na ruke a nemas pojma ko je i kakav je.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
Odes kod coveka kuci i za par minuta izvalis situaciju.. Kad vec daje fiskalni racun iz te radnje, nazovi radnju i pitaj sta je potrebno za eventualnu reklamaciju. Znaces odgovor. Ne preuzimaj na ulici, jedno 10-15min ti treba da provalis dal je sve ok sa telefonom i da nema skrivene mane, da ne budes posle predmet ismevanja ovde, tj krivac ;) Srecno.

Hahahaha, pa valjda bi telefon trebao biti uredu ako je neotpakovan, a tako je rekao, da cu dobiti neotpakovan :D

I da li moze i to da se lazira, mislim ona nalepnica na kutiji, od skora sam poceo da se interesujem za oglase pa nisam upucen u te stvari :)
 
Hahahaha, pa valjda bi telefon trebao biti uredu ako je neotpakovan, a tako je rekao, da cu dobiti neotpakovan :D

I da li moze i to da se lazira, mislim ona nalepnica na kutiji, od skora sam poceo da se interesujem za oglase pa nisam upucen u te stvari :)

More.. ako prodaje neotpakovan onda nece mu biti problem i da ga otvoris. Ajde nisam kompetentan da dajem savete za mobilni telefon ali sam se nagledao svega i svacega kada je druga (slicna) tehnika u pitanju. Pogotovo za malo veci kes, sve na licu mesta :) Valjda ti neko da bolji odgovor ali pretpostavljam da bi svako ovako uradio.
 
Uzeo sam ga 18.12 nisam hteo da ista pisem dok ga ne istestiram malo... Savrsen telefon, ima samo jednu manu, a to je da se lako prigusi zvucnik al' i to se da srediti sa maskom, ne skroz al' u velikoj meri. :)

Hteo bih svima da se zahvalim koji su mi pomogli!
Postavicu slike veceras ako me ne bude mrzilo :p

Edit: Ako mozete ovde da mi pomognete https://forum.benchmark.rs/showthread.php?393093-Samsung-Gear-VR-vs-Xwave-VR-Box
 
Poslednja izmena:
Javio si se nakon mesec ipo dana da javis da si zadovoljan telefonom ili zato sto ti treba pomoc sa necim drugim? :)
 
Nazad
Vrh Dno