Šta je novo?

Samsung Galaxy S4 I9505

Pozdrav, sto se tice Spigen futrola koliko sam ja upucen u Srbiji su sve kineske. E sad fora je sto ima vise vrsta kopija, kucajte na YT "fake spigen". Konkretno ova moja neo hybrid je zadovoljavajuca, u smislu da su sve rupe na svom mestu. Da poprilicno udeblja telefon i bilo je par sitnih mesta gde sam uzeo finu smirglu i skinuo visak plastike jer volim da sve bude zategnuto. Sto se tice debljine nasao sam sebi resenje,3D printerom cu izraditi novi ram koji ce biti tanji i tu cu dobiti na osecaju + cu promeniti boju ^^

Mene i dalje zanima koja je razlika izmedju stok 4.3 i 4.4 a da nisu bele ikonice najveca promena -_- ?
 
Poslednja izmena:
I ja sam imao problema sa povezivanjem Kies-a i telefona, sve dok ne izguglah ovo:

to make kies recognize your galaxy s4 go to dial pad *#0808#
choose (AP)
under that choose (MTP+ADB)
REBOOT
Then connect to kies

Eto, pa probajte...:)

Pošto I sam imam problem sa povezivanjem tel i laptop... Gde ovo treba Da se ukuca?
 
Pa flesuj ga odinom, zasto komplikujes, sve je gotovo za 5 minuta!
Nije prblem da to uradim jedino sto mi predstavlja prblem je sto se bojim gubitka garancije. Citao sam o Knox-u i nisam siguran da li se vidi da je flesnut Odinom. Ako i uradim fles sa verzijom sa sammobile, za koju kazu da je za mts, da li cu imati normalnu nadogradnju bilo preko Kies ili OTA, ako bude novih verzija ili cu sve morati preko Odina ponovo.
 
da li neko poseduje Black Edition i9505 i ako da,kakvi su utisci ?!? Vizuelno mi se jako dopadaju ledja kao na Note 3 a koliko sam shvatio i napred je tamniji da ne kažem crnji........imao sam ranije S4 black Mist i kvalitet zadnjeg poklopca nije bio za pohvalu pa me zanima da li su ovaj novi odradili kvalitetnije............
 
Poslednja izmena:
Kod S4 Black Edition ti je zadnji poklopac isti kao kod Note 3. I mnogo bolje, lepše i elegantnije izgleda nego kod klasičnog S4. Što se tiče prednjeg dela sve je isto kao S4 samo je tema tamnija - sva je u crnoj varijanti tako da imaš potpuni black ugodjaj...
 
opet lap ne prepoznaje telefon... :crash:
Probaj da cekiras na prvom MTP. Meni je tako proradio, nisam ekirao MTP+ABD
Jos jednopitanje posto cu da poslusam iskusnije i da flesnem preko Odina interesuje me da li mora da bude ukljucena opcija developer option - USB debugging
 
Poslednja izmena:
nema sanse, opet laptop ne reaguje.. zna li neko koji je "recovery code" u firmware emergency recovery?
 
Nije prblem da to uradim jedino sto mi predstavlja prblem je sto se bojim gubitka garancije. Citao sam o Knox-u i nisam siguran da li se vidi da je flesnut Odinom. Ako i uradim fles sa verzijom sa sammobile, za koju kazu da je za mts, da li cu imati normalnu nadogradnju bilo preko Kies ili OTA, ako bude novih verzija ili cu sve morati preko Odina ponovo.
Flesovanjem preko Odina koliko znam ne gubi se garancija.
 
Kod mene je verzija 4.2.2 nisam nigde nasao da ima Knox opciju. Kada i udjem u download mode ne pokazuje knox karnel a ni knox waranty

Onda nemaš bootloader sa KNOX-om. Možeš sa ga flešuješ, ali obrati pažnju da bude ROM be KNOX.
 
Poslednja izmena:
Onda nemaš bootloader sa KNOX-om. Možeš sa ga flešuješ, ali obrati pažnju da bude ROM be KNOX.
Mislio sam da stavim oficijelni telekom sa sammobila. Kako proveriti da li je ovaj rom bez knox. Telefon je uzet pre 5 dana u mts-u i ne bih da ubijem garanciju.
Ovo je oznaka roma I9505XXUFNB9_I9505XXFNB2_TSR
 
Poslednja izmena:
Koliko znam, Android 4.2 ROMovi za S4 nemaju KNOX. On je uveden od Android 4.3. Da bi flešovao 4.2 na 4.3 bez KNOX, moraš da koristiš custom ROM koji je sa starim bootloaderom. Pouzdano će ti reći vlasnici Galaxy S4 modela. Ili potraži informaciju na xda forumu.
 
Mislio sam da stavim oficijelni telekom sa sammobila. Kako proveriti da li je ovaj rom bez knox. Telefon je uzet pre 5 dana u mts-u i ne bih da ubijem garanciju.
Ovo je oznaka roma I9505XXUFNB9_I9505XXFNB2_TSR

Koliko znam TSR je za Telenor a MSR za Telekom... Proveri
 
Ok... Ja znam da je svih prethodnih godina kada sam flashovao bilo MSR Telekom, TSR Telenor a za VIP nešto treće... Ne mogu sada da se setim
 
Ok... Ja znam da je svih prethodnih godina kada sam flashovao bilo MSR Telekom, TSR Telenor a za VIP nešto treće... Ne mogu sada da se setim
Znam da je bilo samo iz dobre namere, Telenor je MSR, a VIp TOP, a ja sam toliko zbunjen jer od kada sam uzeo telefon razlicite informacije citam po forumuma. A sve je pocelo od toga da nece da mi uradi preko Kies-a ili OTA update sa 4.2.2 na noviju verziju. Pa sam se zbog toga odlucio da uradim preko Odina. Nego imam jedno vaznopoitanje da li ce mi se telefon nakon flesa kroz Odin romom I9505XXUFNB9_I9505XXFNB2_TSR, zakljucati na mrezu, posto je sada sim free?
 
Poslednja izmena:
Ako se dobro sećam, flešovanjem preko Odina aktivira se KNOX. U prevodu, gubi se garancija.

Nije tacno. Ako flesujes bilo koji oficijelni rom preko Odina, NISTA se ne menja. Knox ostaje x0. Licno provereno... Tako i update-ujem, ne mogu da cekam ota.
 
Nije tacno. Ako flesujes bilo koji oficijelni rom preko Odina, NISTA se ne menja. Knox ostaje x0. Licno provereno... Tako i update-ujem, ne mogu da cekam ota.

Ja sam čuo da Odin aktivira KNOX, ali ok. Eto informacije iz prve ruke, pa može preko Odina ako želi.
 
Nazad
Vrh Dno