Šta je novo?

Samsung Galaxy S24

Ne znam ko ove šarlatane uzima za ozbiljno.
 
Ne znam ko ove šarlatane uzima za ozbiljno.
Da nije tih šarlatana nikad na Samsunga ne bih dobio periskopsku kameru. Huawei je terao Samsung i apple napred i kad su ga namerno izbacili iz igre dobili smo da je svaka nova generacija 1% bolja i skuplja 100€.
 
Nisam siguran da li se to šarlatani odnosi na DxoMark i njihovo rangiranje ili na Huawei ali čak i kao neko ko nikad lično nije imao Huawei/Honor telefone, na osnovu iskustva sa telefonima bliskih osoba mogu reći da je Huawei/Honor itekako ozbiljna kompanija, sa ozbiljnim proizvodima.
 
Boje na vivid su napokon ok tako da ne moram koristiti natural mode.
Druže, znaš li ti uopšte šta znači VIVID a šta NATURAL?

Zadnje vreme došlo kad ljudi opravdaju ono što nema veze sa razumom...sutra će i telefon bez zvučnika biti OK zato što će neko pametan da kaže "napokon nema zvučnika da ne moram da koristim silent mode".
 
Druže, znaš li ti uopšte šta znači VIVID a šta NATURAL?

Zadnje vreme došlo kad ljudi opravdaju ono što nema veze sa razumom...sutra će i telefon bez zvučnika biti OK zato što će neko pametan da kaže "napokon nema zvučnika da ne moram da koristim silent mode".
If you're not familiar with the vivid display mode, it's been available on Samsung phones for many years now, giving users the option of boosting the colors so that they pop a bit more rather than being more realistic and natural.

Nisam te shvatio... Nedostaje ti stari vivid mode? Meni ne. Boje su odlično pogođene ovako kako je sad i nadam se da neće ništa 'popravljati'.
 
^^
Po najavama magic 6 pro bi trebalo da pojede konkurenciju što se tiče kamera.Ali će se opet manje prodavati nego S24 ultra i 15 pro max.
 
Zadavao bi domaće po mnogo čemu, ne samo po pitanju kamera, zato su se i izborili za sankcije. Nema jakog konkurenta koji bi ih gurao do limita, cveta prodaja Apple i Samsung uređaja uz mizerna ulaganja, mizerne inovacije i mizerna unapređenja.

Tužno je samo što i dalje ima pojedinaca koji nikako ne mogu da shvate da bez jakog Huawei ni Apple i Samsung neće puno da napreduju (neće čak ni da se trude) što ide samo na štetu nas korisnika.
 
Puno malih pomaka.... Fingerprint je bitno bolji. Boje na vivid su napokon ok tako da ne moram koristiti natural mode. Antirefleksivan ekran je odlična stvar. Ravan ekran je nešto što mi je također bolje. Haptic mi se također čini boljim ali nisam nigdje još pročitao da je drugi mehanizam unutra. Jednostavno se osjeti da mobitel bolje i brže radi. Nema više random trzanja koje sam imao ponekad na S23 seriji iako je bio veliki napredak u odnosu na S22 seriju. Baterija je još nešto bolja nego prije... Mada sad koristim ovaj novi AOD s wallopaperom pa nisam relevantan. Ali samo i to govori da nema anksioznosti što se baterije tiče. Zvuk je otprilike na istoj razini. Ne bih rekao da tu ima bitnih pomaka, osim što mislim da je slušalica prilikom razgovora glasnija ipak. Jučer mi je pao na pločice s jedno metar i nešto... Nema nikakvih oštećenja. Bio u običnoj prozirnoj maski dok ne smislim nešto bolje. Tako da izgleda da je prilično otporan. I za kraj, pokazao se vrlo pouzdan, bez neugodnih iznenađenja. Sve radi kako treba. Nešto je hladniji prilikom opterećenja... Sigurno sam nešto zaboravio ali poanta je da nema velikih skokova nego ukupno hrpa malih napredaka koji kad se sve zbroji, donose barem za mene bitno bolje iskustvo. AI je gimmick i rezerviran je za engleski jezik uglavnom.

Evo to sve sto si nabrojao kao plus meni je veliki minus i drzao telefon i probao.Vivid mod za mene promasaj,ravan ekran meni se ne svidja jeftinije i u ruci jeftiniji.Hladniji je telefon jer su ga limitirali na 50% cim dodje do 38-39stepeni sto je takodje korak unazad.Sve u svemu razumem kupis uredjaj i hvalis al da je najbolji samsung ikada samo zato sto je najnoviji daleko je od toga,jos prijavljuju vidim i ovde izbacuju ljudi problem sa ekranom daleko je to od najboljeg ikada.
 
If you're not familiar with the vivid display mode, it's been available on Samsung phones for many years now, giving users the option of boosting the colors so that they pop a bit more rather than being more realistic and natural.

Nisam te shvatio... Nedostaje ti stari vivid mode? Meni ne. Boje su odlično pogođene ovako kako je sad i nadam se da neće ništa 'popravljati'.
Нема ту шта да се поправља /квари, једноставно треба да има опција која је увек и била ту да корисници могу да бирају шта им се више свиђа. Ово кажем као неко ко користи природни режим.
 
^^
Po najavama magic 6 pro bi trebalo da pojede konkurenciju što se tiče kamera.Ali će se opet manje prodavati nego S24 ultra i 15 pro max.
Honor Magic 5 Pro
Dva deal breakera najmanje:
Ne radi auto refresh kako treba. Trzanje na sve strane kad se uključi, swipe down za control centar, bluetooth mi je pravio probleme, nedostatak dodatne opreme (maske), update politika nepostojeća skoro, čim izbace novi model stari pada u zaborav, itd... Uglavnom, kao i za ostatak kineske produkcije.
Нема ту шта да се поправља /квари, једноставно треба да има опција која је увек и била ту да корисници могу да бирају шта им се више свиђа. Ово кажем као неко ко користи природни режим.
Da, ok ideja. Neka prebace vivid u natural a vivid neka daju ljudima da konfiguriraju kako god žele.
 
^^
Po najavama magic 6 pro bi trebalo da pojede konkurenciju što se tiče kamera.Ali će se opet manje prodavati nego S24 ultra i 15 pro max.

Pa zato sto kao paket nije to to.Probao sam ja i Honor,Huavei i da ima google sve u fullu opet mi nije zanimljiv uz malo egzibicije mozes ti njega koristiti ako ga zelis kao da je to neki problem?
 
Evo to sve sto si nabrojao kao plus meni je veliki minus i drzao telefon i probao.Vivid mod za mene promasaj,ravan ekran meni se ne svidja jeftinije i u ruci jeftiniji.Hladniji je telefon jer su ga limitirali na 50% cim dodje do 38-39stepeni sto je takodje korak unazad.Sve u svemu razumem kupis uredjaj i hvalis al da je najbolji samsung ikada samo zato sto je najnoviji daleko je od toga,jos prijavljuju vidim i ovde izbacuju ljudi problem sa ekranom daleko je to od najboljeg ikada.
Nisam osoba koja će nešto hvaliti samo zato što sam kupio. Nisam bio aktivan na ovom forumu pa nemam history za pokazati neke dojmove o prošlim uređajima koje sam imao. Ako nešto ne valja, to ću i reći. Ali počeo sam malo pisati ovdje jer se toliko negativnosti napisalo na zadnjih par stranica a vidim da ljudi nisu ni koristili uređaj

Eto, recimo ti. Kažeš da si ga probao samo. Pet, deset minuta i već si stručan za iznositi dojmove? Ok, ako ti ne odgovara dizajn, veličina... To poštujem. Ali ovo ostalo, mobitel će biti i više nego dobar svima koji ga imaju ili planiraju. Meni nakon hrpe, ali zaista hrpe svih Samsung varijacija Note i S serije, ovo zaista je najbolji od svih do sad.
 
If you're not familiar with the vivid display mode, it's been available on Samsung phones for many years now, giving users the option of boosting the colors so that they pop a bit more rather than being more realistic and natural.

Nisam te shvatio... Nedostaje ti stari vivid mode? Meni ne. Boje su odlično pogođene ovako kako je sad i nadam se da neće ništa 'popravljati'.
Ne znam šta nisi shvatio, VIVID znači zasićene boje, NATURAL znači prirodne, ne možeš da kažeš super mi je što su na vivid podešavanju prirodne boje, zato što već postoji natural mode na kome su prirodne boje, razumeš?
 
Ne znam šta nisi shvatio, VIVID znači zasićene boje, NATURAL znači prirodne, ne možeš da kažeš super mi je što su na vivid podešavanju prirodne boje, zato što već postoji natural mode na kome su prirodne boje, razumeš?
Natural je uvijek bio ispran, a vivid pretjeran s bojama. Nije bilo zlatne sredine.

Sad je sve kako treba... 😊
 
Nisam osoba koja će nešto hvaliti samo zato što sam kupio. Nisam bio aktivan na ovom forumu pa nemam history za pokazati neke dojmove o prošlim uređajima koje sam imao. Ako nešto ne valja, to ću i reći. Ali počeo sam malo pisati ovdje jer se toliko negativnosti napisalo na zadnjih par stranica a vidim da ljudi nisu ni koristili uređaj

Eto, recimo ti. Kažeš da si ga probao samo. Pet, deset minuta i već si stručan za iznositi dojmove? Ok, ako ti ne odgovara dizajn, veličina... To poštujem. Ali ovo ostalo, mobitel će biti i više nego dobar svima koji ga imaju ili planiraju. Meni nakon hrpe, ali zaista hrpe svih Samsung varijacija Note i S serije, ovo zaista je najbolji od svih do sad.

Pa nije 10minuta vec sat ipo dva i apsolutno sam bio razocaran gotovo nikakvim pomakom cak i nazadovanjem nekim stvarima.Dobro razumem nekima ravan ekran nije nazadovanje,al dzaba kad ja na prvu kad ga uzmem u ruku ne osetim onaj premium osecaj na stranu sve ostalo.Svako ima svoje misljenje al imao sam sve samsung flagship telefone do s22 koje sam isto testirao generalno zadnje 4 godine nista se ne desava vrte jedno te isto najveci "pomak" snapdragon u ultra modelima.
 
^ ista priča kad su ubacili zakrivljen ekran, samo je sada obrnuto.
 
U toku nedelje treba da resim reklamaciju,bas me zanima sta ce mi reci.Inace telefon je kupljen preko KP domaci uvoznik je u pitanju nisu Madjari.Ja msm da je do hardvera (ekrana) nikakvo azuriranje ne moze ovo da popravi.Tako da cu traziti drugi telefon.I u velikoj sam dilemi dal konacno preci u drugi tabor.
 
Poslednja izmena:
Nemam papir nikakav,niti sam trazio.A uvoznik je znamo ko da ne reklamiram firmu.
 
Mobitel je najbolji Samsung ikad, a vjerojatno i najbolji Android ikad. Nikakvih problema u ovih desetak dana nisam imao. Jedina realna mana je veličina ako se to uopće može nazvati manom. Kome ne odgovara veliki mobitel, neće ga niti kupiti.

Vidim da većina ljudi koji ga imaju, šute i uživaju u mobitelu. :) Imao sam S23 Ultra i niti malo mi nije žao što sam prešao na ovaj. Nitko ne govori o novom fingerprintu vidim? Od deset puta, deset puta odradi munjevito brzo. Boje su napokon normalne a ne nabrijane kao i mnogo puta do sad. Brz, fluidan... Ne znam stvarno što prigovoriti?
A kako si bio zadovoljan sa fingerprint scanner na S23U? I jeo si imao neko staklo, foliju?
Meni na S23U sa Whitestone Dome staklom pravi problem kad su prsti hladni ili suva koža neće tek tako da prepozna, inače ovako radi dosta dobro.
Daj jos neke utiske oko boja, PWM, jel ne peče oči kad gledaš puno u ekran u mraku ili mračnom okruženju?
 
A kako si bio zadovoljan sa fingerprint scanner na S23U? I jeo si imao neko staklo, foliju?
Meni na S23U sa Whitestone Dome staklom pravi problem kad su prsti hladni ili suva koža neće tek tako da prepozna, inače ovako radi dosta dobro.
Daj jos neke utiske oko boja, PWM, jel ne peče oči kad gledaš puno u ekran u mraku ili mračnom okruženju?
Nisam bio zadovoljan niti na jednom modelu S23 serije. Imam suhe prste i to nije uopće dobro radilo. Do toga, da sam više koristio pin nego otisak. Optički su mi bili bolji prošle godine na drugim mobitelima. Zaštitu sam koristio samo na običnom S23 i isto nije bilo sjajno. Morao sam dosta jače pritisnuti i dulje držati prst da bi očitao otisak.

Na S24 Ultra otisak radi odlično. Samo brzi dodir i već je otključan. Bez zaštite.

Nemam običaj gledati mobitel u potpunom mraku tako da nemam nešto posebno reći o tome. Imao sam Honore s visokim PWM i imaju izvrsne ekrane. Ne mogu reći da mi smeta niži PWM na ovoj Ultri. Možda ne spadam u grupu ljudi kojima to smeta... Jedino što sam primijetio je da ova Ultra ipak više voli držati svjetliji ekran u mračnijim uvjetima nego što je to bio slučaj kod S23 Ultra. Morao sam par puta ručno smanjiti svjetlinu u tim uvjetima.
 
Nemam papir nikakav,niti sam trazio.A uvoznik je znamo ko da ne reklamiram firmu.
Bez želje da idem u preveliki off, ali ti onda znaš nešto što ja ne znam. Nemaš nikakav papir, ni račun, samo reč prodavca. Kako se tako rešava garancija? Vidim da neki ljudi ovde nemaju tih problema sa ekranom, znači da tvoj mora da ide u ovlašćeni servis, a mislim da za to treba neki dokaz o kupovini
 
A kako si bio zadovoljan sa fingerprint scanner na S23U? I jeo si imao neko staklo, foliju?
Meni na S23U sa Whitestone Dome staklom pravi problem kad su prsti hladni ili suva koža neće tek tako da prepozna, inače ovako radi dosta dobro.
Daj jos neke utiske oko boja, PWM, jel ne peče oči kad gledaš puno u ekran u mraku ili mračnom okruženju?
Kod mene se ovo takodje desava ali na huaweiu. Imam foliju i cim se prsti ovakvi kao sto si naveo ili izgrebani, nece da ocita. Mene nervira al onda kad bolje razmislim, to znaci da radi dobro, ne moze bas svako da otkljuca 😁
 
Nazad
Vrh Dno