Šta je novo?

Samsung Galaxy S24

Testirao sam kameru na 24U uporedo sa Pixel 8 Pro i Samsung nesto ne radi kako treba. Ne postoji situacija gde Pixel nije bolji. Ocekujem veliki update za 24U.
Ne znam zašto se ljudi kače za taj nazovi veliki updejt.. pa oni su imali sigurno 5 meseci da naprave SW pre slanja telefona u ruke kupaca, sigurno nisu bili u fazonu ajde da im pošaljemo kameru nokie 3310 pa kao da je onda zategnemo za 30ak dana. To prosto ne ide tako
 
Najveći problem Samsung Galaxy S kamera je ovo (S23U kao primer): https://www.gsmarena.com/samsung_galaxy_s23_ultra_long_term-review-2626p4.php
Let's start with the main camera, which has sadly prompted Samsung to revert to an old negative habit. Images from the main camera oftentimes come out excessively sharpened. While the rendering of buildings, objects, or people are moderately oversharpened to the point of making fine detail stand out, the sharpening algorithm really goes overboard with any foliage and grass that happens to be in the frame. Things look fine at fit-to-screen level, but zoom in closer or, better yet, look at the photos on a monitor, and the overdone sharpening becomes obvious.
Worse yet, we can notice a clear difference between our Galaxy S23 Ultra photos from the camera comparison we did back in March and the phone's photos today. The main camera images were sharper than average back then but are way oversharpened now, to the point that you can see a halo at the edge where the trees meet the sky in the shots below.
I to traje skoro 10 godina, tačnije od Galaxy S5. To verovatno rade jer je za prosečnog korisnika veštački izoštrena fotografija = bolja fotografija (''oštri detalji/više detalja'')
 
Ne znam zašto se ljudi kače za taj nazovi veliki updejt.. pa oni su imali sigurno 5 meseci da naprave SW pre slanja telefona u ruke kupaca, sigurno nisu bili u fazonu ajde da im pošaljemo kameru nokie 3310 pa kao da je onda zategnemo za 30ak dana. To prosto ne ide tako
Realno, napisao sam to da ne povredim osećanja ljudima u temi, vidiš da se prepucavaju kao da su uložili milione u Samsung.
 
Ne znam zašto se ljudi kače za taj nazovi veliki updejt.. pa oni su imali sigurno 5 meseci da naprave SW pre slanja telefona u ruke kupaca, sigurno nisu bili u fazonu ajde da im pošaljemo kameru nokie 3310 pa kao da je onda zategnemo za 30ak dana. To prosto ne ide tako
Zapravo, to ne ide tako kako si ti opisao. Unutar svake velike korporacije postoji project deadline. Samo u slučaju fatalnih propusta se pomera datum izlaska, svi ostali problemi se "peglaju u letu". Odavno je prošlo vreme kada ćeš na tržištu bilo čega videti kompletan i potpuno funkcionalan uređaj prvog dana. Takav način poslovanja se koristi i za real world user feedback koji je nemoguće replicirati u fabričkim test uslovima. Prikupljaju se informacije o korišćenju uređaja što telemetrijom, što korisničkim review-ovima i te informacije se koriste za peglanje problema u firmware-u. Imaj na umu da svaka promena u software-u telefona ima uticaj na ceo telefon. Kada je kamera na S24 u pitanju, tweak u firmware može da utiče na finalni izgled slike što kao rezultat može da ima efekat na trajanje baterije. Za korisnika koji nedeljno okine 3-4 fotografije je to potpuno zanemarljivo. Ali za nekoga ko se slika svaki dan ceo dan, ova mala promena može da ima veliki uticaj.
 
Na kraju nisam pametan ali moje neko misljenje je da na dve godine ne bi bilo lose promeniti telefon dok vam stari jos drzi neku cenu.
Taj rad, redovno menjam telefon i mekbuk iz tog razloga. Dobiješ i svežu bateriju a finansijski dođe slično - koristiti dok ništa ne vredi ili prodati dok može i doplatiti.
Plus druga varijanta ako ne zamenim manje pazim nije više nova igračka i uglavnom razbijem ekran pa opet vredi nula novca.
 
Zapravo, to ne ide tako kako si ti opisao. Unutar svake velike korporacije postoji project deadline. Samo u slučaju fatalnih propusta se pomera datum izlaska, svi ostali problemi se "peglaju u letu". Odavno je prošlo vreme kada ćeš na tržištu bilo čega videti kompletan i potpuno funkcionalan uređaj prvog dana. Takav način poslovanja se koristi i za real world user feedback koji je nemoguće replicirati u fabričkim test uslovima. Prikupljaju se informacije o korišćenju uređaja što telemetrijom, što korisničkim review-ovima i te informacije se koriste za peglanje problema u firmware-u. Imaj na umu da svaka promena u software-u telefona ima uticaj na ceo telefon. Kada je kamera na S24 u pitanju, tweak u firmware može da utiče na finalni izgled slike što kao rezultat može da ima efekat na trajanje baterije. Za korisnika koji nedeljno okine 3-4 fotografije je to potpuno zanemarljivo. Ali za nekoga ko se slika svaki dan ceo dan, ova mala promena može da ima veliki uticaj.
Možda to i jeste istina.. ali u ovom slučaju nije.
To ti je kao da Porsche izbaci novu 911 i onda mu podešava diferencijal u zavisnosti od feedback kupaca :)

Npr kako onda objašnjavaš da pixel izbaci kameru koja iz kutije radi isto kao i posle godinu dana updejta ? Bukvalno ko primeti razliku u kameri posle nekog od updejta on je majstor..

Ne razumem zašto branite Samsung, prosto su opušteni jer im Ameri čuvaju leđa i to je to.. da nije tako njih bi jedan oppo oduvao za 2godine, o Huawei da ne pričam. Pa pogledajte samo poređenje kamere vivo x100 pro I s24u ? To bukvalno nije više ni smešno
 
Najveći problem Samsung Galaxy S kamera je ovo (S23U kao primer): https://www.gsmarena.com/samsung_galaxy_s23_ultra_long_term-review-2626p4.php

I to traje skoro 10 godina, tačnije od Galaxy S5. To verovatno rade jer je za prosečnog korisnika veštački izoštrena fotografija = bolja fotografija (''oštri detalji/više detalja'')
Jes, pogotovo na pola zivota s22 serije su odvrnuli algoritam maksimalno, pa su posle kao dali opciju preko camera assistent-a da se sharpening smanji, ali to nazalost ne ide tako.
Imas kameru koja je nastelovana da oversharpen-uje, i onda kad ti smanjis u asistentu, zapravo samo menjas druge algoritme u pozadini poput denoiser-a i ostalih stvari da bi ispeglao ostrinu onda nastane haos.

Kod s24u je zapravo skroz drugacija situacija, fotografije su mekse, lepse, prirodnije, manje suma imaju, bar ovi testovi sto sam gledao na YT-u i tviteru.
Ocekujem da ce i na s23u da primene istu stvar sa OneUI 6.1, mada znajuci Samsung, njihov "veliki camera update za s24u" ce biti da vrate sharpening na maksimum :D
 
Možda to i jeste istina.. ali u ovom slučaju nije.
To ti je kao da Porsche izbaci novu 911 i onda mu podešava diferencijal u zavisnosti od feedback kupaca :)
Ne možeš da porediš babe i žabe. Ti ovde pričaš o sirovoj mehanici a ja pričam o software-u. A kada već radiš takvo poređenje sa automobilima, da li si svestan da se kod novih automobila problemi sa motorom i menjačem rešavaju softverskim putem kroz firmware update. Ne očekujem odgovor na ova pitanja jer nije tema za to. Samo želim da ti pokažem koliko ti poređenje nije na mestu.
Npr kako onda objašnjavaš da pixel izbaci kameru koja iz kutije radi isto kao i posle godinu dana updejta ? Bukvalno ko primeti razliku u kameri posle nekog od updejta on je majstor..

Ne razumem zašto branite Samsung, prosto su opušteni jer im Ameri čuvaju leđa i to je to.. da nije tako njih bi jedan oppo oduvao za 2godine, o Huawei da ne pričam. Pa pogledajte samo poređenje kamere vivo x100 pro I s24u ? To bukvalno nije više ni smešno
Ajde da prekinemo dalju diskusiju na ovu temu jer ne želim raspravu sa nekim ko ima takav simplistički pogled na nešto što je užasno kompleksno.
 
A kada već radiš takvo poređenje sa automobilima, da li si svestan da se kod novih automobila problemi sa motorom i menjačem rešavaju softverskim putem kroz firmware update.
Dodao bih samo da su u prošlosti povlačene cele serije pojedinih prizvođača zbog problema sa lošim menjačima ili sistemom upravljanja.

A što se tiče Pixela, mislim da ne postoji telefon koji više oscilira svakim apdejtom. Možda kamera jeste istog kvaliteta, ali ostale stvari tipa baterija, signal i slično zavise od apdejta do apdejta, jedan dobar pa drugi loš. Mislim da je onog trenutka kada je telefon postao smart, prestala era savršenog out of the box uređaja, baš zbog različite upotrebe samog telefona, aplikacija....
 
Mogao sam da mu seciram ceo post, da mu dam detaljne odgovore na sva njegova pitanja i da to objasnim tako da može i trogodišnjak da razume ali to nema svrhu i tema bi otišla u offtopic. Tako da... idemo dalje.
 
Da sumiram, uglavnom prve utiske onih koji su dobili S24 U. Kamere podeljenog misljenja, baterije ocekivane, nista spec, dizajn svi prihvatili kao ok, mana ima, unapredjenja ima nekih, e sad jos da vidim cena kakva ce biti.
 
Kakva tuga kome sve daju pare da ih promoviše. Lik ne zna osnove neke.

Na 01:48 sekundi,lik ladno kaže S23 Ultra sa titanijumskim okvirom 😁 e tugo nebeska

I to sve objavljeno na Samsung Srbija oficijalnoj strani



 
Poslednja izmena:
Ево на брзину N20U и S24U, верујем да нема потребе да пишем која је фотка којим уређајем сликана.
 

Prilozi

  • 20240201_154216.jpg
    20240201_154216.jpg
    183.7 KB · Pregleda: 176
  • 20240201_154207.jpg
    20240201_154207.jpg
    152.3 KB · Pregleda: 175
  • 20240201_154134.jpg
    20240201_154134.jpg
    174.1 KB · Pregleda: 175
  • 20240201_154112.jpg
    20240201_154112.jpg
    145.3 KB · Pregleda: 174
S23 Ultra sa Titanijumskim okvirom 😁
Sve to pogledali snimke Samsung inžinjeri,i ovaj snimak zvanično objavili na njihovoj stranici 😁
Valjda su i oni svesni da je S24u kopija S23u pa su bili u fazonu teraj, isto je 🤣

inače marketing nema veze sa kompanijom, i američke tviter naloge i ostale stvari su vodili preko iPhone-a i mekova, misliš da je kod nas drugačije stanje?
zapošljavaju ljude u marketingu po broju tvitova i pratilaca na Tviteru i instagramu, ne po školi, struci ili znanju u oblasti u kojem će raditi.

mislim, evo ti keynote, Pokimane i Mr, ko zna koje su pare uzeli, sutradan na strimu već koriste ajfone.
 
Nemoguće da je ovako loša slika na n20.. Kao da je sočivo EOL :)
 
Svi Ultru uzimaju...
Lično čekam dojmove + modela. Gabaritima to je savršen smartphone.
6.7 cola, visina ispod 160mm, debljina ispod 8mm i težina ispod 200g.
E to je mobitel
 
Valjda su i oni svesni da je S24u kopija S23u pa su bili u fazonu teraj, isto je 🤣

inače marketing nema veze sa kompanijom, i američke tviter naloge i ostale stvari su vodili preko iPhone-a i mekova, misliš da je kod nas drugačije stanje?
zapošljavaju ljude u marketingu po broju tvitova i pratilaca na Tviteru i instagramu, ne po školi, struci ili znanju u oblasti u kojem će raditi.

mislim, evo ti keynote, Pokimane i Mr, ko zna koje su pare uzeli, sutradan na strimu već koriste ajfone.
Razumem likove koji su plaćeni i snimaju. Ali valjda u Samsungu ima iole ko pametan da pregleda snimak pre objave i ovo primeti
 
Ево на брзину N20U и S24U, верујем да нема потребе да пишем која је фотка којим уређајем сликана.

Evo i ja na brzinu - bolju fotku od druge prikazane (ove musave) bi napravio moj penzionisani Simens CX70 iz 2004. godine, tako da ne znam šta bih rekao.
 
Jel to nešto stopiraše isporuku ili se samo meni čini? Kao da je ono što su podelili ponedeljak-utorak sve :cautious:
 
Пошто сте већи стручњаци и знате боље од мене који поседујем оба телефона, нећу више ништа ни окачити, нема сврхе расправљати се.
 
Bez uvrede al ko da za ovaj telefon 1400-1500e kolko je vec treba da se zapita dobro kako baca pare.Telefon totalni fail,pa i u ruci sam osecaj posle nota kao igracka sem sto ima bolje lezanje ne kliza.Ja sam danas drzao tri telefona jedan pored drugog i ekran koji navodno ima 2600nita u hdr video na yt losiji od nota.😒
Što da se zapita?

Ja ako hoću pare da trošim na kraljice noći, drogu, skupa kola, tehniku, šta koga briga na šta ja trošim pare?

Ne znam sta je sa našim narodom i guranjem nos u dvorište.

Jer pesma kaže...

Gladna kuma lija u vrt se zavukla,

Grozdovi se grožđa u njemu rumene,

A kumi se cakle i zubi i oči njene,

Grozdovi su sočni, kao jakint gore,

Al’ je muka samo što stoje visoko.
 
Što da se zapita?

Ja ako hoću pare da trošim na kraljice noći, drogu, skupa kola, tehniku, šta koga briga na šta ja trošim pare?

Ne znam sta je sa našim narodom i guranjem nos u dvorište.

Jer pesma kaže...

Gladna kuma lija u vrt se zavukla,

Grozdovi se grožđa u njemu rumene,

A kumi se cakle i zubi i oči njene,

Grozdovi su sočni, kao jakint gore,

Al’ je muka samo što stoje visoko.

To je licno moje misljenje i da opet kazem da se zapita da.Imam sebi da priustim da ga kupim odmah al ne radi se o tome vec o vredjanju intligencije da se vec godinama ne menje nista al marketing je cudo kao ultra mega giga.A to na sta ce neko da trosi svoj novac se slazem to nije moje samo moje sopstveno misljenje zdravog razuma.
 
Generalno, ljudi imaju potrebu da brane i štite ono što poseduju, a isto tako i oni drugi koji preferiraju i poseduju neki drugi brend pa vole da iskritikuju i istaknu mane , ali i svaku sitnicu.
Poenta je biti objektivan i nepristrasan ali to ide malo teže 👍 Čak i u recenzijama poznatih jutjubera je to očigledno, mada su oni bar plaćeni za to što rade 😁
Nalik ovakvim debatama oko telefona je i na automobilskim forumima pa i u nekim trećim sferama. Uvek je bilo i biće podela - na fuš i premijum, na krš i mašinu, na dobro i na sr.nje 🤣
Da ne bude sve u off, na kraju godine opet će ovaj S24U biti biran kao najbolji, najkompletniji, sa ili bez mana - nebitno. Moje mišljenje je da tu svakako ima još odličnih telefona sa malo manjim imenom ali kako je tako je 🙂 Svaka roba ima svog kupca, da stave i 2500E kupovaće se. Tehnologija je mnogo uznapredovala i siguran sam da može u godinu dana svašta nešto novo i još bolje da se implementira u smartphone, ali neće, 😁 mora postepeno, mic po mic ...
 
Nazad
Vrh Dno