Šta je novo?

Samsung Galaxy S24

^ xiaomi 14 pro ima 8 gen 3. Ne vidim čemu neko skrivanje.
 
^ xiaomi 14 pro ima 8 gen 3. Ne vidim čemu neko skrivanje.
Zato sto nije Xiaomi 14 pro jer nema embarga jer je zvanicno u prodaji em sto su rekli da se pregreva i da je relativno lose uradjeno hladjenje.

Ovo je verovatno OnePlus 12, IQOO 12 ili Realme GT 5 pro, svi imaju zvanicno predstavljanje kroz par dana.
 
^ moguće. Znam da se kod xiaomi nije pokazao najbolje 8 gen 3. Vidi ćemo kod ostalih telefona.
 
Не зна човек више у шта да верује, али брзо ће и тај 17. Јануар.
 
Svake godine kao kafa, pola kasicice napredovanja i eto novog uredjaja. S23 serija retko zaokruzena u Samsungu.
 
Imali li nekih konkretnih informacija u vezi satelitskih poziva, poruka i gde će to raditi?
Jedino zbog čega bi zamenio S23U jer sam često off grid, a nema teorije da plaćam Garmin pretplate
 
Brate mislim da to niko ne zna, niti će se znati do lansiranja.
 
Satelitska komunikacija će biti moguća samo u ICE slučajevima i to vrlo verovatno samo tekstualna. Uz to ne znamo da li će biti globalno dostupna usluga i kakve će restrikcije biti.
 
Мислим да је то више gimmick, исто као и са Ајфоном, можда и Хуавеј. Подрже ту функцију само у матичним земљама, а и тамо питање како и да ли ради уопште, ја лично не бих то гледао као битну ставку за куповину.
 
Мислим да је то више gimmick, исто као и са Ајфоном, можда и Хуавеј. Подрже ту функцију само у матичним земљама, а и тамо питање како и да ли ради уопште, ја лично не бих то гледао као битну ставку за куповину.
U Kini ne samo da radi, već je moguće kupiti i pretplatu za to (pošto se plaća odvojeno). Kupuju se minuti razgovora. Ali samo preko kineskog satelitskog sistema i teško da će to ikada van Kine.

Apple koristi USA, isto će se plaćati pretplata ali za sada samo SMS.

Samsung bi mogao da bude globalan ali neće biti besplatan, to je sigurno i isto samo SMS, ne i pozivi kao Huawei Mate 60 Pro.
 
Ovo bi bilo ekstra posto je to nesto najbolje sto je Apple uradio u poslednjih 5 godina.

Bas sam sinoc nesto citao kako Apple radi spajanje 12 i 48mpx fotografija u 24mpx gde dobijaju HDR+kvalitet.
Slicno nesto je Huawei radio jos sa p20 pro mislim i prosto je neverovatno da niko drugi nista slicno nije implementirao za sve ove godine.
 
Taman da testiraju na S24 seriji a "usavrse" na S25 i S26 serijama.
 


s24-series-96.png

s24-series-91.png

s24-series-67.png

s24-series-73.png


S24, S24+ :
 
Poslednja izmena:
U Kini ne samo da radi, već je moguće kupiti i pretplatu za to (pošto se plaća odvojeno). Kupuju se minuti razgovora. Ali samo preko kineskog satelitskog sistema i teško da će to ikada van Kine.

Apple koristi USA, isto će se plaćati pretplata ali za sada samo SMS.

Samsung bi mogao da bude globalan ali neće biti besplatan, to je sigurno i isto samo SMS, ne i pozivi kao Huawei Mate 60 Pro.
Apple SOS via Satelite nije dostupna samo u USA, u vise država se koristi.

You need to be in a place with no cellular and Wi-Fi coverage. Emergency SOS via satellite is available in Australia, Austria, Belgium, Canada, France, Germany, Ireland, Italy, Luxembourg, the Netherlands, New Zealand, Portugal, Spain, Switzerland, the U.K., and the U.S
 
Boje su smeh kao i proteklih par godina. Neka vrate neku egzotiku, a ne ove boje aka plastika.
 
Prave se u bojama koje će najviše da se prodaju, to su flagšip uređaji. Na jeftinijim telefonima se eksperimentiše sa bojama...
Nego meni na ultri ako bude dizajn kao na ovim renderima gore, ivice i uglovi deluju toliko oštri da možeš lagano da se ubodeš 😁
 
I ranije su imali flegove sa predobrim nijansama i mešanim bojama. Ovako izgleda monotono već godinama,
 
Ja se iskreno nadam da će ekran imati zaobljene ivice jer u suprotnom neću moći da koristim gestures-e, a i ne želim da platim telefon koji mi ne odgovara u bilo kom smislu i verujem da nisam jedini. S21u je zakon što se tiče ergonomije, baš mi nedostaje ponekad.
 
Isti problem. Imam S21U, i planiram da ga zamenim sa S24U, ali ovaj kockasti dizajn i još ako bude ravan ekran.. Ipak mislim da će staklo biti minimalno zaobljeno.
 
Mislim da samo opipavaju puls, i da ce mozda biti fora kao sa satovima, jedne godine rotirajuci bezel, druge ne. Isto ovde, jedne zaobljeni ekran, druge godine ne.
Mada je moguce da su pogubili konce.
Ne znam, meni su zakrivljene ivice vrh i nesto sto je ih je oduvek odvajalo od ostalih, jos od onog eksperimenta sa Note Edgom, a pogotovo nakon s7 edge.

Da je presudno da kupim telefon, verovatno nije. Ali da li bih voleo da imaju zakrivljene, svakako.
Mada je upitno uopste i da li ce mi sledeci telefoni biti Samsungovi ili mozda neki Vivo-Oppo, posto su bas ozbiljni igraci postali.
 
Ovi postaju jabuka 🤣🤡🤦‍♂️.
 
Ako bude skroz ravan ekran ja ga neću kupiti.
 
Galaxy unpacked je 18.01
SmartSelect_20231221_171400_Samsung Internet.jpg
 
Cak su odustali od 1TB, samo do 512GB. Opa cici.
 
Nazad
Vrh Dno