Šta je novo?

Samsung Galaxy S23

Evo.
 

Prilozi

  • Screenshot_20240403_173333_Device care.jpg
    Screenshot_20240403_173333_Device care.jpg
    57.7 KB · Pregleda: 59
  • Screenshot_20240403_173339_Device care.jpg
    Screenshot_20240403_173339_Device care.jpg
    52.8 KB · Pregleda: 55
Problem je sto je na androidu 13 fabricki prikazivao od "poslednjeg potpunog punjenja" sto znaci da kada dodje do minimum 90% (bar je na samsungu tako) smatra se da je skroz puna baterija, a ovo sad je samo "od poslednjeg punjenja" sto znaci da kada se spoji na punjac u bilo kom trenutku on ce opet da meri od nule, dok na na one ui 5.1 meri od nule samo kada je potpuno napunjen iliti 90-100%, a kada se samo dopunjuje, ali da ne dodje do 90% nastavice da racuna dalje i SoT i statistiku merenja, sve dok nije potpuno napunjen, tako da ovo resenje na one ui 6.0/6.1 i nije bas perfektno, ali opet je lakse za snaci se. Bilo bi dobro da vrate "Since last FULL charge"
 
Tacno se ljudima ne moze ugoditi, ako je ovako, sto nije onako, ako je onako , a treba ovako.
Uzmimo da je 99% ljudi uticnica dostupna i pored 6-7 h sota , uvek moze da se dopuni 10-15 min, bar dok rucate ili tako nesto, i sa bude 10 sati onda itd.
Sta bi da je exynos, pa traje 3h 😆
Uzivajte u uredjaju ljudi moji. 😀
 
Jel treba ovo ovako da se cuje?
Mislim da se ranije ovoliko culo...
 

Prilozi

  • VID_20240403_194406992_1.mp4
    2.1 MB
Znam da mora, nego mi je ispao telefon i od tada se cuje ovoliko.
Imam utisak da se ranije culo dosta manje.
 
Meni isto baterija uzas, doduse nista novo nisam ubacio. I pre neki dan sam prijavio, jedva 4h SOT-a, a bas me mrzi da radim fabricko :D sad cu da probam sa brisanjem kesa iz particije pa da vidim dan-dva i onda da se nateram da odradim factory ako bas ne bude islo
Ja sam se čitajući postove ovde i na Redditu istripovao da ću dobiti mnogo bolji battery life ako uradim fabričko posle update-a, pa sam to i uradio. Osim što sam izgubio vremena na backup, a zatim na vraćanje svega u telefon nisam dobio ništa :ROFLMAO: 6 SOT-a sam imao i na 6.0 kao i pre i posle fabričkog na 6.1 (Mix WiFi&4G+, max rezolucija i refresh rate i light performance profile). Nisam ni malo nezadovoljan baterijom, samo sam hteo da proverim da li će fabričko doneti bilo šta, ali nisam time dobio ništa. Što se tiče nekih komentara da telefon radi brže itd. Meni animacije jesu fluidnije, ali ne mogu reći da mi telefon radi brže, jer je uvek i radio brzo :)

Ono što sam takođe želeo da prokomentarišem jeste da se sećam da dok sam gledao Galaxy Unpacked sa S24 seriju na pola sam prestao da gledam jer su mi ove AI funkcije bile bezveze. Sada moram da primetim da ovaj Google Circle to search dosta zanimljiv. Reverse image search jeste nešto što nam je bilo dostupno i ranije, ali meni se lično jako dopada na koji način integrisan u UI i meni lično je najzanimljivija stvar iz update-a. Ostale AI funkcije nisam imao prilike da koristim, ali nadam se da hoću.
 
Ja sam se čitajući postove ovde i na Redditu istripovao da ću dobiti mnogo bolji battery life ako uradim fabričko posle update-a, pa sam to i uradio. Osim što sam izgubio vremena na backup, a zatim na vraćanje svega u telefon nisam dobio ništa :ROFLMAO: 6 SOT-a sam imao i na 6.0 kao i pre i posle fabričkog na 6.1 (Mix WiFi&4G+, max rezolucija i refresh rate i light performance profile). Nisam ni malo nezadovoljan baterijom, samo sam hteo da proverim da li će fabričko doneti bilo šta, ali nisam time dobio ništa. Što se tiče nekih komentara da telefon radi brže itd. Meni animacije jesu fluidnije, ali ne mogu reći da mi telefon radi brže, jer je uvek i radio brzo :)

Ono što sam takođe želeo da prokomentarišem jeste da se sećam da dok sam gledao Galaxy Unpacked sa S24 seriju na pola sam prestao da gledam jer su mi ove AI funkcije bile bezveze. Sada moram da primetim da ovaj Google Circle to search dosta zanimljiv. Reverse image search jeste nešto što nam je bilo dostupno i ranije, ali meni se lično jako dopada na koji način integrisan u UI i meni lično je najzanimljivija stvar iz update-a. Ostale AI funkcije nisam imao prilike da koristim, ali nadam se da hoću.
Takodje mislim da s obzirom da lakse puni od 0 do 50 posto, a ostalih od 50 do 100 teze, takodje znaci da ako ste prvih sati na wifiju kada je bat 100 posto, imacete vise SOT, a kada ste u prvoj polovini na 4g manje cete imati SOT na kraju kada padne do 1%.
 
Episode 5 Reaction GIF by The Office
 
Ja sam se čitajući postove ovde i na Redditu istripovao da ću dobiti mnogo bolji battery life ako uradim fabričko posle update-a, pa sam to i uradio. Osim što sam izgubio vremena na backup, a zatim na vraćanje svega u telefon nisam dobio ništa :ROFLMAO: 6 SOT-a sam imao i na 6.0 kao i pre i posle fabričkog na 6.1 (Mix WiFi&4G+, max rezolucija i refresh rate i light performance profile). Nisam ni malo nezadovoljan baterijom, samo sam hteo da proverim da li će fabričko doneti bilo šta, ali nisam time dobio ništa. Što se tiče nekih komentara da telefon radi brže itd. Meni animacije jesu fluidnije, ali ne mogu reći da mi telefon radi brže, jer je uvek i radio brzo :)

Ono što sam takođe želeo da prokomentarišem jeste da se sećam da dok sam gledao Galaxy Unpacked sa S24 seriju na pola sam prestao da gledam jer su mi ove AI funkcije bile bezveze. Sada moram da primetim da ovaj Google Circle to search dosta zanimljiv. Reverse image search jeste nešto što nam je bilo dostupno i ranije, ali meni se lično jako dopada na koji način integrisan u UI i meni lično je najzanimljivija stvar iz update-a. Ostale AI funkcije nisam imao prilike da koristim, ali nadam se da hoću.
Fabrički reset svakako pomaže, ali mene strašno mrzi sad da se sa tim mlatim :D Čak i ako sve traje tipa pola sata preko smart switch-a, baš me mrzi.

Radio sam već kad je bio update na 6.0, i super je bilo. Baterija ne toliko koliko celokupno ponašanje telefona.
Sada mi je definitivno neki klinac otišao kad je bilo ažuriranje pošto je ovaj drain nenormalan, a ne vidi se nigde u logovima do čega je i da li je do neke aplikacije. Jer ovde nije problem da imam 6 sati a hoću 7, nego sam imao 8+ a sad jedva da imam dva :D
Mislim da se lik istripovao, ND filter postoji već mesecima. Imam expert raw verziju od novembra (kod mene je to poslednji update, nije mi nudilo ništa nakon toga).
 
Poslednja izmena:
Nova verzija expert raw aplikacije ima opciju za automatski nd filter. Prethodna je imala samo za manuelni nd.u tome je razlika.
Inače, da, trajanje baterije je sada užas živi a i telefon se greje više nego pre. recimo pri lisanju Fb...
 
During the One UI 6.1 update for many Samsung-Devices brought new functions and improvements, reports of problems with the loading speed and overheating of the Galaxy S23 are increasing.

Some users report that the loading speed of their Samsung Galaxy S23 is limited to 15 watts after the update. In Reddit forums, users report that their Galaxy S23 warms up significantly more after the update in hibernation than before. Even in the WLAN with the location switched off and normal ambient temperature, the phone seems to be getting unusually warm.

In order to better understand the problems with the charging speed and overheating of the Galaxy S23 after the One UI 6.1 update, further tests and examinations are necessary. Samsung has not yet commented on this.

Source (s):
reddit
 
Jel neko jos probao i jel pomaze?
 
Ja sam mali S23 digao na 6.1 odradio fabrički reset i sve iz početka, jeste smaranje ali ne volim bekapove i radi kao sat. Baterija drži dobro kao i pre i ne greje se. Bio je malo topliji prvi dan samo , verovatno zbog ponovnog učenja baterije ali sad je sve ok
 
Meni je pregrevanje nestalo i baterija se smirila nakon fabričkog reseta, običan S23.
 
Ja te probleme nisam imao. Uvek uradim fabrički reset posle ovakvih nadogradnji.
 
Stigao update za lockstar i sad radi ako promenis na recimo crvenu za AOD, ali ne radi da ga stavis da bude kao ranije - u razlicitim bojama
 
Meni je izgleda brisanje keša iz recovery-ja rešilo probleme sa baterijom, ali još nisam dovoljno testirao.
Backup na kompu preko smart switch-a spreman od sinoć pa ako i danas bude bilo slabije, večeras ću ga odraditi.
 
Meni je izgleda brisanje keša iz recovery-ja rešilo probleme sa baterijom, ali još nisam dovoljno testirao.
Backup na kompu preko smart switch-a spreman od sinoć pa ako i danas bude bilo slabije, večeras ću ga odraditi.
Ono što ja ranije nisam znao - u podešavanjima postoji opcija Temporary Cloud Backup, koja dozvoljava neograničen backup podataka do 30 dana. Tako da ako neko nema dovoljno fizičke memorije za backup može koristiti i ovu opciju.

1000017780.jpg
 
Meni se čini da se baterija stabilizovala neka 2-3 dana nakon updejta.

Odmah nakon updejta sam primetio da se baterija brže prazni nego inače, ali sada se vratilo u normalu, bez problema doteram do kraja dana.
 
Jeste. To je stabilizacija. I ja sam se tripovao stalno na s21, pa kad sam s23 uzeo odmah sam proverio dali zvecka 😂 i zveckalo je

Edit: Upali kameru u rezimu fotografije, videces da nema zveckanja vise
I ja imam S 23 ultru. Ne znam jel mi je to zveckanje bilo prisutno i ranije, ali skoro sam primetio. Na zvanicnom sajtu sam procitao da je to normalna pojava, ta je to OIS, da to ne utice nimalo na performanse telefona. I na mnogim YT kanalima su slicnog misljenja. Testirao sam kad prebacim na na 10x opticki zum to zveckanje prestaje.
 
Ono što ja ranije nisam znao - u podešavanjima postoji opcija Temporary Cloud Backup, koja dozvoljava neograničen backup podataka do 30 dana. Tako da ako neko nema dovoljno fizičke memorije za backup može koristiti i ovu opciju.

Pogledajte prilog 436895
znam ali ko ce 150 GB da upload-uje pa da skida :D jes da imam optiku ali kabal je ipak brzi.

plus je fizicka kopija, a ne kao onaj kolega sa foruma od pre par nedelja sto je odneo telefon na servis ili gde vec pa mu je valjda isteklo 30 dana 🫠
 
znam ali ko ce 150 GB da upload-uje pa da skida :D jes da imam optiku ali kabal je ipak brzi.

plus je fizicka kopija, a ne kao onaj kolega sa foruma od pre par nedelja sto je odneo telefon na servis ili gde vec pa mu je valjda isteklo 30 dana 🫠
Јел се нека апликација инсталира на PC кад се бекапује?
 
Meni je baterija ista kao što je i bila
 
Nazad
Vrh Dno