Šta je novo?

Samsung Galaxy S23

Nekome je pri kupovini baterija bitna. Bogu hvala,pa S23 serija se još uvek prodaje,što nije bio slučaj kod S22 serije koju su odma ukinuli iz prodaje kada je S23 serija izašla.
To treba da imponuje,jer je po meni S23 serija,najbolja.
Neko ko kupuje ovaj model,zanima ga baterija,kamera,kako radi. Ako ne pišemo o tome,o čemu ćemo pisati?
Svaki komentar je uvek dobrodošao novim članovima koji žele da uzmu ovu seriju i tako prošire ovu zajednicu
Meni su najbitniji dobar ekran i baterija .To sam uvek nalazio iskreno u Huawei telefonima.Meni je ovo prvi Samsun i te dve stavke su po meni dobre kod njega.Druge ih neka sad.iskreno nije me nesto odusevio .I ponavljam naravno da mi ne bitna baterija ali ne zatrpavam temu svaki dan slikama sota i tim impresijama ili razocarenjima da mi je sot danas slabiji ili jaci za 12 minuta.Od apdejta na 6.1 se lome price od nekih stvari za AOD ,iskren da budem ,ne znam ni o cemu se radi i sada je krenuo SOT.Da,i ja sam primetio da je bat slabija al njje vredno to pisanja svaki dan
 
Nisam se uvredio. Niti povredio,uznemirio. Niti kredit digao zbog telefona.
Zasto si se onda nasao prozvanim? Nebitno je kako je ko kupio/dobio/ukrao. Poenta je da citam o SOTu i nikome se nista nije pomoglo. Meni je npr na flip5 ocaj baterija a po tom SOTu ljudima traje ceo dan,ja ga punio na pola dana. Tako da je to bas individualno.I upravo to MENI sluzi a ne ja njemu. Relax. Svakako kupi s24ultra meni je extra telefon i ja nemam problem sa ekranom a iz preordera je.
 
Od apdejta na 6.1 se lome price od nekih stvari za AOD ,iskren da budem ,ne znam ni o cemu se radi i sada je krenuo SOT.Da,i ja sam primetio da je bat slabija al njje vredno to pisanja svaki dan

Za AOD ti nisi primetio,možda ga i ne koristiš. Mnogo nas jesmo. To znači da ne treba da pišemo o tome?
Što se tiče baterije,ovo je forum,po meni je logično da sa nekim većim ažuriranjem,da se piše o svemu,pa i o bateriji. Bolje i dva člana da napišu kakvo je stanje,nego da čitam svaki dan nove padobrance kako pitaju o nekim stvarima!?
 
Samo AOD da može max brightness i sve je top na telefonu :)
 
Utisci na 6.1 jeste da lepse i fluidnije radi, verovatno do animacija.

Nisam ostecen u smislu funkcija, imao problem sa edge lighting ali sam to resio uz pomoc kolege sa foruma.

SOT je isti kao i pre, nista specijalno ne vidim neku razliku.
 
Ma ok, ali što izbaciše to iz sistemskih podešavanja. Stvarno nema smisla.
 
AOD je prakticna opcija. u routines mi je podesena da radi always od 23:30-07:00 jer drzim telefon na nightstand.
na iPhone je to perfekcija sto se tice nightstand aod ... ne moze samsung ni da mu pridje
 
Ko ima oci, procitace da treba jos nova verzija LockStara koju su najavili.

Bice i to za dan dva, jedan update aplikacije aod je izasao, jos treba najavljeni update lockstar modula.
Nisam do sada koristio navstar, lockstar... interesuje me kako se oni apdejtuju. Jel stigne negde obaveštenje da ima nova verzija ili se traži na apkmirroru, pa kad ima skine i ubaci?
 
Koliko sam ja skuzio ide se u "wallpaper and style", pa se klikne na sat na lockscreenu i onda ga se tu promjeni i isti se sat primjeni i na AOD i fino su uskladeni i animirani.
 
Pojavi se u svakoj od tih komponenti mali "update" na koji je dovoljno samo kliknuti.
 
Kada se aplikacije stave u deep sleep, da li se apdejtuju automatski preko Google Play-a ili ne? Ranije se nisu apdejtovale dok se ne otvore ručno, ali ne znam da li je kasnije nešto promenjeno u vezi sa tim.
 
Kada se aplikacije stave u deep sleep, da li se apdejtuju automatski preko Google Play-a ili ne? Ranije se nisu apdejtovale dok se ne otvore ručno, ali ne znam da li je kasnije nešto promenjeno u vezi sa tim.
Automatski se update, bez obzira sto su u mirovanju.
Samo ako ih u playstore stavis da se ta i ta aplikacija ne azurira automatski.
 
Automatski se update, bez obzira sto su u mirovanju.
Samo ako ih u playstore stavis da se ta i ta aplikacija ne azurira automatski.
ne? ako su u deep sleepu, neće dobiti ažuriranje dok ponovo ne pokrene aplikaciju i ne "probudi" je, što je i poenta deep sleepa.
 
Da li je neko primetio da se telefon mnogo više greje zadnjih par dana od najnovijeg OneUI 6.1 ažuriranja? Moj S23 se bogami dobrano greje, bude i vreo na mahove, šta god koristio od aplikacija.
 
Meni su najbitniji dobar ekran i baterija .To sam uvek nalazio iskreno u Huawei telefonima.Meni je ovo prvi Samsun i te dve stavke su po meni dobre kod njega.Druge ih neka sad.iskreno nije me nesto odusevio .I ponavljam naravno da mi ne bitna baterija ali ne zatrpavam temu svaki dan slikama sota i tim impresijama ili razocarenjima da mi je sot danas slabiji ili jaci za 12 minuta.Od apdejta na 6.1 se lome price od nekih stvari za AOD ,iskren da budem ,ne znam ni o cemu se radi i sada je krenuo SOT.Da,i ja sam primetio da je bat slabija al njje vredno to pisanja svaki dan
Iskreno P30 Pro je imao poprilicno osrednji ekran od flagshipova, P40 Pro takodje, mozda jos gori po kontrastu i jacini..ali ono sto je Huawei uvek znao da namesti to je baterija, a nije cak ni da je agresivno gasio sve zivo, jednostavno je bio utegnutiji tj. kako kazu stranci - optimizovaniji. Samsung je tu.. kao sto vidimo..ipak u problemu i ne zna gde tera. Ali tako je to, ne moze se imati sve da valja, osim ako nije ajfon, al' onda ne valja operativni 😂
 
Pozdrav dosta sam procitao ali ajde da pitam za kratak odgovor.
Imam Xiaomi 13, imam SOT izmedju 6,5 i 7,5h manje vise, razmisljam da menjam za s23 samo zbog toga ako s23 izgura vise. Da se ne izlazem neoptrebnom matretiranju i troskovima prodaje kupovine, pogotovu ako je razlika zanemarljiva posto na ovom imam 67w i wireless 50w. Hvala drustvo.
 
Poslednja izmena:
Pozdrav dosta sam procitao ali ajde da pitam za kratak odgovor.
Imam Xiaomi 13, imam oko SOT oko 7h manje vise, razmialjam da menjam za s23 sako zbog toga. Pa me u konkretno tom smislu zanima da li samsung s23 izgura vise ili ne, da se ne izlazem neoptrebnom matretiranju pogotovu ako je razlika zanemraljiva posto na ovom imam 67w i wireless 50w. Hvala drustvo.
Ako pricas o obicnom S23 (pretpostavljam da da, zbog dimenzija prevashodno) mislim da si ok sa tim Xiaomijem, osim onog magljenja, ta serija je skoro pa perfektna, nema problema nikakvih, a baterija bih rekao da je egal. Takodje mislim da je najveca razlika u softveru, da li mozes da ga svaris, posto mnogi se kunu u Samsung a Xiaomi mrze, mada ima nas i iz suprotnog tabora.
 
Ako pricas o obicnom S23 (pretpostavljam da da, zbog dimenzija prevashodno) mislim da si ok sa tim Xiaomijem, osim onog magljenja, ta serija je skoro pa perfektna, nema problema nikakvih, a baterija bih rekao da je egal. Takodje mislim da je najveca razlika u softveru, da li mozes da ga svaris, posto mnogi se kunu u Samsung a Xiaomi mrze, mada ima nas i iz suprotnog tabora.
Ja sam i ranije koristio xiaomi, telefon mi je odlican, uporedjivao sam paralelno i uzeo ovaj zbog brzeg punjenja i zbog za nijansu vece dijagonale a i iskrso mi "jeftinije". Nikada ranine nisam loristio flagahio telefone pa ne znam iskustva sa baterijama, zato sam hteo da se konsultujem da li je SOT dobar ili je s23 bolji.
 
Ja sam i ranije koristio xiaomi, telefon mi je odlican, uporedjivao sam paralelno i uzeo ovaj zbog brzeg punjenja i zbog za nijansu vece dijagonale a i iskrso mi "jeftinije". Nikada ranine nisam loristio flagahio telefone pa ne znam iskustva sa baterijama, zato sam hteo da se konsultujem da li je SOT dobar ili je s23 bolji.
7.5 h SOT tesko da s23 ultra izgura ako je pola vremena podatci, pola wifi
 
Pozdrav dosta sam procitao ali ajde da pitam za kratak odgovor.
Imam Xiaomi 13, imam SOT izmedju 6,5 i 7,5h manje vise, razmisljam da menjam za s23 samo zbog toga ako s23 izgura vise. Da se ne izlazem neoptrebnom matretiranju i troskovima prodaje kupovine, pogotovu ako je razlika zanemarljiva posto na ovom imam 67w i wireless 50w. Hvala drustvo.
7 sati sota brale 😀 nadam se da ne gledas sve vreme to u ekran 😀
 
Nazad
Vrh Dno