Šta je novo?

Samsung Galaxy S23

Jesi probao video snimak kakav je,tu me zanima jel dobar,jer su ga bas reklamirali super hdr video itd.Samsung je tu cak malo i nazadovao od s21 ultre pa su ga i na notu sa zadnjim velikim apdejtom zeznuli!
 
Još ih Apple dobija lagano:

 
Sto se tice Darka i njegovog nota sa SD, kad izadje i Samsung Galaxy S45 Ultra Max Premium ja mislim da nece nista bolji od Nota njegovog biti.
Jednostavno postoje takvi ljudi, njegovo auto, mobitel, sat su ako ne najbolji, onda rame uz rame sa duplo skupljim i novijim.
Smorio me lik realno vise.
 
To mi je još i najmanje bitno, jer i onako uvek zadržim telefon i gledam da mi ruka bude što mirnija kada fotkam. Ako je sve ostalo kako treba, nema zime.
 
I onda uzme neko 256 model recimo kasnije, a ne sada kada se dobija duplo, i 1/4 mu pojede system. Koja glupost.
 
Ja mislim da sam negde procitao da su senzori unapredjeni, da nisu identicni kao prosle godine, ali da su specifikacije identicne u smislu rezolucije itd. ali ispravice me kolege svakako
 
@TEP3A @Čkalja

Samsung Galaxy S23 & S23+ hardware:

-Display Driver IC: Samsung S6E3FAC
-Cameras
50MP Main: Samsung S5KGN3
12MP Wide-Angle: Sony IMX564
10MP Telephoto: Samsung S5K3K1
12MP Selfie: Samsung S5K3LU
-RAM: LPDDR5x
-ROM: UFS 4.0
-Charging IC: NXP PCA9481
-Fingerprint sensor: Qualcomm 3D Sonic Gen 2
-WiFi & Bluetooth chip: Qualcomm FastConnect 6900
Izvor: https://m.weibo.cn/detail/4865395535909808

Ista glavna i telefoto, prednja nova (kao na ultra) i nova wide-angle.
 
Poslednja izmena:
Jel i vama ko je uzeo Ultru,sistem sam zauzima oko 60gb?
Nije to samo sistem već particionisanje zbog toga što prostor nije onoliki koliki se reklamira i to je tako još od HDD zbog računice, marketing radi decimalama, a kompjureri su binarni. Što je veći storage više prostora ode u "prazno", pa tako na 256 ide cca 18GB, na 512 ide 36GB...
 
Za to vreme ios - 22gb zauzima sistem… ovo sam primetio i na mom bivsem s21 40gb od 128 je islo na “nesto”…
 
Nije to samo sistem već particionisanje zbog toga što prostor nije onoliki koliki se reklamira i to je tako još od HDD zbog računice, marketing radi decimalama, a kompjureri su binarni. Što je veći storage više prostora ode u "prazno", pa tako na 256 ide cca 18GB, na 512 ide 36GB...
I to, a i ovo:
This is because he didn't enable one required permission, so space taken up by user apps are included under "system" as well.

Znači pored Apps treba kliknuti na info i dati dozvolu.
 
Ako je do bloat-a, to se u par klikova reši, ali neko mora da isproba :).
 
Što se tiče baterije još je suviše rano za realne procene, mada ima indikacija da je ovaj Snap naš unapređen.
... Sinoć kad sam otpakovao tel baterija je bila na 51% , sve instalirao podešavao aplikacije (gomila app) baterija oko 23h je bila na 21% i gledam SOT je 3h ( znači 30% baterije 3h SOT 😳 ) , naravno prvo setovanje telefona i SOT nisu relevantni ali daju dobru indikaciju da će kad se sve slegne za 7-10 dana trajanje baterije biti odlično.
 
Izvadio slot da ubacim sim... gledam wtf jel moguce da sam kupio single sim... da se upucam sad ili odma... gledam gledam, kad skontam sa donje strane mesto za drugu karticu... 🤣
Na N20Ultra su jedna pored druge...
 
Zasto svi hvale ovu bateriju?
Ja ma Mi 10 mator kao biblija skoro imam ovaj SOT ako uzmemo u obzir da je telefon star 2 godine i baterija degradirala...
 
Da dopunim priču od pre neki dan. Telefon poručen u pretprodaji, juče stigao kud mene. U pitanju je A1. U ugovoru sve lepo napisali tako da mi je pretplata kako sam želeo. Ispoštovali u sve.
 
Evo ih ovi zasto svi pljuju koliko trosi BMW kada je moj fica trosio manje jos pre 10 godina.
Zato sto zadnja 4 samsunga su imala exynos SoC i modem i katastrofa bateriju samim tim za EU trziste, dokle da se ponavljamo.
Bez da upoređujem bilo šta, ali jeste malo besmisleno govoriti kako baterija "kida" i kako je "vrh" posle pola dana korišćenja telefona
 
Nazad
Vrh Dno