Šta je novo?

Samsung Galaxy S23

Meni je zakucalo azuriranje na avgustu tada sam menjao csc. Isprobao sam par drugih danas medjutim dok nisam vratio na EUX nije bilo azuriranja. Cekam da zavrsi instalaciju na 6.0 pa da promenim na THL
 
^ mogao si odmah na THL i onda instalacija. Tu je UI 6 prošao. Ja sam ga stavio samo zbog snimanja razgovora jer mi dosta znači oko posla.
 
Probao i njega i INS ali ne mrda sa avgusta(to mi je bilo zadnje azuriranje koje sam dobio) tada sam menjao CSC.Samo da se zna da može da zakuca. Dok nisam vratio na EUX nije hteo da povuce azuriranje
 
Snimak razgovora koji se dobije sa promenom CSC radi perfektno. Što bih se patio i tražio neku app kad je promena CSC tipa 5min posla.
 
Snimak razgovora koji se dobije sa promenom CSC radi perfektno. Što bih se patio i tražio neku app kad je promena CSC tipa 5min posla.
Upravo tako. Mislim da nije ni 5 min posla. 3 min u vr' glave računajući i paljenje kompa 😁 Jedini drugi način za snimanje razgovora u dobrom kvalitetu dobije se rootovanjem telefona i instalacijom određenih aplikacija.
 
^ Ali rootovanjem telefona ode knox i gubi se garancija telefona. Sa promenom CSC dobiješ isto ali garancija je validna.
 
^ Ali rootovanjem telefona ode knox i gubi se garancija telefona. Sa promenom CSC dobiješ isto ali garancija je validna.
Baš tako. To ne važi za nas koji kupujemo na Kp. Mi garanciju i onako nemamo 😃 Pošto je već tako prodavac koji mi je prodao telefon potruduo se pa mu je otključao BL, čisto da se ja ne mučim 😁 Jedva sam ga zaključao. Otklhučao ga je pomoću neke aplikacije iako je Samsung dozvolio da se YBL prilično lako otključa i zaključa.
 
^ moj telefon je star malo manje od 3 meseca sa garancijom od 3 godine. Nemam razloga da rizikujem kad ovo radi posao a traje par minuta.
 
^ naravno. Plus WSD na telefonu i jedno u rezervi 😀
 
Promenom CSC imas mogucnost npr da snimas razgovore u okviru samog softvera telefona, tj bez dodatnih aplikacija 🤷‍♂️
Znam sta se postize time nego je po meni totalno besmislena stvar. Ko zaista ima potrebu da snima razgovore (sem ako je neki posao u pitanju ali to je jako mali broj ljudi)
 
S23. Pazite kako su mutne slike, izgleda baš loše ovo. Nisam primetio dosad ovo, ali na prethodnom S23 i na S23 Plus nisam stvarno obraćao pažnju na ovo. Sad ovaj S23 što sam kupio pre par dana i odmah uradio update na OneUI 6.
Nadam se da možete videti.
 

Prilozi

  • 20231104_145802.jpg
    20231104_145802.jpg
    353.1 KB · Pregleda: 140
  • 1000003944-01.jpeg
    1000003944-01.jpeg
    305.1 KB · Pregleda: 140
^ naravno. Plus WSD na telefonu i jedno u rezervi 😀
Instalirali mi juče neko staklo za 2000 dinara u jednoj radnji. Tvrdila prodavačica da će da radi otisak valjano. Čak je na samom staklu taj deo koji leže na senzor otiska tamnije pa se lako vidi na iole dobrim svetlu. Ajd rek'o da rizikujem i probam. Uopšte nije loše! U 9 od 10 puta očita odmah. Ako je prst malo vlažniji učitava brzo kao i kad nema stakla. Kad prst suv očita malo sporije ali očita. Nije mi se davalo 60e za dva stakla. Što je mnogo mnogo je. Radi bolje nego na staklu koje sam dobio uz telefon
S23. Pazite kako su mutne slike, izgleda baš loše ovo. Nisam primetio dosad ovo, ali na prethodnom S23 i na S23 Plus nisam stvarno obraćao pažnju na ovo. Sad ovaj S23 što sam kupio pre par dana i odmah uradio update na OneUI 6.
Nadam se da možete videti.
Rekao bih da uslovi za slikanje nisu bili sjajni ali opet trebalo bi bolje. Možda je do izražaja došao čuveni problem sa autofokusom kog imaju S23 i S23 Plus. Ima li problema pri idealnim uslovima?
 
@panpetar ako nisi upalio touch sensitivity upali ga. Sigurno će pomoći dodatno oko otključavanja. Za WSD ne treba, barem za sada.
 
Znam sta se postize time nego je po meni totalno besmislena stvar. Ko zaista ima potrebu da snima razgovore (sem ako je neki posao u pitanju ali to je jako mali broj ljudi)
I meni je besmisleno kako A1 verzija kasni po mesec, dva sa ažuriranjem, dok se ranije dešavalo na Note 10 i duže.

Tako da tri klika rešavaju stvari. 👌
 
^ neće mi nikad biti jasno u čemu je problem da puste ažuriranja svima isti dan kao Apple. Isti softver a zavisi od regije ili operatera.
 
@panpetar ako nisi upalio touch sensitivity upali ga. Sigurno će pomoći dodatno oko otključavanja. Za WSD ne treba, barem za sada.
Upalio sam. Ma dobro sad ozisak radi. Malopre sam ponovo registrovao otiske. Kad pogodim kako tteba otključava bez greške. Pretpostavljam da je staklo koje su mi ugradili na Aliju par evra al kad bih pogodio da l radi otisak kako treba oli ne kad ima hiljadu stakala tamo. Poverovah prodavačici i isplatilo se! Opet je bolja zaštita nego folija. Kad budem pri parama možda i izdvojim 60 evra za bolju zaštitu.
 
^ po meni vredi te pare. Naravno svako je staklo bolje nego folija.
 
Ovo su idealni uslovi druže. Samo glavni senzor ima problema, 0.6 i 3x su čisti. Sad znam zašto se ljudi žale po internetu a i ovde.
Pomislih da nisu dobri uslovi zbog boje neba. Učinilo mi se da je negde pred sumrak slikano. Imao sam kratko vreme S23 ali pri dobrim uslovima slike su bile oštre kao žilet. Pri slabijim uslovima bilo je problema ponekad
 
Kad se promijeni csc na, recimo, thl i dobije se mogućnost snimanja razgovora, jel to radi samo na fabričkoj phone aplikaciji ili može na bilo kojoj? Navikao sam na true phone
 
Znam sta se postize time nego je po meni totalno besmislena stvar. Ko zaista ima potrebu da snima razgovore (sem ako je neki posao u pitanju ali to je jako mali broj ljudi)
Menii licno treba zbog posla jer radim dva posla i cesto ne mogu sve da zapamtim.Zasto bi uopste bio problem to sto neko snima razgovore iako nije zbog posla?Treba se boriti protiv ogranicavajucih zakona a ne protiv slobode...
 
S23. Pazite kako su mutne slike, izgleda baš loše ovo. Nisam primetio dosad ovo, ali na prethodnom S23 i na S23 Plus nisam stvarno obraćao pažnju na ovo. Sad ovaj S23 što sam kupio pre par dana i odmah uradio update na OneUI 6.
Nadam se da možete videti.
Ovo kod tebe jeste taj tkz. bananagate. Ne znam kako bi servis to kod nas resio i prihvatio.
 
SEK je bitan CSC za S22 seriju jer je Exynos i jedini iz Evrope koji ima mogućnost snimanja razgovora.
Kod S23 serije nemaš te problema imaš izbor CSC-a jer je SnapDragon.



Imaš ovde u komentaru celu proceduru za promenu CSC-a:

Jel imao neko problem sa SamFw Tool? Ne mogu da ga otvorim. Pise "Can not connect to update server".
 
Nazad
Vrh Dno