Šta je novo?

Samsung Galaxy S23

Super ti je to, vidiš neku zanimljivu situaciju, vadiš telefon, pališ kameru, prebacujes na vibrant, hm, ček nije to to, ipak ćeš hdr ns, hm, valjda će biti ok, ipak, vičeš da se zaustavi vreme i da se niko ne mrda jer treba da ubaciš novi profil da probaš, konačno, to je to, a ne, neee, moraš da prebaciš sa 1x na 3x pa opet na 1x da se profil lepo učita...e tako, sad može...AKCIJA!
 
Gcam su nikakve, ali je i stock užasna.
Vidim da koristiš javu, isti xml kao i ja.
Je li koristiš AGC bigkaka 8.8 v5.1?
Sa Javinim xml-om imaš profile, ja koristim uglavnom samo ova dva, vibrant preko dana, HDR NS ako je mračnije i hoću bolji HDR, slikam neki prozor ili nešto.
Takođe, neće uvek lepo da učita profil pa moraš da promeniš kameru sa 3x na 1x ili obrnuto, da promeniš profil sa HDR na vibrant da ga fino učita.
ISkreno nekolko sam vec kombinacija probao, LMC i ovu sad AGC(5.1) nekolko fotke preko dana opalio(bez diranja icega osim hdr i hdr+) i ne znam, ne prija mi, konkretno ovo sad slikano je bilo na ovom "Natural ZLS" profilu..
Mnogo vise sam primecivao razliku(na strani gcam) kad sam ranije imao note 9...
videcu ovih dana da slikam jos nesto sa ovim profilima na koje si me uputio pa da vidim sta kaze
 
ISkreno nekolko sam vec kombinacija probao, LMC i ovu sad AGC(5.1) nekolko fotke preko dana opalio(bez diranja icega osim hdr i hdr+) i ne znam, ne prija mi, konkretno ovo sad slikano je bilo na ovom "Natural ZLS" profilu..
Mnogo vise sam primecivao razliku(na strani gcam) kad sam ranije imao note 9...
videcu ovih dana da slikam jos nesto sa ovim profilima na koje si me uputio pa da vidim sta kaze
Nista tu ne diras, Aliaksandr (Java) je AGC napravio da se ne cacka nista, zapravo, sto vise tih stvari klikces, gore ce biti :D ucitas xml, izaberes profil i to je to. Jedan od "trikova" jeste da pre nego sto opalis fotku, zadrzis sekundu, 2, 3 jer ZSL (zero shutter lag) krece da pravi fotografije u pozadini pre nego sto ti kliknes na dugme.
I treba joj sekunda, dve, da lepo sve uhvati.
Upravo fotkano, 3x, stock i gcam vibrant I natural zsl.
Stvarno mi nije jasno šta se sa stockom dešava.
Super ti je to, vidiš neku zanimljivu situaciju, vadiš telefon, pališ kameru, prebacujes na vibrant, hm, ček nije to to, ipak ćeš hdr ns, hm, valjda će biti ok, ipak, vičeš da se zaustavi vreme i da se niko ne mrda jer treba da ubaciš novi profil da probaš, konačno, to je to, a ne, neee, moraš da prebaciš sa 1x na 3x pa opet na 1x da se profil lepo učita...e tako, sad može...AKCIJA!
Treba ti 10 minuta da se upoznaš sa aplikacijom i forama. Posle će ti trebati 3 sekunde da prepoznaš i ukapiraš šta ti treba, ni toliko.
A ako hoćeš brzu, instant, lošu fotku, tu ti je stock 😁
Nisam ja kriv što su nesposobni pa sa svakim update-om useru kameru sve više i više a vas mrzi da se igrate s telefonom.
Kao da koristite iPhone pa sve nebuloze što Samsung napravi oberučke prihvatite :D
 

Prilozi

  • 20230822_224223.jpg
    20230822_224223.jpg
    101.8 KB · Pregleda: 134
  • AGC_javav11srp_20230822_224235126.jpg
    AGC_javav11srp_20230822_224235126.jpg
    63.2 KB · Pregleda: 69
  • AGC_javav11srp_20230822_224415841.jpg
    AGC_javav11srp_20230822_224415841.jpg
    78 KB · Pregleda: 82
Bas mi cudno da se kod tebe vidi takva razlika. Ovo je 3x prva je stok druga gcam
Mada ima i ovde kad se zumira, cini mi se da gcam ima vise detalja
20230822_231124.jpg

AGC_javav11md_20230822_231155945.NIGHT.jpg
 
FB_IMG_1692742298576.jpg
Ovo sam skinuo sa neta,sta ima tako posebno u samsungu sistemu da toliko zauzima,vise memorije zauzima nego igrice za pc,tipa Gta V druge igre koje zahtwvaju veliku memoriju internu...
 
Optimizacija sistema, da sve bude u cache-u :D
 
Upravo sam ušao u posjed jednog S23, pa se nadam da će za S24 ići dobri stari Exy 😀

Za utiske o radu S23 nisam mjerodavan jer meni je i A52s radio odlično.

Još je borba oko izbora maske. Kod nas u Sarajevu ima i tih Spigen, pa probamo. Mada nevjerovatno koliko sam se navikao na one obične pastelne silikonske sa fiberom unutra. Tako da na kraju možda to i bude poslednji izbor.

Inače, po našim tržnim centrima valjaju neke ultraskupe protektore ekrana, ali mi djeluje da je to priča ta ove Arape, pa sam stavio neku "običnu". Ne vidim bilo kakav problem sa njom, a doslovno je 4x jeftinija.
 
Fora je što unused apps koje prebaci u sleep/deep sleep isto prebaci u system storage.
Tako da ako imate par velikih igrica, aplikacija, to je to.
Isto trash I junk folderi, kad obrišete tonu fotografija, prelazi u system dok se ne obriše samo pola 30/60 dana ili koliko je već.
 
Kad sam uzimao Mi 10 svi pricali "nemoj to lose je, imaju cak i reklame na svaki cosak u softveru..."
Ja za 2 godine ni jednu reklamu na Xiaomi telefonu ne videh, iako je, kako kazu pun reklama nekakvih.
Ali kod Apple telefona, pa eto i Samsung toga nema kazu.

Screenshot_20230823_145616_One UI Home.jpg
 
Neka aplikacija za to?
Package disabler je radio do skoro, sad koristim ADBApp control(valjda sam ga pogodio)...iz developer se aktivira usb debug i povezes preko usb i on ocita listu apps..
Tu izaberes koju hoces, i onda ides disable i to je u sustini to 😂
 
Poslednja izmena:
Ja ništa nisam radio osim obrišem što ne koristim od bloat-a na početku. Nikakvu reklamu nisam imao, niti na S21 Fe, A52s, S23 a ni sad na S23 Ultra .
 
Takodje nikad nikakvu reklamu nisam dobio. A nikad nisam nista ni brisao od bloata, niti desableovao bilo sta.
 
Dobijao sam reklame ovog tipa ranije na S8+, a takođe i drug na S21U. I u 100% slučajeva je to uvek reklama o nekim novim telefonima, poklonima koji se dobijaju uz iste, preorderu, i slično.
 
Ovo je jedina stvar(pored snimanje razgovora) zasto je korisno promena csc koda
Pogledajte prilog 401746
То исто нуди Viber као опцију, да надгледа редовне позиве и обележи потенцијални спам.
Evo dobio i ja push reklamu upravo :)
Slabo ide prodaja, mora da se snalazi covek :)

Dobijao sam reklame ovog tipa ranije na S8+, a takođe i drug na S21U. I u 100% slučajeva je to uvek reklama o nekim novim telefonima, poklonima koji se dobijaju uz iste, preorderu, i slično.
А ви који добијате рекламе тог типа, проверите ово подешавање унутар Samsung налога. Вероватно сте га несвесно прихватили током privacy agreementa при почетним сетовању телефона.
 

Prilozi

  • Screenshot_20230823_210707_Samsung account.jpg
    Screenshot_20230823_210707_Samsung account.jpg
    67.4 KB · Pregleda: 91
Kad sam uzimao Mi 10 svi pricali "nemoj to lose je, imaju cak i reklame na svaki cosak u softveru..."
Ja za 2 godine ni jednu reklamu na Xiaomi telefonu ne videh, iako je, kako kazu pun reklama nekakvih.
Ali kod Apple telefona, pa eto i Samsung toga nema kazu.
isključuje se jednim klikom
 
Da li se na S23 može namestiti screenshot gestura kao na xiaomi 3 prsta odozgo?

Znam da je samsung nekada imao varijantu sa dlanom, ali to nikada nije radilo kako treba. Power+Volume bih da izbjegnem
isključuje se jednim klikom
Jedina Notifikacija koja se ne isključuje na Samsungu je Update 😀
 
То исто нуди Viber као опцију, да надгледа редовне позиве и обележи потенцијални спам.



А ви који добијате рекламе тог типа, проверите ово подешавање унутар Samsung налога. Вероватно сте га несвесно прихватили током privacy agreementa при почетним стелефона.

Da li se na S23 može namestiti screenshot gestura kao na xiaomi 3 prsta odozgo?

Znam da je samsung nekada imao varijantu sa dlanom, ali to nikada nije radilo kako treba. Power+Volume bih da izbjegnem

Jedina Notifikacija koja se ne isključuje na Samsungu je Update 😀
Dva prsta odozdo 😂 slm se, nisam siguran za to, ja sam koristio ono lupanje sa zadnje strane- mada ume da zafrkne, nije bas kao kod jabuke mora jace da ga udaram..
Ima i fazon na one hand + modul da stavis da skrinuje ako povlacis pod odredjenim uglom, ili ako povuces malo dalje od ivice...mada je sve to sasvim drugacije od ovo gore
 

Prilozi

  • Screenshot_20230824_023240_One Hand Operation +.jpg
    Screenshot_20230824_023240_One Hand Operation +.jpg
    57.1 KB · Pregleda: 62
Dva prsta odozdo 😂 slm se, nisam siguran za to, ja sam koristio ono lupanje sa zadnje strane- mada ume da zafrkne, nije bas kao kod jabuke mora jace da ga udaram..
Ima i fazon na one hand + modul da stavis da skrinuje ako povlacis pod odredjenim uglom, ili ako povuces malo dalje od ivice...mada je sve to sasvim drugacije od ovo gore
OneHand+ i koristim sa jedne strane za Volume a sa druge za screenshot.
Mislio sam da se možda Samsung nije udostojio da napravi nešto i zvanično
 
Nazad
Vrh Dno