Šta je novo?

Samsung Galaxy S22

Teško. Samsung Electronics se buni što se Samsungova druga divizija žali na Exynos. Ako dođe do Exynosa opet, opet će ga praviti Samsung semiconductors. Mada nije problem ko pravi čip nego kakva je optimizacija istog, a tužno je da ne mogu da ispeglaju 100% svoj in-house chip.
Pa naravno da ne mogu da ga ispeglaju kad ne prave svoj in house OS. iOS zato fluidnije i bolje radi(ne, ne volim iOS i ne koristim Apple proizvode, a probao jesam)zato što Apple pravi i softver i hardver.
 
Da se pohvalim novim SRA..M sa S22U
Zove me neko danas 3x i ne cujem ga , a i on mene ne cuje - to sam posle skontao tek kad me žena zvala pa je nisam čuo a ni ona mene
Okrenem sebe sa fiksnog zvonim , ali ne čujem se ni na jednom telefonu . Ženu nazovem sa fiksnog i ispričamo se i kaže mi da me nije čula dok sam pričao , a ni ja nju kad je pričala .
Restartujem telefon i sve opet radi kako treba
Sra.e
 
Uh, taman sam mislio da sam se trsio problema. Par ljudi me danas zvalo, bio sam van dometa. Ista situacija i sa S22 Ultra prije neki dan kad sam oca htio da dobijem, javljalo mi da mu je isključen telefon a njemu pun signal.
 
Znaci da modem ili nije kako treba ili da software za isti nije dobro napisan. Slepci su majke mi.
 
Ja sam juče imao zanimljivu situaciju zvoni tel ja radim i na satu odbijem poziv GW4 , ali tel nastavlja da zvoni ja vadim tel iz džepa i neće da prihvati da odbije poziv šta ću javim se obavim razgovor. I kada sam seo u auto pogledam poziv zabeležen kao odbijen.
S22U Snapdragon
 
It's a feature.
 
Ja sam juče imao zanimljivu situaciju zvoni tel ja radim i na satu odbijem poziv GW4 , ali tel nastavlja da zvoni ja vadim tel iz džepa i neće da prihvati da odbije poziv šta ću javim se obavim razgovor. I kada sam seo u auto pogledam poziv zabeležen kao odbijen.
S22U Snapdragon
Te situacije su se na ranijim verzijama Samsunga rešavale gašenjem i paljenjem ekrana dok zvoni telefon. Posle toga je obično moglo da se klikne na sve dugmiće.
 
Koliko se sećam imao sam već takve situacije i na drugim telefonima uvek je neki Galaxy watch bio u pitanju.
Jedino mi čudno što je poziv zabeležen kao propušten
 
Društvo, možda je off topic, ali voleo bih da čujem par saveta od vas. Planiram da kupim S22 ili S21 Ultra. E sad šta je dilema, jako mi je bitna dobra baterija, pošto sam korisnik S20 i užasna je, ali opet volim kompaktnije, "manje telefone". E sad, da li neko može od vas da iznese mišljenje da ce S22 lagano izgurati dan do dan ipo, ili ipak uzeti S21U (koji mi je ogroman telefon), ali opet kapiram da tamo baterija kida.
 
S21u ima 114h endurance test, a S22u 108h. S20 ima 71h. Gledano sa gsmarena sajta...
- Gledaš procentualnu razliku, a ne apsolutni broj.

To ti je jedino merodavno. Da li će tebi ili nekom tamo držati X dana je nemoguće kvantifikovati (jedan drži ekran upaljen i nista ne radi, drugi non-stop radi stres test.. .)
 
Jel koristi neko GeForce NOW ?
 
Da se pohvalim novim SRA..M sa S22U
Zove me neko danas 3x i ne cujem ga , a i on mene ne cuje - to sam posle skontao tek kad me žena zvala pa je nisam čuo a ni ona mene
Okrenem sebe sa fiksnog zvonim , ali ne čujem se ni na jednom telefonu . Ženu nazovem sa fiksnog i ispričamo se i kaže mi da me nije čula dok sam pričao , a ni ja nju kad je pričala .
Restartujem telefon i sve opet radi kako treba
Sra.e
Eee moram i ja da se upisem, juce mi se isto desilo prvi put kada zovem, ne cujem da zvoni samo mi pokaze da sam u pozivu. Prativsi ovu temu, znao sam sta mi je ciniti.. Odma restart i krenuo normalno da radi.. Sta ga zeza bog sveti ce da zna...
Mislim opet prvi put mu je.. ali bude li bilo cesce odma ide na Bubanj Potok i idem da uberem jednu jabuku sebi :D
 
Poslednja izmena:
Društvo, možda je off topic, ali voleo bih da čujem par saveta od vas. Planiram da kupim S22 ili S21 Ultra. E sad šta je dilema, jako mi je bitna dobra baterija, pošto sam korisnik S20 i užasna je, ali opet volim kompaktnije, "manje telefone". E sad, da li neko može od vas da iznese mišljenje da ce S22 lagano izgurati dan do dan ipo, ili ipak uzeti S21U (koji mi je ogroman telefon), ali opet kapiram da tamo baterija kida.
Na S21U baterija nikako ne kida. Ok je, ali daleko da kida. Nikako posle P30 Pro da se naviknem gde nisam nikad uspeo ispod 20% za jedan dan da potrošim. Sad ako se zanesem, u 22h moram da punim na 15% jer neće izdržati "predkrevetno cackanje".
 
Danas mi je telefon zamrzao a potom restartovao za sad 11 puta i to pri koriscenju razlicitih aplikacija i u razlicitim vremenskim periodima. Ovo je prvi put da imam ovakve probleme.
 
Koje su to bile aplikacije?
Prvo jutros u viberu 2x pa onda par sati bez problema pa onda brave browser isto 2x za redom pa you tube isto... nisam nista novo instalirao u poslednjih nedelju dana tako da nisam pametan
 
20220302, nemam zakucavanja niti neke probleme - cisto da se prijavim
neko spomenu p30pro bateriju, eh kakva je to zverka od telefona bila (i dalje radi ok, i pravi fotke odlicne), meni licno taj telefon je gurao 2 dana bez ikakve frke
 
Da li je na S22 podržan unos glasa na srpskom jeziku? Stoji mi unos engleski. Kako to promeniti ako je mogućeScreenshot_20220926-184237_Samsung voice input.jpg
 
Uspeo sam da izguram 5+h SOT-a na 4g na Ultri. 😁 Bogami nisam očekivao da će prebaciti 4h. Gledam play usluge u pozadini rade 14h, ne znam kako to da rešim. 😂😂
Screenshot_20220926-222955_Device care.jpg
 

Malo me pocinju opet brinuti.. Kao da nosimo svi vremensku bombu u dzepu...
 
Nazad
Vrh Dno