Šta je novo?

Samsung Galaxy S22

@psychofedex било је и те како речи о томе на темама S21, S20, N20 итд
Што имплицира да је Самсунг за тих пар година напредовао изузетно на том пољу чим се и даље прича о томе🙂
Батерија је једино на новијим ајфон има осетно боља што значи да генерално Андроид једе батерију са својом гомилом bloatware - а, а ни новији процесори се нису прославили по том питању..
 
@psychofedex било је и те како речи о томе на темама S21, S20, N20 итд
Што имплицира да је Самсунг за тих пар година напредовао изузетно на том пољу чим се и даље прича о томе🙂
Батерија је једино на новијим ајфон има осетно боља што значи да генерално Андроид једе батерију са својом гомилом bloatware - а, а ни новији процесори се нису прославили по том питању..
Hm, nisam pratio, valjda zato sto sam imao Note 10+ cijih je 60hz bilo subjektivnih 30hz pa nisam imao potrebu da smanjujem dodatno :rolleyes:
 
Zvao danas XYZ oko isporuke slušalica i punjača jer se bliži kraj meseca. Rekoše produžiće isporuku.
Posle kraće priče, ljubazna devojana mi predložila da dodjem kod njih da podignem - na B.Brdu u njihovom office-u, što sam i uradio. Tako da sam sada vlasnik pride sluški i bežičnog punjača
A koja je adresa na Banovom Brdu?
 
Nazovi ih pa se dogovorite, malo mi je glupo da pišem ovde jer nisam siguran da im ke uobičajeno da klijenti dolaze po uređaje. Mada, ima ih i na Google (maps)
 
Da se pohvalim,danas konacno stigli pokloni,sluske i punjac,skoro 4 meseca od registracije 🤗 Inace post express je bila kurirska sluzba
 
Da ja imam opciju da svake godine doplatim 300e i uzmem nov telefon, bez razmisljanja bih to radio.
Kad pogledas, ako menjas telefon na dve godine (pod uslovom da se prelazi sa S na S seriju, ne sa S na A ili Xiaomi), svake dve godine dakle ide po 1000e minimum, a ako menjas svake godine, za 2 godine 300e plus 300e dodje 600e.
Matematika poprilicno jasna, osim one inicijalne prve kupovine gde mora da se da puna cena.
Matematika bi ti bila tačna kada bi taj flagship star 2 godine vredeo nula evra ;)
 
Meni se baterija ne popravlja.

I da li ima kod nas negde da se nadje ili nesto slicno

Galaxy S22 Ultra 5G Case AirSkin spigen,​

 

Prilozi

  • Screenshot_20220627-220301_Device care.jpg
    Screenshot_20220627-220301_Device care.jpg
    53.7 KB · Pregleda: 47
Kod nas teško i jedina koja ima na KP je neka korišćena, iz BG prodaje čovek, 3.000 dinara.
 
Posaljem mail XYZ sa poslovne email adrese, jer na privatnu ne odgovaraju, na telefone nisam mogao nikod da dobijem, i juce 29.06.2022. dobijem odgovor

Poštovani,
Rok isporuke jeste do 30.06.2022.godine, kontaktiraće Vas kurir u narednom peroidu radi dostave.
Srdačan pozdrav,

Samsung tim

😁
idem na odmor prekosutra pa cemo vec videti
 
Matematika bi ti bila tačna kada bi taj flagship star 2 godine vredeo nula evra ;)
Mislim da se nismo razumeli.
Uzmi na primer period od 2020. Do 2030.
Ako bi uzimao nov telefon svake druge godine:
2020.-1000, 2022.-1000, 2024.-1000, 2026.-1000, 2028.-1000 i 2030.-1000.
Dakle 6k evra u periodu za 10 godina.
Ako svake godine doplatiš 300e za nov a stari u zamenu:
2020.-1000, 2021....2030. po 300e 2700+1000 inicijalnih jeste 3700.

Ako u prvom slučaju uspeš da prodaš svoj stari telefon za 50% cene posle 2 godine, što je više nego ambiciozno, onda ok, ta varijanta je povoljnija. A li s obzirom da Samsunzima pada cena 30-40% za vakum pakovanje nakon godinu dana a mnogo više od 50% za polovan telefon nakon 2 godine, stvarno ne vidim kako je to bolja opcija.

Edit- a da ne računamo izgubljeno vreme i zezancije dok se ne proda taj telefon i ako se proda i po kojoj ceni jer može da se desi da KP bude pretrpan.
Ovako glava za glavu plus doplata, mnogo manji stres i mnogo manje posla.
 
Poslednja izmena:
Evo, prolazi 30.06. Ja još nisam dobio "poklone". U mejlu od pre 7 dana su precizirali da sam registrovan i za slusalice i za punjač. I da će stići do kraja juna. Za nas van Beograda, kako je ovde neko napisao, važi standardna Poština kurirska sluzba (?).
 
Samsung S22 Ultra poručen 14.02.2022., telefon preuzeo 25.04.2022. registrovao se istog dana preko samsung members(za poklon). Proveo tri nedelje odmora u Francuskoj, zamolio kuma da preuzme poklon slušalice(Samsung Galaxy Buds Pro) i bežični punjač(Samsung Super Fast Wireless Charger Duo EP-P5400TBEGEU) što je on i uspeo 23.06.2022. Kumu stiže poruka 27.06.2022. : Javljam Vam se iz Samsunga, treba da Vam isporučim poklon za N.N. Kada i gde Vam odgovara da Vam urucim poklon? Kum kao retko pošten čovek se zahvali, i naravno kaže poklon je preuzet. Kakva firma😂Zanimljiva stvar datum prizvodnje na bežičnom punjaču je 17.05.2022.
Interesantna strategija prodaje ''flagship''(najboljeg modela telefona ovog prizvođača) za 2022. godinu, i još ''bolja'' realizacija poklona?!?!

Bravo za Samsung(ovo je naravno sa značajnom dozom sarkazma).

Ko će dočekati sledeću godinu 2023. i Samsung S23 Ultra... ''Show must go on'' - da ne kažem cirkus, što mu dođe nekako isto.
 
Stigli pokloni konacno. Juce ih zovem i kazu nije poslato, saljemo sutra ili prekosutra. Ispostavilo se da su juce i poslali. Strasno
 
Da ne bude sve bajno i sjajno , kao i S21U i S22U ima los prijem WI-FI signala , Xiaomi Poco X3 Pro ga "razvali" sa prijemom bilo WI-FI ili mobilne mreže ... @Lemaja i ja smo to primetili ovde u jednom kafiću (dok sam nosio S21U) , na stolu Poco i S21U ,Poco ima WI-FI od kafića S21U nema 😂😂😂 .... Znači bruka.20220630_192854.jpgIMG-d6acf249315722bd7dff26dba11be52f-V.jpg
 
Kaži gazdi da promeni channel 🤣
 
Zenin Mi 11 ima da se ne lazemo 20% bolji prijem wifi signala. 4 crte zakican 4g signal, meni varira 2 ili 3... Ali dobro, ovo je previse puta ispricana prica..
 
Ume da drop-ne wifi na svakom Samsungu skoro. Kako...licno bih voleo da mi neko iz Samsunga objasni.
 
Drugi put se u poslednjih 7 dana telefon u toku primanja poziva, tj. prevlacenja slajdera za javljanje potpuno zamrzne i pomaze samo restart. Kad se telefon restartuje, tog poziva uopste nema u istoriji. Odradjen junski update naravno pre toga. S22+ je u pitanju.
 
Navići ćeš se, polako :D.
 
Drugi put se u poslednjih 7 dana telefon u toku primanja poziva, tj. prevlacenja slajdera za javljanje potpuno zamrzne i pomaze samo restart. Kad se telefon restartuje, tog poziva uopste nema u istoriji. Odradjen junski update naravno pre toga. S22+ je u pitanju.
Da li koristis 1 ili 2 kartice?
 
Ja sam rešio da menjam Ultru. Ne mogu da se bakćem s ovim, života mi.

Najverovatnije ću na 21FE, pa ću da vidim tamo pred Novu godinu nešto lepše.
 
Drugi put se u poslednjih 7 dana telefon u toku primanja poziva, tj. prevlacenja slajdera za javljanje potpuno zamrzne i pomaze samo restart. Kad se telefon restartuje, tog poziva uopste nema u istoriji. Odradjen junski update naravno pre toga. S22+ je u pitanju.
Jel koristiš neku aplikaciju za snimanje razgovora? Ukoliko koristiš, deinstaliraj pa probaj
 
Drugi put se u poslednjih 7 dana telefon u toku primanja poziva, tj. prevlacenja slajdera za javljanje potpuno zamrzne i pomaze samo restart. Kad se telefon restartuje, tog poziva uopste nema u istoriji. Odradjen junski update naravno pre toga. S22+ je u pitanju.
I kod mene isto, S22U, dve kartice, malo jedna malo druga, ne koristim snimanje razgovora :)
 
Nije problem koristiti drugi telefon, ali šta ćete da radite sa starim? Reklamacija (možda odbiju) ili prodaja preko oglasa (prodajete na neki način neispravan uređaj)?
 
Evo, prolazi 30.06. Ja još nisam dobio "poklone". U mejlu od pre 7 dana su precizirali da sam registrovan i za slusalice i za punjač. I da će stići do kraja juna. Za nas van Beograda, kako je ovde neko napisao, važi standardna Poština kurirska sluzba (?).
Stiglo danas. Da se konačno zatvori i taj "izazov" 😂
 
Nije problem koristiti drugi telefon, ali šta ćete da radite sa starim? Reklamacija (možda odbiju) ili prodaja preko oglasa (prodajete na neki način neispravan uređaj)?
Ako Samsung servis ne smatra da je neispravan onda i nije.
 
@Goranbgd
Nista ne koristim za snimanje razgovora.
@athlon87
Samo jedna kartica, u SIM1 poziciji.
@vojkan85
Ovo mi je cetvrti samsung uzastopno, S8+, S10, S20+, pa sad S22+, mislio sam da sam sve video od bagova, ali ipak ne 😀 inace, i prethodna 3 uzeta odmah po izlasku, ali nisu imali slicnih bagova dok se "upeglavao" softver narednih par meseci kroz azuriranja.
 
Nazad
Vrh Dno