Šta je novo?

Samsung Galaxy S22

Ovo je poruka od 28.03.
 

Prilozi

  • SmartSelect_20220605-221625_Yahoo Mail.jpg
    SmartSelect_20220605-221625_Yahoo Mail.jpg
    307.8 KB · Pregleda: 100

GALAXY S22 ULTRA: 5 THINGS I HATE (AND LOVE!) 2 MONTHS LATER REVIEW!​

 
Service provider software version je top/top,top/euy/top, s22 ultra kupljen preko A1. Ovo mi je rekao lik na Redditu, s obzirom da je poslednji update iz Aprila tek.
Deluje mi da ima smisla jer, cini mi se, pre par godina je isto dosao telefon sa nekim preloaded glupostima kao sada sa A1 i njihovim Hopsterom i kojekakvim glupostima, i kad sam odradio factory reset, nista se od toga vise nije pojavilo.
 

Prilozi

  • 1654476296608.png
    1654476296608.png
    69 KB · Pregleda: 92
Da li se popravila situacija sa novim update na ultra?
Malo skrecem sa teme gledam oglase zadnjih 20 dana i sve preprodavci ne moze da se nadje telefon a da ga ne prodaje preprodavac.
 
Biće sigurno ovih dana, štaviše, možda i danas. Uvek ide tako. Ovo prethodno ažuriranje u maju ni nije bio bitan
 
Pisao sam tehnickoj podršci, pa su mi tako odgovorili. Ali ja sam upravo prmenio csc iz TOP u EUY, sad se ažurira na ovu poslednju verziju iz juna. Videću da li radi sve kako treba...
 
Pisao sam tehnickoj podršci, pa su mi tako odgovorili. Ali ja sam upravo prmenio csc iz TOP u EUY, sad se ažurira na ovu poslednju verziju iz juna. Videću da li radi sve kako treba...
Kako si promenio? Flashovao Odinom?
 
Ja evo ne vidim što se vi uopšte mučite i gledate u pasulj oko tih nadogradnji sa operatora (kad vam je već to toliko bitno na telefonu)?!...odin -> nemački firmware rokneš i miran + nadogradnje stižu čim pre
 
Ja evo ne vidim što se vi uopšte mučite i gledate u pasulj oko tih nadogradnji sa operatora (kad vam je već to toliko bitno na telefonu)?!...odin -> nemački firmware rokneš i miran + nadogradnje stižu čim pre
Ja iskreno nisam ni znao da kod nas postoji ta fora sa operaterima, uvek sam mislio da je to americki fazon.
 
Da li se popravila situacija sa novim update na ultra?
Malo skrecem sa teme gledam oglase zadnjih 20 dana i sve preprodavci ne moze da se nadje telefon a da ga ne prodaje preprodavac.
Pa kad su preprodvaci odlično "potkovani" s novcima, pa mogu u svakom trenutku da isplate kupce, koji telefon kupe od operatera (unovče telefon koji dobiji za1din, pa još kad ih dobiju od firme ..eto veselja i za jedne i za druge).
Ja sam više puta stavljao(pošto često menjam telefone) na MS oglase, i bukvalno za par minuta se jave preprodavci i nude neke idotske cene, mada uvek stavim manje cene nego što se taj model inače prodaje.
 
Sve to meni jasno, ali da u oglasima nema nijedan oglas a da nisu preprodavci....
 
(Pre)prodavci na oglasima možda u 10% situacija telefone kupuju od ljudi/firmi koje su kupile telefon kod operatera na ugovor. U 90% slučajeva idu direktno u magacine uvoznika, operatera, tehničkih radnji i izvlače sa svom papirologijom. Kako? To je već pitanje za Državu.

U takvoj "igri" jasno je što je ostala nekolicina ljudi koja drži sve. A radnje po Balkanskoj već godinama snabdevaju šverceri. Kako? Opet, to je pitanje za Državu.
 
Te radnje u Balkanskoj i slične zaobilaziti u širokom luku. Pre par godina, zarad uštede 50 eur, uzeo sam refabrikovan mobilni. Kada sam startovao Antutu video sam da nema originalni display - kasnije je i pokazao znake "slabosti" na mestima lepljenja. Naravno, o garanciji ni pomena...
 
Ok, ja upravo instalirah evropsku EUY verziju i jesam kao na May security patch-u, ali ono sto me buni jeste da service provider software version i dalje top/top,top/euy/top i ovo iznad da je saomc_sm-s908b_oxm_top_12_0004. Plus kad se telefon restartovao, opet su mi iskocila one A1 preinstalirane gluposti pa ispada kao da se nista nije promenilo.
Koristio sam obican CSC file, ne CSC_Home.
Sta se tu sad desava, jesam li presao na evropsku verziju ili ne?
 
Ok, ja upravo instalirah evropsku EUY verziju i jesam kao na May security patch-u, ali ono sto me buni jeste da service provider software version i dalje top/top,top/euy/top i ovo iznad da je saomc_sm-s908b_oxm_top_12_0004. Plus kad se telefon restartovao, opet su mi iskocila one A1 preinstalirane gluposti pa ispada kao da se nista nije promenilo.
Koristio sam obican CSC file, ne CSC_Home.
Sta se tu sad desava, jesam li presao na evropsku verziju ili ne?
Nisi, niti ćeš.

I može se desiti da nemaš OTA, jer se dešava da A1 ne izbaci ažuriranje, a da EUY izbaci (kao što se dvaput dogodilo do sada).
 
Nisi, niti ćeš.

I može se desiti da nemaš OTA, jer se dešava da A1 ne izbaci ažuriranje, a da EUY izbaci (kao što se dvaput dogodilo do sada).
Jes, to sam i sam skapirao :D nemoguce je promeniti CSC flash-ovanjem drugom firmware-a od cini mi se januara ove godine, tako nesto. Jedino preko samkey-a.
 
Da li su sa yettel-a svi telefoni otkljucani? Moze mts kartica? I kako proveriti telefon da li je sve ok, a da se ne aktivira?
 
Poslednja izmena:
Jos kad bi bili svi na evropskim romovima, a ne ovako po mesec, dva cekas na neko azuzriranje.
 
Da se pridruzim i ja. Uzeo sam s22 ultra. Prelazim sa s10+. Za sad ne vidim neku razliku. s10+ mi bolje lezi u ruci.
Ono sto sam mislio da cu da primetim ekranu tj osvezavanju za sad nemam neki wow efekat.
Veci wow efekat sam imao sa s8 na s10+ nego sad.
Ali tek nekoliko sati je kod mene mozda se promeni utisak.
 
Da se pridruzim i ja. Uzeo sam s22 ultra. Prelazim sa s10+. Za sad ne vidim neku razliku. s10+ mi bolje lezi u ruci.
Ono sto sam mislio da cu da primetim ekranu tj osvezavanju za sad nemam neki wow efekat.
Veci wow efekat sam imao sa s8 na s10+ nego sad.
Ali tek nekoliko sati je kod mene mozda se promeni utisak.
Ovakav format telefona kreće da stagnira i zato svakom novom generacijom telefona ima sve manje wow efekta. Svake godine su procesori za nijansu jači i brži, kamere za nijasnu bolje itd itd. Najmanje baterije napreduju. Telefoni su već dovoljno jaki i 99% ljudi ne koristi njihov potencijal ali zato baterije ispaštaju jer se svake godine stavljaju moćnije komponente koje se takođe i greju više a uvek je kao akcenat na "efikasnosti" kada izađe novi SoC pa posle par meseci to bude meh.
 
Nazad
Vrh Dno