Šta je novo?

Samsung Galaxy S21

Pošto se na ovoj temu dosta pričalo o pregrevanju tokom korišćenja kamera, imam jedno pitanja o tome. Kolika je normalna temp procesora tokom korišćenja kamera za fotkanje, a koliko za snimanje? Na mom tel je temp procesora izmedju 45 i 52 stepena nije nesto prevruc, više je mlak. Nikad nijenstiglo upozorenjeno pregrevanju. Potreban mi je savet jer ukoliko je to problematicna temp da zatražim garanciju
Тelefon ti radi ok.
Uživaj u njemu.
Eno Mi 11 ultra 10 stepeni toplija i sama se gasi,merili ovi iz Benchmarka.
Ove godine je Samsung uradio odličan posao sa EXY.

Moji utisci posle 3 meseca korišćenja.
Odavno sa nekim telefonom nisam bio zadovoljan ko sa S21 ultra.
Baterija 5h Sot većinom na 4g,ekran savršen,kamera odlična.
 
Iz vaseg iskustva, da li je ovo normalan sot za s21 ultra? Verujem da pretrazivac vuce nesto vise baterije...
 

Prilozi

  • Screenshot_20210502-205103_Device care.jpg
    Screenshot_20210502-205103_Device care.jpg
    69.4 KB · Pregleda: 68
Samo da napisem par stvari ovde, vezano za promociju S21 Ultra i sat.

Registrovao sam se uredno 19.03.2021. i dobio email da ce mi potvrditi jos jednim emailom, u roku od 2 nedelje. Naravno, nisam nista dobio.
Nakon 2 nedelje sam kontaktirao sa njima preko chata na njihovom sajtu i dobio info da sacekam jos par dana i da ih onda kontaktiram opet i da naravno proverim spam folder.

Sacekam ja jos nedlju dana i oopet ih kontaktiram. Ovaj put mi izlistaju ona tri broja mob. telefona, na koje mogu da "kontaktiram kolege koje su zaduzene za promociju".
Nakon 10ak poziva u 10ak dana, niko mi se nije javio, ni sa jednog broja. Sto me toliko izludjuje, da vam ne mogu opisati.

Kupio sam Note 10+, Note 20 Ultra i sad S21 Ultra kod ovlascenih distributera i smatram da je to neprihvatljivo. Da ne spominjem tu sad i S8, jer je to bilo pre 4 godine. Ja razumem da neko ima obaveza itd. i da se ne javi, ali da se prave mrtvi na 3 broja telefona, tokom 10ak dana je jako losa poslovna praksa.

I onda dobijem email 27.04. da mi je odobrena registracija, mesec ipo dana nakon prijave.
 
Poslednja izmena:
Zašto se uzbuđuješ, niko nikada nije izvisio po pitanju sasmung promocije.
Ove godine sve ide usporeno jer imaju veću potražnju za telefonima od očekivane.
 
Iskreno? Nisam zagrejan za promociju, ali skoro uopste. I nisam ga kupio zbog iste.

Ali sam i ja vec 15 godina (uspesan?) privatnik i znam koliko je bitna ta poslovna odgovornost i kontakt sa klijentima. Ne mora nesto biti odmah i sada, i zq vecinu stvari nije ni bitno.
Ali je bitno da klijent zna na cemu je i kojoj su / smo fazi. A ne da me zovu 10x, a ja se ne javljam, a moj radnik je rekao da zovu mene, jer se on ne razume i / ili ne pita za konkretan predmet ili problem.

Nema smisla reci klijentu da ocekuje info za 2 nedelje a on ga ne dobije 6.

To je problem. Losa poslovna praksa, koja je uslovljena koronom, ali i ta korona je tu vec godina dana i svi smo se prilagodili.

Tako da je sve cool, samo da znam gde sam. Nista drugo.
 
Uvek samsung kuburi sa tim promocijama, ne znam sta je cudno ovog puta :)
 
Da li je normalno i uobičajeno da se pojavi na delić sekunde roza boja po celom ekranu prilikom samog procesa zumiranja u toku korišćenja kamere? Pojavi mi se takva boja samo u tom momentu samog prelaza sa glavne na telefoto kameru i posle se više ne pojavljuje, čak ni prilikom vraćanja sa velikog na normalno uveličanje od 1x. Pri prelazu sa glavne na ultrawide te roze boje nema
 
Iz vaseg iskustva, da li je ovo normalan sot za s21 ultra? Verujem da pretrazivac vuce nesto vise baterije...
Normalan je, narocito ako si bio na 4g i imao bluetooth povezivanja. Meni je za prvih desetak dana koriscenja varirao od 6 i po do 8h (uz bar sat i po Spotify slusanja svaki dan), zavisno koliko sta koristim kojeg dana. Raketna stanica nakon S20U.

Uvek mozes da ga izogranicavas funkcionalnostima ako ti treba duzi SOT, svakako.
 
I posle ovog majskog velikog apdejta baterija na S21 Ultra je ostala ista - sa full korišćenjem tu je oko 5h SOT , izdrži dan korišćenja . Pri tome mislim na 120hz i WQHD , AOD (koji je najveći potrošač , veći od FB / Inst. itd) , Gps , Sync ... sve znači onako kako i treba S21 Ultra da se koristi . Lepo radi - sve je glatko fluidno bez zamerke, U radi nema nikakve razlike između S21+ , Note 20u (SD) i S21 Ultre ... ali u trajanju baterije daleko lošija S21 Ultra. .
Od 14.1 do 25.4 Ultra je imala čak 7 ažuriranja softvera i to ne "običnih" 100-200mb "zakrpa" već po 1-2 Gb što je znak da u Samsungu nisu uradili ono što su zamislili i da Ultra i nije baš "ULTRA" . Izgleda da novi tel. nikada ne treba uzimati čim izađe , već sačekati nekoliko meseci.

Ili se ne treba opterećivati već kupiš i ne razmišljaš ... kako radi nek radi , punjača nakupovati kući na poslu i u autu .

:unsure::rolleyes:
 
Jel ima nekog da jos uvek nije dobio majski apdejt? Ili sam ja jedini.
 
Ni ja nisam dobio (s21 plus)
I posle ovog majskog velikog apdejta baterija na S21 Ultra je ostala ista - sa full korišćenjem tu je oko 5h SOT , izdrži dan korišćenja . Pri tome mislim na 120hz i WQHD , AOD (koji je najveći potrošač , veći od FB / Inst. itd) , Gps , Sync ... sve znači onako kako i treba S21 Ultra da se koristi . Lepo radi - sve je glatko fluidno bez zamerke, U radi nema nikakve razlike između S21+ , Note 20u (SD) i S21 Ultre ... ali u trajanju baterije daleko lošija S21 Ultra. .
Od 14.1 do 25.4 Ultra je imala čak 7 ažuriranja softvera i to ne "običnih" 100-200mb "zakrpa" već po 1-2 Gb što je znak da u Samsungu nisu uradili ono što su zamislili i da Ultra i nije baš "ULTRA" . Izgleda da novi tel. nikada ne treba uzimati čim izađe , već sačekati nekoliko meseci.

Ili se ne treba opterećivati već kupiš i ne razmišljaš ... kako radi nek radi , punjača nakupovati kući na poslu i u autu .

:unsure::rolleyes:
Koliko baterija izdrži bez AOD-a ?
 
Ja imam oko 7h sot. 2k 120hz, bt, lokacija, gt2 sat..
 
@StarLord , prema mom koriščenju ovako: Ako ga intenzivno koristim od ujutro do kasno naveče sa AOD može da izvuče od 100% do 5% oko 6-6,5h SOT (80% WIFI i 20% 4G) , ukoliko ga manje intenzivno koristim od ujutro do sutra predveče do 4h SOT-a maksimum . Bez AOD-a računam na 10-15% duže trajanje baterije .
 
Da li postoji uopšte flagship koji drži 8-9 + sota 50 - 50 wifi / mreža ?
 
A čemu služi 9 sati SOT? Od 24h, 9h korišćenja u doba brzog punjenja telefona?

Ako se tokom jednog dana koristi 9h telefon, je l imate vremena za još nešto pored telefona?

Ne želim nikoga da uvredim, samo mi je to preterano, da ne upotrebljavam druge izraze...
 
Pa generalno je u pitanju posao koji može se reći traje dok god sam budan, tako da nije bleja od 8h sota. Posao koji uključuje dosta slikanja, videa, prepiski i odgovoranja klijentima, slanje fajlova, editovanje slika i videa i objava fajlova hodu uz pisanje tekstova i to veoma često na terenu gde nema utičnice. Ili ima utičnice, ali ne mogu da budem uz, jer se krećem od mesta do mesta. Nekad i ne bude utičnice uopšte. Power bank ne mogu da vučem sa sobom jer gledam da budem što nezavisniji od uređaja pored, i što mobilnji, i da telefon kao jedan uređaj koji ide u džep, završava sve. Zato mi treba telefon na koji mogu da se oslonim u ovim raznovrsnim situacijama.
 
Eh, onda izvini.

Razumem taj momenat rada na telefonu jer ga i sam nekada praktikujem ili okolnosti budu takve.

Samo eto, ne traje konstantno 8h taj moj rad na telefonu i da, ako trošim više, imam utičnicu.
 
Eh, onda izvini.

Razumem taj momenat rada na telefonu jer ga i sam nekada praktikujem ili okolnosti budu takve.

Samo eto, ne traje konstantno 8h taj moj rad na telefonu i da, ako trošim više, imam utičnicu.
Nije uvek toliki sot naravno, nije ni većinski, ali se dešava s vremena na vreme da mi treba, a to ukoliko se desi i jednom, dva puta nedeljno, da ti zafali baterije, osećaš se kao da ti se svaki dan ponavlja.. pa zato sad možda i više akcenat stavljam na stvari koje su mi bitne, kamera, video i baterija. Da li je miui, emui, one ui ili nešto treće, meni zaista ne igra neku ulogu, da li je ekran 1500 ili 1700 nitsa, nebitno, da li je touch sempling 240 ili 480, meni je sve to totalno nebitno i više za pokazivanje, ajde da ga merimo, nego što nekome služi zaista. Zato mi je fokus na stvari koje primećujem, a to je trajanje baterije, kamera, gašenje iste itd..
 
Poslednja izmena:
Koliko znam, ne postoji takav fon da na 4G izvuče 9h SoT-a a da ima baš dobru kameru...
 
Samo da dam apdejt za bateriju (s21+) poboljsala se i obicno je od 7 do 8:30 Sot
Mesovita upotreba, dve kartice 60% wifi, 40 % 4g.Dosta aplikacija, muzike, sluske preko bluetooth-aScreenshot_20210507-234223_Device care.jpgScreenshot_20210507-234719_Device care.jpg
 
@Nprox , upravo tako . Rekoh još pre da sam uporednim korišćenjem S21+ i Ultre došao da zaključka da na S21+ baterija bar 20-25% duže traje , tako da kome ne igra uloga WQHD ekrana i zum kamere sa Ultre a hoće iste performanse i dugotrajniju bateriju (a i da ostane 150-200 evra u džepu) ... definitivno S21+

Naravno Ultra je Ultra ... a imamo i onaj trip "sva na MAX sve na Ultra" :) :D ... (i sebe ubrajam u tu kategoriju :D:oops: )
 
Ima li Plus problem pregrevanja sa snimanjem video zapisa (na max) duze od 10 minuta i gasenja telefona (ili bi kamere, na ultra verziji) ?
 
Evo, braćo, prvi dan.

EDIT: Od toga je jedno 5 sati bio hotspot uključen. Nikakve restrikcije mu nisam nametnuo.

Screenshot_20210508-172611_Device care.jpg
 
Nazad
Vrh Dno