Šta je novo?

Samsung Galaxy S21

Moj život je puno uzbudljiviji otkad koristim Samsung Galaxy S21 Ultra, najbolji telefon na svijetu (kako tvrde neki drugi).
Ceo ovaj post mi je kao da sam čitao kakvu kolumnu u Bug- ili Vidi-u. Takve kritičke tekstove smo kod nas jako retko viđali, a o iole većem brandu po pravilu nikada..

Pa sam sad iz memorije downloadirao desetine njih koje sam pročitao ko zna kada.

Jel si ti sigurno dobio skroz nov drugi tel? Da ovako svima radi, ne bi ljudi ćutali, to je sigurno.
 
Jesam, bio sam u shopu kad su ga mijenjali...nova kutija sa samsung naljepnicama, stari ostao kod njih.
Ništa ja ne kritiziram, samo sam podijelio iskustvo što mi se dogodilo.
Pa i ne šute, puno je korisnika sa problemom pregrijavanja na drugim forumima, samsungovom oficijalnom forumu, a javljali su se i meni na YT ljudi iz Brazila, Indije...kao što rekoh, sve i jedan se grije, nekome manje nekome više...nekome je to normalno ali meni brate nije.
Da se razumijemo, po meni telefon je odličan za sve osim po pitanju korištenja kamere..
Prvi primjerak...pokrenem kameru momentalno se počne grijati...nakon 20 minuta počne "zamrzavati" slika koju vidiš na ekranu, vruć je da ga skoro ne možeš držati i na kraju ugasi kameru zbog toplote, bio je 50°C, ne procesor, ne baterija...kućište telefona...50°C.
Drugi primjerak se zagrijava na 55°C, ponovo govorim o kićištu. Jučer u 5 minuta snimanja 5x rušenje aplikacije kamere...koji *urac...i to treba da je premium uređaj...po meni nije, po meni jest premium ali premium smeće od uređaja.
 
Izgleda da verzije sa 256gb imaju problem sa pregrejavanjem,bar ono sto sam ja citao po forumima
 
Da li je neko instalirao gcam na ove amerikance i odakle? Ja sam probao par verzija ali zaledi ekran poalije sekundu dvije.
 
Jesam, bio sam u shopu kad su ga mijenjali...nova kutija sa samsung naljepnicama, stari ostao kod njih.
Ništa ja ne kritiziram, samo sam podijelio iskustvo što mi se dogodilo.
Pa i ne šute, puno je korisnika sa problemom pregrijavanja na drugim forumima, samsungovom oficijalnom forumu, a javljali su se i meni na YT ljudi iz Brazila, Indije...kao što rekoh, sve i jedan se grije, nekome manje nekome više...nekome je to normalno ali meni brate nije.
Da se razumijemo, po meni telefon je odličan za sve osim po pitanju korištenja kamere..
Prvi primjerak...pokrenem kameru momentalno se počne grijati...nakon 20 minuta počne "zamrzavati" slika koju vidiš na ekranu, vruć je da ga skoro ne možeš držati i na kraju ugasi kameru zbog toplote, bio je 50°C, ne procesor, ne baterija...kućište telefona...50°C.
Drugi primjerak se zagrijava na 55°C, ponovo govorim o kićištu. Jučer u 5 minuta snimanja 5x rušenje aplikacije kamere...koji *urac...i to treba da je premium uređaj...po meni nije, po meni jest premium ali premium smeće od uređaja.
Jel možeš ikako da doplatis za verziju od 512gb? Ti si jedini razlog pored činjenice da se ovde kod nas prodaju samo modeli sa 128GB, što još nisam kupio s21u, jer ti verujem za sve što ti se dešava i sada sam gotovo siguran da je to povezano sa tih 256gb memorije
 
Ukoliko je memorija sporija može da dodje do zagrevanja modula i tako utiče na zagrevanje celog uređaja.
 
Mislim da je do tih 256GB modula memorije.
Ja na S21 Ultra 128gb nemam nikakvih problema,probao par puta snimanja nije se nešto preterano zagrejao.
 
@BricoGO ja evo ne mogu da razumem zašto si ti i dalje na tom telefonu?! Promenio sam bar 20 samsunga za života i nikada nisam dobio npr grešku ovog "kamerafehler" tipa. Taj tvoj telefon definitivno nije ispravan, a na tebi je da li ćeš da teraš pravdu za 1300e ili ne (znam da je zeznuto biti 3 sedmice bez telefona).

Ako si u mogućnosti, traži lepo nek ti vrate pare (eventualno ga prodaj na Kleinanzeigen), kupi Note 20 Ultra 5G ali N9860 za manje para i uživaj (ako već hoćeš samsung). Ironično je što i ti kinezi svi koje pominješ rade to što treba za razliku od tvog primerka.
 
Kod mene na s21 snapu stanje baterije 56%, skinut u 6h sa punjaca i ima 2h i 14 min SOT-a, LTE stalno. Cini mi se malo za zmaja, da li mozda utice prvo punjenje telefona, mozxa vremenom se stabilizuje ?
 
Da li se vama dešava da odjednom prestane raditi i WiFi i Mobile Data...onda dva tri puta upalim/ugasim plane mode i opet proradi???
Brate, isto mi se desava, mada samo sa mobile data, jednostavno prestane da radi i upalim-ugasim airplane mod, pa onda upalim mobile data i proradi. Sta reci...
 
@DjidjiMidji
Sve je to lijepo na papiru ali u praksi od 26.01.2021. od kada posjedujem Samsung Galaxy S21 Ultra uz pop-up poruke...
Upozorenje:
Previsoka temperatura za upotrebu kamere.
Sačekajte da se telefon ohladi prije nego nastavite koristi kameru.
Ili...
Upozorenje:
Kvar kamere.
A kad radi dok ne izbaci upozorenja pravi 4K video ovakve kvalitete...https://youtu.be/-nN3m1kXdYc...
šuma u 3D efektu 🤣🤣🤣...
Iz čista mira prekine konekciju sa internetom, pa onda pali/gasi airplane mod dok opet ne povuče...valjda "presauga" kao motorka 🤣...
E vidiš uz sve ovo i nije sve tako ružičasto a šta tek slijedi...to ćete saznati u novim nastavcima sapunice...Brico i Samsung Galaxy S21 Ultra, trenutno najbolji telefon na svijetu (kako tvrde neki drugi).
 
Poslednja izmena:
Brate, isto mi se desava, mada samo sa mobile data, jednostavno prestane da radi i upalim-ugasim airplane mod, pa onda upalim mobile data i proradi. Sta reci...
A to ti je normalno za trenutno najbolji telefon momentalno koji će to i ostati do kraja 2021 (kako tvrde neki)...
Šta reći...smeće od 1k+ €...to mi prvo padne na pamet kad netko spomene S21 ULTRA.
Edit:
I onda me @Spanjeli savjetuje da još DOPLATIM i uzmem 512GB model (čovjek sigurno ne misli ništa loše, dapače) pa da umjesto 256GB *ranja imam duplo veće *ranje. Jesam lud ali toliko nisam 😋
 
Poslednja izmena:
Koliko je ovaj otisak očajan malo malo pa zašteka 1-2 puta skenira🤣🤦. Skenirao naizmenično oba palca, isključio battery optimize na biometrics...Fizički otisak je za ovo 💩 majka mara. Fejs ne želim da koristim ako se neko spremio da odgovori🤣
 
A čuj njega, otisak ne hvata svaki put...a šta bi ti da otključava svaki put?! To ti je normalno na današnjem telefonu godine (kako tvrde drugi). Možda uopće nije do čitača otisak nego tvojih palačeva, u biti, ja sam siguran da je do tvojih👍🏻. Probaj sa kažiprstom.
Da ne griješim časnu dušu, ja sam zadovoljan čitačem otisaks, tu i tamo omane ali uglavnom kad je prst zamazan pekmezom.
 
🤣😂 Ma telefon je odličan samo je otisak đubre. Baterija ubija juče 8 i po SOT, napuni se za 1h. Radi fenomenalno fluidno. Nisam još probao kamericu.
Da zamenim palčeve?😂🤣
 
Neću Note, Neću Snap...nemerem ga osigurat...hoću ovo 💩 samo da radi kamera...to što je kvaliteta snimljenog materijala 💩 nema veze.
Stani...prije nego napadnete...da je snimljeni materijal 💩 je moje osobno mišljenja i imam pravo na to...tko se ne slaže sa mojim mišljenjem...ne mora, poštujem!!!
 
@BricoGO bez ljutnje ali ubio si temu skroz , promeni to odmah ako ti ne odgovara i kraj price ,i ja sam imao p40 pro sa losim displejom napisao par postova i to je to a ne ovako,svaki drugi post je kuknjava na temperaturu kamere. Nas par je testiralo i nikome nije bilo vrelo . Zalomilo ti se tako i mislim da su na forumu svi upoznati sa tvojim problemom i nema potrebe za ovolikom kuknjavom iako te razumem skroz
 
Ja bih ti savetovao da prvo promenis aplikaciju za kameru. Imas ih brdo na playstore-u.
Mozda ti to resi problem.
Mozda neces imati te modove kao u official app, ali moci ces da snimas bez zagrevanja.

Ako imas vremena i zivaca za samsung app, ukljuci hvec mod za snimanje videa u advanced recording options, pa proveri da li ce to resiti problem.
 
@v_electro
Sve spomenuto već isprobano...čak u slučaju kad koristim third part aplikaciju telefon uopće ne izbacuje grešku da je prevruć kao kod stock aplikacije i onda se zagrije još više...zadnji put temp. kućišta ja bila 55° pa sam ga ugasio...problem je također što tako visoke temperature loše utječu na bateriju.
 
A cemu ova kuknjava? Pa to je telefon...covek promeni zenu...veru...pol... brate, dosadno je citati. Nije taj telefon tebe kupio, promeni ga i cepaj dalje. Bas preterano, cudi me da niko nije reagovao do sad...
Post automatically merged:

Eh, da, neko je pominjao memoriju...sto veci kapacitet ide brza memorija. Uzimanjem tel sa vise gb ne dobija sr samo skladiste vec i brzi modul. Bar je to praksa bila do sad.
 
Drug, postoji nesto sto se zove "kultura foruma" . Rekao si 101 put sta ti smeta, ok, razumeli smo. Pogresno mesto... nit je forum servis, niti je Samsungov, niti ti iko osim tebe samog ne moze pomoci u tom problemu koji realno receno nije nikakav problem, prodas, zamenis, teras dalje...
 
Ja sam zadržao S21+ , Ultra sam prodao . Moje lično mišljenje je da Ultra ne vredi 300€ više , kome znači zum sa Ultre i WQHD ekran to je Ok , ali meni ne . Cene su već toliko pale na oglasima da se S21+ nov od operatera može kupiti za 650 do 690 € što je odlična cena. S21+ radi brzo / fluidno (nema razlike od Ultre) baterija odlična , nema pregrevanja , otisak prsta bolji nego na S20 i N20 seriji . Znači i Ultra i Plus vrlo dobri , nedostatak punjača i sluški za te pare ne bi komentarisao (**** sočna domaća psovka) , 128Gb memorija i izbacivanje WQHD ekrana iz S serije , al ajde šta je tu je ... i da , uopšte me ne bi začudilo da S22 seriju "izbace" za 6 meseci ... Samsung je to 😁
 
Tako ako gledas razlika nije 300 nego 150 200 posto ultru na oglasima nalaxis za 850.mada i to sto kazes kome to ne treba sto bi bacao novac
 
Nazad
Vrh Dno