Šta je novo?

Samsung Galaxy S21

Pa nista, nasao se sa deckom (posle se ispostavilo da je to sarulja91), krenuo detaljno da gledam telefon i video da je displej zagreban i odustao od kupovine. krastavac, nije ni on provalio. U svakom slucaju popili pice, procaskali i to je to :D
 
Pa nista, nasao se sa deckom (posle se ispostavilo da je to sarulja91), krenuo detaljno da gledam telefon i video da je displej zagreban i odustao od kupovine. krastavac, nije ni on provalio. U svakom slucaju popili pice, procaskali i to je to :D
Zar ultra nema foliju preko ekrana? Nemoguće da je taj victus tako slab, ja koristim p30pro bez ikakve zaštite više od 2god i imam samo par jedva primetnih ogrebotina na displeju.
 
Ima dve folije out of box, on je skinuo obe :)
 
Mnogo je tesko koristiti gestures sa folijom. Ja sam ih sve poskidao..
 
A sta je tacno tesko? Ja tako koristim S10+ od kad ga maltene imam
 
Ja koristim normalno,jos mi je fabricka napred i ne vidim neku poteskocu
 
Zakacinjes prstima sa strane, jer ta folija fabricka ne ide skroz do kraja ekrana. A sam ekran je neki miks edge i flat ekrana, i bas mi je bilo tesko da sa naviknem posle m20p...
 
Da, tako je i kod mene. Bez maske se oseca prelaz
 
Zanima me, koja je fora sa ovim Ultrama sa SD verzijom, vidim da ih ima prodaju se na KP sa garancijom od 2 godine, tako navodi prodavac, u pakovanju neotvorene ? Da li oni daju kao radnja garanciju fiskalni li je to kao neka medjunarodna garancija koja ustvari ne znači ništa u praksi ?
 
To je garancija radnje njihove koja u praksi moze da sluzi nicemu, imas temu sa iskustvima sa malim shopovima. Obrati paznju na i kutije, na nekima cak pise i "Class B" sto bi trebalo da bude refurbished uredjaj. Svi koji su legalni preko operatera su "Made in Vietnam", na tim stoji nesto drugo, plus je na nekima opis na kutiji sa kineskom (ili japanskom, ili koji god da je)
 
To je garancija radnje njihove koja u praksi moze da sluzi nicemu, imas temu sa iskustvima sa malim shopovima. Obrati paznju na i kutije, na nekima cak pise i "Class B" sto bi trebalo da bude refurbished uredjaj. Svi koji su legalni preko operatera su "Made in Vietnam", na tim stoji nesto drugo, plus je na nekima opis na kutiji sa kineskom (ili japanskom, ili koji god da je)
Znači da se fokus stavi samo na telefone od operatera na kraju dana
 
Bolja opcija od te je jedino garantni list od Rominga i fiskalni, dakle oni koji su uzeti u nekoj od maloprodaja :)
 
Koji je po vama bolji izbor s21 sd888(vietnam) ili s21+ exynos, cena ista za vakum? Najradije bih uzeo s21+ sd888 ali je podosta skuplji... Bas sam u dilemi pa bih voleo da cujem po koje misljenje.
 
Mada ja praktično i da ne viđam telefone uzete u maloprodaji, sve je praktično ili nešto ispod stola kao ove SD verzije ili operateri. Mene sad zanima, kada uzmeš od nekog ko je uzeo kod operatera, kako ostvaruješ garanciju ukoliko uređaj treba zameniti ? Pisalo se o tome da ukoliko je popravka, onda samo se odnese ugovor ili se čak ništa ne odnese već oni provere preko broja ( ?!), a da za zamenu telefona treba fiskalni ( neki operateri ga i ne daju), i da treba vlasnik ugovora ? Međutim, da li je potreban vlasnik ukoliko je telefon uzet na keš kod operatera, ali uz sim ugovor, a ne onako da uzme za dinar ( lupam ) pa da sav ostatak plaća mesečno ?

Manje više svodi se pitanje na to, kada se uzima od nekog ko je kupio preko operatera, NA ŠTA konkrentno obratiti pažnju i tražiti, jer mi nešto sve oko Ultre ove godine hardverski problematično, a neću da dodjem u situaciju da moram da ulazim u trag nekome od KP koga ne znam, kasnije ukoliko bude frka za premenu telefona. Da li može da se zameni telefon i ostvari garancija i bez tog koji je inicijalno platio ?
 
Ja sam zvao ProMobi pre neki dan i rekli su mi da im je potreban dokaz o kupovini odnosno garantni list operatera i sa njim mogu da ostvarim sve osim zamene uredjaja jer ona ide preko operatera a ne preko njih. Fiskalni racun nije nikakva prednost u odnosu na garantni list i ne donosi nikakva "veca" prava. Ne znam da li bi neko ovlascenje notara ili neki slican pravno vazeci dokument tu nesto pomogao..

@Hero ove generacije je razlika izmedju snap i exynos procesora najmanja ikada, tako da bi meni licno bilo svejedno :)
 
Ja sam zvao ProMobi pre neki dan i rekli su mi da im je potreban dokaz o kupovini odnosno garantni list operatera i sa njim mogu da ostvarim sve osim zamene uredjaja jer ona ide preko operatera a ne preko njih. Fiskalni racun nije nikakva prednost u odnosu na garantni list i ne donosi nikakva "veca" prava. Ne znam da li bi neko ovlascenje notara ili neki slican pravno vazeci dokument tu nesto pomogao..

@Hero ove generacije je razlika izmedju snap i exynos procesora najmanja ikada, tako da bi meni licno bilo svejedno :)
U praksi, bez da je urađeno prenošenje prava sa onog ko je potpisao ugovor na onog ko je kupio telefon, u svim ostalim slučajevima, da bih zamenio uređaj kod operatera, biće mi potrebna osoba pored sebe koja je sklopila ugovor ? Ne postoji treća opcija koja ne uključuje inicijalnog vlasnika ?
 
Ne znam sta da ti kazem, mozes da probas da sarmiras radnice u poslovnici sa bombonjerom i flasom vina i usput savladas potpis vlasnika ugovora 😂
 
Ajde, radnice i nekako, ali treba pronaći vlasnika ugovora ukoliko je telefon kupljen NE direktno od vlasnika :ROFLMAO:
 
Pa zato i ne kupujes tako :D
 
Iste ko i meni, cekas da prodaje vlasnik :)
Pojave se ponekad i odu odma :)
Ili stoje mesec i vise dana sa nerealnom cenom
 
I kakva je sad situacija sa baterijom na običnom S21 na full time 4g?
 
Ja sam zvao ProMobi pre neki dan i rekli su mi da im je potreban dokaz o kupovini odnosno garantni list operatera i sa njim mogu da ostvarim sve osim zamene uredjaja jer ona ide preko operatera a ne preko njih. Fiskalni racun nije nikakva prednost u odnosu na garantni list i ne donosi nikakva "veca" prava. Ne znam da li bi neko ovlascenje notara ili neki slican pravno vazeci dokument tu nesto pomogao..

@Hero ove generacije je razlika izmedju snap i exynos procesora najmanja ikada, tako da bi meni licno bilo svejedno :)
Zasto ne vazi fiskalni racun izdat od operatera, zasto mora i prvi kupac i korisnik ugovora za tarifu i telefon?
Zasto vazi fiskalni od npr Giga****a a ne vazi od Telenora ako sami odnesemo telefon u servis?
Da li mora zamenu Telenorovog telefona u servisu nesto da aminuje sam Telenor ili sta je u pitanju?
I jedan i drugi prodavac imaju fiskalni, na fiskalnom ne pise kako si kupio vec da si kupio i koliko si platio (valjda) i zasto onda fiskalni od operatera ne vazi u servisu, kad je fiskalni ili slip uz garantni list dokaz o kupovini i osnov za servis i sva prava iz saobraznosi i garancije na uredjaj....
Moze malo to razjasnjenje detalja.
Da li je iko uspeo u Promobi-su da ostvari zamenu bez "vlasnika" ugovora, a na fiskalni od operatera (Vip (sada A1) i Telenor-a?
 
Nisi me razumeo, ne treba ti fiskalni da bi ostvario garanciju ako imas garantni list od operatera. Treba ti nesto sto je dokaz kupovine, a to je ili fiskalni ili overen garantni list. Vlasnik ugovora ti treba zato sto ti nov telefon daje operater a ne servis, servis samo konstatuje da popravka nije moguca.
 
Krenula promocija, sad cemo da vidimo kako ce to da se odrazi na oglase :)
 

Prilozi

  • Screenshot_20210521-001422_Chrome.jpg
    Screenshot_20210521-001422_Chrome.jpg
    172.1 KB · Pregleda: 60
Nisi me razumeo, ne treba ti fiskalni da bi ostvario garanciju ako imas garantni list od operatera. Treba ti nesto sto je dokaz kupovine, a to je ili fiskalni ili overen garantni list. Vlasnik ugovora ti treba zato sto ti nov telefon daje operater a ne servis, servis samo konstatuje da popravka nije moguca.
Cekaj, odnesem tel u servis, imam fiskalno od Giga*****, telefon nepopravljiv i ko mi zameni telefon?
Dobijem drugi u servisu ili idem u G ?
A kad je telefon iz mts, A1 ili Telenora, onda MORAM po drugi telefon umesto nepopravljivog u poslovnicu mobilnog operatera, ne dobijem u servisu drugi telefon umesto nepopravljivog?
Znaci definitivno za zamenu (ne zanima me poravka, to znam sve) ako je od operatera mora biti prvi "kupac" koji je na ugovor dobio telefon, čak i kad je telefon odma isplaćen uz popust za tarifu?
A Šta ako je telefon kod operatera kupljen bez popusta i ima fiskalni, da li i onda mora prvi kupac?
Napominjem da ZNAM da se popravka moze obaviti u servisu bez prisustva prvog kupca.

A da li ovlaštenje zaista omogućava uzimanje drugog (novog) telefona kod operatera umesto neporavljivog?
 
Cekaj, odnesem tel u servis, imam fiskalno od Giga*****, telefon nepopravljiv i ko mi zameni telefon?
Dobijem drugi u servisu ili idem u G ?
A kad je telefon iz mts, A1 ili Telenora, onda MORAM po drugi telefon umesto nepopravljivog u poslovnicu mobilnog operatera, ne dobijem u servisu drugi telefon umesto nepopravljivog?
Znaci definitivno za zamenu (ne zanima me poravka, to znam sve) ako je od operatera mora biti prvi "kupac" koji je na ugovor dobio telefon, čak i kad je telefon odma isplaćen uz popust za tarifu?
A Šta ako je telefon kod operatera kupljen bez popusta i ima fiskalni, da li i onda mora prvi kupac?
Napominjem da ZNAM da se popravka moze obaviti u servisu bez prisustva prvog kupca.

A da li ovlaštenje zaista omogućava uzimanje drugog (novog) telefona kod operatera umesto neporavljivog?
Sve to isto i mene zanima, zato i kažem, da li imamo taksativno navedeno u kojim slučajevima ja, bez čoveka čiji je ugovor u Mts-u, mogu da zamenim telefon. Pa da takve slučajeve i uslove, i okolnosti i tražim, kad kupujem telefon.
Krenula promocija, sad cemo da vidimo kako ce to da se odrazi na oglase :)
Ne verujem da će ultre značajnije da skoče, nadamo se, ali mislim da su se dosta vec ispucali...
 
Sve vam je decko lepo objasnio.

Telefon iz npr ww/g/thm isl:
Samo fiskalni i nema brige za sve.

Telefon od operatera:

Vlasnik ugovora je glavni. Meni nisu ni za obicnu popravku hteli da prime telefon, a kamoli za zamenu.

Zato je veoma bitno da, ili znate vlasnika ugovora ili pre kupovine odete do notara i napravite neko ovlascenje. Ne razumem se bas najbolje.

Ja bih licno izbegao telefone iz mobil shop-ova koji pisu na papiru garanciju itd..
 
Nazad
Vrh Dno