Šta je novo?

Samsung Galaxy S21

Stiže poklon uskoro.
Screenshot_20210202-175308_Gmail.jpg

Послато са S21 Ultra помоћу Тапатока
 
Sta se desava sa mts-om?

Sent from my SM-N9860 using Tapatalk
 
Pa kod njih sam naručio. Forma uspešno poslata, a nemaju me u bazi. Ništa... Uštedeli su mi lovu.
 
Pošto je bilo zainteresiranih za kvalitetu zooma (10x) i usporedbu S21U i P40Pro+...meni osobno je bolji na S21U.
Ali evo i usporedba...ovdje se vidi ono što je meni najviše smetalo na P40Pro+ je da slike budu underexposed. Zna se desiti i na S21U ali puno rjeđe nego na P40Pro+

https://www.digitaltrends.com/mobil...-zoom-shootout/?amp&__twitter_impression=true

Gesendet von meinem SM-G998B mit Tapatalk
Bogami po ovim slikama bilji s21U vecinom.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
I noviji koliko.. Ultra će da se takmiči sa p50 pro i već znamo ko će biti bolji

Sent from my GM1910 using Tapatalk
 
I noviji koliko.. Ultra će da se takmiči sa p50 pro i već znamo ko će biti bolji

Sent from my GM1910 using Tapatalk
P50 pro ne donosi nista na polju zooma sem mehanizma da zomm radi od 1x-10x bez prelaska na digitalni zoom to jest da konstantno radi opticki zoom to ce biti korisno na video snimku.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Evo primjera, direktno bez obrade...0,6x, 1x, 3x, 10x





Gesendet von meinem SM-G998B mit Tapatalk
 
P50 pro ne donosi nista na polju zooma sem mehanizma da zomm radi od 1x-10x bez prelaska na digitalni zoom to jest da konstantno radi opticki zoom to ce biti korisno na video snimku.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
Je l možete da mi kažete i veličinu ekrana i baterije? I zar stvarno mislite da će P serija samo to da donese ovo, da će ostalo biti sve isto?

Sent from my GM1910 using Tapatalk
 
P50 pro ne donosi nista na polju zooma sem mehanizma da zomm radi od 1x-10x bez prelaska na digitalni zoom to jest da konstantno radi opticki zoom to ce biti korisno na video snimku.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk

Citao si par clanaka pa znas vec kakav ce biti p50 pro?!


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Bez ljutnje imate temu o p50 a niko jos ne zna kakav ce biti p50 koliko znam
 
Poslednja izmena:
Ekstra slike. Ja jedva cekam da dobijem masku, telefon i da se pokusam organizovat sa ekipom na planinarenje.

Sto se tice P50 serije znam da nije tema ali ovde ne bi trebao niko od nas brani ni jednu firmu. Jer niko od nas ne radi z njih. Samo je cilj za iste novce uzeti sto bolji telefon.
A sto se tice P50 pa recimi:

- matrix sistem kamera,
- tecno socivo, (priprema se za P50 ako nesto ne zeznu pa odloze z Mate)
- novi sistem zooma (15 ili 20 opticki zoom),
 
Galaxy S21 Ultra Review It's NOT A Keeper! Overhyped Cameras
 
Pa realno, kamere su odavno dotakle vrhunac. Vidi se kroz diskusiju gde je odavno akcenat prebacen na najnebitniju stvar - zoom.. A slike gledate na ekranima od 6" ili na jeftinim fullhd monitorima. U najboljem slucaju neko ima poveci tv sa kvalitetnijim panelom.

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk
 
Što reče "sakitech" na YouTube recenziji , S21U ima "minorna" poboljšanja u odnosu na N21U. Na Exy verziji je baterija poboljšana (najveća promena) , glavni "hype" je na kameri ( zumiranju i kropovanju) , 120hz radi na WQHD , polu funkcionalnom olovkom , drugačije odrađena leđa sa kamerom.... "Mnogo para za malo nove muzike"

Sent from my SM-N9860 using Tapatalk
 
Note20U je koštao isto kao i S21U a nije imao ova "minorma" poboljšanja...
Što po tvome znači da je Note20U bio još više para za još manje muzike [emoji16]
Ali u biti tako je sa svakim novim modelom danas...

Gesendet von meinem SM-G998B mit Tapatalk
 
Poslednja izmena:
^ slažem se , to i kažem . Na svakih 6 meseci novi S i N model koji nam na " kašičicu " nešto novo donese , ništa to nije spektakularno da bi opravdalo to naduvavanje cena . Sećam se da sam nov Galaxy S3 platio oko 350€ a sad nam je kao "normalno " dati 1.300€ .... Kamera pa kamera , samo o tome se priča a zaboravljamo da su i Nokia N9 a pogotovo Nokia 808 PureView iz 2012 imali odlične kamere .

Sent from my SM-N9860 using Tapatalk
 
Pogledao sam na ekranu računara i jeste Samsung bolji u nekom odnosu od 65/35 broju slučajeva. Uglavnom zbog toga under/ over exposure koji Huawei pravi.. Generalno razlike su minimalne i jedan i drugi su vrhunski foto kreatori i zaista ne može se tu iz godine u godinu očekivati ko zna kakav napredak. Dok je video druga priča i Samsung je tu u primetnom vođstvu. Uspeh 21U je ovde procesor u odnosu na prošlogodišnji i autonomija koja se njime dobija, kamere, su odlične kao što su i bile.
 
Ono što me nervira je trend da se izbacuju stvari, 3,5mm, sd, smanjena količina interne memorije, punjači, slušalice, a cene rastu.. pa čekaj majstore.. Pusti ti score na veštačkim testu od 7 posto poboljšanja, kad mi dajes poluproizvod koji moram kasnije da dopravim kupovinom svih tih sitnih zajebancija.. Jeste da se priča ponavlja, ali ne sme da se zaboravi, jer ukoliko poboljšaš jedno, a drugo uskratiš, presipanje iz šupljeg u prazno za skup novac
 
Inovacije u mobilnoj industriji vise nema tj minorne su. Vau efekat ce se doziveti jos sa dve stvari,novim tipom baterije i kametom ispod displeja a do tad ce sve biti minorno poboljsanje
 
Galaxy S21 Ultra Review It's NOT A Keeper! Overhyped Cameras
Jedan od retkih kome verujem, detaljan i realan, sam kupuje sve.
Što se kamera tiče, sve fotke i video ovog a i svakog drugog uređaja koji planiram da kupim, gledam na monitoru od 32in sa 10bit ips panelom 2k rezolucije, tako da mogu da vidim da li nešto stvarno ne valja ili je ok. Ovaj Samsung je stvarno podbacio što se videa tiče.

P30pro
 
Poslednja izmena:
Evo uspiredbe S20U, N20U i S21U...sve je to isto *ranje drugo pakovanje...ni jedan nije konstantan...nekad i naj stariji napravi najbolje.
https://youtu.be/8q24Fj7nBH0

Gesendet von meinem SM-G998B mit Tapatalk
 
Evo uspiredbe S20U, N20U i S21U...sve je to isto *ranje drugo pakovanje...ni jedan nije konstantan...nekad i naj stariji napravi najbolje.
https://youtu.be/8q24Fj7nBH0

Gesendet von meinem SM-G998B mit Tapatalk
Pa dobro to je i ocekivano da budu slicni,ono sto je unapredjeno na s21u jeste zomm,mogucnost snimanja svim kamerama 4k 60fps,i nocni mod.Reci mi kako ti se cini nocni mod na ultri nasrpam p40 pro+?

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Note20U je koštao isto kao i S21U a nije imao ova "minorma" poboljšanja...
Što po tvome znači da je Note20U bio još više para za još manje muzike [emoji16]
Ali u biti tako je sa svakim novim modelom danas...

Gesendet von meinem SM-G998B mit Tapatalk
Док купиш пуњач, слушалице, и прошириш интерну меморију не дође на исто цена[emoji6], о свему су они мислили када треба да се заради

Послато са SM-N986N помоћу Тапатока
 
Uvjek je Samsung davao malo po malo. Iskreno ne bih odabrao S21U da znam da se moze uzeti P50 Pro Plus. Hteo sam uzeti Mate 40 Pro ( na zalost obican Pro nema OIS, sto je mnogo lose), A onda sam gledao da uzmem Mate 40 Pro Plus koji ima sve sto nema Pro i vise. Realno, Mate 40 je kao telefon najkompletniji, sa veoma kvalitetnim i inovativnim hardverom. Ali je jednistavno nemoguce doci do Pro Plus verzije.

Ista stvar, cak i teza ce biti ove godine za P50 Pro i Plus verziju i za Mate 50. To je vec najavljeno. Krajem prosle godine Huawei je izgradio fabriku za chipset, i obecali su da ce 2022 godine izbaciti Kirin od 3mm. Tad mozemo i ocekivati normalnu prodaju Huawei telefona...mozda...


Za ovaj nacin prodaje Samsung telefona bez sd kartice, punjac itd... krivi su najvise Iphone kupci. Koji toliko trce za svakim novim modelom koji ne donosi zaista neke novine. I sta dobijes sad s novim Iphonem? Das toliki novac i dobijes "proslost" koju oni to na mnogo lijep trik oblikuju u waao efekt. Samsung je u zadnjih 10 godina primjetio da ljudima to ne smeta i zasto oni to ne bi uradili. Najgore od svega sto pocetna memorija kod S21 je 128g. Al ajde, bolje njego kao kod Iphona zasnjoh godina pocetna je bila 64gb. Super smo prosli.

Mislim ovog na zalost nece biti, ali ako je Samsung odlucio da kopira Appel, pa zasto ne kopira u tome da cijena S21 pada mnogo sporo, kao i kod Appela?
 
Poslednja izmena:
Galaxy S21 Ultra Review It's NOT A Keeper! Overhyped Cameras
Kralj! I baš kao što sam i ja rekao pa me pojedini prozivali, baterija apsolutni prosek (sve dok se ne spusti rez o ode na 60hz, ali na to nikad ne bih pristao)! Nadam se da će neko uraditi poređenje i kamera ex vs sd, jel ovo što je čovek demonstrirao nimalo nisu naivni problemi za tel od 1000+ eura

Sent from my SM-G9810 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno