Šta je novo?

Samsung Galaxy S21 FE

@Eddiethehead,
Slobodno ga kupi, baterija je dobra i sa tvojim načinom korišćenja će ti trajati jedan dan sigurno.
Imao sam ga i nisam imao problema sa trajanjem baterije, uvek mi je trajala jedan dan, a ponekad i drugi dan ostala na oko 20 tak %.
 
Pisao sam već ovde, jako mi se dopada ovaj telefon, ali strah me je baterije čak i ako sam lajt koristnik, mada da budem iskren ovaj telefon bih uzeo zbog fotografije...a komentari su toliko različiti o trajanju baterije da je bolje da ih nisam ni čitao, totalno su me sludeli. Kada sam kući, isključivo WiFi, minimum osvetljenja, tamna pozadina, mada to je više zbog toga što zaista samsungovi ekrani blješte. Kada sam napolju, ne koristim net, dakle isključen je, samo po potrebi, recimo aplikacija za trčanje, mada ni tada ne moram da koristim net stalno, samo da je aktiviram. Ali sada bih ga prilično trošio za fotografiju. Ne znam kako da prelomim. Znam da nisu istog ranga ali pored ovog mi se takođe dopada Honor 70, vrlo prijatno sam iznenađen kamerom, dok je baterija kažu dobra kod njega. Ne bi mi smetalo što nema stereo, bez GG i IP sertifikata, to ne bi bio deal breaker za mene. Neverovatno da su uradili skoro savršen telefon i zeznuli bateriju. Mada neki recenzenti kažu da je normalan dan korišćenja siguran što se tiče trajanja autonomije.
Sa ovim koriscenjem imas sigurno dva dana. Fotografisanje ce ti pojesti najvise baterije a bez toga mozes na tri dana. Ako budes snimao, otices na jedan dan, dan ipo jer snimanje (pogotovo 4K) puno srce bateriju. Pricam iz iskustva jer sam pretezno na wifi, jako malo koriscenja napolju (znaci jako osvetljenje + mobilni net) ja redovno 3 dana izvucem.
 
Da li neko ima problem sa tastaturom?
Pocne u nekom trenutku da se gubi, tipa pritisnem jednom ona otkuca 2 slova, kad radim swipe pali se aplikacija...
Desava se svuda tj nije vezano za odredjenu app.
Restartom se otkloni ovaj problem bar na neko vreme, ali mi stvarno ne pada na pamet da restartujem mob svaki dan.
Neka ideja sta bih mogao jos da probam pre nego sto ga reklamiram?
 
Da li Samsung kod otvaranja novih prodavnica (sutra se otvara u TC "Ušće") daje popust na sve proizvode ili samo na pojedine. Za sutra najavljuju popuste do 30 000 dinara.
 
Da li neko ima problem sa tastaturom?
Pocne u nekom trenutku da se gubi, tipa pritisnem jednom ona otkuca 2 slova, kad radim swipe pali se aplikacija...
Desava se svuda tj nije vezano za odredjenu app.
Restartom se otkloni ovaj problem bar na neko vreme, ali mi stvarno ne pada na pamet da restartujem mob svaki dan.
Neka ideja sta bih mogao jos da probam pre nego sto ga reklamiram?
Reklamacijom neces dobiti nista sem da ti urade hard reset i snime ponovo softver.
Probaj da obrises kes od tastature, obrises sve nadogradnje (ot tastature) pa ponovo instaliras ili da probas neku drugu, recimo od Googla.
 
Da li neko ima problem sa tastaturom?
Pocne u nekom trenutku da se gubi, tipa pritisnem jednom ona otkuca 2 slova, kad radim swipe pali se aplikacija...
Desava se svuda tj nije vezano za odredjenu app.
Restartom se otkloni ovaj problem bar na neko vreme, ali mi stvarno ne pada na pamet da restartujem mob svaki dan.
Neka ideja sta bih mogao jos da probam pre nego sto ga reklamiram?
Meni je tastatura povremeno treptala. Stisnem taster, ona trepne i taster koji sam stisnuo dok je bila "nevidljiva" se ne pojavi.
Hard reset (koji sam radio zbog baterije) je rešio problem i sa tastaturom.

Urke je pomenuo Android 13. Sačekaj neki dan, da ljudi instaliraju, da probaju, pa ako se potvrdi da je OK, prednji na A13 I uradi hard reset.
Da ne bude, sada uradiš HR, pa za 10 dana update na A13.
 
Stigao i na moj telefon A13. Kupljen u radnji.
 
Stigao i kod mene, kupljen nov na KP ali mislim da je iz A1/VIP-a telefon, ne secam se
 
Стигао и код мене А13, поподне га инсталирам. Yettel мрежа.
 
Jel primećuje neko neke razlike? Meni ovako na brzinu sve isto :D
 
Drugacije su notifikacije kad spustis notifikacioni panel i podesavanje vezane za njih, mozes da podesavas lock screen na malo drugaciji nacin, recent apps screen je isto drugaciji mozes da vidis aplikacije koje se izvrsavaju u pozadini i ima promena u Settings sekcijama, neke su izmestene a neke malo drugacije izgledaju. Takodje animacije su promenjene ali tu primetim problem da ponekad kad otkljucavam telefon kao da secne animacija "uletanja" ikonica i widgeta na ekran.
 
I, kakvi su preliminarni utisci sa A13?

Takodje, da li je hard reset obavezan nakon azuriranja ili se moze i bez njega (zaista ga ne bih radio sem ako bas ne moram)?
 
Malo brze radi (sem tog trzanja kod otkljucavanja) i to je neki prvi utisak. Ostalo je vise neka sminka.

Hard reset radis samo ako imas neke probleme, znaci nije obavezno. Ono sto bi trebao da uradis je da obrises cache particiju i iz recovery menija sto sam ja jedino i uradio.
 
Meni radi stvarno fantasticno.Ja ne vidim zasto bih radio hard reset.Jedini bagic sto kolega kaze je kod otkljucavanja ekrana.
 
И мени флешне приликом откључавања отиском. Остало мање више исто.
 
Javite kako se ponaša baterija na A13, kada obrnete nekoliko ciklusa.
 
Samo da javim da je problem bio do punjaca.
Sasvim slucajno sam povezao, posto mi i nema neke logike ali dobro.
Da napomenem da nije org punjac, treba da mi stigne ovih dana.
 
Da li je potrebna reaktivacija m-banking aplikacija posle ovog ažuriranja? Koristim poslovno za Raiffeisen i Intesa banku. Može li neko da potvrdi?
 
За Intesa банку не треба, код мене ради после апдејта. Мислим, само сам се улоговао и проверио стање, али не видим разлог да не ради. Мада, кад мало боље размислим, има логике и да не ради пошто је инсталирана нова верзија оперативног система, па је све могуће, али никад ми се није тако нешто десило, па сам зато мало затечен питањем.
 
A13, mnogo fluidnijji, prvi utisak, nakon hard, baterija dosta bolja. Pitanje, da li imate aplikaciju "usluge mobilnog operatera" bila je u sistemskim, sada nakon azuriranja i reseta nalazi se u "nije instalirano" sekciji gogle store?
 
Narode vi koji ste radili hard reset nakon apdejta, radili ste ga iz settingsa ili iz recovery ?
I sta generalno mislite da je bolja opcija ? Ja generalno nemam problema sa telefonom ali ono, vidim da ima poboljsanja nakon hard reseta pa reko aj sto da ne
 
Udri kroz Settings pa Factory.
 
Stigao danas fon. Naravno, bez punjaca (hvala ti Apple, da bog da ...).
Tek u petak mi stizu original punjac i futrola.
Nabacim na Oppo 25w punjac, kaze 6,5 sati punjenja :)
 
^ ne možeš zameriti toliko apple, kad je apple objavio da neće ići punjači Samsung je koristio sve moguće vrsta reklama “kupite kod nas imamo punjač” i sledeći model nema😀
 

Prilozi

  • 15B960A4-0366-4C51-9B50-855BE5D9FE39.jpeg
    15B960A4-0366-4C51-9B50-855BE5D9FE39.jpeg
    69.9 KB · Pregleda: 39
Nazad
Vrh Dno