Šta je novo?

Samsung Galaxy S21 FE

@PJ Ne radi se o tome, nego o tome da negde ista kodna oznaka daje i Exynos i SD sto nije normalno. Napisano je gore i jedno i drugo i to je ono sto buni, jer ima razlicitih informacija.
 
S obzirom da na zvaničnom Samsung sajtu ili ne piše ili je problem naći koji je procesor u pitanju, sasvim je moguće da na raznim stranicama ima grešaka. Kao što sam ja nekoliko postova iznad dva puta napisao isti model.

U svakom slučaju, Samsung/Srbija, jedini zvanično dostupan model je sa slovom B.
 
peco,nije rec o tome da nismo,nego u tome sto se sire dezinformacije...cak i za SM-G990B ljudi recimo sa kp govore kako je exynos,kapiras?
Ne znam odakle ti je onaj screen shot iz drugog posta, ali KP ne mogu da prihvatim kao relevantan izvor podataka.
 
Pošalji mail u Samsung Srbija i to će ti biti najpouzdanija informacija.
 
Uzeh s21 fe, ali za sad mi je baterija ozbiljno razočarenje, nema šanse da izdrži ceo dan...s10 Lite je imao pa jedno 30-40% bolju bateriju
 
Koji punjač koristite i koliko brzo vam se puni S21FE?

Meni sa Huawei 65W punaječem i Huawei 5A kablom/Samsung kablom koji je došao uz telefon, od 8% do 50% skoro sat vremena. Od 8 do 100% skoro 2 sata.

Na Samsung punjaču sam samo dopunjavao, dobijem Fast Charge natpis, ali prikazano vreme punjenja bude isto.

Još nisam počeo da koristim telefon, pa nisam imao više ciklusa punjenja, ali za sada dupla muka, em kratko traje, em se sporo puni.
Na trenutnom telefonu sam navikao da ga dopunim 2x dnevno po 10-15 minuta i guram ceo dan bez problema.
 
Koji punjač koristite i koliko brzo vam se puni S21FE?

Meni sa Huawei 65W punaječem i Huawei 5A kablom/Samsung kablom koji je došao uz telefon, od 8% do 50% skoro sat vremena. Od 8 do 100% skoro 2 sata.

Na Samsung punjaču sam samo dopunjavao, dobijem Fast Charge natpis, ali prikazano vreme punjenja bude isto.

Još nisam počeo da koristim telefon, pa nisam imao više ciklusa punjenja, ali za sada dupla muka, em kratko traje, em se sporo puni.
Na trenutnom telefonu sam navikao da ga dopunim 2x dnevno po 10-15 minuta i guram ceo dan bez problema.
peco,iz iskustva drugih telefona...ako je recimo punjac 65w,a telefon 33w,ne puni 33w nego recimo 15w...jako čudno ali puni sporije i ako je punjac cak i brzi od aparata
 
@ficicaaa ,nisam siguran šta ti znači ovo "peco", već drugi put. Nisam pitao za iskustva za druge telefone, već za S21FE.

Vidim da si poslednjih 24h aktivan samo u ovoj temi i to sa 21 porukom. Od čega se polovina može okarakteristi kao bespotrebne. Ajde povuci ručnu.
 
Naleteh slucajno na reddit-u vezano za trajanje baterije, nije direktno za S21 FE (vec za S20 FE), ali mozda ima uticaja, pa reko da pitam, jel neko probao i testirao trajanje baterije:
 
3 godine nisam bio na Samsung.
Jel se update odmah instalira ili čekam da vidim kako to radi u praksi?
Na Huawei sam brzo naučio, kada dobiješ build koji dobro radi - ne čačkaj.
 
@PJ , ja usam uvek instalirao apdejt čim stigne . Ovo veliko ažuriranje donosi uglavnom sve ili većinu stvari sa S22 serije (UI 4.1) ... a kako radi videćemo , mada sam odmah primetio da su animacije malo drugačije - meni lepše , za ostalo videćemo .
 
3 godine nisam bio na Samsung.
Jel se update odmah instalira ili čekam da vidim kako to radi u praksi?
Na Huawei sam brzo naučio, kada dobiješ build koji dobro radi - ne čačkaj.
Na novim modelima možeš odmah raditi update posto rade dodatne ispravke, dok kod starijih je pitanje da li će telefon raditi sporije ili šta već posto je svim proizvođačima u cilju da uzmeš sto pre nov model.
 
Koji punjač koristite i koliko brzo vam se puni S21FE?

Meni sa Huawei 65W punaječem i Huawei 5A kablom/Samsung kablom koji je došao uz telefon, od 8% do 50% skoro sat vremena. Od 8 do 100% skoro 2 sata.

Na Samsung punjaču sam samo dopunjavao, dobijem Fast Charge natpis, ali prikazano vreme punjenja bude isto.

Još nisam počeo da koristim telefon, pa nisam imao više ciklusa punjenja, ali za sada dupla muka, em kratko traje, em se sporo puni.
Na trenutnom telefonu sam navikao da ga dopunim 2x dnevno po 10-15 minuta i guram ceo dan bez problema.
Ne možeš da koristiš Huawei punjač na Samsungu jer Samsung ima drugačiji fast charge u odnesu na Huawei. Ako želiš da ti se telefon puni brzo moraš da kupiš Samsung 25w punjač, ovako će ti se telefon puniti sporije nego na 5v i 2A punjačima bez obzira koji punjač koristiš.
 
Shvatio. Imam jedan stariji Samsung punjač, telefon prikaže da puni brže, ali ne puni.

Danas odem da kupim punjač i drugi back cover. Zaboravim na punjač :(

Kad smo već kod kompatibilnosti, Android auto ne radi sa Huawei kablom. Samsung imam samo C2C, a u kolima imam A2C.
Imam neki NN kabal, micro USB i na njemu visi adapter na C. Android auto radi bez problema.

Videću da narednih dana kupim Samsung punjač sa C konektorom i da za punjenje koristim original kabal.
 
Naleteh slucajno na reddit-u vezano za trajanje baterije, nije direktno za S21 FE (vec za S20 FE), ali mozda ima uticaja, pa reko da pitam, jel neko probao i testirao trajanje baterije:

Neverovatno , pa ovo stvarno radi . Proverio i evo drugi dan baterija za 20% bolja na S21FE . Hvala za post :)(y)(y)(y)
 
Ne možeš da koristiš Huawei punjač na Samsungu jer Samsung ima drugačiji fast charge u odnesu na Huawei. Ako želiš da ti se telefon puni brzo moraš da kupiš Samsung 25w punjač, ovako će ti se telefon puniti sporije nego na 5v i 2A punjačima bez obzira koji punjač koristiš.
Jel ovo vazi samo za Fe? Posto meni na s21 obicnom, anker i huawei brzi punjac - pune brzo... Samsung stari spori punjac, puni sporo...
 
Razumem da ti radi Anker, ali Huawei punjač teško da može da puni max brzinom Samsung telefon jer tehnika brzog punjenja nije ista uopšte. Ja nisam mogao da punjačem od p30pro (40w) punim s21u, s20u i note 20u, tj moglo je ali samo standardnom brzinom.
 
Pise da je fast, pa cu obratiti paznju da li se i vreme poklapa. Mada kada sam poredio secam se da je ono procenjeno vreme do full punjenja bilo isto za anker i za huawei... Provericu svakako
 
Nazad
Vrh Dno