Šta je novo?

Samsung Galaxy S21 FE

Supruga koristi takodje ovaj telefon, naravno heavy user otprilike 2h drustvene mreze 1.5h igrice i naravno 1.5-2h razgovori uvek je pre veceri posegala za punjacem a juce oko 19h imala je 40 % baterije i oko 4:42 sota. Doduse bili smo kuci i Wifi cini potrosnju manjom.
Uglavnom nema nekih bagova za sada uocenih i lepo radi telefon ko se razmislja o nadogradnji.
 
Jedno pitanje pa ko zna neka savetuje :
- Imaju li ove s21 fe SD verzije, koje idu kod nas kroz promociju, mogućnost podrške eSIMa ili nemaju?
THX
 
Ok. Kako god. Preživeću.
Maločas čučnuo 1 promotivni S21 FE Graphite za 300 pa ću javiti da li je SD ili Exy i kakav mi je utisak ostavio :)
 
Evo kratkih-kratkih podataka o S21 FE "sa promocije". Fon pokrece Snapdragon 888 SoC, SAMinfo+ mi kaze da je refurbished i da je kapacitet baterije 95.8% OOB, nema fabricku zastitinu foliju na ekranu. Ostalo je sasvim ok i dolazi u zapecacenoj kutiji. Nisam nista podesavao niti cacako. Samo sam ukljucio fon da bih ga apdejtovao na UI6.0/A14 i instalirao ovaj SAMinfo+ sa APK Pure.
Videcu kada podesim sistem pa skinem aplikaciju sa GPlay (imam placenu verziju SAMinfo+) sta ce mi ista pokazati/reci o telefonu pa javljam.
 
SamInfo ako se ne varam, za sve telefone kaže da su refurbished. A ovo za foliju, na telefone folija nejde vec 2-3 god. svakako ne kod Samsunga.
 
Varamo se zajedno sto se saminfo+ tice. na S21 i S22 pisalo mi je da j Genuine a na S21 is USA pisalo je refurbished a on je bas tako i izgledao :D
Mozda na FE seije ne ide folija. Ja sam zadnje koristio S22 i S21 i na Global/EU verzijama bilo je fabricke zastitne folije na ekranu. No, vrag ce ga znati sta i kako.
Radi telefoncic za sve pare ali radi i Motorola Edge 30 Fusion (koju takodje posdujem), no Samsungo-nostalgija cini svoje a narocito za S21 :(
Ma nek' ide zivooooot ;)
 
Treba mi preporuka za neko Ultra Tanko staklo za ekran ali da radi Otisak Prsta normalno za otkljucavanje?!
Hvala unapred.
 
Već dve godine sam na Mobile outfitters foliji na ekranu. Bez greške.
Imao sam jedan pad posle kog sam bio prinuđen da menjam foliju, jer mi se unutrašnja mrežica džepa na trenerci urezala u ekran. Ne zamišljaj kakav je pad bio. Ekran izdržao. Ja zadovoljan. Stavljam ih i na sledeći mob.
 
Treba mi preporuka za neko Ultra Tanko staklo za ekran ali da radi Otisak Prsta normalno za otkljucavanje?!
Hvala unapred.
Ne znam sta je fazon ali ja sam otisao u prodavnicu i trazio zastitno staklo oni mi i zalepili i radi otisak normalno.
Prvi put nisu imali bas za s21fe pa mi zalepili neko koje je priblizno istih dimenzija i na njemu je isto radio otisak sasvim normalno,kada mi se to staklo malo okrnjilo opet sam isao i tada su imali bas za s21fe i na tome isto otisak radi kako treba.
 
Mislim da optičkom senzoru, kakav je na FE seriji, ne smeta staklo inače.. To se više odnosi na punokrvne S modele sa ultrasonočnim senzorom.
 
Da li neko zna kad će sledeća isporuka S21FE telefona koji se dobijaju kao poklon? Dobio sam potvrdni mail 27.11 da je registracija uspešna i da mogu da očekujem poklon.
 
Na S20, S21 i S22 koje sam imao treba posebno "staklo" da bi otisak prsta radio te sam zato i pitao.
Sto se Mobile Outfitters-a tiice njih nema u mestu gde zivim tako da otpadaju svakako (za sada).

Svakako hvala svima na preporukama pa cu razmisliti.
 
Ne mogu da insalram IGO apk ,piše da je nekompatibilna sa uređajem , a radi na mom predhodnom šaomiju.
Ako neko zna koja verzija radi , bio bih veoma zahvalan na odgovoru...
 
Kupih danas ipak ovaj telefon ali nisam preko operatera već od kolege, godinu dana star sa još godinu dana garancije u gigatronu, za 200e. Ok kupovina, svežija baterija, novi OS i malo prirodnija obrada slike od mog S20FE :) Plus za tih 0.1" ekran solidno zgodniji za upotrebu jednom rukom.
 
Ista prica ja presao sa exynosa s20fe na s21 fe snapic! Prezdovoljan presvega baterijom, ekran LECKE vreci, i generalno malko bolja kamera!
 
To je to.. Jedino što sam ja imao SD verziju S20FE koja se, ruku na srce, malo manje grejala od ovog. S21FE se greje maltene kao S20FE exy (imao sam i njega 😇)
 
Generalno, nisam zadovoljan telefonom. Krklema, 204g težak sa bamperom i HD staklom, baterija od sinoć pola sedam do jutros pola sedam sa 85% na 62% (sve vreme na 4G slabijem signalu a SOT 45min a sve vreme ukljucen battery saver sa 4 vazne aplikacije u pozadini :O), blago laguje ali radi :(
Edge 30 Fusion je doktor za S21 FE (a oba imaju SD888 SoC)! Fusion je 8/128 a S21 FE je 6/128.
 

Prilozi

  • Screenshot_20231221_064850_Device care.jpg
    Screenshot_20231221_064850_Device care.jpg
    49 KB · Pregleda: 22
Da li vredi preci sa s20+ exy na s21 fe snapdragon model nov?
 
Meni lično ne vredi
 
To je mozda i ok, posebno sto dobijes noviju bateriju.

Edit: sad sam video da si napisao s20+ a ne s20fe. Ne znam onda da li se isplati, nisam ga imao
 
Jes mu slaba baterija.. očekivao sam ipak neki napredak s obzirom da je godinu i par meseci mlađi od mog starog S20FE međutim vrlo slaba baterija...
 
Nazad
Vrh Dno