Šta je novo?

Samsung Galaxy S20 Fan Edition

Staklo je Takodje solidan termo izolator, ako ćemo tako. Hlađenje bi verovatno išlo po metalnom ramu. Kad je telefon u futroli, furuna svakako.

No, to što se zagreje dok radi je daleko manje u odnosu na grejanje tokom punjenja, tako da ste mirni svakako.
 
Kod mene stigao update. SD verzija, od Telenora...
 

Prilozi

  • Screenshot_20220126-155608_Software update.jpg
    Screenshot_20220126-155608_Software update.jpg
    80.4 KB · Pregleda: 64
Stigao A12 na G780G.
Koja je svrha izbacivati novi android kada razlika ne postoji!?
Ubaciš da možeš da promeniš par boja i unakaziš vremensku prognozu i okvir za slike i to je novi Android!? 😂😂😂
Ovo postaje smejurija!
Nosiću ovaj telefon dok god bude radio, ne menjam više ništa, ni Android više ne apdejtujem!
 
Poslednja izmena:
Nema neke značajne razlike koja se vidi na prvi pogled, ali postoji gomila sitnih unapređenja i optimizacija u OneuUI 4.

 
@sajlonac Da, nisam mislio na s20fe exy vs sd, nego generalno. Generalno je po telefon bolje da su mu ledja od stakla ili aluminijuma, jer preuzimaju dio toplote sa unutrasnjih komponenti bolje nego plastika.
 
Nema neke značajne razlike koja se vidi na prvi pogled, ali postoji gomila sitnih unapređenja i optimizacija u OneuUI 4.


Kako da ne! 😂
Kao i na iPhone, promene raspored kamera i prodaju novi model za 200-300 evra više! 😂
Lože nas kako hoće, a mi samo daj, daj, nije bitno šta i kolilo, samo daj najnovije! 😂
S pravom čovek reče, na svim pričaonicama o modelima samo o apdejtu hoće li, neće li!
@sajlonac Da, nisam mislio na s20fe exy vs sd, nego generalno. Generalno je po telefon bolje da su mu ledja od stakla ili aluminijuma, jer preuzimaju dio toplote sa unutrasnjih komponenti bolje nego plastika.
Ali su nas ubedili da je bolja plastika i digli cenu za par stotina evra! Može im se! 😂
 
Iskreno nemam pojma šta pričaš. Ne znam kako ti to naplaćuju novi android. Tvoj telefon, možeš da ga koristiš kako hoćeš. Ako ti se ne sviđa novi interfejs, ne verujem da te neko bije po ušima da ga instaliraš.
 
Iskreno nemam pojma šta pričaš. Ne znam kako ti to naplaćuju novi android. Tvoj telefon, možeš da ga koristiš kako hoćeš. Ako ti se ne sviđa novi interfejs, ne verujem da te neko bije po ušima da ga instaliraš.
Iskreno, ništa lično što ti nemaš pojma, novi model novi Android, a ne puste na stare modele i onda većina navali na nove modele, a cena u nebo! I svi već usplahireni, hoće li moj mobilni dobiti A13!
I molim da mi neko konkretno po stavkama objasni u čemu su sve prednosti novog A12 u odnosu na A11?
Kod mene je skinuo zakrpu, pritisnuh da odobravam i to je to!
Nekada je prelazak sa jednog na drugi Android bio veliki skok, sad više nije ni šminka!
Mogli su ga nazvati i A52 i OneUI 10, sve isto!
 
Pa ovde je zapravo uglavnom i šminka 😄 Zaista su minimalne promene al s druge strane već radi perfektno, ni ne znam šta bih voleo da poboljšaju.
 
Postoje android telefoni od 100eur pa do preko 1500eur. Pa kako ko može ili želi...
Što se tiče ažuriranja, u slučaju Samsunga se zna kako to ide, a na svakom je da odluči hoće ili neće da instalira.
Na kraju, telefon treba da RADI kako treba, promena boje i slična šminka nije potrebna :)
 
Vau, dugme za isključivanje više nije crveno, kakav boljitak u odnosu na stari android! 🤣

Al nas zavlače! 🤪 Prodaju nam maglu bolje od političara! 😉
 
Meni su na A12 nestale one ikonice detekcije na kameri za hdr i ostalo sto bude. Mozda radi hdr ali nema vise onog zutog teksta za hdr i ostale. Jel imate vi na A12? Zuta ikonica se sada samo pojavljuje u mraku i detektuje night mode. Auto hdr ne.
 
Poslednja izmena:
Jel ima neko problem sa hotspotom? Skoro svaki put moram po ko zna koliko puta da palim i gasim da bi se mreza pojavila. Probao sam i da resetujem podesavanja za mrezu, reset telefona, nista ne pomaze. Android 11
 
@sajlonac Da, nisam mislio na s20fe exy vs sd, nego generalno. Generalno je po telefon bolje da su mu ledja od stakla ili aluminijuma, jer preuzimaju dio toplote sa unutrasnjih komponenti bolje nego plastika.

Koliko si hladnjaka video napravljenih od stakla? Razmisli malo o tome što pišeš.
 
Staklo bolje preuzima toplotu od plastike. Niko nije rekao da je savrseno. Razmisljam ja, ali ti ne razmisljas ;) Plasticni telefoni su hladniji na dodir od staklenih i metalnih ali su im komponente toplije nego kod staklenih i metalnih.
 
Jel mi se čini ili su apdejtom sredili gestures i bez "gestures hints"? Isključio sam i za sada radi kako treba, taman da ne pravi glupu liniju dole...
 
Sta su sredili ne znam, znam da sam sa 8h sot sad na 3h sot. Uzas baterija nakon odradjenog factory reset-a.
 
Poslednja izmena:
Aha, kad je hints isključen hoće da ne odreaguje ponekad. Sa uključenim se ne dešava ali me nervira beli tanki bar na delu gde je sama hint linija. Kad je tamna tema uključena onda je crn pa se manje vidi ali svejedno glupo je da postoji...
 
Nije se nesto zalila zena na to, da ne reaguje a iskljucen je hints, mada joj je dark tema i ne vidim nesto ...probacu jednom:)
 
Na ovo mislim, kada su hint uključeni onda ima ovaj beli tanki bar i ružno izgleda.. Doduše tada gestures radi savršeno, kada su ugašeni hoće ponekad da zeza...
 

Prilozi

  • Screenshot_20220127-214919_Samsung Internet.jpg
    Screenshot_20220127-214919_Samsung Internet.jpg
    75.3 KB · Pregleda: 49
Da, razumem... iskljuceno je, ne vidi se i radi ok, Kazem opet ne zali se, ja kada probam radi uvek ...kod mene, na S10+ radi odlicno, ne zeza, a iskljuceno je takodje.

sad nesto gledam, kod nje i kod mene je podeseno samo "swipe from the bottom" a kod tebe je vrv "swipe from sides and bottom" ?!
 
Poslednja izmena:

Ko želi da isključi update...
 
Mogu li se nekako na ovom samsungu iskljuciti google weather notifikacije? Kad odem na apps/google, ima on/off za sve notifikacije ali nema pojedinacno (pa i za weather). Na drugim telefonima ima posebno za google weather.
 
Mogu. Otvori Google app, ili podesavanja aplikacija u Settings delu, i u podesavanjima notifikacija imas na dnu da biras kategorije.
 
Jebes mi sve ako je to bilo kad sam otvarao, uvijek tu mijenjam i danas udjem i nema. Zakleo bi se da nije bilo uopste to na tom mjestu, ali bice da sam prolupao :) Hvala :)
 
Nazad
Vrh Dno