Šta je novo?

Samsung Galaxy S10/Plus

Pa imaju hod levo desno, probaj prstom :)

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
Da li neko ima sličnu situaciju , naime kad skinem aplikaciju phone info ,u okviru baterije piše mi 4000mAh umesto 4100...Uređaj je legalno kupljen u telenoru ,baterija super drzi ali me eto samo to zanima.U pitanju je s10plus.
 
Kod mene na a70 koja ima 4500 piše 4400...to ti je kao za hard diskove, ima 500gb ali i nema...postoji razlika između valjda tipičnog, nominalnog i već ne znam kakvog kapaciteta, nije Samsung tu izuzetak...
 
Hvala ti na informaciji, prvi put čujem da je to kod baterija .Znao sam da je to npr kod ram memorije
 
Da li neko ima sličnu situaciju , naime kad skinem aplikaciju phone info ,u okviru baterije piše mi 4000mAh umesto 4100...Uređaj je legalno kupljen u telenoru ,baterija super drzi ali me eto samo to zanima.U pitanju je s10plus.

Da, ispod svake baterije za telefon koja je mogla da se izvadi ranije pisala je jedna vrednost, ona sto je deklarisana u specifikaciji a ispod tog broja je pisalo typical pa neki manji broj.
 
Ljuljaju se i kod mene na sve jednom Samsungu, nista strasno.

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
Ma dokle god je pokretnih delova bice i ljuljuskanja, nije to strasno..

Pa zamislite samo sta ce da bude na svim ovim slajder i pop up camera telefonima posle pola godine koriscenja...

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
Ma dokle god je pokretnih delova bice i ljuljuskanja, nije to strasno..

+1
Ako je taster pokretan, normalno je da ima "lufta". Da je tesno, brže bi se habali. Ja I dalje I više volim fizičke tastere od tač varijante.
A svi kojima smeta što ljulja, da ne bi ste više voleli da žulja?
 
Drustvo, niko nije rekao da je "strasno", dugmici rade. Strasno je to sto su Vas navikli da Vam bude normalno, i da sami sebi objasnjavate da je normalno da se dugmici ljuljaju i imaju luft na uredjajima od 1000+ eura. Ne znam prosto kako da Vam objasnim, a da ne shvatite pogresno. Odgovori tipa: "sta tebe briga, nemoj kutpiti ako ti se ne svidja, to su nase pare itd" su pogresni. Jel shvate da su vas navukli da verujete da je to normalno da oni stede na uredjajima iz premijum klase. Kako se ne klackaju na Iphone-u? Od prvog , do sada xs-a dugmic kad stisnes cuje se kvalitet, skljocne. Nisam do sad imao prilike koristiti OP ali evo sad imam i kod njega je tako. Ima i onaj slajder za zvuk on/off koji ima hod gore dole par milimetra , i pored toga on nema lufta ni malo. Mogu da naprave, ali nece, stede.... i sa Note sada Stede, cuj nema mesta za 3.5mm zbog haptica-a. Mogao bi da razumem da se vlasnik Samsunga vredja na ovo, ali ne i vas. Ovde neki skacu, omalazavaju, moderator pita da li neko zeli da ga ZULJA? Kao dosao si na temu da pljujes nas Samsung, i sad cemo mi da ga branimo od tebe, sta je bre s vama ljudi moji, gde se izgubilo druzenje, komentarisanje, ljudskost, a ne materijalizam.
 
Izbacili su 3.5mm zbog profita. Adapter se kupuje posebno, a i forsiraju Galaxy Buds, to je ocigledno. Smijali smo se jabuci, a pojedini su se zezali ovce, ovce kad ono i Samsung isto poceo raditi, ali par godina kasnije.

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
Pa zar ste stvarno mislili da ce se 3.5mm jack zadrzati? Ide se ka bezicnom prenosu svega, pa i zvuka...

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
Pa zar ste stvarno mislili da ce se 3.5mm jack zadrzati? Ide se ka bezicnom prenosu svega, pa i zvuka...

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
Zbog veceg profita...
P.S. Bas me zanima koliko ce trajati baterija na bezicnim slusalicama nakon 2 godine... Mnoge ce biti za smece. I onda opet 100-200e za neudobne slusalice koje emituju zvuk u rangu zicnih od 40-60e.
Nemam nista protiv bezicnih (imao sam ih, koristio zajedno sa zicnim, u zavisnosti od situacije), ali imam protiv smanjenog izbora i izmisljenih razloga zasto izbacuju 3.5mm. Izbacili su i heart rate i SpO2 senzore, da bi bolje prodavali satove.
 
Pa kontam da ce za 2 godine njihova cena drasticno da padne i da ce ljudi moci da ih priuste lakse.

Msm, vecina ljudi (pa i ja) nisu audiofili i obicne sluske od 10e su im vrh kupovne moci. A opet, takve sluske ne traju duze od par meseci jer se kidaju kablovi i na kraju ispadne skuplja dara nego mera.

A sto se tice fitness senzora, njima nikada i nije bilo mesto u telefonima niti je prakticno da tu budu. Ubaceni su samo zato sto je proizvodjacima u datom trenutku trebalo da ubace nesto novo.

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
Kao dosao si na temu da pljujes nas Samsung, i sad cemo mi da ga branimo od tebe, sta je bre s vama ljudi moji, gde se izgubilo druzenje, komentarisanje, ljudskost, a ne materijalizam.

Tvoj post od kog je krenula ova rasprava mi je baš delovao kao nešto čemu je mesto ovde u temi. Subjektivno poredjenje tri uređaja u praksi. Zbog toga i čitam forume, specifikacije i payed reviews mogu da nadjem I na drugom mestu.

U potpunosti se slažem sa delom o navikavanju na određene nedostatke. Ne isporuče kvalitet, ali te ubede da je to OK. Problem sa "ljuljanjem" tastera je, koliko vidim, prilično subjektivan ili neki ljudi imaju neispravne uređaje.

Kad sam pročitao ovo za "ljuljanje" dugmića, skinuo sam gumenu zaštitu sa svog S7 starog 3 godine i zaista dugmići imaju blagi hod pre nego što ih stisnem. Do sada to nisam primetio, jer sam ranije imao flip cover, a sada neku gumu i tastere sam uvek pritiska "preko nečega". Sam hod je toliki da to zaista ne bih pripisao lošem kvalitetu izrade ili kontrole kvaliteta. Ali činjenica je da postoji.

Recimo, meni ovog trenutka smeta trend zakrivljivanja ekrana, pa sam gledao S10e. Telefon ima previše mana za moj ukus (što predviđenih proizvodnjom, što bagova) i ne znam zašto uopšte i otvaram ovu temu. Eto, ubedili su ljude i da su krivi ekrani ql.

Nekada smo zbijali šale na račun Apple fanboys, sada je došlo vreme za Samsung fanove. U celoj priči su meni uvek bili nejasni oni koji su fanove ubedjivali da su glupi, jer su fanovi.
 
@PJ koje su mane kod s10e? Evo ja kao neko ko je promenio 15ak poslednjih samsung flegshipova skroz sam zadovoljan telefonom za ovo kratko vreme koje je kod mene...mislim čisto da me uputiš na šta da obratim pažnju!? Mogu da kažem da je baterija primetno lošija od nota9 i power dugme malo previsoko.

Sent from my SM-G970F using Tapatalk
 
Nije mi jasno kako se dugmad za volume ili paljenje telefona pomeraju levo desno. Dugme viri 1mm iz metalnog okvira, na koji nacin to pomerati? Jedino da uzmes cackalicu i guras sa njom. Po meni trazeci ovakve mane na bilo kom telefonu kao dugmad je gubljenje totalnog vremena umesto da uziva koristeci telefon.

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Lako, pomjeris kaziprstom gore dole ili lijevo desno i osjeti se. Nista strasno po meni, ali vidis da ima ljudi kojima to smeta.

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
^ probao sam na mom S10+, nemaju lufta ni malo ili ja nisam strucan da to primetim. Po meni telefon je odlican sa nekim manama kao sto imaju i drugi telefoni na trzistu, gledajuci kompletan uredjaj je odlican.

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
Kod mene ima al' ajde nije bitno.

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
Ja ne mogu da verujem ljudi oko cega vi raspravljate,cuj dal dugme ima neki luft il sta vec,ja na samaungu nijednom nikad nisam imao problema ni sa jednim da ima neki problem.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
^ ja se ne raspravljam nego ne mogu da shvatim da ljudi traze manu u dugmadima.

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Oni ne traze, oni su nasli manu u dugmadima na telefonu.
Da li se malko mrdaju "postrance" dugmici, pa drmaju se (iako je moj S9+ skoro od prvog dana u futroli, kadica), samo ja ne bi ni pomislio da to ne treba tako.
Da li moze drugacije, bolje, pa verovatno moze ali nemojte zaboraviti cemu sluze i kako se koriste dugmici... dok rade i ucine sto treba da ucine kad ih se pritisne dobri su, ne valjaju kad ispadaju, kad ne rade, a dok rade svi su dobri...
 
Evo drzim upravo u jednoj ruci s10 plus a u drugoj s9 plus i gledam dugmice...Zaista ne primecujem da tu nesto posebno nije kako treba niti da su nesto preterano klate ili da imaju neki preterano veliki hod...Sto se mene tice s10 plus je sasvim ok telefon, mada je meni licno Note 9 vise odgovarao. Mene npr nervira sto nema opciju za notification light u samom softveru telefona, vec moras da inataliras zaseban programcic, al ce nadam se i to da dodaju u nekom trenutku.
 
@GSM šta koristiš za taj notif light, to je jedina stvar koja me ubija na s10e što nemam?!

Sent from my SM-G970F using Tapatalk
 
Verovatno Holey Light (ima na play store-u beta verzija). Ja sam instalirao ali me je obavestenje da trosi 1-5% baterije po satu odbilo. Ne znam da li je tako u praksi...

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
Aodnotify app preporuka. Kada dodje notif, drzi upaljen AOD, moze se birati koja app da bude prikazana.

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
@Proday - jeste Holey light kao sto rece kolega :) Ima raznoraznih podesavanja i to u principu radi sasvim korektno. Sto se tice potrosnje baterije zavisi od podesavanja aplikacije naravno, ali nije nista toliko strasno (ovo sto je navedeno je neki max ali u praksi ne primetih da je toliko). Mada je zaista totalno glupo sto ovo svetlo postoji a opcije nema u podesavanjima telefona - cemu takav potez uopste...
 
@Proday - jeste Holey light kao sto rece kolega :) Ima raznoraznih podesavanja i to u principu radi sasvim korektno. Sto se tice potrosnje baterije zavisi od podesavanja aplikacije naravno, ali nije nista toliko strasno (ovo sto je navedeno je neki max ali u praksi ne primetih da je toliko). Mada je zaista totalno glupo sto ovo svetlo postoji a opcije nema u podesavanjima telefona - cemu takav potez uopste...
Iz Samsunga su najavili tu zakrpu u July patch...ali nista. Nadam se sledeci da ce i to resiti [emoji1696]

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno