Šta je novo?

Samsung Galaxy S10/Plus

Da samo čipset čini dobar telefon, gde bi nam kraj sreći bio [emoji6]
Po meni, da u s10 ubace samo olovku i ništa ne promene i nazovu ga Note 10 ja bih bio presretan i imao bih telefon na duže vreme!

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

U pravu si, ima nešto i u softveru...

Nešto mi se danas samo javljaju razlozi za otkazivanje preordera.

Prvo i osnovno što me najviše žulja je to što ja nisam zapravo hteo S10 nego S10e... ali pošto je razlika u ceni maltene samo u visini slušalica, moronski mi je bilo da uzmem E, iako mi on više odgovara.

Onda ovde svi utupiše sa procesorom, još me sad ti potseti i na Samsungov softver i koliko me samo nervirao na S7 (koji i dan danas drndam svakodnevno pošto sam ga dao Gospođi)...
 
@joxy jel ima stereo zvuk?

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
Ima i to ona njihova tehnologija Boombox koja se pokazala odlicno, a ima i 3.5 mm jack i 32-bit Quad DAC. [emoji4]
Prava zver na papiru, videcemo u praksi. [emoji4]
 
Poslednja izmena:
Ako im ui ne bude cirkus kao inače, možda i bude neka dobra priča!
@Jorgovan ostani na s10, novi ui je daleko od touchwizz-a što je nekad bio...doduše meni je prošli (samsung expirience bio bolji).
Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Nisam stigao da se udubljujem u One UI, ali je meni ta priča o povećanju ikona i spuštanju interfejsa u donji deo na prvi pogled privlačna.
 
One UI je top stvar..

Послато са SM-G960F уз помоћ Тапатока
 
Ima i to ona njihova tehnologija Boombox koja se pokazala odlicno, a ima i 3.5 mm jack i 32-bit Quad DAC. [emoji4]
Prava zver na papiru, videcemo u praksi. [emoji4]
Nema pravi stereo, gornji zvucnik je slabiji od donjeg.



Kod Bugara na testu je ispalo da S10+ i S9+ imaju slicnu autonomiju, kako je to moguce ako prvi ima skoro 20% vecu bateriju?
 
^^ Pa skoro svaki gornji je slabiji od donjeg u takvim setapovima i ne moze se bas nazvati pravim stereo zvucnicima ni jedna takva postava. Prave stereo zvucnike ima npr Xperia XZ Premium ili Pixel 2 XL (oni mi prvi padaju napamet).
A kod LG se ima utisak kao da ekran proizvodi zvuk a mozda je i stvarno tako. Bilo je price u klipovima na YT o tome.
A sto se tice baterije pa pitanje koje su verzije testirali i uporedjivali. Ako je Exynos, mozda je nova verzija jos vise odvrnuta, mada bi po pravilu novi ekrani trebalo da su i stedljiviji. Ko zna sta je tu po sredi. [emoji3]
 
Nista, porudzbine za juznokorejsku verziju na PM, samo 2000e :D
 
Dobio sam opomenu jer sam rekao da je OneUI ruzan???

Jesu ovde moderatori Samsungovi sendvicari ili sta se desava? Kakav je flejm reci da je Ui ruzan?????

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Dobio sam opomenu jer sam rekao da je OneUI ruzan???

Jesu ovde moderatori Samsungovi sendvicari ili sta se desava? Kakav je flejm reci da je Ui ruzan?????

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
Možda je trebalo da napišeš da je napreDNO lep,a mi bi razumeli[emoji41][emoji41][emoji41]

Sent from my SM-T825 using Tapatalk
 
Dobio sam opomenu jer sam rekao da je OneUI ruzan???

Jesu ovde moderatori Samsungovi sendvicari ili sta se desava? Kakav je flejm reci da je Ui ruzan?????
Konstatacija: "Meni je ruzan".
Flame: "Ruzan je"

Verovatno im je dojadilo da ljudi izjavljuju svoje misljenje kao cinjenicu :D
 
Ali stvar ukusa i nije činjenica. Mišljenja su različita isto kao i ukusi, pa čak i viđenje nečega različito tumačimo.
Interfejs samsungovih telefona je meni dojadio, mahom jer sam okružen samsungovim telefonima.

Послато са HTC U12 life уз помоћ Тапатока
 
Je li neko vec narucio S10? Ako jeste kad su rekli da ce mu stici tel? Pretpostavljam da ce posle 8. marta biti dosta telefona u oglasima, sta mislite koliko jeftinije nego u prodavnici?
 
Je li neko vec narucio S10? Ako jeste kad su rekli da ce mu stici tel? Pretpostavljam da ce posle 8. marta biti dosta telefona u oglasima, sta mislite koliko jeftinije nego u prodavnici?

Isporuka pocinje 8. marta bar tako kazu ali moze da se ocekuje i par dana ranije. Cena po obicaju, bice oko 100e jeftiniji u oglasima za par dana.
 
Jel ljudim ovde generalno smeta Exynos jer ih koci u realnom radu ili im smeta osecaj da ovde ne prodaje Snap pa su “namagarceni”?
Ja sam imao i S8+ i S9+ i bio sam zadovoljan i brzinom u radu i sot-om od ~5h u proseku otprilike...da ne pratim bench ne bi iskreno ni znao za tu neku razliku izmedju procesora koja je kao krucijalna u svakodnevnom radu...malo se preteruje


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ovde se stvara pogresna slika o tome. Nece se primetiti razlika u svakodnevnom radu (iako i ona evidentno postoji). Ono gde je razlika izrazenija je svakako trajanje baterije, posebno kada je 4G u pitanju. Dakle baterija i zagrevanje samog moba pri nekom ozbiljnijem radu (sto na kraju krajeva i dovodi do obaranja performansi ali opet kazem, razliku u radu prosecan korisnik sigurno nece primetiti).
Malo je vise smorila ta prica jer ko zeli generalno Samsung mob taj ce i uzeti isti, nebitno da li u njemu bio Exynos ili SD, kad vec nema mogucnost izbora.
 
Nije bas tako. Ja na poslu nemam wifi pa sam pola dana samo na 4g mreži. Snapdragon tu dominira i tu nema sta da se diskutuje, exynos mnogo brže troši bateriju. To je nešto što prosečan korisnik može da primeti vrlo lako. Na wifi gotovo ds nema razlike.

Sent from my MIX 3 using Tapatalk
 
Jel ljudim ovde generalno smeta Exynos jer ih koci u realnom radu ili im smeta osecaj da ovde ne prodaje Snap pa su “namagarceni”?
Ja sam imao i S8+ i S9+ i bio sam zadovoljan i brzinom u radu i sot-om od ~5h u proseku otprilike...da ne pratim bench ne bi iskreno ni znao za tu neku razliku izmedju procesora koja je kao krucijalna u svakodnevnom radu...malo se preteruje
Kakav je bio slucaj za root, Xposed podrska, ROMovi i ostalo, da li su uglavnom prvo izlazili za SD verzije Galaxy-a ili oba?
 
^ Bolja je podrska za SD.
Nije bas tako. Ja na poslu nemam wifi pa sam pola dana samo na 4g mreži. Snapdragon tu dominira i tu nema sta da se diskutuje, exynos mnogo brže troši bateriju. To je nešto što prosečan korisnik može da primeti vrlo lako. Na wifi gotovo ds nema razlike.

Sent from my MIX 3 using Tapatalk
Pa to i ja kazem ali sto se tice performansi u svakodnevnom radu u smislu otvaranja apk i tako tih stvari prosecan korisnik svakako nece primetiti razliku. U igrama da ali vrtenju apk tesko. [emoji4]
Za 4G i zagrevanje sam vec rekao tako da se slazem u vezi toga.
 
Slazem se vecina to i nece primetiti ali ipak zasto da za iste pare dobijamo losiju stvar,nema smisla vise,ovo je prvi put da necu uzeti s seriju a imao sam sve od jedinice pa na ovamo
 
Slazem se vecina to i nece primetiti ali ipak zasto da za iste pare dobijamo losiju stvar,nema smisla vise,ovo je prvi put da necu uzeti s seriju a imao sam sve od jedinice pa na ovamo
Takodje preskacem 10ku zbog exynosa. Iz principa. Jedino ako ne uleti neka extra kombinacija. Ali to je slabo verovatno.

Послато са SM-G960F уз помоћ Тапатока
 
Ko je navikao na Samsung i na njihove modele mislim da je glupo da preskoci desetku samo zbog cipseta jer time nece nista postici. Sigurno Samsung nece promeniti svoju politiku zbog toga. [emoji4]
 
Polako,obice im se njihova politika o glavu ,nije samo stvar cipseta nego i drugih marketinskih gluposti,pa sto bih kupovao sad u preorderu i dobijao sluske kada ce za mesec dva davati vredniji poklon,bar je tako bilo i sa s9 i n9 sto je pi mom misljenju sramota,ispadamo budale sto kupujemo na pocetku ne znajuci kakve su mane telefona,ovako sacekas tih mesec dana i dobijes mnogo vise a da ne pricam kakvi ce po,kloni biti ako p30 napravi nesto novo(4 sociva pozadi ili neku inovaciju jos),po meni samsung bukvalno nista novo nije stavio u tel (ako im je fp skener inovacija o kojoj toliko bruje onda stvarno ne znam sta reci,naravno tu je i novi cipset koji nama nece skedovati) i po meni ne vredi s serija te pare
 
Možda nije stavio ništa novo, ali zato nije ni oduzeo (3.5mm džek kao svi ostali) i to mnogi znaju da cene.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
Trebali su da pojacaju poklone za exynos uredjaje, tipa neki smart watch, WC itd..

Послато са SM-G960F уз помоћ Тапатока
 
Nazad
Vrh Dno