Šta je novo?

Samsung Galaxy S10/Plus

Čekaj hoćete da kažete da je drugačiji ROM instaliran za telefon sa Snapdragon-om u odnosu na Exynos???
Čak i ako je isti model telefona i ista android verzija??
Da, koriste se drugačiji drajveri. Zamisli PC sa Windows-om ali je jedna AMD mašina a druga Intel. Drugačije je sve - CPU, GPU, mobo.
 
Pa drugaciji su za Srbiju ROMovi a kamo li za SD-EXY za Srbiju imas SEE, MSR, TOP, mi koji imamo telefon iz Telenora - MSR rom imamo najgora azuriranja, pa rucno ubacujem SEE update, SEE dobije 3 azuriranja mi jedno. Nekad si mogao lagano da menjas sa MSR na SEE sad moras da menjas CSC al ajde nije ni to tesko.
 
Pa očigledno je da je nešto drugačije.
Ovaj SD SoC u Samsungu se radi isključivo za određena tržišta te me ne čudi da je i softver specifičan.
Dosuše, Sepski gotovo nikada ne stavljam na mob pa ne mogu mnogo o tome.
 
Ma dobro ajd' sta je tu je, nije tako strasno, bitno mi je da telefon lepo radi bez greske, zadovoljan sam generalno, samo hocu li dobijati normalno azuriranja ili cu morati nesto rucno da radim?
Inace koju kvalitetnu foliju/staklo preporucujete za s10 plus, ja sam bio u jednoj radnji stavili su mi neku nillkin kazu da je dobra, nije bas jeftina, samo me iritira onaj providni krug gde je senzor za prst na ekranu, tj vidi se samo na svetloj pozadini, malo iritira, verotavno dok se ne naviknem
 
kako ne .. drugi soc, drugi rom .. ja sam inace sve vise razocaran baterijom na s10+ .. jeste tel dve god star, i ako nikad nije punjen na quick charge, i ako koristim dual sim, i nemam puno aplikacija, baterija izgleda da je sve gora, dan ako sastavim to je ...
 
Meni je bas baterija pre svega bila glavni razlog da uzmem snapdragon i jos par nekih stvari koje nisu bas toliko bitne al ajde. Evo jutros sam ga kupio oko 11 pre podne imao je 81% a sad dok pisem 32% i ukljucenost ekrana 3h 50m, ali dobro dok pogasim neke nepotrebne aplikacije i optimizujem ga dobro, racunam bar 2 cela dana uz normalno do nesto malo jace upotrebe, videcu kako bude, dok jos proucim gde se sta nalazi i sta za sta sluzi....
 
Da bi se normalno apdejtovao mora naziv modela da bude G975U1 a ne U i da CSC bude XAA ako se ne varam ili AXX (pogledaću kako je na mom S10 kad ujutro izađem iz 3će) inače nema ništa od apdejta!
 
Razjašnjenje:
G975U - network branded telefon i mora se upariti sa CSCom nekog USA operatera npr. USC ili ATT ili VZW... da bi se telefon uopšte apdejtovao
G975U1 - open USA (unbranded) telefon i mora se upariti sa unbranded CSCom kao što sam npr. ja za svoj odabrao XAA (ostali me nisu interesovali pa ni ne znam koji su) da bi se telefon uopšte apdejtovao

Svi ovi SD Samsunzi koji se kod nas prodaju nose oznaku G97xU a nose CSC koji je unbranded XAA i nikada se samostalno neće apdejtovati.

Jedini lek je da se na eBay-u kupi ključ za SamKey aplikaciju preko koje ćete promeniti CSC na želkenu oznaku. Nakon toga skinete odgovarajući rom (koji mora da prati CSC koji ste ubacili preko SamKeya) preko Frija programa. Pokrenite Odin-a (mislim da mora 13.x modovani), dovedite fon u d/l mod, priključite ga na PC i otflešujte Odinom.
Nakon reboota telefona imaćete mogućnost sasvim normalnog apdejta (svakog meseca).
Uživajte!
 
Evo kod mene ovako izgleda:
 

Prilozi

  • s10 plus.jpg
    s10 plus.jpg
    70.7 KB · Pregleda: 30
Tvoj je G975U-XAA/XAA/VZW i nemere se sam apdejtovati.
Tako je bilo i kod mene na S10+
Skini Friju i iz nje, ručno, potraži i skini poslednju verziju rom-a za G975U1 verziju i za XAA pod CSC.
Nadji i skini Odin-a verziju koju sam napisao i iz njega uflešuj rom iz Frije. Kada i ako sve bude ok, fon se restartuje i probudi se kao G975U1-XAA/XAA/VZW i jefino će se na ovaj način uvek sam apdejtovati.
Nije jednostavno ko nije radio.
 
Ja mogu na moj TOP da stavim DBT i da posle dobijam OTA azuriranje redovno?
Pun mi je q vise VIP-a, poslednje azuriranje bilo maja.
 
Ljudi jel se desava nekom da mu telefon gubi WIFI. Prvo sam mislio da je do SBB rutera ali i kad sam bio na odmoru rekao bi da je par puta gubio.
 
Koja je najbolja aplikacija za led notifikaciju oko kamere za s10 plus, a da ne mora AOD biti aktivan vec samo svetlo oko kamere?
 
Nijedna.
Sve redom sam isprobao i sve arce bateriju a rade isto ili slicno.
Mani se toga. Drugarska preporuka.
Razmisli sam. Ako si vec izvadio da proveris da li svetli oko kamere, za toliko ces tapnuti 1x na ekran pa ce ti se otvoriti Lock Screen i videces sve sto je, i da li je, novo...
 
Koja je najbolja aplikacija za led notifikaciju oko kamere za s10 plus, a da ne mora AOD biti aktivan vec samo svetlo oko kamere?
Ja sam svojevremeno, dok sam imao S10 plus, koristio AOD Notify (prethodno sam imao N9 pa me užasno nerviralo što su izbacili lampicu). Možeš da namestis da se aod pali samo kada imaš notifikaciju. Free verzija ima dosta ograničenja, ali je tada barem bila sasvim upotrebljiva. Na N10+ i na N20U je npr. nisam koristio, pošto realno gledano telefon uvek negde imam po rukama i što reče kolega, tapneš ekran i vidiš da li ima nešto novo :) Probaj aplikaciju ako ti je tako nešto potrebno, cool izgleda svetlo oko kamere, a i ja se ne sećam da je tada nešto epohalno srkala bateriju.
 
Iskreno probao sam vise njih i ta AOD Notify mi je najbolja, malo sam eksperimentisao, sve je to lepo ali ode baterija dzabe... Kao sto kazes - dva puta tap na ekran i to je to, sasvim dovoljno
 
  • Like
Reagovanja: GSM
Izvinjavam se na duplom postu, primetio sam da preko device care app ne moze da se izbrise sav kes od aplikacija (cisti samo apps u pozadini i ram), tj ne moze uopste vec mora jedna po jedna aplikacija u apps meniju. Da li je tako na svim samsung telefonima sa One Ui 3, znam da je na drugim telefonima bio onaj optimizer sa opcijom optimize now i ocisti svo smece ukljucujuci i kes od svih aplikacija. Da li onda da probam sa nekim aplikacijama za to, imate li neke preporuke, samo da radi dobro posao? Jedino sto sam probao, a da mi valjano radi je SD citac app i onaj files by google kako kad.
 
Mozes CCleaner ali ja ne bih dirao nista. To sto Samsung ima za optimizaciju je sasvim dovoljno za njegov neometan rad (nije cak ni neophodno).
Opusti se malo i koristi fon maximalni a nemoj dozvoliti da on koristi tebe ;)
 
@dzidza_bidza

Koristio sam S10 do februara(prešao na S21 Ultra) i SEE firmware koji je preko OTA ''dolazio'' lično mi je najviše odgovoarao, pre nedelju dana drugarovoj ćerki se ''zakucao'' S8 skinem SEE firmware prebacim na telefon odmah proradi i sam opet preko OTA ''skine'' update telefon iz 2017god. sve proradilo...
 
Pozdrav. Juče sam kupio S10 plus.
Uzeo bih nešto za zaštitu. Našao sam neku Nilkin masku,a takođe mi treba predlog zaštite za ekran.
Koju zaštitu da stavim i da li zna neko gde ima u Novom Sadu da se kupi a da oni nameste u radnji?
Cena nije bitna. Bitno mi je da je sigurno i kvalitetno.
Hvala.
 
meni nudi kumulativni update od 2GB skoro ali to stoga sto sam jos na A10 ;)
 
Supruga koristi s10+ sa samsung clear view coverom, koji se poluraspada.
Imate li preporuku za neki cover, poželjno na preklop, a da je dostupan kod nas i da nije 60e+
 
Što ne proba bez ikakvog covera? S10e sam nosio bez zaštite godinu i po, evo sad s10+ takođe i nemaju pecku jednu.
 
Supruga koristi s10+ sa samsung clear view coverom, koji se poluraspada.
Imate li preporuku za neki cover, poželjno na preklop, a da je dostupan kod nas i da nije 60e+
Mozda ovako nesto, ima kod nas...ja koristim super frost, a ima zanimljivih fiber textured
 
Poslednja izmena:
Hvala. Imamo taj nilkin na još nekim tlf u familiji. Samsung original bolji, ali...
 
Iiglo je skroz ok.

20210904_115831.jpg20210904_115928.jpg
 
Pozdrav drugari, koristim vec dugo s10+, ali zbog ranije loseg iskustva nisam nikada azurirao sistem. Toliko sam ignorisao da je ostao na septembarskom iz 2020-e, znaci evo godinu dana. Prestao sam skroz da pratim desavanja na polju Androida i azuriranja tefona. Sad iz dosade citajuci, vidim da za s10 ima A11 i OUI3.0. Telefon me savrseno sluzi, al iz dosade uzeh da citam pa se nadjoh u dilemi da li ga azurirati ili ostaviti ovakvog i koristiti do daljnjeg. S'jedne strane bih ga mozda i azurirao jer mi je malo dosadio, pa bi sa novim sistemom imao utisak "novog telefona", a sa druge strane telefon me odlicno sluzi, baterija drzi ceo dan i ne bih da ga "ubijem". Kakva su vasa iskustva sa A11? Sumnjam da ovde iko i dalje drzi svoj tefon na A10 ili se varam?
 
Nazad
Vrh Dno