Šta je novo?

Samsung Galaxy S10/Plus

Kod mene najnoviji a11 update, juče ponovo obrisao cache partition, bez ikakvih problema.

Sent from my SM-G973F using Tapatalk
 
Meni je SD verzija mozda imaju neki bag sa ovim apdejtom, sve moguce sam pokusao i jednostavno nece, bas cudno.

Послато са SM-G9750 помоћу Тапатока
 
Ode drugarici zadnje staklo na moje oči. A, kakva nesreća. Bukvano je spustila na ključ i samo se čulo krc. S10 plus model je u pitanju. Verujem da je zamena nekih 50+ evra u ProMobiju.
 
Drugari, treba mi pomoć, ne mogu da nađem, da se display ne pali prilikom obaveštenja (SMS, Viber...), samo Edge screen da se pojavi. :)
 
Rešio sam problem, morao sam u Viber da podesim da ne uključuje display kad stigne poruka.
 
Juce sam instalirao A11 i odradio factory reset, iskreno nisam puno ocekivao od apdejta. Ali vec prvi dan sam bas odusevljen baterijom, barem 20-30% duze traje. Prvi put, u zadnjih godinu i po dana, otkad imam S10 sam uspeo da imam vise od 7h SoT-a. Nadam se da ce ovako ostati i dalje, bas sam se obradovao. :)
 
Da, samo da nešto ne upropaste sa 3.1, jer su ranije znali da zablistaju pa da spucaju sve u sledećem update-u,
 
Juce sam instalirao A11 i odradio factory reset, iskreno nisam puno ocekivao od apdejta. Ali vec prvi dan sam bas odusevljen baterijom, barem 20-30% duze traje. Prvi put, u zadnjih godinu i po dana, otkad imam S10 sam uspeo da imam vise od 7h SoT-a. Nadam se da ce ovako ostati i dalje, bas sam se obradovao. :)
Meni je baterija loša na a11.

Jesi nakon factory reset-a tel ponovo sve podešavao ili si vratio backup?
 
Nakon factory reset-a sam samo kontakte vratio, a aplikacije sam jednu po jednu ponovo skidao sa play store-a.
Ako ti je baterija bas losa, a telefon ti je i dalje pod garancijom, mozda da odes do servisa da im trazis da ti zamene bateriju. Ja sam bio u ProMobiju, i meni su prihvatili garanciju i bez problema zamenili bateriju.
 
AccuBattery mi pokazuje 91% healt.
Evo kakvo je stanje.

Edit: druga slika ubačena.
 

Prilozi

  • Screenshot_20210212-144751_AccuBattery.jpg
    Screenshot_20210212-144751_AccuBattery.jpg
    87.1 KB · Pregleda: 61
Poslednja izmena:
Ja nazalost nemam AccuBattery pa da uporedimo rezultate.. imam samo ovaj screenshot od juce.
Screenshot_20210211-231102_Device care.jpg
 
Evo kako je kod mene.
 

Prilozi

  • Screenshot_20210212-153741_Device care.jpg
    Screenshot_20210212-153741_Device care.jpg
    65.3 KB · Pregleda: 51
Jel neko ima t mobile s10? Nikako da stigne update. Razmišljam da flashujem firmware za unlocked verziju? Jel mogu nešto da zeznem i na šta da obratim pažnju?
 
Moguce da je do toga.
Uglavnom sam na wifi, mobilni net jedino kad nisam ni kuci ni na poslu.
 
Nisam video da je neko pominjao ovde, ali da li ste videli da je od A11 promenjen pristup Recovery modu. Sad mora da bude ima usb konekciju (ili na komp ili na slusalice ali ne moze punjac) kao preduslov za recovery.
 
Koliko sam video, to važi samo za Exynos modele, kod Snapdragona i dalje može na stari način, tj. bez USB konekcije...?!
 
Da tako pisu bar (imam Exy), sto je meni cudno da uvedu takvu promenu selektivno (zavisno od SOC-a) a zvanicni odgovor je da je to uvedeno zbog "bezbednosti" da korisnici ne bi slucajno aktivirali Recovery...
 
Dakle ako se neko neckao, može slobodno da flashuje U1 firmware na U firmware. Za one koji ne znaju, većina snapdragon Samsunga za Usa tržište ima U firmware nekog operatera, samo simfree modeli imaju U1 firmware. Moj telefon je bio sa tmobile mreže, s obzirom da kasne redovno su novim verzijama, pogotovo sada kada su u fazi spajanja sa Sprintom, nisam više hteo da čekam pa sam to sinoć odradio.
 

Prilozi

  • 2021-2-20_10-5-41.PNG
    2021-2-20_10-5-41.PNG
    375.6 KB · Pregleda: 33
E pa čestitam...i vreme ti bilo za A11 😇🤭
Sad si miran još par meseci sa istim telefonom dok me krenu gremlini opet 🤣
 
Primetio sam na telefonu izmene a i citam sta uradise za dual sim opcije...sramota...e sad pored svih bolesti moj telefon se povampirio dodatno, imam dva viber naloga i na drugom koji je preko opcije Dual Messenger ne cuva mi fotografije koje mi stignu a ukljucena mi je opcija Save to gallery.
Drugi problem je sto mi mts kartica od jednom ne dozvoljava call forwarding, kada je u slotu jedan izbacuje failed call forwarding sim 1 a kada je u slotu 2 izbacuje istu gresku samo sim 2, ustanovio sam da je do kartice, ne do uredjaja, da li mogu preko operatera to da resim ili moram menjati karticu?
 
Meni juče stigao novi upade.
Strah me da ga instaliram. 😄
 

Prilozi

  • Screenshot_20210223-135625_Software update.jpg
    Screenshot_20210223-135625_Software update.jpg
    78.3 KB · Pregleda: 24
Meni juče stigao novi upade.
Strah me da ga instaliram. 😄
Ако превазиђеш страх ускоро и задовољиш знатижељу, пиши утиске да знамо шта нас очекује 😄
Мада из мог искуства, нисам имао проблема узрокованих безбедносном закрпом.
 
E pa čestitam...i vreme ti bilo za A11 😇🤭
Sad si miran još par meseci sa istim telefonom dok me krenu gremlini opet 🤣
Možda i krace, naišao sam na prvi problem. I dalje mi prepoznaje Telenor karticu kao tmb, odnosno csc je i dalje tmb iako sam instalirao unlocked firmware i nemam pojma kako to da promenim. Zbog toga mi sad ne radi VoLTE na Telenoru.
 
Ja u životu nisam upalio taj volte (nemam ni nameru) pa evo živim i dalje. Al razumem da imaš razloge već sutra da pređeš na nešto novo a ja osim folda 2 ne vidim ništa interesantno, a ovaj je opet ogroman sa druge strane 😉
 
Ако превазиђеш страх ускоро и задовољиш знатижељу, пиши утиске да знамо шта нас очекује 😄
Мада из мог искуства, нисам имао проблема узрокованих безбедносном закрпом.
Instalirao i nista. :D
 
Какви су вам утисци са А11 до сад?
Ја имам пар примедби до сад:
-визуелно изгледа ок и свиђа ми се прозрачност али сматрам да је сад превише копирања јабуке, мало се губи самсунг идентитет по дизајну
-примећујем губитак флуидности на више места коју на А10 нисам готово никад имао
-неке анимације ми делују успорено као да су предвиђене за 120hz па на 60 делују спорије
-за сад ништа битно од багова нисам имао (одрадио само чишћење кеша после апдејта)
 
Pa vidiš da već godinama apple i android sistem sve više nalikuju...još jabuci ostalo da stavi aod i multitasking i game over
 
Nazad
Vrh Dno