Šta je novo?

Samsung Galaxy S10 Lite

Nije loše za A11 Sot, 60/40 4g/wifi
d8ac5ad1da9dd72b22f3b00d1c7672c3.jpg


Sent from my SM-G770F using Tapatalk
 
Ja o ovome na duplo skupljem...ma sta duplo skupljem, skoro 3 puta skupljem uredjaju mogu da sanjam.
 
Bolje da si ostao na N10.
Mijenjaj taj tvoj za N10 Snapdragon, dobićeš 300e (možda) bolju bateriju i iste performanse [emoji41]

Sent from my SM-N9700 using Tapatalk
 
Samo jedan na KP nazalost. Mozda ujurim neki od preko.
 
^ Bome posle SD teško bi me naterali na exy. Ako bude sledeći Samsung opet će ići SD pa makar sa garancijom do vrata.

Sent from my SM-G770F using Tapatalk
 
Razlika i udobnost koriscenja su drasticno razliciti. Tuzno je koliko dobrih aparata iz S i N serije ne mogu da pruze to korisnicko iskustvo kao SD braca.
 
Kratko sam imao S10 (pre njega dugo S9+), sad S10lite, i nema sanse da bih se vratio na punokrvni S10, bas zbog SoC-a. Jos da lite ima 12MP dual pixel kameru (mada ni ova nije losa) i kvazi stereo zvucnike, bio bi savrsen, uprkos nedostatku IP68... Od sada SoC mi je veoma bitan. Sta ce mi malo brzi autofokus ako nemam sot od 9+ sati i los signal. Exynos ne otpisujem totalno, nadam se da od Exy2100 pocinju bolja vremena za isti, a za sada se drzim SD855.
 
^ po meni je odličan uređaj, jedino da ima malo bolju kameru bio bi savršen. Što se tiče stereo zvuka i IP68 manje mi smeta, svejedno koristim slušalice.

Sent from my SM-G770F using Tapatalk
 
Čini mi se da je prelaskom na A11 Here prestao da radi (na ext kartici), a i Magic Earth se pokreće dugo.

Sent from my SM-G770F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Stigao januarski, klasični security update...
0b43a3e8b3c93690554e5afa3eeaf35c.jpg


Sent from my SM-G770F using Tapatalk
 
Sta znaci 99% wifi na potrosnju to je strasno ali sa minimum razgovora, rad od kuce i jako puno citanja na netu:

Screenshot_20210130-102308_Device care.png

Takodje da li vi imate brdo prijavljenih problema u App issue history sekciji (Device care->Care report, gornji desni ugao). Ja nisam primetio ni jedan problem sa ovim prijavljenim programima, nikakvo blokiranje ili pucanje.

Screenshot_20210130-102624_Device care.png
 
Isplati li se kupiti nov s10 lite za 370 evra? S obzirom da je model star godinu dana, a chipset dvije. Kad kupim telefon, koristim ga po 2~3 godine.
 
Isplati li se kupiti nov s10 lite za 370 evra? S obzirom da je model star godinu dana, a chipset dvije. Kad kupim telefon, koristim ga po 2~3 godine.
Po meni se isplati posto je telefon odlican, u svojoj cenovnoj kategoriji. SD855 jeste star vec 2 godine, ali bez problema ce raditi jos toliko. Telefon ce dobiti i Android 13 (ukupno 3 velike nadogradnje).
Mane: nedostatak ip68, nema stereo zvucnike, sporiji autofokus kamere nego sto je na dual pixel kamerama, kao i sporije okidanje u lowlight uslovima. Sve ostalo mozes da svrstas u vrline. Nema ni softverskih bagova, vidis da je tema "mrtva". 😁
 
Danas mi je stigao februarski update, nista novo, a sve i dalje radi k'o podmazano.
 
Resih i ja da se ponovim sa tel, samo jedan meni bitan detalj, da li je dual sim ?
 
Jedan prodavac koga godinama poznajem rece da ima problema sa signalom i wifi-jem, pa samo da pitam ? Celo jutro vrtim i nigde ga nema u BG, ако neko zna nekog/negde moze poruka na pp. Hvala
 
Stigao UI 3,1 za Španiju , pa ko želi može preko Odina da flešne .

VersionAndroid 11
Changelist21054191
Build dateThu, 25 Feb 2021 07:44:50 +0000
Security Patch Level2021-03-01
Product codePHE
PDAG770FXXU4EUBA
CSCG770FOXM4EUBA
 
Meni juce, ne vidim apsolutno nikakve promene sem baterije. Deluje mi da jos bolje drzi. Odusevljava me ovaj telefon toliko da se bas razmisljam vredi li preci na S21.... ne vidim sem kamere nikakvu prednost.
 
Edit, minimalnih razlika ima u animacijama, tj fluidnosti istih. Dobijen je jedan novi wallpaper , baterija je definitivno bolja. Dodat je ambi light koji radi super posao. Kamera malo brze fokusira. Sve u svemu dobar up za ovaj fantastican telefon.
 
Mene je zapao primjerak sa izgrebanom kamerom i blago polomljenim staklom. Pokusao sam da trazim novi ali ne prihvataju jer smatraju da je fizicko ostecenje nastalo od moje strane ... A nije. Cak sam pazio u dzep kad ga drzim da nema kljuceva ili nekih ostrih predmeta, o padovima necu da pricam cuvam ga bolje nego sebe ... Uzeo sam ga preko MTEL-a u CG

Sve u svemu strasan telefon. Koristicu ga ovako do prodaje jer kamera radi odlicno...
 

Prilozi

  • Roaming MNE.jpg
    Roaming MNE.jpg
    156.5 KB · Pregleda: 30
Imam problem sa viberom da kad dolazni viber poziv pocne da zvoni, u isto vrijeme zazvoni default (ne viberov) notification sound ?
 
Poslednja izmena:
Proveri settings kod Vibera, ima opcija "use system sounds", mozda tamo nesto pravi problem?
 
Probao sam nekoliko starijih verzija vibera i dalje isto ... Strasno iritira
Ima li neko ideju sta moze biti problem ?
U attachmentu je prilozeno kako zvuci
 

Prilozi

  • Test.mp3
    274.6 KB
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno