Šta je novo?

Samsung Galaxy Note20 / Note20 Ultra

Godina nisam petaljao sa odinom pa me interesuje da li je moguć povratak na nekoliko meseci stariji firmware od onoga koji je na telefonu?

Po mom iskustvu sa Note 8, preko Odina je moguće instalirati bilo koju verziju firmware-a. Pa čak i ranije verzije androida, pod uslovom da telefon podržava tu verziju.
 
Godina nisam petaljao sa odinom pa me interesuje da li je moguć povratak na nekoliko meseci stariji firmware od onoga koji je na telefonu?
Zavisi koji je update u pitanju, stizali su update sa naglaskom da nije moguce vratiti na predhodnu verziju kada se ova instalira, jedino ti ostaje da probas da vidis da li ce proci.
 
Већ дуго размишљам о овоме и сад налетим на исто питање за Ноте 8.И ја бих да се вратим на неку старију верзију софтвера која је по Вама најбоља?Колико се сећам прве верзије софтвера за Ноте 8 приликом преласка на андроид 9 су биле фантастичне 10 пута бољи квалитет фотографија него сад.
 
Od prošle nedelje, sa prelaskom u novu firmu dobio sam Note 20 Ultra. Da ne mračim sada o svemu onome sa čim sam se sreo u prelasku sa prethodnog telefona (Xiaomi Mi 10), to je prosto period navikavanja.
Ono sa čim imam problem je što dual Viber i WA nekako ne sinhronizuju kontakte, ili bar ja ne umem to da uradim. Može neka pomoć, savet....?
 
Ono sa čim imam problem je što dual Viber i WA nekako ne sinhronizuju kontakte, ili bar ja ne umem to da uradim. Može neka pomoć, savet....?
Pogledaj na drugom forumu moj odgovor. Proveri da li si dao dozvolu dual Viberu i WA da mogu da pristupaju kontaktima.
 
Evo i ovde da ti odvorim, a na drugom forumu imaš detajnini odgovor. Settings/Advanced features/ Dual Messenger i isključi opciju Use separate contact list.
 
Obzirom na snagu koju je imao kada se pojavio, ovo je tačno. Nakon dve godine, tehnologija je dosta toga dostigla.
Lično sam još u fazi privikavanja, ali mi trajanje baterije (Exynos) i kvalitet kamere ozbiljno narušavaju pozitivne utiske brzine procesora, količine memorije, fluidnosti OS-a.... Kad govorim o kvalitetu kamere, govorim iz perspektive pravog punokrvnog flegšipa. Njegova kamera bi prosto morala da bude daleko bolja.
 
Kako dve godine?
 
U pravu si, moja greška, godinu dana je na tržištu.

BTW, pomalo me nervira FP senzor. Ne očitava onako kako sam navikao. Ima li još neko sličan problem? Ima li nekog rešenja?
 
U pravu si, moja greška, godinu dana je na tržištu.

BTW, pomalo me nervira FP senzor. Ne očitava onako kako sam navikao. Ima li još neko sličan problem? Ima li nekog rešenja?
Nakon prelaska sa Galaxy Note 8, čiji je fp sensor pozadi, a koji sam koristio kažiprstom, sada mi je baš nezgodno da se priviknem na palac na displeju. Baš mi je teško, ali dobro, biće bolje.
 
Lično nemam problem sa lokacijom senzora (isto kao na Mi10 koji sam pre koristio). Više imam problem sa preciznošću i brzinom odziva. Možda je u nečemu grešim....
 
prosto fp senzor nije u klasi telefona...na n20 ultra mi je fp isti kao na ženinom a70, dakle traljav...

a slažem se i za kameru, tu prosto nešto nije u redu...od dodatne oštrine do lošeg fokusiranja, opet loše za tu klasu telefona...najgore je što moraš da škljocaš kao manijak pa da onda vidiš šta si uradio, nema šanse da se pouzdaš u kameru da će iz prve napraviti ok fotku, i nema načina dok fotkaš da znaš hoće li ispasti dobro...na starom lg v20 sam znao odmah da li će fotka biti ok kad škljocnem, ovde nema šanse...

na kraju dana, nisam se pokajao, ali mislim da više neću juriti nijedan samsung flagship...bar za sledeći telefon :) ne znam, čini mi se da čovek sa A72 dobije 90 posto onoga što radi i n20u za bar 2 ili 3 puta manju cenu...ne računam tu nošenje telefona u bazen i u more, što ne bih radio ni da je u kutiji za nuklearne glave, kao što ne bih telefon stavljao na ringlu da napunim bateriju.... :)
 
Poslednja izmena:
Dobio li je neko braćo neki svežiji update od avgusta meseca? Evo prođe ihaj a ja zakucan za leto :). Generalno sam zadovoljan Note-om uz sve manjkavosti koje ima a znamo da ih ima.
 

Prilozi

  • Screenshot_20211103-070741_Software update.jpg
    Screenshot_20211103-070741_Software update.jpg
    80.4 KB · Pregleda: 21
Dobio li je neko braćo neki svežiji update od avgusta meseca? Evo prođe ihaj a ja zakucan za leto :). Generalno sam zadovoljan Note-om uz sve manjkavosti koje ima a znamo da ih ima.
Ako je iz Telenora onda ne, telefoni sa MSR firmware dobijaju jednom u 3, 4 meseca i kod mene je avgust, mrzi me vise da skidam preko Frije i ubacujem, SEE izbacuju svaki mesec.
 
A1 je, nije Telenor, ali to mu dođe na isto. Neizmerno sam radostan što A52 dobija redovnija ažuriranja a tri puta je jeftiniji.
 
Eto i mene u vašem društvu, Note 9 ode u zasluženu penziju, a zamenio ga je Note 20 ultra 5g sa sd, dual sim.
 
Pravi izbor, nema greške. Da posluži kao Note9 x2 :).
 
Hvala :) dok se malo priviknem na hladan telefon :) Note se svako malo grejao prilikom surfovanja, na ali expressu i slično.
 
Poslednja izmena:
865 je dobar, nema šta da se priča, ali zato 888 kao furuna kada se puni a Boga mi kada se i koristi. Sreća pa je Note20 Ultra sa 865 pun pogodak.
 
865+ 😀😉
 
My bad, ali male su razlike da se ne lažemo :).
 
MTS je sad SEE zato dobijaju svakog meseca, mislio sam da je i A1 presao na SEE al izgleda da i dalje fura svoj kao i Telenor pa ne pustaju po 3, 4 meseca update. Ajde da je update neka glupost al bilo je nekih gde je poboljsana kamera, naravno Telenor taj nije pustio pa sam rucno preko Odina ubacivao SEE update.
 
@Proday Oduvek si voleo egzotiku :). Čini mi se da si čak među prvima i imao sa Snap-om. Meni za sada Exy završava posao ali nažalost ništa više od toga. Dve kartice i da ga intenzivnije koristim, sastavio bih kao na Flip3 modelu, ni pola dana.
 
Odvratna je baterija na Ex. Koristim 2 kartice i ne mogu da sastavim iznad 3.5 sata SoT. Od 7h sa 100% uz uobicajenu upotrebu do 19h uvek skoro dogura do 5% i mora na punjac tih poslednjih par sati.
 
Nazad
Vrh Dno