Šta je novo?

Samsung Galaxy Note20 / Note20 Ultra

Da li neko zna da li ima razlike u display-u za Note20 Ultra sa Exynos i sa SD verzijom? Konkretn, u pitanju je SM-N9860 (HK verzija). Naprsao je ekran iznutra i mora da se menja, citao sam na nekoliko mesta da nisu isti konektori, negde pise da jesu. Zvao nekoliko servisa, vecina kaze da mora da se otvori telefon da bi znali da li je isto..
Molim vas za proverene informacije, bez nagadjanja, nije mala para(oko 300e), a necu da ga otvaraju uzalud. Hvala svima na odgovorima, pozdrav!
 
za početak sam uzeo nillkin tactics masku, ako neko ima neki predlog za nešto bolje i elegantnije slušam...deluje ovo ok, jedino što su ivice čini mi se ipak izložene malo više nego što bi trebalo...

a juče sam se setio da sam nedavno dobio na poklon silvercrest bežični punjač, piše da je 10W, brzina mi nije toliko važna nego samo da pitam jel preporučljivo baš taj da koristim? inače radi, puni bez problema...
 
^Kupio sam za 600 din ovu rupčastu(za S20 i za S20 Ultru), em telefon može da "diše" , em ivice prelaze malo(dovoljno) preko ekrana, em ne klizi. E sad, da li je to za tebe dovoljno elegantno...ne znam? Meni je zaštita telefona primarna, a elegancija me ne zanima. Što ne znači da ova futrola nije manje ili više elegantna...kako kome..."o ukusima se ne raspravlja".
 

Prilozi

  • 20210722_142558.jpg
    20210722_142558.jpg
    74.5 KB · Pregleda: 61
  • 20210722_142341.jpg
    20210722_142341.jpg
    123.4 KB · Pregleda: 39
  • 20210722_142334.jpg
    20210722_142334.jpg
    97.1 KB · Pregleda: 51
istu ovakvu rupičastu imam za samsung a70 i sve imaju isti problem...pošto imaju rupice za svaku kameru na wide kameri odseku dobar deo kadra :rolleyes: inače mi se kao maska sviđa, super je, ali kad hoću neki širi kadar šipak, ne skida mi se baš maska svaki čas zbog toga...
 
Nisam to još primetio...zaista retko kad slikam nešto, baš ću sad probati širokougaonu kameru.
 
utisci su za sada odlični, jeste da nije baš vesela cena, ali negde se i vidi i oseća šta se dobilo...kvalitet razgovora recimo baš odskače od A70 koji sam prosledio ukućanima...kamera je i bolja nego sam se nadao, jer nisam generalno oduševljenjem kako samsung procesira fotke, ali ovo je dosta dobro...ekran, brzina, komfor koji pruža telefon, zvuk, olovka koja je meni korisna, knock knock...otisak prsta je daaaleko bolji od A70, nemam drugi parametar za poređenje, ali kako se pisalo da je loš(iji) ja nemam primedbe...više je čini mi se problem što je relativno manja površina za otisak pa to mnogima deluje lošije...

stvar koja me zbunila je što, bar ja, ne vidim nikakav benefit od 120hz...posvetio sam čitavo popodne upoređujući 60 i 120 i zaista ne vidim u čemu je fazon...nizti ja primećujem to smooth skrolovanje, nit to izgleda kao na onom njihovom primeru gde je kao 60hz bezveze a 120 samo klizi, ali ja to prosto ne vidim...

to su za sada prvi utisci, ovo je telefon toliko krcat svim i svačim da je verovatno potrebno više meseci da se sve provali...s pen sam recimo tek počeo da koristim i to za najprostije operacije, tu tek ima proučavanja...

@marinko98

n20 ultra je zapravo greota držati u bilo čemu, jer su materijali takvi da se zaista uživa u tome, ali ajd sad, ne bih se baš zezao oko toga bez ikakve zaštite...osećaj u ruci je zaista izvanredan bez maske...tako da znam da je teško naći nešto što je em dobra zaštita em ne upropasti baš mnogo dizajn telefona i njegove materijale...
 
Poslednja izmena:
@Altru samo jedno glupo pitanje, da li si ti upalio uopšte 120hz na n20 ultra?! Ne možeš druže a da ne primetiš razliku...meni sad oči "krvare" kad uzmem bilo šta od 60hz u ruke
 
pitanje jeste glupo...i ti ode na ignore...nemam stvarno ni vremena ni volje još i za pametnjakoviće na forumu...
 
Evo svet mi se srušio upravo zbog tvog ingora. Nek objasni neko čoveku da nosi i reklamira telefon, nešto mu tu ne radi kako treba!
 
Лепо ти је рекао човек ако не примећујеш разлику стави један дан освежавање екрана на 60Hz и видећеш разлику, користим овај телефон годину дана веруј разлика је као небо и земља, али најбитније је да те служи лепо телефон и уживај👍
 
Коначно ажурирање и за SD.
 

Prilozi

  • Screenshot_20210727-015939_Software update.jpg
    Screenshot_20210727-015939_Software update.jpg
    81 KB · Pregleda: 37
Лепо ти је рекао човек ако не примећујеш разлику стави један дан освежавање екрана на 60Hz и видећеш разлику, користим овај телефон годину дана веруј разлика је као небо и земља, али најбитније је да те служи лепо телефон и уживај👍
ma sve je ok, ali neke stvari zahtevaju dodatno objašnjenje...pre svega, ovaj telefon nije zaključan na 120hz, već je kako i piše to osvežavanje adaptive i "up to 120hz"...dakle, kad je 60 a kad 120 to prosto ne znamo i ne znamo koje osvežavanje zapravo gledamo....ali i pored toga ja nisam rekao da svi tripujete i umišljate, što je vrlo moguće jer očito telefon sve vreme ne radi na 120hz, nego da ja prosto tu razliku u onim aplikacijama koje koristim ne vidim ( ne igram igrice)...ko vidi, super za njega...nisam imao vremena da proučavam okolo kad telefon ide na maximum od 120hz a kada se prosto prebaci na niže frekvencije, i da li to znaju samo u samsungu...

s druge strane stiže pametovanje da "moram da vidim razliku" i da sam verovatno glup jer nisam ni uključio 120hz...inače nisam usamljen slučaj, ima toliko primera okolo gde čak većina ljudi kojima su demonstrirali 60 vs 120hz ne vide razliku...evo i na nekom xiaomi telefonu u drugoj temi čovek kaže isto što i ja, i naravno za njega stižu detinjaste poruke kako je ili ćorav ili mu nije ispravan telefon...
 
Poslednja izmena:
Ako ne vidiš razliku u prvih sekundu ipo, ili ti je telefon pokvaren (malo verovatno) ili si ćorav (više verovatno). Dokle god ljudi ne kažu golu istinu (makar bila i bolna) imaćemo ovde bolne ispade tipa "stavio sam te na ignore"...
 
još jedan (bolni) pametnjaković za ignore...očito nisi ni razumeo šta pišem....ovaj model nema locked 120hz već adaptive i radi u rasponu od 10hz do 120hz...velika je dakle verovatnoća da za većinu običnih operacija gledaš u 60hz i da misliš/tripuješ jao kako je dobro ovih 120hz baš je velika razlika...to se zove perception bias, progooglajte malo...a čak i kod telefona kod kojih postoji u podešavanjima 120/90/60hz i ako ga bajagi "zakucaš" na 120hz on i dalje ne radi u svim aplikacijama na 120hz, to važi čak i za igrice...
 
Vecina brovsera radi na 60hz tj radila je ,mozda je sredjeno tako da tiu ko kaze da vidi razliku u skrolovanju laze. Da se u svakodnevnom radu vidi,vidi se pogotovo ako si dugo na 120 pa zakljucas na 60 onda se bas vidi pogotovo na animacijama . A sto se tice aplikacija tu si u pravu,osim igrica uglovnom radw na 60hz
 
@dule2303

hvala ti, ovo je već korisna diskusija...ako sam te dobro razumeo, na 120hz bi trebalo da radi već, recimo, prilikom skrolovanja ekrana levo desno, ili ulaska u settings i slično na nivou UI? ili je i to disktutabilno? tu se opet vraćamo na specifičnost ovog modela, jer ko što rekoh ja ne mogu da ga zaključam na 120hz, mogu samo da izaberem opciju "do 120hz" i da otprilike gledam u pasulj kada i na koliko hz radi...postoji li bilo kakav način da se zna kada telefon radi na 120hz u tom slučaju?

sve me ovo podseća na nekadašnje klinačke fore kad ubaciš domaće cigarete u original kutiju, i daš nekome da zapali, a on nakon sekund i po uzdahne "jao, odmah se oseća razlika" :)
 
Da ne pričamo opet da ima program koji može da forsira 96 ili 120hz
 
koliko vidim adaptive mode je još i najbolji za bateriju, jer ide i do 10hz u pojedinim slučajevima...probaću baš kako se ponaša baterija u adaptive i 60hz modu...u principu to je ekskluziva ovog modela...

što se tiče baterije zadovoljan sam za sada, jedino me ubija link to windows koji ždere bateriju...isključio sam ga za sada a koliko vidim već dugo se vuku primedbe na to, verovatno su male šanse da to poprave...koristim ga ponekad, ali 20% posto baterije je stvarno previše da potroši, troši čak i kad ne radi pc...

a od toga da se razlika vidi uvek i svuda nakon sekund i po dođosmo do toga da moram da hakujem telefon i petljam sa dodatnim aplikacijama kako bi ga zaključavao na određene parametre i onda možda i vidim razliku...oukej...
 
danas se nešto setih da zaključam neke aplikacije u memoriji, kad ono samo 3 mogu da se zaključaju? i to nije više app lock nego keep open, što bi valjda trebalo da je isto...koliko se sećam na a70 sam mogao na koliko god programa da stavim lock...šta je sad "zamena" za to, pretpostavljam neki battery settings...

inače je dosta konfuzno sve oko raznih modova štednje, postoji štednja za wifi, power save mode generalno sa mogućnošću da biraš šta isključuješ, power saving mode ali da ti ostane 120hz, battery saving po aplikacijama, sleep mode za neaktivne aplikacije, stavljanje manuelno u sleep mode, pa još i u deep sleep...više ne mogu ni da pratim šta sam sve i gde uključio/isključio :)
 
Avg update stigao na VIP
 

Prilozi

  • Screenshot_20210817-120646_Software update.jpg
    Screenshot_20210817-120646_Software update.jpg
    116.6 KB · Pregleda: 19
zanimljivo...ovaj vip update ima 700mb, moj hong kong je 300mb, a za korejsku verziju je 1gb...a ne vidim da je bilo šta bitno dodato...
 
Subjektivni osecaj je da je telefon malo fluidniji posle update-a...
 
Koj brzi punjač kupiti? Kod operatera su oko 2500 25w Samsungov... ili neki drugi ima kao bolja varijanta?
 
Ha, dobra caka ovaj Bedtime mode. Like.
 
Nazad
Vrh Dno