Šta je novo?

Samsung Galaxy Note20 / Note20 Ultra

Što se tiče kamere, jeste brutala i vidi se napredak u odnosu na N10+, video je isto bolji, fokus brži. Par slika, zum je brutalan (fotkano iz ruke).
https://drive.google.com/drive/folders/1-80Q1zX8qApjXlkjn3Qb0ITBpsX2hBcY?usp=sharing

To je SD verzija. Za bateriju za par dana, obećava za sada je bolja od N10+ sigurno, kod mene 120Hz i ne idem ispod, konačno uživanje koristiti Samsnug bez trzanja. Isapda da im nije težak skin nego Exy sve vreme pravi problem, telefon leti na 12GB, SD i 120Hz. Čak nisam ni smanjio animacije, prvi Samsnug na kom to nisam uradio. Zvučni su boji (skidam im kapu), zvuk u toku poziva do sada najbolji na nekom telefonu koji sam čuo, spikerfon takođe brutalan za razgovor. Signal u odnosu na Exynos N10+ nebo i zemlja u korist SD verzije. Tu je i N10+ Exy pa ako treba nešto nekom da uporedim, ali ne znam šta bih rekao da je nešto bolje na starom modelu iskreno. Olovka je dosta unapređena, dosta je brži odziv. Jedino mi grba smetala, ali u futroli se ne primećuje i tako sam to zaboravo. Taster za paljenje/gašenje konačno sa desne strane, baš me nerviralo na N10+, nikako se nisam navikao.
Posto znam da si zahtevan korisnik koji koristi dve kartice, puno aplikacija i vecinu vremena na 4g postavi kad stignes sot.

Sent from my SM-G770F using Tapatalk
 
The verge je napisao za nove kamere na S20 ,,A new-generation camera with first-generation problems".


Sent from my iPhone using Tapatalk
Sajt koji je okačio onaj PC build guide pre par godina ne zaslužuje da se spominje kao izvor relevantnih stavova i zaključaka na IT forumu.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Da se upišem i ja sa "zmajem"
d5c020b80062de1c708dabafc42e228d.jpg
8812cedcfbef4a5a500806f714993a47.jpg
90e276c7a30eee4c0d31503f07c77145.jpg


Послато са SM-N960F помоћу Тапатока
 
Bravo, idemooo, samo Snapdragon rodjooo :)
 
Prvi put da ovoliko vodimo u korist snapa u nekoj samsung temi [emoji56][emoji847]

I to baš na vreme, danas novi update [emoji854][emoji4]

Edit: što se pominjane spigen cs maske tiče, ne može da se plaće dok je kartica zatvorena u telefonu, ali ono što mogu da potvrdim je da bez problema stanu tri kartice čime potpuno gubim potrebu za novčanikom (radna dozvola, vozačka i bankovna kartica) + kad su dve kartice same mrdaju se i prave buku, ovako se sa trećom lepo stisnu i ne mrdaju.

Sent from my SM-N9860 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Koliki je taj case kad u njega stanu 3 kartice...mogu zamisliti koje je osjećaj to držati u ruci u odnosu na čist telefon...svaka čast na tebe.

Edit: skoro 1.5 cm [emoji15]

Huawei P40Pro+ & Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Zivota mi moga, nateracete me da kupim SD verziju i da vidim gde smo...

Inace, stigle Buds Live. Posto imam Momentum True Wireless, mogu da napravim poredjenje. Pogotovo jer vecinom slusam Tidal, a tamo je sve lossless ili master.

Elem, Momentum TW lepse legnu u MOJE uho. Bolje mi leze tj stvaraju mi manji osecaj "zuljanja". Sama stabilnost u uhu je na sasvim zadovoljavajucem nivou. Kada Buds Live namestim da me ne zuljaju, onda mi ne legnu lepo na usni kanal i zvuk je losiji, a kada in namestim lepo na usni kanal, pocnu da me zuljaju, jer moram da ih nabijem uz skoljku.

Sama reprodukcija je drugacijeg karaktera. Na Buds Live je izrazeniji vokal, kao kada se EQ podigne u tom spektru od 500 do 2000 Hz. Bas mi je na slicnom nivou i reprodukcija mi je slicna. Visoki su za moje uho prijatniji na Momentum TW.

Kada sve saberem i oduzmem, Buds Live mi se vise svidjaju zbog bolje integracije sa Samsungom i cinjenice da ima bolju bateriju, ali mislim da ce vreme pokazati koje cu zadrzati. Iako verujem da ce to biti nesto trece, jer me kod Buds nervira sama ergonomija, dok mi na Momentum smeta povezivanje sa telefonom, jer cesto nece da se poveze sam od sebe, pa moram da uradim uparivanje.
 
Evo i mene u taboru. Snap varijanta :)

Prvi utisci fenomenalni. Osim veličine. Ali navići ću se na to.
f1738db6888c1ec57dae08f162ddf3eb.jpg


Sent from my SM-N9860 using Tapatalk
 
Svaka cast kolege za hrabrost da uzimate verzije zmaja sa "garancijom" od godinu dana. Gde je ostvariva takva garancija uopste? ProMobi nije sigurno. Pitam jer se dvoumim opasno da menjam N10+.
 
Ja i nemam garanciju :D ahahah, kao ni sa Note,8,9 i 10 xD
 
Svaka cast kolege za hrabrost da uzimate verzije zmaja sa "garancijom" od godinu dana. Gde je ostvariva takva garancija uopste? ProMobi nije sigurno. Pitam jer se dvoumim opasno da menjam N10+.
Ostvariva je kod prodavca sto si uzeo od njega, promobi ne radi ako ga nema kod nas.

Sent from my SM-G770F using Tapatalk
 
To mi je jasno ali gde ide aparat i koji se delovi ugradjuju u njega? Ovde ovlasceni garantuje original delove.
 
Svaka cast kolege za hrabrost da uzimate verzije zmaja sa "garancijom" od godinu dana. Gde je ostvariva takva garancija uopste? ProMobi nije sigurno. Pitam jer se dvoumim opasno da menjam N10+.
Od kolega što ga uzeše, retko ko sastavi godinu dana sa istim telefonom [emoji23][emoji23][emoji56]
Zivota mi moga, nateracete me da kupim SD verziju i da vidim gde smo...

Inace, stigle Buds Live. Posto imam Momentum True Wireless, mogu da napravim poredjenje. Pogotovo jer vecinom slusam Tidal, a tamo je sve lossless ili master.

Elem, Momentum TW lepse legnu u MOJE uho. Bolje mi leze tj stvaraju mi manji osecaj "zuljanja". Sama stabilnost u uhu je na sasvim zadovoljavajucem nivou. Kada Buds Live namestim da me ne zuljaju, onda mi ne legnu lepo na usni kanal i zvuk je losiji, a kada in namestim lepo na usni kanal, pocnu da me zuljaju, jer moram da ih nabijem uz skoljku.

Sama reprodukcija je drugacijeg karaktera. Na Buds Live je izrazeniji vokal, kao kada se EQ podigne u tom spektru od 500 do 2000 Hz. Bas mi je na slicnom nivou i reprodukcija mi je slicna. Visoki su za moje uho prijatniji na Momentum TW.

Kada sve saberem i oduzmem, Buds Live mi se vise svidjaju zbog bolje integracije sa Samsungom i cinjenice da ima bolju bateriju, ali mislim da ce vreme pokazati koje cu zadrzati. Iako verujem da ce to biti nesto trece, jer me kod Buds nervira sama ergonomija, dok mi na Momentum smeta povezivanje sa telefonom, jer cesto nece da se poveze sam od sebe, pa moram da uradim uparivanje.
Nešto treće...Senn momentum tw2...ispravili sve nedostatke predhodnika + novine [emoji56][emoji6]
Koliki je taj case kad u njega stanu 3 kartice...mogu zamisliti koje je osjećaj to držati u ruci u odnosu na čist telefon...svaka čast na tebe.

Edit: skoro 1.5 cm [emoji15]

Huawei P40Pro+ & Tapatalk
Poprilično manji od Spigen Tough kojeg nosih već na gomili telefona unazad [emoji6] Ne znam na šta se ovo 1.5cm odnosi?!

Sent from my SM-N9860 using Tapatalk
 
1.5 cm dimenzija...debljina...Note je 0.81mm a case 14.6mm...skoro pa duplo...ionako veliki uređaj i onda plus takav case...to mora da imaš osjećaš kao da držiš bukvar.

Huawei P40Pro+ & Tapatalk
 
Pojma nemam, al nemam grbu, čak je kamera i sa zaštitnim staklom i dalje uvučena 2-3 što mi je odlično na gradilištu. Kao što rekoh, navikao sam i na deblje zaštite, tako rlda mi ovo top + imam novčanik sa sobom [emoji847][emoji56]

Edit: još jedno veče dočekano...danas prvi put malo ozbiljnije strimovanje muzike što se vidi iz priloženog...
Sent from my SM-N9860 using Tapatalk
4e5c7cfd7ef23675491a579a289ec1d0.jpg
 
Poslednja izmena:
100->15%...3,5 sata SoT...samo [emoji15]

Huawei P40Pro+ & Tapatalk
 
Strimovao sam i ja muziku na moru po 2-3h dnevno, isto spotify na 4G. Ali ne vuce toliko bateriju, tako da, ne znam... 3h sot, sta to moze opravdati realno? Bez igara, bez yt...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Evo od posle podneva podešavam N20U , bukvalno sve iz početka (nisam hteo koristiti Smart Switch) , kompletno sve od početka. Ažurirao ga na septembarski apdejt , resetovao , ugasio i napunio do 100% . Na 120hz je sa uključenim lokacijskim servisima , sinhronizacijama, WI-FI +4G , AOD, adaptivno osvetljenje ... gomila ažiriranja aplikacija i podešavanja i evo koliko je potrošio baterije (kod mene nema štednje )... izuzetno fluidno radi na 120hz , ne greje se , " Zmaj" je pun pogodak (hvala Ivanu što mi je ekspesno nabavio SD varijantu N20U )

... evo baterije sad oko 23:30h
14d8245507651fe9f40ff866ca5ca310.jpg
f3cd515cf85a0bdbc6ae6b6d1cfe213b.jpg
787ff52448b399fbc063fc5471044f94.jpg
ccabe32ea5ae22653723f298408bae45.jpg


Послато са SM-N9860 помоћу Тапатока
 
Koristio sam Samsung od S2 do S9...nikad nije bio problem sa baterijom kad ga gaziš...ali stand by ga ubija...SD je još i OK ali Exynos...ako ga ne koristiš katastrofa. Sjećam se dana kad imaš puno posla pa ne stigneš koristiti...par poziva, poruka...dođeš kući oko 18h i imaš 30% i 2 sata SoT...to me je ubijalo u pojam, prvi potrošač ekran sa 30% a drugi Google play services sa 28% . A kad ga gaziš...u komadu 6-7 sati bez problema.

Huawei P40Pro+ & Tapatalk
 
@Proday
S10 lite ti je imao bolju autonomiju od N20U?
Apsolutno! Ne mogu sad sa sigurnošću da kažem koliko ali računam 10-20% (zavisnosti od toga da li držim telefon 60 ili 96hz).
Strimovao sam i ja muziku na moru po 2-3h dnevno, isto spotify na 4G. Ali ne vuce toliko bateriju, tako da, ne znam... 3h sot, sta to moze opravdati realno? Bez igara, bez yt...


Sent from my iPhone using Tapatalk
Tako je, kako je. Youtube da sam gledao, bilo bi poprilično bolje stanje [emoji6] I računaj 2 kartice, ne baš pun signal

Sent from my SM-N9860 using Tapatalk
 
E da, na N9 slusalica je bila dosta dobra, na N10+ osetno tisa ali sada stvarno rastura, kvalitetan i glasan zvuk.
Baš na slušalicu i zvuk sam imao najveću zamerku na N10+ kada sam prešao sa S10+. Totalno razočarenje, pisao sam ovde, pogotovo razgovor preko spikerfona, ljudi me ništa nisu čuli iako je bio na istoj udaljenosti (isto mesto na držaču u kolima) kao S10+. Note 9 i S9+ isto bio bolji zvuk su imali od N10+, ali S10+ po meni najbolji do tada. Sa N20 Ultra Snap su podigli nivo i ovo je brutalno dobro, bolji do sada zvuk nisu imali ni na jednom telefonu, bolji je od iPhone u toku razgovara (on je odlučan na 11 seriji).
Peca na Benč recenziji kaže da ima utisak za zvučnike da su slabiji od N10+, na SD verziji to nije slučaj i oni su bolji, više basa imaju, puniji su, jedino ako je Exy verzija slabija (kao u ostalim stvarima, ovde je Sony senzor kamere, Snap, 12GB, 5G).
 
Тек сад видим да је изашло ажурирање за СД, пошто сам на послу одложићу скидање када будем кући, какве су новине, јел апдејтовао неко?

Послато са SM-N986N помоћу Тапатока
 
Ево један СС за потрошњу батерије, јутрос пре 6 скинут са пуњача телефон, нон стоп упаљени мобилни подаци, инстаграм, телеграф, вибер, поруке,разноразне вести сам користио, укључен medium power saving mode Али са укључених 120 херца...
1e8b4072a241e82a6788d78d8d872deb.jpg


Послато са SM-N986N помоћу Тапатока
 
Posle septembarskog update 5g ponovo radi normalno u EU, SM-N9860, potvrdjeno od vise korisnika na xda... posto je pisano ovde da ne radi, pa ako nekom znaci, da zna da je ispravljeno

Sent from my SM-N9860 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Evo trajanje baterije (SD) , prvo punjenje sa svim ažuriranjima . Sve što ima sam isprobao od opcija , AOD , Lokacija, Sync , ... 120hz stalno (90%WIFI -10% 4G) . Ja sam prezadovoljan [emoji4][emoji106]
e9a0e6164eca86a90822fdd98002b3bb.jpg
3350a71f7218876ca7799db3de4ed0ec.jpg


Послато са SM-N9860 помоћу Тапатока
 
Pozdrav, prelistao sam malo temu, zanima me kakvi su utisci sto se tice obicnog N20? Koliko sam shvatio najvece primedbe su na Exynos i trajanje baterije. Trebao bih da zamenim S9, razmisljam izmedju, N20 to bi mi bio prvi note ili S20.. vidim da takodje sad izlazi neki novi S20FE. Po komentarima u ovoj temi i S20, cini mi se da su mozda podbacili ovu generaciju..
 
Nazad
Vrh Dno