Šta je novo?

Samsung Galaxy Note20 / Note20 Ultra

Kako da stavim ručno da pojedine app ne idu u sleep?

Šta si sve uradio da bi dobio ovaj rezultat?
Imas u battery care, battery, pa app care management ... evo link za 120hz sa medium power
Posto medium ne koristi AOD, ko zeli da ga koristi kao ja u ovom modu, potrebno je prvo jednom normalno prebaciti u medium power, pri tom otkaciti da ne iskljucuje AOD i ja sam recimo jos podesio da mi ne smanjuje osvetljenje za 10%, zatim vratiti na optimized i onda pokrenuti ovaj routines "medium 120hz". Imacete precicu na home screen za taj hack i pritiskom na nju u sekundi prebacite izmedju fabrickog moda i tog 120 na medium. Potpisujem bar 20% bolja autonomija ko ovako podesi.
https://youtu.be/xP1FLOTMNz8


Evo i trenutno stanje na notu...

Sent from my SM-N9860 using Tapatalk
02594cdd76f05cee343ef0bba5a400fb.jpg
 
Poslednja izmena:
za aod imate program aod notify koji ga uključuje samo kad imate neku poruku ili obaveštenje...meni je to najelegantnije rešenje koje najmanje troši bateriju...
 
@bubac
Kako si uspio da imas 0% held awake i 40% app usage? Meni je na sve i jednom proslom Samsungu stavka app usage isla preko 60%, uglavnom google servisi i par drugih koriste senzore telefona i to crpi bateriju. A koristio sam gsam i bbs na svakom samsung uredjaju.
Jednom mi se desilo na note 8 ili s10 plus da je odredjenim azuriranjem app usage bila oko 20-25%, da nijedna app niti servis nije koristila senzore pretjerano i imao sam fenomenalnu bateriju, kao da sam koristio drugi uredjaj. Medjutim nakon sljedeceg azuriranja skocilo na 60% i vise...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Takvi rezultati se mogu dobiti kad se iskljuci lokacija, AOD, kad se ukljuci medium performance sa puno surfanja i yt na wifi. U realnom koriscenju nema sanse da ce N20U imati takav sot i sa SD.

Sent from my SM-G770F using Tapatalk
 
Mislim da je uglavnom do ovog medium power moda mada i package disabler sigurno ima efekta da smiri awake... ovo su servisi i aplikacije koje ja ne koristim,i koje sam disejblovao... da vas ne buni sto su neki facebook servisi na listi, radi normalno face applikacija i pored tih servisa koji su ugaseni. Youtube je ugasen jer koristim vanced verziju

Kome treba samsung package disabler nek se javi na PM

Probaj da iskljucis edge panel sa strane, kazu da on baguje sa poslednjim update i trosi bateriju, ne koristim ga nisam tu informacijuproverio.

4e74e0d1f06886fd1a9e3b402da7e490.jpg
e52b451c25be8592d4db00a6739d8ae1.jpg
2001a182c267df48a8b56db6831506c4.jpg
1e1dfaa507e1a9850b5a137d0b09fb3a.jpg
822a69de95037fd0d96a67b240bdf602.jpg


Sent from my SM-N9860 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Meni je package disabler znao nekada pogorsati stvari, ako se iskljuci nesto sto naizgled djeluje da je bezazleno, ali se pojavi drain preveliki. Bilo je dosta diskusije na tu temu na XDA, kako vise steti nego sto koristi.
 
Definitivno mora da se pazi sta se gasi od servisa. Postoji na internetu, jako puno informacija i detaljna uputstva sta je bezbedno iskljuciti a sta ne... ja sam uvek imao samo povecanje autonomije i slobodnog rama, nikada nisam imao nikakav problem.

Sent from my SM-N9860 using Tapatalk
 
Poenta kupovina telefona od 1000+€ je da iz kutije radi odlicno. Da bi N20U imao bateriju kako prikazujes mora da se telefonu uradi hirurski zahvat sto ne zna 98% korisnika. Isti slucaj kupis auto od 300ks i onda ga odmah teras u servis da mu smanje snagu na 100ks zbog potrosnje. Ako kupim N20U mora da radi sve do maksimuma a ne sakacenje da bi imao bolji sot.

Sent from my SM-G770F using Tapatalk
 
Koliko se secam kolega Lemaja i tebi sam radio hirurske zahvate na svakom samsung flagship-u koji si imao do pre godinu dana, od package disablera, gasenja nepotrebnih servisa ... do vanced youtuba :D
 
Jedan bespotreban komentar:
Čitam sa Huawei P30 pro telefona. [emoji23]

Da se našalimo.
3931ceba57b92b7100b3d3eee232a2b1.gif


Poslato sa VOG-L29 pomoću Tapatoka
 
@bubac to sto si mi poslao jedan package disabler dok sam imao S10+ koji sam koristio do fleshovanja ne govori nista. Dzabe lazes ljude na forumu kako N20U moze da ima 10h sota u normalnim koriscenjem telefona. Da bi realno pokazao sot moras se krecati i koristiti 4g a ne sedeti kuci na wifi surfati i yt i u roku od 8h skidanja sa punjaca imao 4+h sota. Ljudim telefon koristi i za pozive, slikanje, slanje e-mail... a ne samo stvari koje sam naveo.

Sent from my SM-G770F using Tapatalk
 
Znači poenta je: da bi ti baterija bila odlična na N20 Ultra , treba A71 da stavim u oklop od Note 20 Ultra ... [emoji848]

Sent from: House Stark of Winterfell
 
Stvarno nemam nameru da se raspravljam i gusim temu...neka moderatoru procene da li su moji prethodni postovi napisani da bih kako ti kazes ispao lazov i lagao ljude ili je ovde u pitanju nesto drugo pa ih molim da preduzmu nesto kako se neko iz cista mira ne bi vredjao uz najbolju nameru da pomogne clanovima foruma.

Sent from my SM-N9860 using Tapatalk
 
Neka ljudi koji ja forumu imaju N20U SD potvrde da moze toliki sot da ima u normalnom koriscenju. Ako je istina ja se izvinjavam.

Sent from my SM-G770F using Tapatalk
 
Meni i dalje nije jasna kupovina ovog telefona i stavljanje na 60hz? Zašto ne ostanete na starijem telefonu koji ISTO ima 60hz. Plus dajete 1000+ eura.

Sent from my JNY-LX1 using Tapatalk
^ +1 , ... Lično sviđa mi se N20 Ultra pogotovo u onoj "bronza" boji ali realno trenutno da menjam N10+ i dodam 400-500€ za N20U nekako mi je "mjau" !!! I to uz toliko kompromisa oko "ubijanja" app , isključivanja AOD , lokacije , većine servisa i stavljanja u režim uštede energije (ograničavanje procesora na 70%) [emoji848] ... Kad kupujem telefon od 1.000 i više evra hoću da on mene služi a ne da ja njega štimujem i budžim (i da non-stop gledam koliki je procenat baterije) . Note kao predstavnik svega najboljeg iz android sveta treba "out of the box" da radi sve na "Ultra i Max" bez kompromisa .

Sent from: House Stark of Winterfell
 
Poenta kupovina telefona od 1000+€ je da iz kutije radi odlicno. Da bi N20U imao bateriju kako prikazujes mora da se telefonu uradi hirurski zahvat sto ne zna 98% korisnika. Isti slucaj kupis auto od 300ks i onda ga odmah teras u servis da mu smanje snagu na 100ks zbog potrosnje. Ako kupim N20U mora da radi sve do maksimuma a ne sakacenje da bi imao bolji sot.

Sent from my SM-G770F using Tapatalk
+100000000
 
Neka ljudi koji ja forumu imaju N20U SD potvrde da moze toliki sot da ima u normalnom koriscenju. Ako je istina ja se izvinjavam.

Sent from my SM-G770F using Tapatalk
Imaš gore moje postove. Računaj 6h (ne retko i 7) što je po meni vrlo dobro (na 96hz ne 120). Čekam da počnem da radim da vidim kako će da se ponaša kad budem puštao i strimovao muziku po ceo dan.

Sent from my SM-N9860 using Tapatalk
 
Imaš gore moje postove. Računaj 6h (ne retko i 7) što je po meni vrlo dobro (na 96hz ne 120). Čekam da počnem da radim da vidim kako će da se ponaša kad budem puštao i strimovao muziku po ceo dan.

Sent from my SM-N9860 using Tapatalk
E tu nece biti dobto bio sd ili ex,strim ga ubija bar u mom slucaju
 
Imaš gore moje postove. Računaj 6h (ne retko i 7) što je po meni vrlo dobro (na 96hz ne 120). Čekam da počnem da radim da vidim kako će da se ponaša kad budem puštao i strimovao muziku po ceo dan.

Sent from my SM-N9860 using Tapatalk
To je i solidnan sot, mogao je i malo veci posto je SD. Meni bi sigurno izvlacio 7h. Mada ti kao korisnik si tezak za svaki telefon[emoji3], bukvalno na svakom si imao zamerku oko baterije osim ako se dobro secam za S10 lite koji si pohvalio. Kad krenes raditi postavi sot posto imam dobru ponudu za SD verziju posto se jos razmisljam oko kupovine.

Sent from my SM-G770F using Tapatalk
 
Dobro se sećaš; s10lite king of the hill što se baterije tiče!

Sent from my SM-N9860 using Tapatalk
 
Ja danas izasao iz kuce u 9:15h sa 90% baterije. Uz koriscenje u sirem centru NS u dual sim modu, najvise Autocad, SOT na 2:20h i baterija u 14:30h na 28%.
Sve vreme na otvorenom i blizu max osvetljenje. Bez streaming-a i sl. Primetio sam da mu dve kartice JEDU bateriju, ali opet...

Uzmem danas sestrin Mi Note 9 Pro i njoj SOT na 3:30h i baterija na 75%. Placite sa mnom, jesenje kise...
 
Poslednja izmena:
^ da li je exy ili SD ? , po ovome mi liči na moj bivši S20 Ultra exy koji nije mogao da sastavi 12h sa 3h SOT-a

Sent from: House Stark of Winterfell
 
Mislim da je kod kolege Exy.
 
Najnoviji i verovatno najbolji test za bateriju Note 20 ultra snap vs Iphone 11 pro max ... osvetljenje u kandelima identicno, sat vremena poziva, standby 16 sati, svega ostaloga po malo. Na kraju note iako slabiji za 25% po autonomiji, sa 120hz u fabrickom optimized modu, daje 9h sota. Eto cisto ako ispada da sam lazov sto sam pomocu dodatnih podesavanja uspeo da izvucem nesto vise od toga da se zna da nas ima jos, eto i cuveni kolega "PhoneBuff" sa Yt. Takodje na wifi data kao sto sam i sam naveo. Iphone 11 pro max iako ima manji ekran i na 60hz ipak sa svojom prilicno manjom baterijom i dalje sve brise o pod.

 
Poslednja izmena:
^ da li je exy ili SD ? , po ovome mi liči na moj bivši S20 Ultra exy koji nije mogao da sastavi 12h sa 3h SOT-a

Sent from: House Stark of Winterfell
Kolega ima exynos. Nažalost očekivano donekle...nisam bez razloga kukao na n10 par meseci (2 kartice, doduše u romingu i signal uvek na pola snage).

Sent from my SM-N9860 using Tapatalk
 
Koji još telefoni novijeg datuma imaju ovako "kockast" dizajn, to mi se baš sviđa kod ovog modela? Smorih se sa ovim zaobljenim telefonima, svi na isti kalup...
 
Šajze [emoji3] a baš sam rešio da sledeći telefon mora biti kao ultra 20 ali ne mora baš on zbog svega što čitam ovde [emoji3] ubiše nas sa ovim sapunima...
 
Nije to bas tako kako pojedini pricaju,posto vidim da je glavna diskusija baterija.Evo covek izbacuje primere gde pravi odlicne rezultate.Da moze da bude bolja moze,al nije to bas tako lose.Uzmes snap verziju i ne brines.:)

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Neko je vec pitao, pa da ja ponovim - da li je neko dobio slusalice iz preorder-a?
 
Nazad
Vrh Dno