Šta je novo?

Samsung Galaxy Note 8


Nije problem. Da jeste pisali bi ovde svi u temi sa tim problemom a internet bi goreo. Normalno, b92 su oduvek pisali dunsteri a te novinarske patke su zvaka za tutubane.
Telefon radi savršeno a pojedinačni slucajevi kvarova ce uvek postojati. Secam se i da je par iPhone 6s izgorelo usled kvara na bateriji pa to nije bilo generalno pravilo.
Normalno, fanbojevi u dunsteri ovog foruma ce jedva dočekati da spamuju. Ali to je sve normala.

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Google now nisam uspeo da isključim. Ne znam gde je. Samo sam Bluetooth isključio i kao da se malo sistem slegao i sada je baterija sasvim ok. AOD mi radi od 07-00 h. Odlična stvar.

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
 
Tri puta do sada mi se telefon sam ugasio na 0% bareije - "isceđena" skroz i posle minut na punjaču zasija lampica i puni se .... tako da je to sve totalni spam od drugih brendova (pogotovo od Apple koji je potvrdio da sa opadanjem kapaciteta baterije sam sistem počinje da usporava i vlasnici iPhona ,4,5,6,7 sa baterijama starijim od 1 godine imaće ogroman problem )
 
Odlično mu stoji, samo me brine to što si napisao za slab odziv na ivicama...

EDIT
Zna li neko kako da isključim ova obaveštenja?
Mislim na Ovo obaveštenje koja se kartica koristi, nepotrebno mi je skroz...
93892b7caef6b79e43955fdec2a65b6d.jpg
77652a33d58cfa902ae1d435340beffb.jpg
A mene zanima i to,i kako da iskljucim gore ono za dve kartice, gde je jedna uokvirena belim, zar ne mogu da stoje obe kao druga sto izgleda + plus ta obavestenja

Послато са SM-G950F уз помоћ Тапатока
 
Tri puta do sada mi se telefon sam ugasio na 0% bareije - "isceđena" skroz i posle minut na punjaču zasija lampica i puni se .... tako da je to sve totalni spam od drugih brendova (pogotovo od Apple koji je potvrdio da sa opadanjem kapaciteta baterije sam sistem počinje da usporava i vlasnici iPhona ,4,5,6,7 sa baterijama starijim od 1 godine imaće ogroman problem )
Znaš da po li-ion baterije nije ni najmanje zdravo da se prazne do kraja; niša gore po bateriju nego kada se sam od sebe telefon ugasi...čisto dobronameran tip.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Kad smo već kod baterije, da li ostavljate Note cele noći na punjaču ili ne? Jel to "zdravo" za bateriju?

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
 
Vrlo retko i to samo ako se i sam uspavam dok uspavljujem klinca inače ga stavljam na punjač oko 22h i skidam oko 23-23,30h.
 
Znači bolje je i ne dopuniti bateriju do kraja nego je ostavljati cele noći na punjaču?

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
 
Evo da odgovorim sam sebi. Crveno označen deo se odnosi na Li-ion polymer baterije:
391e4552dbbbec923e5cda79ff677820.jpg


Sent from my SM-N950F using Tapatalk
 
Može screenshot gdje se nalazi ta opcija.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Otvori settings > Google > Location tu dole imas location history reporting sta vec i iskljucis.



Sto se tice baterija, uvek mi je svaki telefon ostajao na punjacu dok spavam, nikad problem, iovako je na trickle charge-u, a i nije da puni non stop. Nemojte robovati uredjaju.
 
Baš tako. Inače ja sam čak 2 meseca išao i do toga da držim bateriju između 20-80% napunjenosti (znači ne praznim i ne punim do kraja) pa je opet opalo par % kapaciteta, tako da su sve to činioci koji mizerno utiču na kvalitet da ne kažem vek baterije.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 

Problem sa ovim klipom je opis onog koji je postavio, odnosno reklama:
The solution to Samsung note 8 problem: Get a battery case!
zerolemon 10000 MAH battery case.
itd.



Kad smo već kod baterije, da li ostavljate Note cele noći na punjaču ili ne? Jel to "zdravo" za bateriju?

Ostavi celu noć slobodno, on kada se napuni do kraja gasi punjenje, ima zaštitu, da je nema bio bi ujutru telefon vreo, isto kao i apple. Kasnije kada mu spadne 1% u toku noći on se sam dopuni i ugasi. Nećeš valjda robovati telefonu i navijati sat kada da ga puniš? Nemoj da me zezaš. Kupi bežični punjač i uživaj, kad legneš spustiš telefon i ćao, nema jurenja sa kablovima. Ako imaš noćnu komodu pord kreveta, možeš sa malo gimnastike da je isturpijaš/išmirglaš sa unutrašnje strane, bežični punjač ubaciš u noćnu komodu i zlepiš, zatvoriš fioku i punjač se ne vidi, sada telefon samo staviš na noćnu komodu i dobiješ magiju, punjač se ne vidi, ti puniš, lepo i elegantno rešenje, za mene je upravo ovo najveća prednost bežičnog punenja. Naravno, treba dobar bežični, kopije zaboravite, pogotovo one koje ni ne pune kroz futrlu. Što se tiče brzog punjenja, moj savet je da se isključi brzo punjenje, duže traje baterija i sporije se prazni (moja iskustva sa brzim punjenjem na S6, S7 i S7E).

Očeujem i neko poređenje sa iP, za par dana, kada sve ispodešavaš, dobiješ neko korisničko iskustvo, pohvataš malo fore na droidu.
 
Pa evo za ovih par dana korišćenja ovo su prvi utisci:
- Brzo punjenje mi je zakon. Kad se setim puna 3 sata čekanja na iPhone 7+ modelu da se baterija napuni a ovde se to završi za 1:30. Mada je baterija na iPhone dosta bolja. Moj subjektivni osećaj. Note mi taman izgura ceo jedan dan iako nisam neki heavy user, mada mi sve živo radi u pozadini. Mada dopada mi se da se baterija na Note uopšte ne troši brže dok je displej uključen tj dok se koristi u radu.
- Displej. Već poznato i naširoko ispričano. Odličan, svetao i na otvorenom, ogroman, edge mi ne smeta ni malo.
- Sistem. Ufff ovde je bilo malo problema na početku. Totalno sam zaboravio šta i kako na Androidu da radim. iOS mi je ipak bolji. Lakše se snalazim na njemu. Sad da li je zbog navike jer sam par godina koristio Apple ili je stvarno takav, ne znam. Opet subjektivni osećaj. Još ovde dosta moram da prođem da bih uživao u njemu. Imam i iPad pa sam imao odličnu sinhronizaciju između njega i fona. To mi sada baš nedostaje.
- Kamera. Skidam kapu Note 8-ci. Odmah na prvu loptu se vidi da je bolja od kamere na 7+. Nisam preterano stručan da detaljnije ovo pojasnim ali sam je probao par puta u slabo osvetljenim prostorima i slike su dosta bolje od 7+.
Eto to je što mogu za sada reći. Generalno se ne kajem sto sam zamenio telefon. Samo da ne bude problema sa baterijom kao na Note 7. [emoji23]

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
 
Skini Nova launcher (prime verziju po mogucstvu, mislim da i dalje traje popust i da je 1$).
Pogledaj temu mobilni mod ili po netu nadji inspiraciju.
Kad skapiras kako sve mozes da promenis izgled preporodices se.
Widgeti, swipe gesturi, velicina ikonica i razmak izmedju njih kako god hoces, dosta sjajnih icon packova.. kakav iOS sa onim izgledom i mogucnostima iz 2006-e..

Sent from my HUAWEI VNS-L31 using Tapatalk
 
Uzeh i wireless charger u Samsung radnji. Sad sam kompletan. [emoji5]

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
d44695140ee2b780d0d4257f5bb0199b.jpg
 
Poslednja izmena:
Extra! Samo su lopovi što ne daju i strujni adapter u pakovanju, za te pare, kao u usa što rade i još pojedinim delovima sveta :(

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Ne, ne ide uopšte adapter za struju. Nemaš čime da ga utakneš :)

I ja sam se bio maksimalno iznervirao kad sam video...

Послато са SM-N950F уз помоћ Тапатока
 
Extra! Samo su lopovi što ne daju i strujni adapter u pakovanju, za te pare, kao u usa što rade i još pojedinim delovima sveta :(

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
Gde mi ne reče ranije. Stvarno su smradovi. Evo sad sam tek otvorio kutiju i iznervirao se. Taman sam mislio da ovaj koristim kući, a punjač koji sam dobio uz fon da nosim u kolima.

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
 
@Stonecold pa pisao sam već ranije o tome...sreća bar pa dobiješ onaj micro usb na usb type c adapter koji je u samsung radnji sam 10e. Pazari na kupujemprodajem punjač starije generacije posebno (oko 1500din su fast) i rešen problem.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Evo i ja da malko da prigovorim na bug i ujedno, jedini problem koji sam imao. Kada sam radio neki od update, zeznuo sam radios. Wifi zabaguje i ujedno nisam dostupan takođe na GSM mreži , iako pokazuje da jesam. wifi pokazuje znak uzvičnika i ne radi. uklj. isklj wifi signala i restart mrežne gsm konekcije i radi. Nakon zadnjeg update sve je ok. Zato i nisam generalno zagovornik ažuriranja sistema ali mi je fon stigao na poklon ažuriran pa onda više i nema poente da ga pazim.

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Drugari, upisao sam se u Note 8 single sim klub- dobio sam onaj Telenor poklon paket.

Onaj Clear cover koji dolazi u pakovanju je klizav ko đavo. Ima da padne jedan Nillkin frosted shield pod hitno...

Recite mi molim vas koju foliju preporučujete ( listao sam temu ali nisam naišao na neke preporuke..) a da ide uz taj Frosted shield npr..
Kakva je ona folija koja stize u pakovanju od Nillkina?

Zaštitno staklo organski ne podnosim.
 
@Rincewind monsterskin folija, kad se dobro zalepi, skroz je super. Od zaštitnih stakala whitedome, panzerglass ili gpel

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Ja imam gpel i prezadovoljan sam, sa samsung i ringke case-ovima radi savrseno
 
Nazad
Vrh Dno