Šta je novo?

Samsung Galaxy Note 10

Ja nemam tu opciju. Jel to neko novo azuriranje ili?

Послато са SM-N9750 помоћу Тапатока
 
Ma batali, samo šminka

Sent from my SM-G770F using Tapatalk
 
Samo sminka, ekran je napravljen za 60hz a ne 90 ili 120hz.

Sent from my SM-G770F using Tapatalk
 
Možda i jeste placebo a možda me i oči varaju ... ali aktiviranjem ove skrivene opcije meni N10+ deluje daleko fluidnije .

Što bi rekli na XDA:

"There is no such thing as a "display with physical LIMIT on 60hz". A refresh rate is not a physical thing... It's simply how frequently the display is refreshing the image shown.It is absolutely possible to drive a display at a rate higher than the rated refresh rate , example is the Xiaomi Mi9, it's possible to flash a zip and increase the refresh rate from 60Hz to 84Hz:https://forum.xda-developers.com/Mi-...-84hz-t3942063
Samsung can leave whatever options they want disabled and hidden away, if someone digs hard and finds it then it's not Samsung's fault, this was CLEARLY never going to be a supported feature in a later firmware.
So here's the deal, max refresh rate is a function of roughly four things:

The panel refresh speed

Capability of the display controller

Capability of the source (roughly speaking the GPU).

The display interface used to connect GPU to the display controller.

With a phone like the N10+, 1 and e shouldn't be issues. We know the GPU in the snapdragon chip can pump out 120hz no problem as we've seen it in other phones. OLED pixel response is also very fast, so the panel itself should be able to handle it.

That leaves issue 2 and 4, does the display connection have enough bandwidth for high refresh rate and can the display controller handle it? Because required bandwidth is a function of both resolution and refresh rate, in a worst-case scenario, issue 4 could be addressed by running 120hz at 1080p instead of 1440p. There may also be enough bandwidth to run 1440p native. Hard to know.

The biggest question is the controller; it's not always clear if a controller has overclock headroom. Some have a lot, others have almost none. I'd say it's a crapshoot of it's possible but that 90hz is far more likely than 120hz.

The bottom line is that your maximum possible refresh rate is indeed limited by hardware... but there is really no easy way to tell if our devices are running at maximum possible refresh. Samsung may or may not have headroom to increase things a little via a software update and there's no easy way to tell from our end what the situation is.
 
Poslednja izmena:
Sad sam probao, ja iskreno ne vidim nikakvu promenu.
Animacije su mi na 0.5x, i telefon mi radi bas brzo.

Послато са SM-N9750 помоћу Тапатока
 
Definitivno sa ovim podešavanjem otisak prsta radi bolje , to sam odmah primetio i to preko UV stakla .

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Nema promene sigurno. Posto koristim PC na 120 i 60Hz, izuzetno dobro znam da prepoznam po skrolovanju teksta, ovo je 60Hz i dalje.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Odlepilo mi se Nillkin staklo, zvao sam Samsung store u Merkatoru i kažu original zaštitno staklo za N10+, 4000. Od kada Samsung pravi original stakla za zaštitu? Koliko ja znam imaju samo folije ali one su tipa dve bile do 1500 rsd.
 
Prosle godine u TC u Uscu na drugom spratu gde je bas Samsungov "stand" pitam za org foliju s9+, imamo staklo 4000 din. folija 2000 din., nisam ni ja znao da imaju i staklo.

Послато са SM-N975F помоћу Тапатока
 
Idem onda da stavim pa da im skačem po glavi ako mi se odlepi.
 
Sestra ima to staklo od 4000 na S9+, uzela u Ušću u samsungovoj prodavnici. Koristi ga od zimus i odlično je se pokazalo. Nigde se nije oljuštilo na ivicama za razliku od onih stakala od 2000-2500 koja su joj lepili u drugim radnjama, a koja su verovatno sa aliexpresa.
 
Bila bi lepa fora kao sto apple ima ona premium stakla za 4000 dobijes racun i imas 2x pravo da menjas gratis, nije 'apple staklo' vec firma neka sa kojom saradjuju i imaju prodaju u apple store
Ako bi neko mogao da proveri kakvi su uslovi sto se tice garancije na staklo to bilo bi fino, jer opet ponavljam za 4k u apple store bezuslovne garancije, samo ne smes ti da ga odlepis kad ga zeznes nego nosis i oni tamo sve odrade

Послато са SM-N975F помоћу Тапатока
 
Stavio sam staklo i to je Nillkin koji sam imao. Toliko o original Samsung staklu :). 4k kosta, a usput sam uzeo i protected case sive boje, jako je lep ali puno kliza iz ruke. Pitao sam ako se odlepi sta da radim, rekli su da dodjem kod njih u Merkator.
 
Odakle naručujete nillkin? Koliko vidim na njihovom sajtu je shipping baš veliki. Konkretno bi naručio case za s20+ pošto sam ga i na s9 koristio

Послато са SM-G985F помоћу Тапатока
 
Ja sam stavio onu foliju Fusion u t.c. Ada Mall, evo vec mesec ipo stoji kao prvog dana, bas su dobro zalepili, knap sa maskom, samo sam im napomenuo da ce tel biti u masci pa su foliju malo skratili i posle kad sam stavio masku u milimetar je sve leglo.

Послато са SM-N975F помоћу Тапатока
 
Stakla i folije nikad nisam stavljao na telefone, pa tako ni na note 10+, uvek sam primecivao razliku u dodiru, a generalno lepak unisti oleophobic premaz. Volim onako "golo" da drzim telefon, previse je zavrsna obrada dobra da je ignorisem. Mada pazario sam original koznu futrolu, i daje mu drugaciji osecaj kvaliteta (smedja boja koze). Stavim taj case sa vremena na vreme vise da promenim izgled nego da ga zastitim.
 
Ista priča, Nilkin stavim jednom u mesec dana, žao mi da čuvam tako lep telefon za budućeg kupca / korisnika.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
^ nije samo za drugog korisnika nego dobijes i vecu cenu posto nije izgrevan, izubijan...

Sent from my SM-G770F using Tapatalk
 
A koliko će biti razlika? 50e...
Malo je to za ugođaj...

Sent from my SM-N9700 using Tapatalk
 
^ i vise od 50€. Za ugodjaj te razumem da je bolje bez maske i stakla. Pitaj mog kolegu koji je pre 2 dana promenio ekran na N10+ za 320€ zbog ugodjaja. Sve je lepo dok ne dodje do toga.

Sent from my SM-G770F using Tapatalk
 
OK. Znači, kupiš nova kola i da bi ih očuvao što bolje i održao dobru cenu za buduću prodaju, ne skineš onaj najlon sa sedišta već voziš sa lepljivim leđima ?

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
OK. Znači, kupiš nova kola i da bi ih očuvao što bolje i održao dobru cenu za buduću prodaju, ne skineš onaj najlon sa sedišta već voziš sa lepljivim leđima ?

Sent from my SM-N975F using Tapatalk

Bravo,lepo receno.
Kakva stakla,kakvi bakraci.
 
A ne cuvate samo za sledeceg vlasnika ebem mu misa, koja je car nositi polupan telefon? Nadjite lepu maskicu kao sto je kozna original i folija na ekran i to je to... ne treba telefon sad nositi u bunkeru od maske ali milion primera ima da zbog tog uzitka se ne doceka ni prva 3 meseca da se ne razbije, a sledecih god i po dana nose polupane, pa jel to uzitak?!

Послато са SM-N975F помоћу Тапатока
 
A ne cuvate samo za sledeceg vlasnika ebem mu misa, koja je car nositi polupan telefon? Nadjite lepu maskicu kao sto je kozna original i folija na ekran i to je to... ne treba telefon sad nositi u bunkeru od maske ali milion primera ima da zbog tog uzitka se ne doceka ni prva 3 meseca da se ne razbije, a sledecih god i po dana nose polupane, pa jel to uzitak?!

Ne znam da li je sreca ili sta, ali ja razbijeno staklo nisam imao ni na jednom telefonu do sada (prvi android bio mi je HTC desire u svoje vreme). Ogrebotine da, ali neka velika ostecenja ne. Moji stari telefoni se recikliraju kroz porodicu, tako da me vrednost uredjaja na kraju ne zanima.

Kao sto sam spomenuo ranije, Note 10+ nije telefon koji sve radi najbolje, ali sve radi veoma dobro. Ono sto pored S pena ovaj uredjaj izdvaja je ta zavrsna obrada. Jednostavno ne postoji telefon danas koji ima toliki premium osecaj (u to ukljucujem i S20 seriju). Bukvalno kao malo umetnicko delo, svaki put kada ga uzmem u ruku imam osmeh na licu (no pun intended).
 
OK. Znači, kupiš nova kola i da bi ih očuvao što bolje i održao dobru cenu za buduću prodaju, ne skineš onaj najlon sa sedišta već voziš sa lepljivim leđima ?

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
Poredis babe i zabe, automobil vozis 10god dok telefon koristis 6 meseci do 1god. Kad kupujes automobil takodje gledas boju jel auto udaren, jel dobro ofarban, jel se enterijer raspao, kilometrazu...

Sent from my SM-G770F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Poredis babe i zabe, automobil vozis 10god dok telefon koristis 6 meseci do 1god. Kad kupujes automobil takodje gledas boju jel auto udaren, jel dobro ofarban, jel se enterijer raspao, kilometrazu...

Sent from my SM-G770F using Tapatalk

Covek rekao kupis nova kola. Na novim kolima nema ogrebotina, kilometraze i raspada - uzivas u necemu sto niko pre tebe nije koristio. Znam da je u Srbiji situacija kakva jeste, ali u nekim srecnijim zemljama ljudi voze nov auto dok traje garancija pa menjaju za drugi novi.

A za menjanje telefona na 6 meseci do godinu dana (ako pricamo o novim flagship uredjajima), meni je to previse, ali ako si u mogucnosti to je tvoj izbor. Generalno ja sam usao u ciklus od dve godine zbog pretplatnickih ugovora.

Ono sto me nekad zaprepascuje je kada nasi ljudi recimo kupe 7 godina starog BMWa sa jakom kilometrazom, lupe Iphone na sto u kaficu, a u stanu im parket ne promenjen od doba socijalizma. Svakako, prioriteti su individualna stvar.
 
^ svako koristi svoj telefon kako hoce. Ako nekome nije zao da plati 320€ ekran a zao mu da kupi masku i staklo za 20€ je isto izbor. Samo zbog premijim osecaja koji prodje za 5 dana od kupovine uredjaja.

Sent from my SM-G770F using Tapatalk
 
^ svako koristi svoj telefon kako hoce. Ako nekome nije zao da plati 320€ ekran a zao mu da kupi masku i staklo za 20€ je isto izbor. Samo zbog premijim osecaja koji prodje za 5 dana od kupovine uredjaja.

Sent from my SM-G770F using Tapatalk

Slazem se, ali moguce da nisi video sta sam napisao iznad. Od HTC desire (2010) nemam nijedan razbijen ekran na telefonu. Mozda sreca otkud znam. U svakom slucaju, meni je premium osecaj na starom S9+ trajao sve do dana dok ga nisam dao sinu, a sebi uzeo novi note. Naravno moj sin odmah stavio neki rugged case na njega, tako da nema pravila ni u porodici, svi smo individue :)
 
Nazad
Vrh Dno