Šta je novo?

Samsung Galaxy J7 - ukraden mts mreza

DonZbiki

Poštovan
Učlanjen(a)
03.10.2015
Poruke
240
Poena
69
Ukrali su mi danas telefon, blokirao sam karticu. Zanima me kakva su vam iskustva, postoji li neki kod za telefon i kada upale da se to registruje, mislim kada prijavim sve u policiji.
 
Nadji IMEI kod. Nalazi se na kutiji telefona i obavezno u policiju sto pre i naravno napomeni da je telefon placen 500-600e.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Imei broj, treba da pise na garantnom listu ili tako negde.

Sent from my Mi-4c using Tapatalk
 
Probaj preko android device managera da ga lociraš, mrka kapa od policije

Sent from my Nexus+6P using Tapatalk
 
Verovao ili ne, uopste nije mrka kapa od policije, ako se taj telefon igde bude koristio kod nas ili kod zapadnih operatera. Po IMEI broju ce mu uci u trag. Koliko ce trebati da se dobije nazad je pitanje, ali da nema vajde nije tacno.
 
Meni su vratili telefon. Doduše, znao sam inspektora.
 
Ja sam imao iskustva sa njima, pre 10ak godina doduše.
Napravili zapisnik i rekli mi da se ne nadam, da traže samo u slučajevima nekih zakonskih problema, tipa ubistvo/krađa itd.

Zato sam stvar uzeo u svoje ruke, na svakom telefonu instaliram androidlost aplikaciju, i to je prebacim na sistemsku patriciju kako bi preživela factory reset.
I imam potpunu kontrolu nad telefonom.

Sent from my Nexus+6P using Tapatalk
 
Meni su 2 druga izgubila telefon i vracen im je. Dok je telefon ukljucen i spojen na neku baznu stanicu mogu da ga lociraju.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
imei br telefona vam i ne treba, vrlo lako se ustanovi ukoliko se radi na pronalazenju telefona(listing pre kradje). Sada je velika procedura za listing i lociranje, to moraju da dozvole gospoda iz tuzilastva, a to znaci da bi se dobila dozvola za listing i lociranje potrebno je da pol.sluzbenik jedan dan nosi zahtev tuzilastvu za dozvolu listinga i lociranja i onda nakon nekoliko dana ide po tu naredbu. U principu nakon toga mora da ide do organizacione jedinice koja radi te listinge i tu ceka nekoliko dana za to, tako da ispada skuplja dara nego mera, koliko cimanja zbog jedne kradje iz cl.203 ili teske kradje iz cl. 204 KZS.
 
Mislim da su gotovo svi ljudi kojima je pronađen telefon znali nekog nadležnog, ili su znali nekog ko zna nekog ;). Nekoliko ljudi iz mog okruženja izgubilo je telefone (svi vredniji od 150 evra u trenutku kupovine) i nijednom nije nikada nađen fon. Naravno, išli su regularnim kanalima, tj. nisu imali "vezu".
 
Pametni lopovi nece taj telefon ni pokusavati ovde da prodaju, vec u nekim zemljama gde se ne juri po IMEI-u, ili barem gde nema povezivanja sa nasim listama. Samim tim nasa policija moze da se slika.
Nece oni sigurno ici rucno i traziti telefon, to je gore nego igla u plastu sena. Vec ce pustiti nalog da se locira IMEI, zvati vlasnika broja, e tek onda ako on pravi probleme, ici ce cajkosi. Policija u stvari do tada efektivno i nema posla - za njih je to milina.
 
Nije potrebno da ga iznose iz zemlje, IMEI se vrlo lako menja kad se rutuje telefon
 
...Zato sam stvar uzeo u svoje ruke, na svakom telefonu instaliram androidlost aplikaciju, i to je prebacim na sistemsku patriciju kako bi preživela factory reset.
I imam potpunu kontrolu nad telefonom.

Sent from my Nexus+6P using Tapatalk

A jel taj posao zahteva rutovan tel. zbog sistemske particije?

P.S.
Slaba vajda google android menadzera ako se resetuje na fabr. podesavanja ili cak samo promeni google mail user nalog u mobu.
Sent from my XT1650 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Mora root naravno za takve egzibicije

Sent from my Nexus+6P using Tapatalk
 
Zato je korisna full enkripcija, cisto da ne mogu nista sa njim. Kod mene je full encryptovan, ne mozes ga ni startovati, niti uci u recovery/bootloader bez patterna/sifre.

Sent from my G
 
Postoji "hardverski" reset tasterima...

Sent from my XT1650 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno