Šta je novo?

Samsung Galaxy A72

Kupio u prodavnici,imam 2 kartice A1 i Telenor.Android mi stigao juče oko 2,2gb ali ganisam još instalirao
 
Stigao i kod mene
 

Prilozi

  • Screenshot_20220111-104915_Software update.jpg
    Screenshot_20220111-104915_Software update.jpg
    91.1 KB · Pregleda: 83
Radi dosta fluidnije, otisak prsta radi mnogo bolje recimo.
 
Update klasičan, bez reseta. Mnogo bolje radi generalno, aplikacije se brže dosta instaliraju, na svakom polju je brži definitivno a baterija nije degradirana, možda koji procenat manje imam nego prije ali to je zanemarljivo.
 
Da li si radio reset predhodno ili je sve prošlo ok. bez njega?
Radio sam reset. Baterija nakon punjenja mi deluje bolje. Always on display sada ima opciju da se prikazuje samo kada ima nova notifikacija. Jako korisna stvar i prilicno stedi bateriju. Lag je sada mnogo manji nego na A11. Otisak prsta kao da mi bolje radi. Svaka cast Samsungu na azurnosti
 
Nakon updata smart things aplikacija crashuje kad se menja audio output, na blutut zvucniku nema zvuka iako je povezan.

Na sestrinom A72 to ne radi, a meni na A52s sa Android 11 radi normalno.

Je l ima neko slicno iskustvo?
 
Pozdrav svima,
Imam A72 od Juna meseca. Perfektno sve radi i stvarno sam prezadovoljan.
Ali tek sada primetih nesto u vezi telefoto kamere, pa rekoh da pitam da li je to kod svih tako?
Naime, kada koristim main kameru i onda kliknem na ikonicu za telefoto ( jedno drvce ) da prebaci na 3x zoom, prekrijem prstom pozadi donju kameru ( koja je inace telefoto) i dalje se koristi srednja main kamera ? Tek kada zumiram preko 15x svo vreme drzim prstom prekriven skroz donji senzor tek onda prebaci na njega? Kao da koristi main ( srednju kameru) za sva zoomiranja od 1x -15 x . Cemu onda opticki 3x zoom ako koristi main kameru do 15x a tek onda prebacuje na donju telefoto? Da li je do mog tel ili je mozda softverski bag?
 
Ubedjen sam jos kad sam kupio telefon u prvih par dana da sam probao to sa prekrivanjem kamera i da je automatski prebaciovao na donju kameru kad pritisnem 3x zoom...sada tek prebaci na telefoto na 15x zoom. Nekim apdejtom su to izleda pokvarili.
 
To su verovatno uradili jer su se ljudi žalili da nisu iste boje kad prebace na telefoto kameru. Genijalan način za rešenje preblema, jednostavno isključili telefoto i prebacili na digitalni zum sve do 15x jer 99% ljudi i ne koristi toliko veliki zum 🤣
 
Malo sam istraživao i ustanovio da se to dešava samo u uslovima slabijeg osvetljenja. Na primer u zatvorenom prostoru kada prebacim na 3x on koristi glavnu kameru, a kada isto to uradim na otvorenom prostoru po danu onda prebaci na telefoto.
Kažu da to nije bug, nego je tako namešteno jer se glavna kamera bolje ponaša u uslovima slabijeg osvetljenja od telefoto.
 
U pravu si , probao sam ovo u kuci. Na otvorenom radi kako treba 🙂
 
Pozdrav svima :)

danas sam porucio A72 8/256GB pa me zanima da li treba na nesto da obratim paznju, s' obzirom da sam vise od 2 godine koristio Xiaomi?

Hvala svima unapred na odgovoru
 
ISKRENO sam se pokajao sto sam kupio Xiaomi, bez obzira koliko dobar hardver daje za male pare kada je sistem i ceo user experience sr**e
 
Prethodnih 5 telefona su mi bili Xiaomi, letos sam uzeo A72 i ne pada mi na pamet više da se vraćam na Xiaomi.
Pre je bilo ok uzeti Xiaomi jer su bili znatno jeftiniji od Samsunga, ali sada su toliko nabili cene da se više ne isplati uzimati. Košta skoro kao Samsung a i dalje pun bagova...
 
Vazda je OneUI najupeglaniji od svih.
 
Stigao novi update.
 

Prilozi

  • Screenshot_20220313-235457_Software update.jpg
    Screenshot_20220313-235457_Software update.jpg
    81.4 KB · Pregleda: 44
Ponudila mi je Samsung gallery nekoliko izmena... izmedju ostalog i remaster nekih fotografija. Medjutim kada sam hocu da odradim neke fotke te opcije nema!? Opcija bi trebalo da je dodata jos prosle godine, imate li je vi?


Screenshot_1281.png
 
Pozdrav svima 👋
Da li neko ima resenje ili predlog kako da sklonim screenshot album iz galerije tj. kada udjem na tab "pictures" da mi se izlistaju samo slike iz foldera camera?

Hvala svima unapred na vremenu
 
Nazad
Vrh Dno