Šta je novo?

Samsung Galaxy A71

Ljudi,ima li neko problem ili je to redovno kod većine...?
Naime imam problem sa uzasno sporim ucitavanjem fotografija kad hocu da ih posaljem preko bilo koje app (viber,wp,messinger...) za dopisivanje . Takodjer i neku malo vecu fotografiju iz galerije kad zumiram,ona je narednih nekoliko sekundi mutna.... Zna li neko o cemu se radi,sta bi moglo biti uzrok tome? Hvala
 
Oupste nije vezano za net. Sporo ucitava slike iz memorije,takodjer kad zumnem neku sliku koju sam fotografisao treba mu vremena da je izostri.... Iritantno :(
 
Ado imaš SD karticu i slike su tamo možda je do kartice.

Послато са SM-A715F помоћу Тапатока
 
^ slazem se, oba telefona su plasticna. Mada je S10 lite bolji i zato sam ga preporucio.

Sent from my SM-G770F using Tapatalk

Samo da ne bude zabune, oba telefona imaju ledja od kombinacije plastike i stakla (mnogo vise plastike nego stakla, takozvani glastik) ali S10 lite ima metalni/alu okvir dok je kod A71 i on plastican.
 
I da se osvrnem na gcam. Ništa mnogo bolje fotke nisam dobio kada sam slikao sa tom aplikacijom.

Sent from my SM-A715F using Tapatalk
 
Mešavina stakla i plastike ne postoji. Nazvali su materijal Glastic da ne bi pisali plastika.
 
Jedino što mi smeta na ovom telefonu je otisak prsta... Mnogo sporije radi nego varijanta kad je čitač otisaka sa zadnje strane...

Dešava se da ponekad uopšte ne prihvata otisak, jednostavno skloni onu animaciju otiska i ispiše "swipe to unlock" i onda moram passwordom da otključavam, jer je swipe inače isključen...
 
^ to radi svaki samsung posle par dana radi potvrde sigurnosti

Sent from my SM-G770F using Tapatalk
 
Da, to je security feature a ne greška čitača...
Ne smeta osim kada mi traži upis u nezgodnom trenutku (dok vozim bajs npr)
...a da je sporiji od "običnog", jeste. Nije mi smetalo dok nisam probao (pisao sam već o tome) RN 9t. E ono otključava brzinom munje (čitač je na power tasteru). Iako je to sad passé, pristao bih pre na tu varijantu.
 
Samo da ne bude zabune, oba telefona imaju ledja od kombinacije plastike i stakla (mnogo vise plastike nego stakla, takozvani glastik) ali S10 lite ima metalni/alu okvir dok je kod A71 i on plastican.
Evo prelomio i uzeo S10 lite....hvala i pozdrav

Poslano sa mog Redmi Note 9 Pro koristeći Tapatalk
 
Danas sam probao opciju link to windows, normalno se povezao, gledao fotke. Kada sam hteo da pokrenem neku aplikaciju, program puče i posle toga više ne mogu da se povežem sa računarom.

Jel neko imao sličan problem?

Sent from my SM-A715F using Tapatalk
 
tuspas i mene na temi :)

jel i kod vas još uvek na avgustovskom patchu? kod supruge a50 prošle sedmice dobio septembarski patch (doduše njen je za azijsko tržište, moj a71 je evropski model).
 
Ja sam juče dobio veliki update (oko 1gb), security patch October 1, 2020.

Sent from my SM-A715F using Tapatalk
 
Koji ti je csc? Koja ti je sad verzija One UI, jesi dobio 2.5?
 
Poslednja izmena:
Evo SS, jeste UI 2.5, za ovo drugo reci mi gde da pogledam?
be649313c9a4ad3a27c25641470a35f6.jpg


Sent from my SM-A715F using Tapatalk
 
Jesi ga kupio u Srbiji i gde, provajder, prodavnica, oglasi?
Mada vidim da imaš XEO, to je valjda poljski rom.
Moj je iz gtrona, SEE CSC i naravno nema apdejta (po običaju).

Primećuješ neke promene u izgledu ili novosti?
 
Poslednja izmena:
Kupio u radnji u PA (bez računa, prodavnica mob. telefona)

Sent from my SM-A715F using Tapatalk
 
Jesi ga kupio u Srbiji i gde, provajder, prodavnica, oglasi?
Mada vidim da imaš XEO, to je valjda poljski rom.
Moj je iz gtrona, SEE CSC i naravno nema apdejta (po običaju).

Primećuješ neke promene u izgledu ili novosti?

i kod mene je SEE. šta to znači u praksi, koliko kasne ažuriranja u odnosu na ostale regione?
 
Zadnji i predzadnji apdejt nekoliko dana dana, a onaj prethodni je kasnio nekoliko meseci.
 
to je baš iznenađujuće, očekivao sam da evropski modeli među prvima dobijaju nova ažuriranja. mogu li se ručno skinuti nova ažuriranja, da se ne čeka OTA?

pošto prvi put koristim samsung, zanima me da li "bixby" troši puno bateriju? trenutno mi je isključen.
 
Poslednja izmena:
to je baš iznenađujuće, očekivao sam da evropski modeli među prvima dobijaju nova ažuriranja. mogu li se ručno skinuti nova ažuriranja, da se ne čeka OTA?

Moze preko Odina flash, nije komplikovano, ja sam to radio na S9+ (prebacio na nemacku regiju). Nemaju svi evropski modeli isti firmware. Postoji po regijama, npr. Srbija spada pod SEE (istocnu Evropu), Nemacka pod DTB itd. Postoji gomila tih regija, mislim da nema konkretno da jedna regija uvek prva dobija update, ali racunaj da cesce pre dobije nemacka regija nego istocno evropska.
 
Pazario sam ga i odusevio me. Bez obzira na plasticna ledja lepo lezi u ruci, gura sve sto zatreba, baterija odlicna, ja sam prezadovoljan. Bukvalno vise koristim A71 od N10+ koji imam kao primarni uredjaj.
 
^^Jugoistocnu Evropu (SEE), na zalost. Istocna je sad "zapad"
 
eno na sammobile pokazuje da ima novi firmware za SEE, ali zašto nema preko OTA?
 
evo stiglo ažuriranje pre pola sata.

konačno ubacili haptic feedback za sve interakcije, pa i tastaturu ;)
 
Poslednja izmena:
Stiglo i kod mene, sa Telenora je telefon ako nekome znači. Za sada sve lepo šljaka, pa se dvoumim da li da radim factory i ako je preporuka posle velikog update-a.
 
Jedina korist od ovog One UI 2.5 je što sad telefon pokazuje potrebno vreme punjenja, što je inače i bila bruka da do sada nije imao.
 
meni je to apsolutno nebitno, imam postotak, pa vidim dokle je. bitnije mi je što su ubacili haptic feedback za tastaturu.

kako sam više od godinu i po koristio poco f1, evo nekih stvari koje su lošije na a71 (za one bolje svi manje/više znaju):

- lošiji zvuk u slušalici i zvučnicu
- slabija prednja kamera u uslovima slabije svetlosti
- nekad mi se čini da se slabije kači wifi kod udaljenijih rutera
- otključavanje otiskom prsta (možda i najveća zamerka)
 
Nazad
Vrh Dno